320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Miks te selle makaronipuurijast trolliga üldse tõsimeelelt vaielda viitsite?

    Kommentaar


      Algselt postitas Rumori di Spogliatoio Vaata postitust
      If exposed in Germany, it would be removed and the people who put it given a ban from stadium. So I guess there's a difference.
      Yes, there's a difference. We don't live in Germany, you know.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Yes, there's a difference. We don't live in Germany, you know.
        If I were to bet money on the most expected answer, this was my first choice.
        Doesn't help saying 'this is not Germany' - provided I am aware of all the nuances there have been in Estonian history between Nazi Germany and Communist Russia.
        The solution is simple: no political signs (whichever) at games. We don't need to dig history and excuses.
        Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
        Premium Liiga Clubs News
        Facebook
        Twitter

        Kommentaar


          Sorri, et teie "on nazi või ei ole nazi" debatile vahele segan, aga eesti jalgpallihuvilisena tahaks ära mainida, et Flora fännid on tänavu tõesti väga võimsa mulje jätnud. Mitte Flora toetajana on seda muidugi omajagu mõru tõdeda, aga meie väikest eesti vuti konnatiiki te kahtlemata märkimisväärselt rikastate. Loodetavasti nakatab see teisigi, ka konkurentide leeri.

          Kommentaar


            Algselt postitas shefield
            Kloun
            ??

            124


            -e- oolrait, no problem.

            Kommentaar


              Algselt postitas Rumori di Spogliatoio Vaata postitust
              If I were to bet money on the most expected answer, this was my first choice.
              Doesn't help saying 'this is not Germany' - provided I am aware of all the nuances there have been in Estonian history between Nazi Germany and Communist Russia.
              The solution is simple: no political signs (whichever) at games. We don't need to dig history and excuses.
              Solution is simple indeed, STOP looking for things that arent there. This witch hunt kinda makes you look silly...

              Kommentaar


                Õigele asjale juhib tähelepanu. See analoogide leidmine on häma, need kes neid riputavad on ju hinges 18 ja 88 numeroloogid. Pole küll sellise meelsuse eksponeerimiseks staadion nüüd parim koht. Ja see "neegri" teema toob seda veel paremini esile, vastan, ei see sõna ei ole tänapäeva Eestis kindlasti neutraalse tooniga nagu tahetakse väita.

                Kommentaar


                  Valzzz ja Angelo, pöörduge palun antud teemaga Eesti Loto poole - sealsed ametnikud kindlasti oskavad vastata Teie küsimustele, kes on 14/18/88/neeger jne.

                  Kommentaar


                    MM algas ja Premium Liiga on põnev, peaks olema küll, millele oma energiat ja tähelepanu raisata, aga ikka on mõnel igav vist ja vahib silm punnis, mis sümbolid kellegi lippu ja taguotsa kaunistavad. On seda täiesti jalgpallivälist jama siia kilomeetrite viisi vaja nüüd?
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Valzzz Vaata postitust
                      Ja see "neegri" teema toob seda veel paremini esile, vastan, ei see sõna ei ole tänapäeva Eestis kindlasti neutraalse tooniga nagu tahetakse väita.
                      Ma kasvasin ja elasin teadmises, et sõna "neeger" on täiesti tavaline sõna. Kuni ühel päeval tulid rassismivastased ja ütlesid, et see nii pole. Enne ei tulnud ma selle pealegi, et see sõna halvustav võiks olla.. seega kust tuleneb probleem? Küsimus pole ju sõnas, küsimus on suhtumises. Kui ma teistesse rassidesse halvasti ei suhtu, kuidas siis ühe sõna kasutamine minust halva inimese teeb? Ja kui ma olen rassist, siis vahet pole mis sõna ma kasutan või ei kasuta, sassistiks jääksin ma ikkagi edasi.
                      Aga minu küsimuse vastus, et kust porbleem tuleneb on see, et sõnale "neeger" pookisid halva maigu juurde rassismivastsed kes tegid meile selgeks, et see nii on. Enne seda polnud sünal midagi viga. Kuigi ma ei tea miks me siis "neegrist" räägime, jutt oli ju inglise keelsest sõnast.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        OT. See debatt käis avalikkuses eelmise aasta kevadel seoses ÕS-ga, tee väike tagasivaade, saad vastused küsimustele.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas elx Vaata postitust
                          Ma kasvasin ja elasin teadmises, et sõna "neeger" on täiesti tavaline sõna. Kuni ühel päeval tulid rassismivastased ja ütlesid, et see nii pole. Enne ei tulnud ma selle pealegi, et see sõna halvustav võiks olla.. seega kust tuleneb probleem? Küsimus pole ju sõnas, küsimus on suhtumises. Kui ma teistesse rassidesse halvasti ei suhtu, kuidas siis ühe sõna kasutamine minust halva inimese teeb? Ja kui ma olen rassist, siis vahet pole mis sõna ma kasutan või ei kasuta, sassistiks jääksin ma ikkagi edasi.
                          Aga minu küsimuse vastus, et kust porbleem tuleneb on see, et sõnale "neeger" pookisid halva maigu juurde rassismivastsed kes tegid meile selgeks, et see nii on. Enne seda polnud sünal midagi viga. Kuigi ma ei tea miks me siis "neegrist" räägime, jutt oli ju inglise keelsest sõnast.

                          sõna "neeger" algtüvi ikkagi kuskilt portugali (või hispaania?) keelest ma pakuks,.
                          aga oma hulluses on hakatud rootsis kuuldavasti isegi astrid lindgreni pipi pikksuka lasteraamatuid tsenseerima/ümber kirjutama.
                          vot see on tõesti haige.
                          Seisan üksi mere ääres
                          jalas kollased sandaalid
                          valged, merevahust sääred
                          hüüan: "Elagu skandaalid!"

                          Kommentaar


                            ei ole vaja pakkuda, kui asjad on teada.

                            Eesti sõna "neeger" on pärit saksa sõnast Neger, see omakorda tuleb prantsuse sõnast nègre, mille aluseks on ladinakeelne omadussõna niger 'must'.
                            Rääkides sellest "varem polnud" teemast, siis keel muutubki ajas ja mingi sõna võib ajapikku omandada negatiivse varjundi, kui seda pruugitakse järjepidevalt negatiivse alatooniga. Minu arust on selle kohta keeleinspektsiooni juht Ilmar Tomusk päris tabavalt öelnud: "Kui mingi sõna on minu arvates neutraalne, kuid kellegi jaoks solvav, siis püüan ma selle sõna kasutamisest hoiduda." Valikute küsimus.

                            Algselt postitas elx Vaata postitust
                            et sõnale "neeger" pookisid halva maigu juurde rassismivastsed kes tegid meile selgeks, et see nii on. Enne seda polnud sünal midagi viga.
                            Kuigi selle kohta tahaks küll küsida, et sinu arvates tõesti pole viimase ütleme 10-20 aastaga hakatud seda sõna aina rohkem just halvustava või alavääristava tooniga kasutama? Päriselt?
                            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                            Kommentaar


                              Algselt postitas shefield
                              Teemasse ka. Kas tänast flora mängu ka võimalik kuskilt vaadata on v?
                              kui ma nüüd ei eksi, siis tribüünil on veel 2 vaba kohta

                              Kommentaar


                                Flora-Tammeka videokokkuvõte:

                                Kommentaar

                                Working...
                                X