320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Aga miks ma peaksin staadionile vedama kui EJLil ja klubidel on publikunumber pohui? Seni kuni klubid ja EJL ei teadvusta, et publikunumbrid on nende jaoks olulised ja selle nimel rohkem tööd tegema ei hakka, numbrid kindlasti ei kasva. Sellise suhtumisega nagu praegu Eestis on jäävad numbrid selliseks ka 20 aasta pärast.
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

    Kommentaar


      Märtsi eelis on see, et iga algus on huvitav, pika peale aga tyytavad need 36 vooru ära, hooaeg on liiga pikk

      Kommentaar


        Algselt postitas MNa Vaata postitust
        Kurb ja imelik on see, et inimesi käib võrdselt sama palju jalkat vaatamas nii märtsis kui suvel. See on väga suur mõttekoht.
        Statistika keskmisest publikust alates 2005-2010. a.

        Märts- 140
        Aprill - 175
        Mai - 186
        Juuni - 197
        Juuli - 217
        August - 207
        September - 140
        Oktoober - 135
        November - 108

        Hull on hoopis, et märtsis jää-ja lumehunnikute vahel esimesi voorusid mänguiluta keerutades raisatakse esmane vutihuvi ning liigahooaja liigne mängurohkus ning tasemevahest tingitud pingevaba liigatabel tõmbab septembrist alates järsult publikuhuvi alla.

        Kommentaar


          Meistriliiga mängud peaksid vähemalt suvel olema kas reede või pühapäeva õhtul. Laupäev on väga loll päev.
          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

          Kommentaar


            Algselt postitas Rein Vaata postitust
            Meistriliiga mängud peaksid vähemalt suvel olema kas reede või pühapäeva õhtul. Laupäev on väga loll päev.

            Iga hooaja eel on sellest juttu olnud, aga see on nagu peaga vastu seina jooksmine.
            tulevik on tunni aja pärast

            Kommentaar


              Tõeliselt "geniaalsed" kellaajad.

              4. voor
              22. märts Paide linnameeskond - FC Kuressaare Kell 16:45
              22. märts Nõmme JK Kalju - Tartu JK Tammeka Kell 16:45
              22. märts Narva JK Trans - Lasnamäe FC Ajax Kell 17:00
              22. märts FC Viljandi - Tallinna FC Levadia Kell 18:45
              22. märts Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev Kell 19:30

              Kolm mängu algavad selgelt vara ja Flora mäng on lükatud talve öösse.
              Kas muidu pole väljak piisavalt libe või on publikul liiga soe?
              Kui Sillamäelt oleks tulemas suur fänni rühmitus, siis oleks see veel kuidagi arusaadav.
              tulevik on tunni aja pärast

              Kommentaar


                Asi jääb pigem uue uhke sõna "taristu" taha. Hiiu valgustus on nii sitt kui vähegi olla saab. Seal ei kannata õhtupimeduses mängida. Narval vist pole väljak valmis ning Paide kohta ma öelda ei oska, võibolla pole seal ka korralikku valgustust.

                Kommentaar


                  Meistriliiga taskukalendri kohaselt staadionile tulles on võimalik saada ka üllatuse osaliseks:

                  22. märts Narva JK Trans - Lasnamäe FC Ajax Kell 17:00 - kalendris 18.45
                  22. märts Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev Kell 19:30 - kalendris 18.45

                  Tundub, et Narva mängu tõttu nihutati ka Flora mängu algust. Tulen 18.45 Lillekülla hangede vahele ja saan teada, et mäng on 19.30??? Mina isiklikult ei usu, et keegi viitsiks 45 minutit külmetada ja oodata, pigem minnakse ja tagasi ei tulda.
                  tulevik on tunni aja pärast

                  Kommentaar


                    Tõeliselt geniaalne on korraldada mänguvoor märtsi nilbelt jäisel teisipäeval, samas kui soojemal ajal aprillis, mais, (rääkimata juulist, augustist) pole mängupäevadeks ühtegi teisipäeva.


                    Kas leidub maailmas riiki, mille jalgpalliliiga kahe suurima klubi vastasseisu vaheajal põristab väljakul traktor, et see kõlbli-ku(ma)ks kõpitseda? Vaevalt. Aga isegi traktorist polnud abi. Levadia-Flora duell kujunes farsiks, mis vaimustas oma piruetirohkusega vaid paadunud iluuisutamisfänne.


                    MARTIN REIM: "Pidanuks Glebovalt uiske laenama..."

                    Kas leidub maailmas riiki, mille jalgpalliliiga kahe suurima klubi vastasseisu vaheajal põristab väljakul traktor, et see kõlbli-ku(ma)ks kõpitseda? Vaevalt. Aga isegi traktorist polnud abi. Levadia-Flora duell kujunes farsiks, mis vaimustas oma piruetirohkusega vaid paadunud iluuisutamisfänne.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas kesa Vaata postitust
                      Tõeliselt geniaalne on korraldada mänguvoor märtsi nilbelt jäisel teisipäeval, samas kui soojemal ajal aprillis, mais, (rääkimata juulist, augustist) pole mängupäevadeks ühtegi teisipäeva.


                      Kas leidub maailmas riiki, mille jalgpalliliiga kahe suurima klubi vastasseisu vaheajal põristab väljakul traktor, et see kõlbli-ku(ma)ks kõpitseda? Vaevalt. Aga isegi traktorist polnud abi. Levadia-Flora duell kujunes farsiks, mis vaimustas oma piruetirohkusega vaid paadunud iluuisutamisfänne.


                      MARTIN REIM: "Pidanuks Glebovalt uiske laenama..."

                      Kas leidub maailmas riiki, mille jalgpalliliiga kahe suurima klubi vastasseisu vaheajal põristab väljakul traktor, et see kõlbli-ku(ma)ks kõpitseda? Vaevalt. Aga isegi traktorist polnud abi. Levadia-Flora duell kujunes farsiks, mis vaimustas oma piruetirohkusega vaid paadunud iluuisutamisfänne.
                      Kuigi EJL-i kalender seda ei näita, siis saladuskatte all võin öelda, et tegelikult mängitakse ka aprillis ka ühel teisipäeval.




                      Selle artikli järgi peaks toimuma karikamängud.
                      Veerandfinaalide kohtumised peetakse 12. ja 13. aprillil.
                      Karikavõistluste 1/4-finaalid:
                      Narva JK Trans (ML) - JK Tallinna Kalev (EL)
                      Tartu FC HaServ (II) - Lasnamäe FC Ajax (ML)
                      HÜJK Emmaste (II) - JK Sillamäe Kalev (ML)
                      Tallinna FC Flora (ML) - Raasiku FC Joker (-)
                      tulevik on tunni aja pärast

                      Kommentaar


                        Teisipäevane kohe-töölt-tulles-jooksuga-statale lööb igatahes publikunumbrid veel alla..
                        kesa, kas sa statistikakunnina ei oskaks välja otsida andmed, mis erinevus on nädala sees ja nädalavahetusel toimuvate mängude publikuarvudes. Paari aasta eest keegi need siin välja tõi ja üritasin praegu isegi otsida aga ei leidnud. Minu mälu järgi oli igatahes fenomen selles, et suvekuudel oli nädala sees toimuvate mängude vaadatavus selgelt kõrgem.

                        Kommentaar


                          Noh, hooaja vara alustamist ei saa lõpetada vähese publiku huvi pärast. Pigem tuleks staadionitesse rohkem investeerida.

                          Kõik see toobki meid taas küsimuse juurde, kas koduse jalgpallihooaja alustamine märtsis on ikka õige lahendus. Spetsialistide vastus on üksmeelne jah, sest lühema hooaja puhul mängijate areng takerdub. Näiteks kuuekuulist hooaega praktiseeriv Soome meistriliiga on juba aastaid abitult vegeteerinud.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                            kesa, kas sa statistikakunnina ei oskaks välja otsida andmed, mis erinevus on nädala sees ja nädalavahetusel toimuvate mängude publikuarvudes. Paari aasta eest keegi need siin välja tõi ja üritasin praegu isegi otsida aga ei leidnud. Minu mälu järgi oli igatahes fenomen selles, et suvekuudel oli nädala sees toimuvate mängude vaadatavus selgelt kõrgem.
                            Suvekuudel seikleb vutisõber nädalavahetusel mööda Eestit ja maailma ringi, aga Flora ja Levadia duublite pärast ei tõsteta mänge pühapäevale. See on ka põhjus, miks ise satun märtsis hangede vahel oluliselt rohkem staadionile kui suvistel laupäevadel.

                            Tegelikult võiks EJL teha enne eelolevaid koondise mänge küsitluse, kas laupäev või pühapäev.
                            Ootaks huviga tulemusi.
                            Kuigi sellega on ilmselt nagu riigi ja maksudega - on asju, mille osas rahva arvamust ei küsita.
                            tulevik on tunni aja pärast

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              kesa, kas sa statistikakunnina ei oskaks välja otsida andmed, mis erinevus on nädala sees ja nädalavahetusel toimuvate mängude publikuarvudes. Paari aasta eest keegi need siin välja tõi ja üritasin praegu isegi otsida aga ei leidnud. Minu mälu järgi oli igatahes fenomen selles, et suvekuudel oli nädala sees toimuvate mängude vaadatavus selgelt kõrgem.
                              Keskmine pubik Juuni-August al. 2004.

                              Pühap 249
                              Kolmap. 227
                              Laup. 191
                              Teisip. 182

                              Esmasp. - Reede 195
                              Laup. - Pühap. 211

                              Vahe nädala keskel ja lõpus toimunud mängude vahel ei ole eriti suur kui arvestada, et oluliseks mõjutajaks on Levada narkomängud nädalalõpus.

                              Flora keskmine kodumängupublik Juuni-August al. 2004.

                              Pühap. - 305
                              Laup. - 186
                              Teisip. - 179

                              E-R - 215
                              L-P - 233

                              Kommentaar


                                Neid numbreid vaadates peaks nagu mõtlemisainet olema.
                                Miks selliseid numbreid peab analüüsima fänn? See on nagu rohkem ühe teise asutuse ülesanne.
                                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X