320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas chac Vaata postitust
    kust sa võtad öelda et raiskab?
    kas näiteks tööle sõites inime raiskab või siiski kasutab energiaressurssi sihipäraselt - loomaks uusi väärtusi?
    pealegi energiaressursil on täitsa konkreetne hind, ja LISAKS sellele aktsiis, millest laekuvad summad meil eestis peaks minema teede ehitusse aga ei lähe.
    Ahah.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Ahah.
      Kas tõmbas moka töllakile?
      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

      Kommentaar


        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
        Ilmselt oleksin valmis maksma küll. Realistlik muidugi pole otsekohe põlevkivist loobuda, aga riigi eemärk peaks olema võimalikult kiiresti ja suures mahus soodustada alternatiivsete energiaallikate arendamist.
        noh.. sisuliselt siis tuumaenergia?

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Au, ei ole ju. Aktsiisi tasud sa ikka selle eest, et sa raiskad kuluvat energiaressurssi. Teede kasutamise eest ei maksa sa sentigi.
          Topelt maksustamine?!
          Ma siiski usun, et oma tööd tehes toon ma riigile piisavalt kasu, et mitte maksta veel ühte maksu.

          Kommentaar


            Et siis Saksamaa, Belgia, UK ja kõik muud riigid, kus selline maks kehtib, tegelevad topeltmaksustamise, neitsite vägistamise ja kõige muuga?

            Diskleimer: tahtsin öelda, et minu arvates peaks enne tõstma alko- ja tubakaaktsiisi. Automaks, nagu korra varem öeldud, tundub hetkel veidi ebaõiglane, aga, noh, kui lähtuda siin varasemast chaci loogikast, siis "minu arvamus on justkui tahaksid kõik mingit automaksu maksta, aga ei taha ju ja seepärast on see joga".

            P.S. Ja Vintsu 30-aastase Opel Ascona argumendid on umbes samasugune, et "näe, mingi segadus Ladõnskaja häältega, kogu valimisprotsess on ebausaldusväärne" või "Firefox jooksis e-hääletuse peal kokku, järelikult varastasid nad mu hääled". Ehk üksikjuhtumites leiab iga asja kohta absurdi, alates lastetoetustest kuni lastetegemisteni.

            Kommentaar


              Sõbrad Brüsselist on hiljuti teinud väikse paberi autode maksustamisest (õigemini mittemaksustamisest) siinses euroopa nurgas. Suures plaanis - meie ostetavad uued autod on kõige saastavamad kogu ELis ja seetõttu tapame keskkonda nendega ebaproportsionaalselt. Samuti kaasneb kallite autodega soetamisega ühiskonna jaoks märkimisväärne heaolu kadu - raha läheb pigem autosse (ja riigist välja) kui tarbimisse/investeeringutesse. Kolmandaks ei motiveeri (CO2-põhise) maksu puudumine autoparki uuendama, mis võib teoorias tähendada ohtlikumat liiklust. Ega ei motiveeri inimesi kasutama alternatiivseid transpordiliike.

              Kütuseaktsiis ei ole otseselt automaksu alternatiiv. See mõjutab mõningaid autode tarbimisega seotud otsuseid, küll aga vähemal määral valikuid näiteks soetamisel või vahetamisel.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Ehk üksikjuhtumites leiab iga asja kohta absurdi, alates lastetoetustest kuni lastetegemisteni.
                Absurdi läksid pigem ikka sina sellega, et hakkame näo ja perekonnaseisu järgi valima, kes millise autoga tohib sõita. Need näited on vägagi elulised, lisaks sundis kirjutama klassikaline "linnamaasturid seebiks" klassiviha tekitamise joga. Seda on lihtsalt saanud natuke liiga palju aastate jooksul lugeda, kunagi avastas nt Hannes Rumm ka päevapealt, et kõik üle 140kW on luksusautod ja tuleb kohe räigelt maksustada, lõpp sellele priiskamisele. Lõpptulemus oli ikka see, et "aga meil on ju siiski eelarves augud ja keegi peab need kinni maksma".

                Aga olgu, Eesti kõige keskmisem auto (vt värske aprillikuu TM) ehk 2002 Passat kaheliitrine on 96kW ja 192g/km CO2-ga. Mingi kõige tavalisem paar aastat vana kaheliitrine Honda Cr-V on samas näiteks kaubandusvõrgus täitsa vabalt saadaval 110kW mootoriga, mis saastab 174g/km Co2. Seega kW ega Co2 järgi pole erilist vahet ja "mõttetust linnamaasturist" niimoodi lahti ei saa. Okei, tahame teha õhku puhtamaks ja maksustame ikkagi Co2 järgi (ainus vähegi mõeldav maks oleks sellisel juhul auto riikitoomisel ühekordselt, nagu näiteks soomlaste autovero, mida muide EL on korduvalt vaidlustanud ja nad minu teada plaanivad tõsiselt nüüd lõpuks sellest loobuda). Mis sa arvad, kummal läheb raskemaks endale sellisel juhul uut autot leida, passatimehel või sellel, kes endale uue Cr-V jaksab liisida iga kolme aasta tagant (vihje - 2014 Cr-V saaste on juba 115 g/km Co2)? Samas on see, mida ka juba eespool tabavalt märgiti, et arvestaks äkki ka sisse, kui palju reostab kokkuvõttes keskkonda see, kui ma alatasa sõidan need kolm liisinguaastat lõpuni ja siis lähen võtan uue järgmise samasuguse, nagu suur hulk progressiivset inimkonda praegu teeb. St kogu selle uue "vähemsaastava" plastihunniku tootmine. Või näiteks see, et tänapäeva auto pole ehitatudki kestma kuigivõrd üle kümnekonna aasta.

                Ja mis veel puudutab võimalikku argumenti, et Kesk-Euroopas nad ju sõidavad kõik Cliode ja Polodega, äärmisel juhul tõesti Golfiga, siis seal on ka teedevõrk natuke teine. Ja ei ole talve nagu meil siin. See viimane on tegelikult päris oluline vahe. Obv ei ole mõtet eitada, et meie ühiskonnas on väga palju neid, kes panevad piltlikult öeldes viimase raha s-klassi alla ja on valmis selle nimel elama ka Lasnamäe korteris, aga seegi on inimese vaba valik, sa ei saa lennata selliseid asju maksudega reguleerima. Siis maksame tõepoolest varsti ka liiga värviliste riiete maksu, kui selle loogika najale hakata riiki üles ehitama.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  Rääkida Eesti/Tallinna kontekstis alternatiivsetest transpordiliikidest on ka kergemat sorti huumor muidugi. Jah, Tallinnast Tartusse saab mitmel eri moel päris mugavalt. Põhimaanteedest kõrvale...

                  Ja see jutt, et ostke uusi autosid, siis on kõik ilus, on minu hinnangul paljuski autotootjate ja konkreetsemalt Eestis AMTELi lobi tulemus. Aga ma muidugi ei ole Brüsselis nõupidamislaua taga käinud ka.
                  armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vincent Vaata postitust
                    Ja mis veel puudutab võimalikku argumenti, et Kesk-Euroopas nad ju sõidavad kõik Cliode ja Polodega, äärmisel juhul tõesti Golfiga, siis seal on ka teedevõrk natuke teine. Ja ei ole talve nagu meil siin. See viimane on tegelikult päris oluline vahe.
                    Jaa, muidugi. Klassika. Tsiteerin: "mul on vaja võimalikult suurt ja võimast maasturit selleks, et muidu ei pääse ma oma luksusvilla juurde põlluserval. Vald, kurat, pole mul seda sadat meetrit ära asfalteerinud ja see on täielik porimülgas."
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      Jaa, muidugi. Klassika. Tsiteerin: "mul on vaja võimalikult suurt ja võimast maasturit selleks, et muidu ei pääse ma oma luksusvilla juurde põlluserval. Vald, kurat, pole mul seda sadat meetrit ära asfalteerinud ja see on täielik porimülgas."
                      Mis see SINU asi on millega MINA sõidan? Kisub juba kommunismi poole...
                      Hello! I´m mentaly ill.

                      Kommentaar


                        Vana Mäger on ju traditsioonide austaja. Ma eeldan et ta käib siiani hobusega tööl.

                        Kommentaar


                          päris huvitav oleks võrrelda erasektori autoparki ja avaliku sektori autoparki.
                          kumma sektori nö keskmine auto on võimsam ja meenutab rohkem maasturit?
                          Seisan üksi mere ääres
                          jalas kollased sandaalid
                          valged, merevahust sääred
                          hüüan: "Elagu skandaalid!"

                          Kommentaar


                            Hipid ongi imelikud.

                            aga mind tegelt huvitab... milline on siis mcn arvates reaalne alternatiiv põlevkivienergeetikale?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                              Jaa, muidugi. Klassika. Tsiteerin: "mul on vaja võimalikult suurt ja võimast maasturit selleks, et muidu ei pääse ma oma luksusvilla juurde põlluserval. Vald, kurat, pole mul seda sadat meetrit ära asfalteerinud ja see on täielik porimülgas."
                              Üritan siin teemas juba umbes neljandat korda öelda võimalikult selgelt, et loomulikult on palju selliseid. See ei tähenda, et iga lollust peab hakkama seadusega karistama. Ja kui tahaks samas võtmes vastata, siis oleks täpselt see, et "kuradi puukallistajatest hipid ajvad siin mingit rohelist joga". Mõttetu sildistamine.
                              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                              Kommentaar


                                Algselt postitas taku* Vaata postitust
                                Hipid ongi imelikud.

                                aga mind tegelt huvitab... milline on siis mcn arvates reaalne alternatiiv põlevkivienergeetikale?
                                ostame elektri sisse

                                Kommentaar

                                Working...
                                X