320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Kui sa tuled väiksest kohast klassi ainsana näiteks Tartusse gümnaasiumisse, siis pole see päris nii lihtne, et astud mingi seltskonna juurde ja ütled: "Võtame koos korteri." Pluss näiteks Tallinnas on juba ka ühe toa üürimine vähemalt 150 eurine käik.
    Off topic veits, aga tõsiselt kahju, et Eestis pole normaalselt funktsioneerivat üüriturgu nagu näiteks Saksamaal.

    Kommentaar


      Damn Mõnuagent, su jutt pani veidikene mõtlema küll (nagu ka Rainise).
      Jõhker ja props to you!

      Kommentaar


        Vastan korra veel, ehkki võib-olla ei peaks...

        Mõned mõtted -

        Oma jutus mina tulen vastu mingis osas ja räägin madalast astmelisest tulumaksust, mis ei pooks rikkaid ja millega oleks võimalik aidata neid, kellest tulevikus oleks kasu ühiskonnal tervikina.. Sina raiud oma kindlat pointi edasi. Selle mõttevahetuse esimene point oli minu poolelt oli see, et maailm pole must-valge. "Vahelduseks võiks vaesed ka midagi teha" no sorry aga see on nii must-valge kui üldse olla saab. Mina räägin siin suuresti lastest, kes on väga keerulistes oludes ja Sina räägid, et vaesed on lollid ja pahad.

        Lisaks minu toodud näidetele on veel igasuguseid olukordi, kus võib olla faktoreid, mida inimestel endil väga raske mõjutada on. Näitena kasvõi see, kui inimene pärast töö kaotamist langeb depressiooni (mis muide on meditsiiniline diagnoos, mille puhul ei saa niisama öelda, et võta kokku ennast), selline inimene vajab abi. Ja kui riik seda pakkuda ei suuda, võib olla meil veel üks "mahakantud inimene" juures.

        Faktidest rääkides elab Eestis praegu 9% lastest sügavas vaesuses. See on peaaegu iga kümnes. Iga psühholoog ütleb, et laps (vähemalt mingi vanuseni) ei ole vaimselt küps. Teda mõjutab keskkond. See on lihtsalt kuiv fakt, mida võib muidugi soovi korral ignoreerida. Märgatav osa neist lastest ei saa võimalust oma potentsiaali ära kasutada. Ja siis võibki juhtuda mõni nendest olukordadest mida enne kirjutasin. Ja lõpuks on vaja ühel või teisel viisil neid aidata või nende peale raha kulutada ju nagunii.

        Agaei, see universiaalne ja must-valgelt 100% pidav printsiip, et tee tööd ja näe vaeva ei kõigu ju mitte mingisuguse nipiga. Ise on luuserid, et sellistesse oludesse sündisid.

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Noarootsil on ka ühikas.
          Parematel koolidel.

          Kommentaar


            Olete nüüd siin maapiirkondade vähekindlustatud noorte elust oma näidetega väga masendava pildi loonud. Ma omast kogemusest võin öelda, et pole see asi nii hull midagi. Nendest kuttidest, kellega mina maal lapsepõlves kossu mängisin, läksid võibolla pooled üldse keskkooli edasi, mõned kutsekasse, enamik jäid niisama ringi vaatama. Kui mina ülikooli astusin, oli neil juba koolitee selles elus käidud ja nad olid selle üle väga õnnelikud. Kui mina maadlesin, et toime tulla paralleelselt magistriõpingute ja täistöökohaga, ajasid poisid mingit lambibisnesit ja tundusid kaunis õnnelikud. Nüüd on nad kõik soomes ehitajad, teenivad kordades rohkem kui mina ja tunduvad endiselt õnnelikud. Seda kõike vaatamata kitsastele oludele, mis neid lapsepõlves painasid.

            Elu maal pole mitte ainult võimalik, vaid ka täisväärtuslik ja teeb inimese õnnelikuks! Lisaks on seal värske õhk, välja arvatud need korrad aastas, kui põldudele sõnnikut laotatakse ja tuul on ebasobivast suunast.
            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

            Kommentaar


              Algselt postitas fitti Vaata postitust
              Olete nüüd siin maapiirkondade vähekindlustatud noorte elust oma näidetega väga masendava pildi loonud. Ma omast kogemusest võin öelda, et pole see asi nii hull midagi. Nendest kuttidest, kellega mina maal lapsepõlves kossu mängisin, läksid võibolla pooled üldse keskkooli edasi, mõned kutsekasse, enamik jäid niisama ringi vaatama. Kui mina ülikooli astusin, oli neil juba koolitee selles elus käidud ja nad olid selle üle väga õnnelikud. Kui mina maadlesin, et toime tulla paralleelselt magistriõpingute ja täistöökohaga, ajasid poisid mingit lambibisnesit ja tundusid kaunis õnnelikud. Nüüd on nad kõik soomes ehitajad, teenivad kordades rohkem kui mina ja tunduvad endiselt õnnelikud. Seda kõike vaatamata kitsastele oludele, mis neid lapsepõlves painasid.

              Elu maal pole mitte ainult võimalik, vaid ka täisväärtuslik ja teeb inimese õnnelikuks! Lisaks on seal värske õhk, välja arvatud need korrad aastas, kui põldudele sõnnikut laotatakse ja tuul on ebasobivast suunast.
              Sa nüüd lahmid natuke. Minu näide oli vastukaaluks sellele, et kõik vaesed inimesed on enda olukorras ise süüdi ja seetõttu ei peaks mingeid sotsiaaltoetusi olema, kuna kõik peavad justkui ise hakkama saama. Ehk näiteid on igasuguseid, iga vaene pole joodik etc. Lihtsalt peaks olema andekal lapsel vaatamata enda varalisele seisule olema võimalus heaks hariduseks, kus eeltingimuseks ei oleks ainult sissekirjutus kuhugi Tallinna kesklinna saunaruumi.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Lihtsalt peaks olema andekal lapsel vaatamata enda varalisele seisule olema võimalus heaks hariduseks, kus eeltingimuseks ei oleks ainult sissekirjutus kuhugi Tallinna kesklinna saunaruumi.
                Sellega ma olen loomulikult ka nõus. Ma ei tahtnudki muud, kui sünget pilti pisut heledamaks maalida.

                Et teemasse tagasi tulla, siis siin teile ülevaade, keda saab valida Põhja-Tallinnas EKRE nimekirjas:

                hull kirjamees
                reklaamitaustaga "konsultant"
                pensionär, endine rahandusmin funktsionär
                lollideküla arhitekt
                PS Troika (endine?) liige
                pensionär, endine raamatukogutädi
                keskharidusega kosmeetik
                meelelahutaja suure emmiga
                keskharidusega õmblusfirma Baltika töötaja
                keskharidusega pensionär
                keskharidusega lasteaiakasvataja
                We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                Kommentaar


                  Algselt postitas fitti Vaata postitust
                  Sellega ma olen loomulikult ka nõus. Ma ei tahtnudki muud, kui sünget pilti pisut heledamaks maalida.

                  Et teemasse tagasi tulla, siis siin teile ülevaade, keda saab valida Põhja-Tallinnas EKRE nimekirjas:

                  hull kirjamees
                  reklaamitaustaga "konsultant"
                  pensionär, endine rahandusmin funktsionär
                  lollideküla arhitekt
                  PS Troika (endine?) liige
                  pensionär, endine raamatukogutädi
                  keskharidusega kosmeetik
                  meelelahutaja suure emmiga
                  keskharidusega õmblusfirma Baltika töötaja
                  keskharidusega pensionär
                  keskharidusega lasteaiakasvataja
                  Eks EKRE nägi vaeva sellega, et oleks kindlasti 125 inimest nimekirjas, et sellega pääseda nö. suurte debattidesse. Rahvaliidu vana rasv on selleks koondatav ja nii ongi igasugu karvaseid ja sulelisi. Hull kirjamees on muidugi päris hull kirjamees.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas fitti Vaata postitust
                    pensionär, endine rahandusmin funktsionär
                    Kutsusite. Vaatan onu pilti ja hinge asub närima kahtlus, et tegemist fin.ee samanimelise töötaja näol on küll kas härra marurahvuslase nimekaimu või ehk pojapojaga. No nii ajaloolise foorumitõe huvides.

                    Kommentaar


                      Helme ja tema mõisa restaureerimise rahad... tean tüüpi,kes seda kõikides helmega seotud kommentaariumites küsib!
                      Invest In Africa

                      Kommentaar


                        Algselt postitas maamesilane Vaata postitust
                        Helme ja tema mõisa restaureerimise rahad... tean tüüpi,kes seda kõikides helmega seotud kommentaariumites küsib!
                        Ma ka alati küsin, kui keegi ajugeenius mulle rääkima hakkab kui tore EKRE ja Helmed on. Aga ma suht halb inimene kah.
                        Giggs will tear you appart.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust

                          Kutsusite. Vaatan onu pilti ja hinge asub närima kahtlus, et tegemist fin.ee samanimelise töötaja näol on küll kas härra marurahvuslase nimekaimu või ehk pojapojaga. No nii ajaloolise foorumitõe huvides.
                          Mis sa tahad öelda, et see polegi teie aiapäkapikk või?
                          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Parematel koolidel.
                            Edasi pole lugenud, aga Noarootsis on väga hea kool.
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                              Edasi pole lugenud, aga Noarootsis on väga hea kool.
                              Milles see headus väljendub? Koolide edetabelis nr 48 pole just kõrgeim tulemus.

                              Kommentaar


                                No see koolide pingerida oleneb ju otseselt nendest, kes kooli lõpetavad. Mäletan, et kui ma lõpetasin, siis oli minu kool 95. või 94., eelmisel aastal edetabelit vaadates oldi 25. kohal umbes. Vahest paar kohta tagasi. Vahe on ju üüratu, aga ju olid eelmisel aastal lihtsalt targemad lapsed. Ja no see eksamite järgi reastamine ei pruugi alati tähendada, kui hea või halb koolis pakutav haridus on. Mina oma 95. koha kooliga sain ülikooli sisse igal erialal, kuhu kõigile polnud just kõige lihtsam sisse saada. Kõrgharidus on poole peal, olemas on erialane töö ning tundub, et elu ja karjäär lähevad vaid ülesmäge. Et jah, see edetabel ei näita minu arvates midagi. Lihtsalt seda, kui targad või mitte nii targad õpilased koolil ühes "vanuseklassis" on.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X