320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

     
    Algselt postitas JT8055
    Olge aktiivsemad!

    Kommentaar


      Algselt postitas kesa Vaata postitust
      Lugupeetud kirjatsural on peakeses segadus nagu pudru ja kapsad.
      See on nii tore, kui mõni hitlerinoor või marodöör või Flora fänn õigekeelsussõnaraamatu poole pöördub, et oma loogikat toetada. Esiteks muidugi ortograafilistel põhjustel, nähes iga päev, kuidas need kodumaise kultuuri hoidjad ja kaitsjad eesti keelt mõrvavad. Teisi põhjusi on muidugi ka.

      Kuid peatume sellel, mis ÕS ütleb.

      Aplaus kesale, kes marodööri otsis üles ÕSist (ja on sealt tavaliselt üles leidnud ka neegri), kuid tiblat otsis mujalt. Põhjus on lihtne.

      ÕS: tibla <7> halv venelane

      See tähendab, et Viktor Levada, kes on rahvuselt ukrainlane, ei saa edaspidi enam tibla olla. Kallid florajuugendid, pöörake palun sellele tähelepanu ja käituge vastavalt ning austage ÕSi, mida te neegri puhul nii innukalt teete. Võttes arvesse, et meie kultuur ja keel on teile nii kallid, siis ärge kasutage valesti.

      Ma ei kutsu teid enam marodöörideks (muide, ÕSi järgi ka hangeldaja, spekulant), vaid lihtsalt kultuurituteks pättideks. Muidugi, kui soovi oleks, võiks demagoogitseda, et jalgpallimäng ongi lahing ning laias mõttes sõda ja teie röövite oma käitumisega sellel väljal olevate inimeste naudingut jms, kuid selline plära on rohkem teie pärusmaa. Seega jätan teile.

      Viimase repliigina viitaks Eesti Keele Instituudi direktori Urmas Sutropi arvamusavaldusele neegri kohta: http://arvamus.postimees.ee/837366/u...sti-halvustav/. Hakake juba uusi sõnu proovima, varsti on ÕS teie vastu. Ja ÕSi me ju austame, onju?
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Martin, kuule, ma täitsa siira huvi pärast küsin: millega sa oma nimbust puhastad? Neitsiverega või on Tartus mõni uus new-age kauplus, kust seks otstarbeks atritbuutikat müüakse?

        Kommentaar


          Algselt postitas markofkin Vaata postitust
          Martin, kuule, ma täitsa siira huvi pärast küsin: millega sa oma nimbust puhastad? Neitsiverega või on Tartus mõni uus new-age kauplus, kust seks otstarbeks atritbuutikat müüakse?
          Mul on tunne, et nüüd on aeg järgida mõttetera: "Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience."

          Tsutsufrei!
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Oh, jah. Härra žurnalist paneb maailma paika inglisekeelsete tsitaatidega keskkoolitüdruktue salmikutest. Hästi.

            Mul on kahju, Martin, et mul ei olnud ülemöödunud laupäeval Kalju-Tammeka mängu ajal kaasas mõnd audiovisuaalse materjali salvestusseadet. Oleksin heameelega selle "kultuuritute pättide" temaatika valguses küsinud mõned küsimused teie kõrgkultuurse klubifänluse lakku täis lipuhoidja ainuesindusliku toetustegevuse elementide kohta sel mängul. Sealjuures ehk puudutades verbaalsete väljendusvormide nüansse, üleüldist käitumisraamistikku ja sellest väljaspool tegutsemist ja mitmeid muidki sisekaemuslik-kultuurilisi probleeme. Aga kuivõrd nimetatud seadmeid ei olnud, siis jäägu see nii ja mina omale ekspertiisitasemele.

            Andeks, aga - kahepalgelised võltsvagatsejad, ptüi, raisk!

            EDIT: puht selgituslikel eesmärkidel. Ma ei sekku(nud) sinu ja Kesa vahelisse lahmoonimisse, sest: a) see ei ole minu sõda ja b) on asju, mille osas ma Kesaga ei nõustu. See viimane ei takista mind temaga ometi tribüünil kõrvu seismast. See selleks. Minu viimased postitused on ajendet just ja ennekõike äärmiselt häirivast stiilist, mida sa oma patroniseeriv-vagatsevates postitustes järjepidevalt kasutad ja sealjuures ise suurepäraselt teades (ma usun), millise pläustiga hiilgavad platsi ääres ja mujalgi sinu lembeklubi sõbrad ja sõbrannad, kui nad seda vähegi tahavad. Ühe (kõige pikaajalisemate ja truumate fännidega sealjuures) klubi ja selle fänluse demoniseerimine ja igal võimalusel nende üle oma pseudointellektuaalse üleoleku demonstreerimine on lihtsalt... Nõrk. Nõrk, Martin, nõrk. See ei ole esimene kord, kui sa isiklikuks minnes teravat tõmbama hakkad, samuti kui ei ole see esimene kord, kui ma selle tõttu sulle samaga vastan - ja ei ole ma, jumal paraku, ainuke.

            EDIT EDIT: ennetamaks vihkamispostituste kanonaadi. Tammeka on okei, sisuga ja sümpaatne sats. Olen neile oma abi pakkunud, see on vastu võetud ja ootab realiseerimist. Mortani (ja mitte ainult tema) töö fänniportaaliga on imetlusväärne. Teil on kaunis staadion. Ja ma hoian Tammekale päkka nagu kogu Eesti jalgpallile. Kogu see ülaltoodu olgu ja jäägugi minu ja Martini vahelise sõnasõja raamesse. Edu!

            Kommentaar


              Tundsid end murtuna, et Martin seletas tibla tähenduse ? Enam ei saagi halvustada teisest rahvusest isikut....
              "Inimesed vihkavad mind, kuna olen ilus, rikas ja mängin väga hästi jalgpalli"

              Kommentaar


                ekspert

                tahtmata sekkuda üldisesse diskussiooni,kasutan juhust ja teostan ortograafilis-semiootilise ekspertiisi nimekujule Viktor Levadia. Kuna sellenimelist isikut ei ole olemas, siis ei saa ta olla ei ukrainlane ega venelane, aga see selleks. Samas on huvitav jälgida sellise nime tekkelugu, mis ilmselgelt on seotud ühe teatud isiku ja jalgpalliklubi samastamisega. Mis on kahtlemata sisulisest küljest arusaadav neile inimestele, kes on pikalt Eesti jalgpalli jälginud, kuigi on selge,et viimasel ajal on see seos nõrgenenud ja sellise mõttekonstruktsiooni ohvriks langenu ehk ei suuda omandad uuemaid eesti jalgpallielu sisulisi muutusi. Mis võib tähendada, rõhk sõnal võib, teatud sulgumist mõttestampi, aju ei oma enam kaasaegset fookust ja piisavat teravust. Kahjuks siin ka ÕS ei aita. Lõpetuseks arvan,et asjal on lihtsam seletus-närvipingest, kiirustamisest ja hetkelisest hajevilolekust on tekkinud lohakusviga ühe tähe kirjutamisel. Ise toetangi pigem seda viimast.Olge terved.
                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                See on nii tore, kui mõni hitlerinoor või marodöör või Flora fänn õigekeelsussõnaraamatu poole pöördub, et oma loogikat toetada. Esiteks muidugi ortograafilistel põhjustel, nähes iga päev, kuidas need kodumaise kultuuri hoidjad ja kaitsjad eesti keelt mõrvavad. Teisi põhjusi on muidugi ka.

                Kuid peatume sellel, mis ÕS ütleb.

                Aplaus kesale, kes marodööri otsis üles ÕSist (ja on sealt tavaliselt üles leidnud ka neegri), kuid tiblat otsis mujalt. Põhjus on lihtne.

                ÕS: tibla <7> halv venelane

                See tähendab, et Viktor Levadia, kes on rahvuselt ukrainlane, ei saa edaspidi enam tibla olla. Kallid florajuugendid, pöörake palun sellele tähelepanu ja käituge vastavalt ning austage ÕSi, mida te neegri puhul nii innukalt teete. Võttes arvesse, et meie kultuur ja keel on teile nii kallid, siis ärge kasutage valesti.

                Ma ei kutsu teid enam marodöörideks (muide, ÕSi järgi ka hangeldaja, spekulant), vaid lihtsalt kultuurituteks pättideks. Muidugi, kui soovi oleks, võiks demagoogitseda, et jalgpallimäng ongi lahing ning laias mõttes sõda ja teie röövite oma käitumisega sellel väljal olevate inimeste naudingut jms, kuid selline plära on rohkem teie pärusmaa. Seega jätan teile.

                Viimase repliigina viitaks Eesti Keele Instituudi direktori Urmas Sutropi arvamusavaldusele neegri kohta: http://arvamus.postimees.ee/837366/u...sti-halvustav/. Hakake juba uusi sõnu proovima, varsti on ÕS teie vastu. Ja ÕSi me ju austame, onju?

                Kommentaar


                  Algselt postitas R.Madridista Vaata postitust
                  Tundsid end murtuna, et Martin seletas tibla tähenduse ? Enam ei saagi halvustada teisest rahvusest isikut....
                  Just mina olengi tiblvihkaja, see on küll õige.
                  Mina ei ole omast taskust Kostja Vassiljevile fänniplagu tegemise eest maksnud.
                  Minu lemmikkoondislane ei ole Pareiko Serjoža.
                  Ma ei ela Lasnamäel ega tööta päevast päeva külg külje kõrval vene poisiga, kes teeb oma töökuse, usinuse ja kaine maailmavaatamisega silmad ette 99%-le siinsetest foorumlastest-üdieestlastest.
                  Ma ei räägi vabalt vene keelt ja karjun Prismas müüjate peale, kes minust aru ei saa. Mängude ajal karjun "buuu!" kui Mašitšev palli saab ja selle Zakale söödab (grusiin, venku, üks pask puha, eks?).

                  Tee silmad lahti ja loe, raisk, mitte ära kaaguta tühja.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas maniva16 Vaata postitust
                    tahtmata sekkuda üldisesse diskussiooni,kasutan juhust ja teostan ortograafilis-semiootilise ekspertiisi nimekujule Viktor Levadia. Kuna sellenimelist isikut ei ole olemas, siis ei saa ta olla ei ukrainlane ega venelane, aga see selleks.
                    Olemas ehk kuskil on, kuid mitte see, keda mõtlesin. Parandatud. Aitäh tähelepanu juhtimast!
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      TOP 50 põhjal võib öelda, et FC Viljandi koht ei ole Viljandi linnas.

                      Kommentaar


                        Usun, et räägin nii mõnegi Flora fännide nimel, kui käin välja veksli- venelaste vastu ei ole meil midagi Palun vaadake epl arhiivi( Dannar ole kasulik pane link) ja leidke artikkel EV-is elavate venelaste integratsiooni kohta- sellest selgub, et neid( venelasi on meil) on meil 5 gruppi ning viimane on siis : umbkeelne, meie riigi vaenulik ja ei tunneta selle maa ja riigiga mingit seost- teisisõnu tibla.Kui te vaataksite oma püstitatud probleemi laiemalt, siis taipaksite isegi et tibla küsimuses ei oma rahvus tähtsust!
                        ROHE-VALGE SURMANI

                        Kommentaar


                          Eesti Meistrivõistluste liigade kodumängude publiku keskmiste TOP-10-ned 11. mai seisuga.

                          ML
                          1. 297 - Nõmme JK Kalju
                          2. 254 - Tartu JK Tammeka
                          3. 253 - Tallinna FC Flora
                          4. 217 - JK Sillamäe Kalev
                          5. 196 - Narva JK Trans
                          6. 193 - JK Tallinna Kalev
                          7. 159 - Tallinna FC Levadia
                          8. 153 - Paide Linnameeskond
                          9. 136 - FC Kuressaare
                          10. 74 - FC Viljandi

                          EL
                          1. 170 - Rakvere JK Tarvas
                          2. 155 - Kiviõli Tamme Auto
                          3. 139 - Pärnu Linnameeskond
                          4. 102 - FC Infonet Tallinn
                          5. 98 - FC Puuma Tallinn
                          6. 84 - Tartu JK Tammeka II
                          7. 84 - Tartu SK 10
                          8. 74 - Kohtla-Järve FC Lootus
                          9. 72 - Tallinna FC Flora II
                          10. 62 - Tallinna FC Levadia II

                          II liiga
                          1. 180 II.W/S - Viljandi JK Tulevik
                          2. 115 II.W/S - Keila JK
                          3. 93 II.W/S - FC Tarvastu
                          4. 65 II.W/S - FC Elva
                          5. 62 II.E/N - Jõhvi FC Lokomotiv
                          6. 60 II.E/N - Kohtla-Järve JK Alko
                          7. 59 II.W/S - Paide Kumake
                          8. 56 II.W/S - Vändra JK Vaprus
                          9. 52 II.E/N - JK Sillamäe Kalev II
                          10. 51 II.W/S - Pärnu Linnameeskond II

                          III liiga
                          1. 120 III.S - JK Welco Elekter Tartu
                          2. 69 III.S - Põlva FC Lootos
                          3. 67 III. E - Tallinna FC Štrommi
                          4. 56 III.S - Tartu Quattromed
                          5. 46 III.S - Viljandi JK Tulevik II
                          6. 43 III.W - Kärdla LM
                          7. 43 III. E - Raasiku FC Joker 1993
                          8. 38 III.S - EMÜ SK Tartu
                          9. 35 III. E - JK Baltika Keskerakond Tallinn
                          10. 32 III.W - FC Metropool Pärnu

                          IV liiga
                          1. 56 IV.S - SK Imavere Forss
                          2. 55 IV.E - Ambla Vallameeskond
                          3. 50 IV.E - Rakvere JK Tarvas III
                          4. 50 IV.S - JK Welco Elekter II Tartu
                          5. 39 IV.S - Tõrva FC Warrior
                          6. 39 IV.W - FC Lelle
                          7. 37 IV.W - Läänemaa Jalgpalliklubi Haapsalu
                          8. 37 IV.N - Saku Sporting
                          9. 35 IV.N - FC Soccernet Tallinn
                          10. 34 IV.S - Tartu JK Tammeka III

                          Kohtunikud, kel puudub kas oskus publikut kokku lugeda, kes on lihtsalt pohhuistid või äpud.
                          Kohtunikud, kelle poolt vilistatud Jalkaliitu saadetud mänguprotokollides puudub publikuarv:

                          Äpude kohtunike must nimekiri :

                          III. E
                          Heigo Paglant -
                          JK Visadus - Kuusalu JK Rada 3:1 (2:0) 22.04.2012 16:00, Wismari staadion

                          Priit Jõeäär
                          FCF Järva-Jaani SK - Kiviõli Tamme Auto II 0:3 (0:0) 22.04.2012 12:00, Paide kunstmuruväljak

                          III.W
                          Nikita Aleksyukhin
                          JK Kernu Kadakas - Rummu Dünamo 1:4 (1:2) 29.04.2012 20:00, Saku kunstmuruväljak

                          IV.S
                          Marko Liiva
                          Tartu Ülikool Fauna - Võru JK II 2:1 (1:1) 22.04.2012 17:00, Tartu Tamme kunst

                          Jaan Saal
                          Vändra JK Vaprus II - Viljandi JK Tulevik Vanakesed 0:0 (0:0) 14.04.2012 19:30, Pärnu kunstmuru

                          Paul-Matis Türnpuu
                          Tartu Quattromed II - FC Aspen 3:1 (1:0) 15.04.2012 19:00, Tartu Annelinna st

                          Alik Säde
                          FC Pubi Trehv - Tõrva FC Warrior 7:1 (4:1) 15.04.2012 16:00, Tartu Tamme kunst

                          IV.W
                          Argo Mõtt
                          Keila JK II - JK Leisi 4:0 (2:0) 20.04.2012 19:00, Keila st kunstmuru

                          Kommentaar


                            Kesa, teed statistikat, väga tore. Aga arvesta ka sellega, et sa esindad Flora fänne. Ja tiblajutu ja muu taolisega alandad sa Flora fännide mainet (vb ka FC Flora oma). Kunagi tundus Flora mulle väga sümpaatsena ja oli lemmikklubi, aga mida edasi, seda enam hakkab Kalju meeldima ja vähem Flora. Ma küll kahjuks ei tunne kõiki (enamikku) Flora fänne, aga lihtsalt see, mis kohati internetis lugeda võib, tekitab facepalm/wtf momendi, vähe läheb käest ära.
                            Ma saan aru, et võib vinguda, et EJL ei tee midagi fännide staadionile toomiseks. Aga fännide enda roll uute fännide saamiseks (ja vanade säilitamiseks) on sarnases suurusjärgus. Muide mujal Euroopas ja suurtes jalkamaades on samamoodi. Kõige parem oleks ehk isegi fännide-klubi koostöö ja alles siis EJL-i koostöö mõlemaga. Seega tuleb endast alustada, tuleb ise aru saada mis on õige ja mis mitte. Pürotehnikast niipalju, et mina olen selle poolt, aga klubile trahvide kaelatoomine ju pole kellelegi kasulik. Telgitaguseid ei tea, aga kas ei saa seda legaalselt teha? Tegelikult pole püro üldse peamine point, tahaks lihtsalt, et Flora poleks tuntud kui klubi, keda toetavad natsid, rassistid, laamendajad või lihtsalt väga ülbed tegelased. Vähemalt normaalsuse piirides siis. lihtsalt vihjan, et end saab välja elada ka spordiklubides, lasketiirus ja Kaitseliit on ka tore asi. Miks ma peaks minema mängule, kui ma loen siit foorumist, kui halvasti ja perses kõik on?

                            See on minu arvamus, ei plaaninud kedagi solvata. Rohkem sallivust, vähemalt siis oma rahva seas. Fännake edasi nii kuidas jaksate ja meie jalka fännikultuur võidab.

                            Algselt postitas kesa Vaata postitust
                            Elva käis välja veksli, et kodumänguks loodavad publikut üle 200, kuniks Eesti jalgpall pole tiblavaba ja klubid iseseisvad, jäävadki publikunumbrid vinduma, tooge või mõõku neelavad karud publikut meelitama...

                            Muuseas 1939 a. karikafinaalis oli kohtunikuks Evald Tipner ise, tea kas mees pöörab hauas ringi kui temanimeline karikas pidulikult tibladele pihku pistetakse?
                            See oli Eesti karika teemas, ja pole ammu midagi sellist lugenud
                            Nagu sa näed statistikast, siis on nende kolme klubi publikunumbrid Eesti mõistes päris head. Lisaks veel on Levadia meie klubivuti suurim uhkus selles mõttes, et Euroopas on jõutud kõige kaugemale ja Eesti koondisse on toodetud mitu korralikku mängumeest, rohkem/paremaid ehk isegi kui Florast tulnud mängijad. Vb on Flora mure see, et mängijate motivatsioon on väiksem ja liiga vara müüakse maha? +Seal on konkurents nii suur, et head mängumehed ei saa piisavalt mängida.
                            4. 217 - JK Sillamäe Kalev
                            5. 196 - Narva JK Trans
                            7. 159 - Tallinna FC Levadia

                            Kommentaar


                              Võrdluseks 2011 a. keskmiste Top-10 liigade kaupa.

                              ML
                              515 ML Nõmme JK Kalju
                              307 ML Tartu JK Tammeka
                              274 ML Tallinna FC Flora
                              174 ML JK Sillamäe Kalev
                              155 ML FC Kuressaare
                              150 ML Tallinna FC Levadia
                              145 ML Paide Linnameeskond
                              125 ML Narva JK Trans
                              108 ML FC Viljandi
                              79 ML Lasnamäe FC Ajax

                              EL
                              126 EL JK Tallinna Kalev
                              100 EL Pärnu Linnameeskond
                              75 EL FC Puuma Tallinn
                              74 EL FC Infonet Tallinn
                              67 EL Kohtla-Järve FC Lootus
                              66 EL Kiviõli Tamme Auto
                              54 EL Tallinna JK Legion
                              51 EL Tallinna FC Flora II
                              46 EL Valga FC Warrior
                              44 EL Tallinna FC Levadia II

                              II.
                              126 II.W/S Viljandi JK Tulevik
                              82 II.E/N Rakvere JK Tarvas
                              82 II.W/S Paide Kumake
                              82 II.E/N Nõmme JK Kalju II
                              58 II.E/N JK Sillamäe Kalev II
                              57 II.W/S FC Tarvastu
                              53 II.W/S Tartu FC HaServ
                              48 II.E/N Tallinna JK Dünamo
                              47 II.W/S Viljandi JK Kotkad
                              45 II.W/S Pärnu Linnameeskond II

                              III.
                              93 III.S FC Elva
                              86 III.S Viljandi JK Tulevik II
                              79 III.N Koeru JK
                              79 III.S JK Welco Elekter
                              67 III.S Võru JK
                              65 III.W Keila JK
                              55 III. E FC Maardu
                              53 III.S FC Otepää
                              45 III.S Põlva FC Lootos

                              IV.
                              57 IV.E Ambla Vallameeskond
                              49 IV.W Läänemaa Jalgpalliklubi Haapsalu
                              44 IV.W JK Leisi
                              41 IV.S Suure-Jaani United
                              39 IV.W Taebla JK
                              37 IV.E SK Tapa
                              37 IV.W Märjamaa Kompanii
                              36 IV.W Kärdla LM II
                              35 IV.S FC Otepää II
                              34 IV.S Võru JK II

                              Kommentaar


                                Publikuarv kokku, mängude arv ja pealtvaatajate protsent maakonna rahvastikust 2011 a.

                                44337 - 923 Harjumaa - 8,4 %
                                9745 - 130 Tartumaa - 6,5 %
                                9361 - 106 Ida-Virumaa - 5,6 %
                                6354 - 85 Järvamaa - 17,7 %
                                5880 - 75 Viljandimaa - 10,6 %
                                3687 - 58 Saaremaa - 10,7 %
                                2676 - 43 Pärnumaa - 3 %
                                1840 - 34 Lääne-Virumaa - 2,8 %
                                1830 - 52 Raplamaa - 5 %
                                1521 - 36 Võrumaa - 4,1 %
                                1229 - 33 Valgamaa - 3,6 %
                                1202 - 30 Läänemaa - 4,4 %
                                888 - 20 Hiiumaa - 8,9 %
                                762 - 21 Põlvamaa - 2,5 %
                                616 - 20 Jõgevamaa - 1,7 %

                                91928 - 1666 Eesti - 6,9 %

                                Kommentaar

                                Working...
                                X