320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Probleemid naiste jalgpallis

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
  mind selle puhul nagu imestab, et ... mis see downside on nagu, miks ära ei tehta? igasugu seadustega nii, et mingeid huvigruppe ei taheta häirida jne. Mis on REFi incentive seda teemat pidurdada? Ei tahaks uskuda, et nende valijale see vastumeelne oleks. Kes nüüd kannatajad oleks, keda häiritaks? Need 2 juhtumit, kus just 18 aastaseks saanud ja ülehomme 16 aastaseks üksteist leiavad vms? Ka selleks lahendus Saksamaa näitel olemas nagu üks õhtulehe artikkel ilusti ja tublisti kodanikke informeeris.
  Seal on kaks erinevat teooriat, mida ma selle toreda Õhtulehe loo lugemise järel kuulnud olen. Esimene tuleb sellest, et 10 aastat tagasi tuli see teema Roheliste eelnõuga üles. Siis nähti seal varianti, kuidas noorte seas populaarseid rohelisi nullida ehk võeti väitlusselts ja spinniti, et nood tahavad noorte omavahelise seksi ära keelata. Ehk siis loodeti selle peale, et eelnõu ei loeta (kus oli see vanusepuhver sees), vaid võetakse spinn sügavale kurku ja keerutatakse slele otsas. Ülla-ülla, see läks läbi. Noored jaurasid, et meie armastame ka ja noorte valijate ees sai näidata, et me hoolime teist. Riigikogu koosseisu aeg sai läbi, uue koosseisga langes ka roheliste eelnõu päevakorrast.

  Seejärel tuli vist Isamaa sarnase ideega välja, jälle sama taktika.

  Nüüd on siis ilgelt jura hakata ütlema, et me tegime enne totaalselt poliittehnoloogiat ja ajasime noorte hääli taga.

  Teine teooria on veidi ametnikukesksem. Nimelt kardetakse seda, et kui hetkel tõsta see piir 16 peale, siis tuleb arutelu, et miks on seksuaalses mõttes 14aastane ikka täiesti laps, aga kui 14aastane tüüp näiteks kellegi ära tapab, siis saab teda karistada. Mingil perioodil olla probleeme sellest asjast teadlike 11-13aastaste noortekampadega, kellega ei saadud üldse hakkama. See on olukorra muutmise vastu meelestanud kriminaalõiguse spetsialistid. Ehk ministeeriumis otsustavad samad inimesed seksuaalpiiri tõstmise ja siis ka noorte kuritegevuse üle. Ehk kui lahendad ühe olukorra, siis on kohe teises valdkonnas pask ventikas.

  Erakonnad üritavad muidugi sellega odavat populaarsust saada, sest tegelikult on see teema alati ühiskonnas sees, sest täisealise ja 14aastase suhe on kõigi arvates jama. 12aastase piirist ongi juttu olnud, et siis saaks ka kuritegevuse puhul 12aastastega tegeleda, kui nad praegu on justkui karistamatud.

  Ehk siis Reform on kahvlis, kriminaalametnikud (ehk siis paljukirutud süvariik) ei taha seda piiri tõsta, sest see võiks tuua ootamatuid tagajärgi. Samal ajal ei saa ka seisukohta muuta, mis varasemalt on kasutatud ja nii tulebki totaalset paska suust välja ajada.

  Aga, noh, see on selline esmamulje, artiklit oma nimega ei kirjutaks veel.

  Kommentaar


   Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
   Väidetavalt olla olnud Isamaa või Res Publica. Keegi kunagi rääkis. Ma täpselt ei mäleta ja pead selle väite nimel ei annaks.
   Reformierakond
   “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

   Kommentaar


    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    ...
    novot, abi ka sust vahel. tegelikult ju täitsa võiks sellest kirjutada, pinnas ju nüüd olemas.

    See teine teooria tundub täitsa realistlik. Kaala tõi aga Soome välja, kuidas seal siis lahendatud? või seesamune Saksamaa?

    Kommentaar


     Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
     novot, abi ka sust vahel. tegelikult ju täitsa võiks sellest kirjutada, pinnas ju nüüd olemas.

     See teine teooria tundub täitsa realistlik. Kaala tõi aga Soome välja, kuidas seal siis lahendatud? või seesamune Saksamaa?
     Ma pole nii kaugele veel jõudnud.

     Kommentaar


      Õhtulehes oli kuuke tagasi sellel teemal suurem lugu.

      PEDOFIILIDE PARADIIS EESTI! Psühholoog: vahel tundub, et ärakasutajal on ohvri 14. sünnipäev kalendrisse märgitud
      https://www.ohtuleht.ee/1025320/pedo...risse-margitud

      Kõikide erakondade seisukohad (parim on Reformierakonna oma)
      https://www.ohtuleht.ee/1025277/jaak...d-liiga-leebed
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


       Algselt postitas kaala Vaata postitust
       Reformierakond
       Ma lugesin nüüd 1992. aasta kriminaalkoodeksit(karistusseadustiku eellane).

       § 116. Suguühendus noorema kui neljateistkümneaastase naissoost isikuga

       Täisealise poolt suguühendusse astumise eest teadvalt noorema kui neljateistkümneaastase naissoost isikuga käesoleva koodeksi §-s 115 ettenähtud kuriteo tunnuste puudumisel –
       karistatakse arestiga või vabadusekaotusega kuni nelja aastani.
       Me mõlemad oleme mingeid linnalegende kuulnud. Tegelikult ongi kogu aeg 14 vanusepiiriks olnud.

       Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        2 teooriat
        Pigem kaldun ikka selle esimese teooria poole. Ma ei tea keda siin "kriminaalametnike" all silmas peetakse aga minu teada kõik teemaga tegelevad politseinikud ja prokurörid on selle vanuse tõstmise poolt. Samuti ei ole süüdivus ja "seksuaaliga" omavahel kuidagi seotud. Erisusi on teisigi - valimisiga, alkohol/tubakas, juhiload jne. Nii et see "ametnikekeskne teooria" tundub küll poliitikute välja mõeldud teema.
        Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

        Kommentaar


         Mihkel Uiboleht Aurelio ümber puhkenud skandaalist: me ei räägi siin enam ühest või kahest isikust, kes on rääkima tulnud

         "Kindlasti ei ole nii - nagu siin on retoorikat kasutatud - et tegemist on 13 aasta taguste juhtumitega. See lihtsalt ei pea paika," jätkas Uiboleht. "See informatsioon, mis meil praegu on, puudutab konkreetset treenerit, kes ka ise nüüdseks avalikkuses sõna on võtnud."
         Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

         Kommentaar


          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
          Ma lugesin nüüd 1992. aasta kriminaalkoodeksit(karistusseadustiku eellane).          Me mõlemad oleme mingeid linnalegende kuulnud. Tegelikult ongi kogu aeg 14 vanusepiiriks olnud.
          Jah. Aga reform kinnitas selle uue karistusseadustikuga 14a. peale (kaaluti isegi 12a.) ning praegu on köik teised erakonnad arvamusel, et seda tuleks tösta, erandina jällegi reformierakond, kelle asemel köik ok ja probleemi pole.

          Konkreetselt kes siin kaagutab, et 14a. tüdruk 56a. vanamehepässiga suhtes pole ok aga hääletate oravate poolt, vaadake veelkord üle keda te valite. Reformierakonna poolest on ok, kui 56 aastane 14 aastastega seksib
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


           big dick energy?

           Kommentaar


            Hääletame sotside poolt kaala?

            Kommentaar


             lihtsalt kontekstiks

             Kommentaar


              ma ei saa aru, et miks peab krimivastutuse vanusepiir ja näiteks lubatud seksimise vanus olema sama? miks need erinevad ei või olla?

              Brasiilias muide on alaealisega seksimise vanus samuti 14 praegu. Alaealiste enda krimivastutus algab aga hoopis 18 eluaastast, mis on aga seal suureks probleemiks, sest paljud tänavapätid just alaealised, kes teavad et nendega ei juhtu midagi
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


               Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
               Hääletame sotside poolt kaala?
               Tavai. Hääleta
               “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

               Kommentaar


                2019. aastal
                Mitte Hispaania, vaid Küprose Barcelona!
                Pärast õpingute lõppemist oli sihikindlal Trisnal* järjekordne eesmärk silme ees: siirduda Euroopasse ja valida koduklubiks naiskond, kes ka Meistrite liigas kaasa teeb. Pakkumiste seast valis eestlanna oma uueks koduks Barcelona. Keskmise jalgpallisõbra kõrv muutub selle peale eriti valvsaks: kas tõesti mängib keegi Eestist kuulsas Hispaania klubis?
                «Päris paljud küsivad, kas ma mängin selles Hispaania Barcelonas,» naerab Trisna*. «Vastan siis neile, et ei-ei, see on hoopis Küprose Barcelona!»
                Trisna* tunnistab, et oli ka ise esialgu üllatunud, et Küprose naiskond sellist nime kannab, kuid tema selgitusest koorub välja asjaolu, et 2013. aastal hakkas Limassolis asuv jalgpalliklubi tegema noorteakadeemia raames koostööd Barcelonaga. Esialgu ei olnud klubil plaanis luua oma naiskonda, kuid 2016. aastal just selleni jõuti. Nimeks pandigi Barcelona.
                Tiimiga hakkas Trisna* kiirelt klappima, sest naiskonnas on palju välismaalasi. Raskustest toob Trisna* välja lõunamaadele iseloomuliku elustiili.
                «Jalgpalli mõttes on kõik väga hea ja professionaalne, aga muude asjadega on vahel raske tegeleda, sest kõik toimub nii aeglaselt,» nendib Trisna*. «Inimesed pole siin nii distsiplineeritud.»
                Ka jalgpalliplatsil on elu veidi teistsugune kui USAs. Trisna* selgitab, et kui Ameerikas oli mängustiil kiirem ja sageli oli oma otsuste vastuvõtmiseks aega vaid üks-kaks puudet, siis Küprosel on mäng palju füüsilisem. Küprose liigast rääkides ei saa üle ega ümber asjaolust, et vahe tippude ja alumiste vahel on üüratu: kui Barcelonal on liiga liidrina 13 mängu järel kirjas 35 punkti, siis tabeli all on naiskonnad kaheksa ja kolme punktiga. Samas ei ole ebaühtlane liiga Trisna* sõnul igav, sest Barcelona naistele on kohtumised nõrgemate vastu hea võimalus proovida taktikalisi või mängulisi elemente, et neid tugevamate konkurentide vastu lihvida.
                Samuti on Barcelona eesmärk areneda Meistrite liigaks, kus sel suvel esimest korda kaasa mängiti. Alagrupis teenisid Trisna* ja ta tiimikaaslased kolm võitu, kuid sellele järgnenud 1/16-finaalis tuli alla vanduda Glasgow» Cityle.
                «Võõrsil võitsime neid, aga esimeses mängus oma kodus oleksime pidanud paremini esinema,» meenutab eestlanna oma esimesi kohtumisi Meistrite liigas. Tulevikku vaadates loodab Trisna*, et järgmisel võimalusel teevad Barcelona naised parema tulemuse ja jõuavad kaugemale. Oma tuleviku kohta jätab eestlanna kõik otsad lahtiseks, sest hooaeg lõppeb alles maikuus.
                «Praegu keskendun mängudele ja trennidele. Eks näis, mis pakkumise klubi teeb. Praegu on vara sellele mõelda, naudin lihtsalt mängu,» sõnab Trisna* lõpetuseks.

                Loodab taas koondist esindada
                Kuigi Mia Belle Trisna* oli USAs õppides ja mängides heas hoos, ei ole ta viimastel aastatel Eesti koondises mängida saanud. Trisna* viimane koondisemäng jääb 2015. aastasse, mil eestlannad kohtusid Hollandiga. Selle põhjus on pragmaatiline: Ameerika ühendriikidest Eestisse sõitmine oli liiga keeruline ja kulukas.
                «Ameerikast oli ikkagi väga kauge tulla ja ega mängijaid ei ole lihtne niimoodi sõidutada, sest lennupiletid on kallid,» meenutab Trisna* teisel pool maakera elamise kohta. Peale selle oli toona keeruline sobitada koondisemänge USA tiimi ajakavaga, sest need olid väga erinevad. Üks põhjus, miks soovis eestlanna pärast ülikooli lõpetamist just Euroopa klubiga ühineda, oligi soov olla kodule ja koondisele lähemal.
                «Igatsen koondise eest mängimist,» tunnistab Trisna*. Paraku on elu Küprosel esimese hooaja jooksul läinud sedasi, et ka Barcelona ja Eesti koondise ajakavad ei sobitu. Trisna* sõnul on teda mitmel korral rahvusnaiskonna juurde kutsutud, kuid klubi pole lubanud, sest ka sealne naiskond peab parajasti mänge. Trisna* pole aga veel alla andnud ja loodab koondise juurde naasta.
                «Olen väga tänulik, et minu vastu näidatakse huvi üles ja ikka kutsutakse,» räägib ta. «See on väga suur au, kui saad oma kodumaa eest mängida. Loodan väga, et saan ükskord jälle seda teha.»
                2021. aastal
                Jalgpalluri vutikarjäär jätkus ka Euroopas, kus see ehk isegi veel õudsema pöörde võttis. Ambitsioonika sportlasena soovis ta paremaid tingimusi ja mängida Meistrite liiga võistkonnas. Talle anti ka oma auto ja korter."USA-s küll öeldi, et see tundub imelik, aga ma arvasin, et see on õige. See oli kaugel jalgpallist ja hoopis action-filmis elamine. Väga must maailm, seal oli raske jalgpalli mängida. Seal olid kõik mittejalgpallilised asjad, millest mõelda võib. Seda korraldasid inimesed, kes olid tiimi juures, aga mitte tiim ise. Ma põgenesin sealt klubist. Muul moel ma poleks täna elus, et seda lugu rääkida."
                Trisna kordas, et räägib oma lugu kõigi selliste naiste eest, kes on kogenud midagi sarnast. "Väga palju naisi pole elus, et oma lugu rääkida. Oluline on ühiskonnas seda teadlikkust tõsta. Täna ma enam ei karda."
                meedia on imeline

                Kommentaar

                Working...
                X