320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Top 10 filmi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Mul enda Top veel pooleli; suurem enamus minu Topist on ka mainimist saanud, aga siiani pole keegi maininud Sleepersit?

    Minu tabeli TOP3 film kindlasti.
    So self aware so full of shit

    Kommentaar


      #92
      Sai tänu mazzile seda teemat uudistatud ja mõned täitsa huvitavad nimistud siin. Liste meeldib teha, teen ka, aga natuke sobiga, sest kui hakkasin kümneks kokku panema tundus liiga ebaühtlane ja ebaõiglane teatud filme kõrvuti panna. Tulgu siis kaks topi, ehk

      Meelelahutajad:
      1.Trainspotting
      2.Darjeeling Limited
      3.Monty Python And The Holy Grail
      4.24 Hour Party People
      5.Slacker
      6.Fear & Loathing In Las Vegas
      7.Goodfellas
      8.Withnail & I
      9.Quadrophenia
      10.Pulp Fiction

      ja kinematograafilised saavutused, ehk tõsisemad asjad:
      1.The Good, The Bad & The Ugly
      2.Once Upon A Time In The West
      3.Lawrence Of Arabia
      4.The Seventh Seal
      5.Vanishing Point
      6.Saturday Night And Sunday Morning
      7.Blow-Up
      8.A Clockwork Orange
      9.For A Few Dollars More
      10.The Great Escape

      nagu viimasest näha, proovisin siinset ägedate vesternide puudust korvata. Mainiks ka negatiivsest küljest paar filmi, mille ülehaipimisest ma mitte aru ei saa: Requiem For A Dream - ei, see ei ole diibilt hea film, sest ta on nii masendav, ta on lihtsalt masendav for the sake of it ja tahab sind 'õpetada' kuidas nii ja naa tehes kõik vältimatult perse läheb. Ja Shawshak Redeption - mis tegelikult pole paha film, aga kust otsast nüüd tegu sellise teosega on, et imdb esimene ja paljude 'üks lemmikuid'?
      ★★★★★★

      Kommentaar


        #93
        Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust

        Ja Shawshak Redeption - mis tegelikult pole paha film, aga kust otsast nüüd tegu sellise teosega on, et imdb esimene ja paljude 'üks lemmikuid'?
        Väga head näitlejad.
        Väga hea stsenaarium mõnevõrra ossanuga lõpuga.
        Omab väga palju elulisi tasandeid - ebaõiglus, korruptsioon, elutahe, elutarkuse kogunemine, lõpuni võitlemine, huumor, draama, vägivald.
        Lisaks siis veel filmialane ebaõiglus, et jäi ilma oskarist.
        Ehk seal filmis pole mitte ühtegi nõrka kohta. Ta ei lähe sentimentaalseks väga. Ta ei jää toppama mingitesse väga suurtesse "moraalidesse". Suurepärane meelelahutus.

        Requiem on teatud vanusegrupi film. Umbes 20-sena töötas ta minu jaoks jubedalt. Pluss toona oli ka filmilised trikid (ala narkouimas siblimine ja muu säärane) väga realistlik, uuenduslik ja mõjuv. Mõni aasta hiljem filmi vaadates enam sellist emotsiooni ei tekkinud. Tuli selline "tra, mida te loobite koguaeg masenduskuuske alla. Aga, noh, eks ise arened ka mõne aastaga.

        Kommentaar


          #94
          Ebaõigluse, korruptsiooni ja elutarkuse vaagimises olen nõus. Kuid ei leia, et stsenaarium oleks midagi ses suhtes erilist ning filmil jääb ehk mu maitse jaoks karakterit liiga väheks. Ühesõnaga, palju filme, mida võiks veel enam taevani kiita, aga juusiis on sellel igaühele midagi, et enim hääli võtta.
          ★★★★★★

          Kommentaar


            #95
            Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
            Ebaõigluse, korruptsiooni ja elutarkuse vaagimises olen nõus. Kuid ei leia, et stsenaarium oleks midagi ses suhtes erilist ning filmil jääb ehk mu maitse jaoks karakterit liiga väheks. Ühesõnaga, palju filme, mida võiks veel enam taevani kiita, aga juusiis on sellel igaühele midagi, et enim hääli võtta.
            Ma pakun ka seda, et seal lihtsalt pole mitte midagi, mis ei peaks meeldima. Ta ei pruugi olla kõigi lemmikfilm, aga ta meeldib kõigile. Teised filmid on rohkem vaatajas kinni. Ehk minu jaoks meeldib näiteks Aliens üle prahi, aga näiteks mingitele naistele ilmselt ei meeldiks. See meeldib aga, noh, nagu öeldud, kõigile.

            Kommentaar


              #96
              Tegin sellise tabeli, kuhu pääsevad vaid filmid, mille IMDB reiting on kõrgem, kui 7.5, kuid on minu poolt saanud hinnanguks märksa vähem punkte.

              1. Monty Python And The Holy Grail (IMDB 8.4 - Tofoa 3.0) - ei olnud huumor minu maitsele. Panin filmi poole pealt kinni. Totaalpask.
              2. Solaris (IMDB 8.1 - Tofoa 3.0) - kinematograafiliselt kohutav. Sisult igav. Filosoofiliselt/kultuuriliselt üle võlli. Pask.
              3. Brazil (IMDB 8.0 - Tofoa 3.0) - vägistasin lõpuni, aga never ei tahaks uuesti näha. Kogu see Monty Pythoni punt tuleks laiali saata. Õnneks nad ongi laiali. Lauspask.
              4. Nosferatu (IMDB 8.0 - Tofoa 3.0) - Võimalik, et hindan siin valesid asju, aga see film polnud nauditav.
              5. Airplane! (IMDB 7.8 - Tofoa 3.0) - Ei ole huumor minu maitsele.
              6. Planet Terror/Death Proof (IMDB 7.7 - Tofoa 3.0) - Olles suur Tarantino fänn, siis kinost tulles oli ikka metsik pettumus. Arusaamatu ülevõlli pask. Õnneks polnud QT selle filmi juures põhiboss.
              7. Halloween (IMDB 7.9 - Tofoa 4.0) - Tõenäoliselt olin liiga kaine selle filmi jaoks. Või on see film lihtsalt halvasti vananenud. Soundtrack oli muidugi hüva.
              8. Jûsan-nin no shikaku (13 Assasins) (IMDB 7.6 - Tofoa 4.0) - Hale koopia "Seitsmest Samuraist".
              9. Citizen Kane (IMDB 8.4 - Tofoa 5.0) - Igav pask. Mitte midagi huvitavat ei juhtunud. Mõttetu kulgemine. Filmi lõpus oli reaktsioon: wtf see nüüd oli.
              10. The Seventh Seal (IMDB 8.3 - Tofoa 5.0) - filosoofiliselt jee. Aga muidu rämedalt igav pask.
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                #97
                Citizen Kane'ga pead sa siiski arvestama ka ajastut. Ehk võrdle teisi filme toonasest ajast ja sealt kõrgub see film teistest kilomeetriga üle.

                Kommentaar


                  #98
                  Nojah, muidugi oli vaja nüüd Tofoal tulla ja see suurepärane teema ära rikkuda. Kahju.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                    Nojah, muidugi oli vaja nüüd Tofoal tulla ja see suurepärane teema ära rikkuda. Kahju.
                    Uue karika jahil.
                    MP laiali saata? Vanasti poleks sa üle politoloogiaosakonna läve astunud, o tempora...
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      Nojah, muidugi oli vaja nüüd Tofoal tulla ja see suurepärane teema ära rikkuda. Kahju.
                      Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                      Uue karika jahil.
                      MP laiali saata? Vanasti poleks sa üle politoloogiaosakonna läve astunud, o tempora...
                      wow. Kõigil inimestel pole sama maitse. wow.

                      Kümnest nimetatud filmist kolm on komöödiad ja kaks on õudukad, mis juba iseenesest eeldab väga erinevat maitset. Ülejäänud viiest kaks on diibid filosoofilised heietused, mille sisu saaks tänasel päeval palju meelelahutuslikumalt edasi anda. Grindhouse on B-film. Citizen Kane on halvasti vananenud ja 13 Assasins on lihtsalt sitt koopia.

                      Ja kõige selle peale öelda, et teema on perses ja Tofoa tahab jälle aasta jobuks saada? Vahva punt.

                      Tean väga hästi, miks neid filme on kõrgelt hinnatud ja et MP on kõrgelt hinnatud punt. See, et minu need filmid minu meelt ei lahuta, ei tähenda, et ma kõikide vanade (klassikaliste) filmide peale urineerida tahaksin. Ma võin teha ka alternatiivse top kümne, kuhu panen suurepärased filmid, mis on vanemad kui mcm või rixxer.

                      Andke mulle andeks, vanaisad.

                      ...o mores!
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        tee parem top 10 filmi, mille hinne on alla 7.
                        jokers to the right
                        clowns to the left of me

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                          tee parem top 10 filmi, mille hinne on alla 7.
                          Kuna ma enne võtsin filmid, mis olid 7.5 või rohkem, siis nüüd 7.4 või vähem. Kahjuks või õnneks olen liiga vähe filme alla 7.0 näinud, niiet eriti suuri üllatusi siin tabelis pole. Vahest esimene või esimesed kolm on üllatuslikud.


                          1. InAPPropriate Comedy (IMDB 2.9 - Tofoa 6.0)
                          2. Elavad Pildid (IMDB 7.3 - Tofoa 10.0)
                          3. The Road (IMDB 7.3 - Tofoa 10.0)
                          4. The Dictator (IMDB 6.4 - Tofoa 9.0)
                          5. Buried (IMDB 7.0 - Tofoa 9.0)
                          6. About Schmidt (IMDB 7.2 - Tofoa 9.0)
                          7. Shame (IMDB 7.3 - Tofoa 9.0)
                          8. The Bank Job (IMDB 7.3 - Tofoa 9.0)
                          9. Tsotsi (IMDB 7.3 - Tofoa 9.0)
                          10. The Lincoln Lawyer (IMDB 7.3 - Tofoa 9.0)

                          11. City Island (IMDB 7.4 - Tofoa 9.0)
                          12. Lincoln (IMDB 7.4 - Tofoa 9.0)
                          13. The Bucket List (IMDB 7.4 - Tofoa 9.0)
                          14. The Greatest Movie Ever (IMDB 6.6 - Tofoa 8.0)
                          15. The Beach (IMDB 6.6 - Tofoa 8.0)
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                            Kümnest nimetatud filmist kolm on komöödiad ja kaks on õudukad, mis juba iseenesest eeldab väga erinevat maitset. Ülejäänud viiest kaks on diibid filosoofilised heietused, mille sisu saaks tänasel päeval palju meelelahutuslikumalt edasi anda. Grindhouse on B-film. Citizen Kane on halvasti vananenud ja 13 Assasins on lihtsalt sitt koopia.
                            Oot, mille alla see Brazil läheb?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas eika Vaata postitust
                              Oot, mille alla see Brazil läheb?
                              Okei. Panin komöödia alla. Tegelikult sci-fi. My bad. Oli meeles, et naljakas see film polnud. Ja mitte midagi muud ka see film polnud.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                                Okei. Panin komöödia alla. Tegelikult sci-fi. My bad. Oli meeles, et naljakas see film polnud. Ja mitte midagi muud ka see film polnud.
                                Okei. Üldiselt see Monty Pythoni rant antud filmi puhul tundu vähe arusaamatu. Noh, sama hästi võiks siis Monty Pythoni pasaks pidada ka Kahtteist ahvi või Fear and Loathingut, sest noh, Gilliam ju Pythoni mees vms

                                Kommentaar

                                Working...
                                X