320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Kiire arvutus. Riigikogulase palk on 3500? 3500x12x30(IRL-i arvates optimaalne hulk 71) jääks kulutamata 1.26M eurot. Mingid lisatasud juurde ütleme 1.5M eurot. Sendid võrreldes riigieelarve kogumahuga.

    E: Muu euroopa ning arenenud maailm on NPM-i läbi teinud ja saanud aru, et see ei ole siiski edasiviiv viis/moodus. Meil oleks praegu hea võimalus nende vigu mitte korrata, aga ikka räägitakse jutte kuidas riiki on vaja õhemaks saada. See on meid viinud olukorrani kus politsei, kiirabi ning tuletõrje asub inimestest kaugel ning maakohtades pole kellegi peale loota. Hea kui on vabatahtlik tuletõrjebrigaad piirkonnas. Tähtis on, et riik oleks efektiivne mitte õhuke.

    Kommentaar


      #92
      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Oletame, kui Riigikogu tõmmatagi kolmandiku võrra väiksemaks- mitu meetrit asfalti saaks selle raha eest panna või mitu senti odavamaks laste koolilõuna muutuks sellest? Etnoh, tundubki ju pseudoteema.
      Tegu oleks siiski põhimõtteliselt solidaarse otsusega. Igal pool tõmbame kokku, aga enda hulka ei vähendata. Mida on riigikogus teha 101 inimesel?

      Vähemalt pool on ballastiks lihtsalt. Tegusamad neist vilistavad ausale käitumisele ja teevad omi firmasid. Kadunud Leinatamm armastas dirigeerida ja tegi seda väga hästi, huumoriga ja puha, lust vaadata, aga riigikogust laekuvast palgalisast loobuda ei suutnud.

      Kommentaar


        #93
        Algselt postitas zelee Vaata postitust
        See on meid viinud olukorrani kus politsei, kiirabi ning tuletõrje asub inimestest kaugel ning maakohtades pole kellegi peale loota.
        Lihtsalt huvi pärast (sest ma ise ei tea)- kas mujal (suur)riikides asub politsei, kiirabi ja tuletõrje inimestele ka päriselt lähemal ehk kas praegune olukord on tõesti probleem või on küsimus pigem eestlaste suhtumises, et igas tuhandepealises alevis peaks kindlasti oma politseijaoskond, vallavalitsus ja pangakontor olema?

        Kommentaar


          #94
          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Tegu oleks siiski põhimõtteliselt solidaarse otsusega. Igal pool tõmbame kokku, aga enda hulka ei vähendata. Mida on riigikogus teha 101 inimesel?

          Vähemalt pool on ballastiks lihtsalt. Tegusamad neist vilistavad ausale käitumisele ja teevad omi firmasid. Kadunud Leinatamm armastas dirigeerida ja tegi seda väga hästi, huumoriga ja puha, lust vaadata, aga riigikogust laekuvast palgalisast loobuda ei suutnud.
          Ma ei taha sulle halvasti öelda, aga kuna ma olen kaine, siis ma võib-olla ütlen.
          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

          Kommentaar


            #95
            Ma omast maalapse kogemusest võin öelda, et kui su isal on vb infarkt ja ainus kiirabibrigaad on parasjagu mitme valla kaugusel väljakutsel, siis ajab pisut närvi mustaks küll. Sama asi on ka politseiga. Vähemalt maal, ja ma ei räägi päris pärapõrgust, on üks konstaabel mitme valla peale ja ma tahaks näha, kuidas ta mitmekümnepealisi kohalike osside kogunemisi haldama peaks.

            Kommentaar


              #96
              Tunduvalt olulisem oleks tõesti vallavalitsuste kokkutõmme. Praegu on igal kuradi bussipeatusel oma vallavalitsus sisuliselt.

              Kommentaar


                #97
                Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                Ma omast maalapse kogemusest võin öelda, et kui su isal on vb infarkt ja ainus kiirabibrigaad on parasjagu mitme valla kaugusel väljakutsel, siis ajab pisut närvi mustaks küll. Sama asi on ka politseiga. Vähemalt maal, ja ma ei räägi päris pärapõrgust, on üks konstaabel mitme valla peale ja ma tahaks näha, kuidas ta mitmekümnepealisi kohalike osside kogunemisi haldama peaks.
                Ossid olevat ju kõik soomes tööl, aga kui savisaar tuleks kuhugi kükametsa tasuta piima jagada, siis võib pensionäride haldamisel tõesti probleeme tulla.

                Kommentaar


                  #98
                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Ossid olevat ju kõik soomes tööl, aga kui savisaar tuleks kuhugi kükametsa tasuta piima jagada, siis võib pensionäride haldamisel tõesti probleeme tulla.
                  Kükametsa oss käib kodukülas joomas ka, sõidab purjus peaga ning kakleb külajoodikutega.

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas zelee Vaata postitust
                    Kiire arvutus. Riigikogulase palk on 3500? 3500x12x30(IRL-i arvates optimaalne hulk 71) jääks kulutamata 1.26M eurot. Mingid lisatasud juurde ütleme 1.5M eurot. Sendid võrreldes riigieelarve kogumahuga.
                    Tegelik kokkuhoid oleks ikkagi selle 1,26 korrutamine vähemalt kahega, kui mitte kolmega. Arvestades igasugused hüvitused, nõunikud, sotsiaalmaksu (kui seda neil üldsegi arvestatakse) jne.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas urmar Vaata postitust
                      Tegelik kokkuhoid oleks ikkagi selle 1,26 korrutamine vähemalt kahega, kui mitte kolmega. Arvestades igasugused hüvitused, nõunikud, sotsiaalmaksu (kui seda neil üldsegi arvestatakse) jne.
                      Riigikogu liikmel pole nõunikku.

                      Kommentaar


                        Riigikogu väiksemaks nüsimine antud olukorras küll midagi ei paranda. Minus tekitab pigem õudu kujutelm sellest, kuidas reaalselt kodanike elu määravate ja muutvate otsuste sündmine ja vastuvõtmine koondub VEELGI kitsama tagatubade ringi kätte.

                        Ja maal on asjadel üldse teine POV.

                        Atleticomadridi maamehelik otseütlemine, mis Tofoa kui tõenäoliselt peatselt mõne parteikontori juhtme juba jommispäi õhevile ajas, sisaldab ju lihtsalt nendinguid tänasest elust ja ma kahtlen väga, kas Atletico ise on just miinimumpalgaline üksikema või põhiharidusega kibestunud töötu kastivabrikutööline, kelle stereotüüpne portree tundukse poliitikute jaoks iga "vingats" olevat.

                        Asjad on kohati ikka päris perses. Ma keeldun ütlemast, et on ainult ja üheselt valitsuse süü, et perifeeria kiratseb, sest see on iga noore majanduse kasvuvalu suht paratamatu osa. Paraku on aga selge ka see, et ääremaid omavalitsevad reeglina kohalikud inimesed faktiliselt omaalgatuse korras ja klanitud lipsuoravaid või mõtlikult kaasatundlikke noogutusi jagavaid sotsinärakaid neis paigus lihtsalt ei kohta. Ah, isegi "rahvuslasi" IRL-st ei kohta. Neil pole sinna asja, see pole nende maa ja sealsed probleemid jäävad neile kaugeks, mingiks arusaamatuks maakate kiunuks.

                        Mis mõttes tööd pole? Mine tööle! Postkontor, arstipunkt, sularahaautomaat, päästedepoo, võmmipunkt on kinni sellepärast, et see ei tasu ära, saate aru - te ei too piisavalt sisse. Millest te aru ei saa? Te ei too sisse, järelikult paneme nimetet instantsid sinna, kus nad ennast vähemalt nullis hoiavad, sest papp peab liikuma, matsid.

                        Selliseks transleerub kogu see riigi õhukeseksnühkimise müra siin maanurkades. Majandust ei hoia emotsioonidega üleval, see kah õige - ja kui ikka võmmimaja ülevalpidamine läheb eelarvele koormavaks, siis paneme selle kinni. Loogiline. Aga ilma emotsioonideta majandust ka ei paranda. Inimesed peavad end inimestena tundma, vajalikena, arvessevõetutena. Ka maal. Mingit sellist udust aimdust võib valimiste aegu suuremate parteide laialõualisest retoorikast justkui tunnetada, aga peale valimisi ei viitsi mitte ükski partei isegi mitte teeselda enam.

                        Õnneks on maal veel asjalikke inimesi ja tööandjaid, kes tegutsevad siin riigi kiuste, mitte tänu riigile. Kauaks, seda ma küll ei oska öelda.

                        Kommentaar


                          Tagatoad otsustavad nagunii kõik. Seda, et olulised asjad toimuvad komisjonides (või hoopis tagatubades) tunnistavad ju kõik. Suures saalis viibimine on avalikult mõtetuks tunnistatud.

                          Kommentaar


                            Aga lahendusi ääremaastumise osas? Mina ei näe muud, kui tuleb hakata jälle maksudega mängima, ehk Tallinnas-Tartus maksud üles, mujal all. Samas isegi mõnu siin ees pool mainis, et temal pole Tallinna sissekirjutust ehk kes seda kõike kontrollima hakkab? Lõpuks on NL tagasi, kus ei võinud küllagi teise linna minna ilma ennast sisse kirjutamata? Ehk jah, veel kord, me võime ilusaid sõnu teha ja nõuda rohkem raha, kuid mis on lahendused?

                            Muide, rääkides ääremaadest ja näiteks Politsei kohalolekust, siis soome põhja osa on ses suhtes ikka väga tühi - puhtalt autoga kohale jõudmiseks kulub politseinikel paar tundi.
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Perifeeria kiratseb kõikjal ja ausalt öeldes pole see mõttekas ka igale poole mingeid teid, elektriliine ja muid asju ehitada, pigem peaks maanoortele tõmbekeskustesse ehitama odavaid elamispindu ja sellist sisemigratsiooni toetama. Kui inimene tahab maal elada, siis teeb ta seda enda riisikol.

                              Kommentaar


                                Leidsin sellise statistika politsei kohta.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X