320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas malagar Vaata postitust
    missugused need samasugused plaanid on siis?
    Plaan laieneda võimalikult suurel alal!

    Algselt postitas malagar Vaata postitust
    Noh homode vastu pole mul midagi peale selle, et kristlik abielu võiks minu meelest jääda mehe ja naise vaheliseks asjaks. Tsiviilseaduste piires tehku mida tahavad
    Ma ei vaidle sulle siin vastu. Me vist nõustusime siin paar lehte tagasi, et me oleme enam-vähem ühel meelel. Ma lihtsalt kommenteeriks. Ma on ristitud (lapsena, seega minu käest küsimata) ja käinud leeri koolituse läbi ilma kogudusega liitumata. Lihtsalt huvist. Aga ma ei suudaks enam vähem hoolida abielust kui kristlikust protseduurist. Ma ise olen ka see juures abielus, aga seda siis seaduse, mitte kiriku silmis. Minu tutvusringkonnas on kahjuks lugu nii, et umbes 70% kiriklikest abieludest on lahutatud ja umbes 30% ilmalikest. Lihtsalt selline tähelepanek, et kahjuks on see ühiskonna silmis niikuinii vaid sõnakõlks.

    Aga ma nõustun jällegi sinuga, et austada saab vaid neid kes sind austavad ja need kes austavad sinu kultuuri ja õigusnorme. Nii kaua mõistlik suhtumine.

    Ideaalis siis. Päris elus on nii, et inimesed kasutavad asju nii palju ära kui lastakse. Olenemata kultuurist või taustast.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
      Plaan laieneda võimalikult suurel alal!
      See küll Islamiriigi plaan pole.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Ma küll ei tea, keda sa nende "tavapäraste kultuurikaitsjate" all silmas pead, aga sa kirjeldad tegelikult islami suhtumist. Homoseksualism pole mitte patt, vaid koraani järgi kuritegu islami vastu ja karistatav surmanuhtusega. Naised on sealses ühiskonnas ja kultuuris muidugi teadagi kes.

        Ühest küljest räägid, et multikultuursus ongi kaasaegse Euroopa kultuur, kuid need inimrühmad, kellele see kultuur laieneb, teevad kõik, et need euroopalikud väärtused ja "kultuur" põrmu tallata. Kuidagi vastuoluline pole?
        Naiste roll islamimaailmas on väga erinev sõltuvalt riigist ja kõigub väga.
        Samamoodi on normaalne see, et kui sa elad võõras riigis, siis on sul kohustus elada kohalike seaduste ja tavade järgi ning järgida enda tavasid, kui need kedagi otseselt ei puuduta.
        Inimrühmadel, kes seda aksepteerida ei suuda, pole loomulikult kohta. Nagu ei lähe Saudi Araabiasse nõudma välikohvikus õllet, samamoodi on homoseksuaalsete inimeste õigused Euroopas kohalik teema.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Naiste roll islamimaailmas on väga erinev sõltuvalt riigist ja kõigub väga.
          Samamoodi on normaalne see, et kui sa elad võõras riigis, siis on sul kohustus elada kohalike seaduste ja tavade järgi ning järgida enda tavasid, kui need kedagi otseselt ei puuduta.
          Inimrühmadel, kes seda aksepteerida ei suuda, pole loomulikult kohta. Nagu ei lähe Saudi Araabiasse nõudma välikohvikus õllet, samamoodi on homoseksuaalsete inimeste õigused Euroopas kohalik teema.
          Sellest ma saan aru ja olen nõus.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Multikultuursus ei tähenda seda, et rahvus või riik peab aksepteerima absoluutselt iga sinna elama tulnud vähemuse kõikide erisoovide ja traditsioonidega. Multikultuursus vähemalt minu silmes on see, kui põhirahvus suudab elada nii, et vähemusi ei diskrimineerita ja aksepteeritakse ka teist arusaamist maailmast.
            Multikultuursus on see kui sul sa võid oma kodulinnas käia söömas nii India kui Hiina restos, kus kokad on indialased ja hiinlased, multikultuursus on see, kui sa võid vajadusel minna kohalikku suvalise rahvuse kultuurikeskusesse ja vaadata mõnda etendust või kuulata kontserti jne.
            Mis kõige olulisem, multikultuurses keskkonnas elav inimene ei pea kartma, et natuke teistmoodi väljanägemisega inimene on mingil põhjusel paha või tahab talle ilmtingimata halba teha või millegipärast kehvem, lihtsalt sellepärast, et tal on teine nahavärv või päritolu.
            Aga igal asjal on oma piir ja vähemalt minu jaoks on see piir konkreetselt tõmmatud sinnamaale, et vähemused peavad aksepteerima kohalikke seadusi ja tavasid. Selles osas on Põhjamaad ja ka Saksamaa kindlasti juba ammu üle mõistlikuse piiri läinud ja antud kriis on seda kordades võimendanud. Vähemalt tunnistavad paljud nüüd probleemi ja see on igasuguse probleemi lahendamise algus.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              See küll Islamiriigi plaan pole.
              Kuidas sa siis üleilmset kalifaati tõlgendad? Minu silmis see nii on.
              Osad turakad nõuavad ju Belgia allumist shariaadi reegiltele.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                Kuidas sa siis üleilmset kalifaati tõlgendad? Minu silmis see nii on.
                Osad turakad nõuavad ju Belgia allumist shariaadi reegiltele.
                ISIS-e eesmärk pole mitte üleilmne kalifaat, vaid 7-13. sajandil eksisteerinud kalifaadi taastamine. Iseenesest pole see mingi uus teema Araabiamaailmas, seal on parteisid-liikumisi-rühmitusi, kes on juba aastakümneid kalifaadi taastamist ja neil aladel šariaadiseaduste kehtestamist propageerinud. ISIS-e erandlikkus seisneb selles, et nemad teevad seda agressiivselt ja sõjalist jõudu kasutades, samal ajal kui teised samat eesmärki taotlevad rahumeelselt. Niivõrd-kuivõrd.

                Aga see Belgia näide Euroopas pole samuti ju midagi enneolematut. Euroopas on suur hulk moslemite rühmitusi, kes nõuavad šariaadiseaduste kehtestamist nii Suurbritannias, Hollandis, Belgias, Prantsusmaal jne. Nende linnade tänavatel patrullivad nö šariaadipatrullid, kes kirjutavad kohalikele ette, kuidas nad mitte käituda ei tohiks, sest see pole Allahile meelepärane.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Jah, sellega ma saan nõustuda. Nad tahavad seda taastada, aga miks sa arvad, et nad seal seima peaksid jääma? Ja kas ta ikka erineb palju Roomast?

                  Ei olegi. Aga see oli mu lisapoint, et see ei piirdu vaid nende piiridega, vaid tahavad veel laieneda. Ja selliseid jobusid on igal pool ja igas riigis ja igal oma agenda. Mingit reaalset õigustust neil pole, aga ülekäte neil ka minna lasta ei tohiks.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Vähemalt tunnistavad paljud nüüd probleemi ja see on igasuguse probleemi lahendamise algus.
                    See probleemi tunnistamine toimub nii mokaotsast ja hädiselt, et optimismi see küll ei sisenda. Ilmselt peab toimuma veel palju Pariisi või Kölni sarnaseid juhtumeid, enne kui karikas üle ääre hakkab ajama.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                      Plaan laieneda võimalikult suurel alal!



                      Ma ei vaidle sulle siin vastu. Me vist nõustusime siin paar lehte tagasi, et me oleme enam-vähem ühel meelel. Ma lihtsalt kommenteeriks. Ma on ristitud (lapsena, seega minu käest küsimata) ja käinud leeri koolituse läbi ilma kogudusega liitumata. Lihtsalt huvist. Aga ma ei suudaks enam vähem hoolida abielust kui kristlikust protseduurist. Ma ise olen ka see juures abielus, aga seda siis seaduse, mitte kiriku silmis. Minu tutvusringkonnas on kahjuks lugu nii, et umbes 70% kiriklikest abieludest on lahutatud ja umbes 30% ilmalikest. Lihtsalt selline tähelepanek, et kahjuks on see ühiskonna silmis niikuinii vaid sõnakõlks.

                      Aga ma nõustun jällegi sinuga, et austada saab vaid neid kes sind austavad ja need kes austavad sinu kultuuri ja õigusnorme. Nii kaua mõistlik suhtumine.

                      Ideaalis siis. Päris elus on nii, et inimesed kasutavad asju nii palju ära kui lastakse. Olenemata kultuurist või taustast.
                      Roomal ei olnud laienemisideoloogiat. Hüppelised laienemised toimusid kas ambitsioonikate valitsejate võimul oleku ajal(sageli selle valitseja isiklike ambitsioonide või kukru täitmiseks), või siis poliitilisest olukorrast tulenevalt. Alates keiser Hadrianusest keskenduti rohkem olemasoleva hoidmisele.

                      Mis puutub abielusse siis kiriklik laulatus on minu jaoks religioosne toiming. Omamoodi on halenaljakas, kuidas seda soovivad ka need, kes ise tegelikult üldse ei usu enam. Kohati mulle tundub, et paljud kirikus laulatatud teevad seda ainult selle pärast, et see on ilusam ja pidulikum kui lihtsalt per büroos käia korraks. Selline eputamise värk on sellest kahjuks saanud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        ISIS-e eesmärk pole mitte üleilmne kalifaat, vaid 7-13. sajandil eksisteerinud kalifaadi taastamine. Iseenesest pole see mingi uus teema Araabiamaailmas, seal on parteisid-liikumisi-rühmitusi, kes on juba aastakümneid kalifaadi taastamist ja neil aladel šariaadiseaduste kehtestamist propageerinud. ISIS-e erandlikkus seisneb selles, et nemad teevad seda agressiivselt ja sõjalist jõudu kasutades, samal ajal kui teised samat eesmärki taotlevad rahumeelselt. Niivõrd-kuivõrd.

                        Aga see Belgia näide Euroopas pole samuti ju midagi enneolematut. Euroopas on suur hulk moslemite rühmitusi, kes nõuavad šariaadiseaduste kehtestamist nii Suurbritannias, Hollandis, Belgias, Prantsusmaal jne. Nende linnade tänavatel patrullivad nö šariaadipatrullid, kes kirjutavad kohalikele ette, kuidas nad mitte käituda ei tohiks, sest see pole Allahile meelepärane.
                        Isis on korduvalt välja öelnud ülemaailmse islamiriigi rajamise soovi. Esimese kalifaadi taastamine on vaid esimene samm. Kusjuures ISISe seisukohalt vaadatuna kehtib ülemaailme kalifaat usuliselt juba sellest hetkest kui kalifaat uuesti välja kuulutati. Teoorias kui on kaliif siis peaksid kõik islamiusulised üle maailma talle järgnema. Nüüd on vaja veel füüsiline kalifaat religioossele järele tuua mastaapidelt.

                        Kommentaar


                          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                          sigpic

                          Kommentaar


                            Algselt postitas malagar Vaata postitust
                            Isis on korduvalt välja öelnud ülemaailmse islamiriigi rajamise soovi. Esimese kalifaadi taastamine on vaid esimene samm. Kusjuures ISISe seisukohalt vaadatuna kehtib ülemaailme kalifaat usuliselt juba sellest hetkest kui kalifaat uuesti välja kuulutati. Teoorias kui on kaliif siis peaksid kõik islamiusulised üle maailma talle järgnema. Nüüd on vaja veel füüsiline kalifaat religioossele järele tuua mastaapidelt.
                            ISIS-e peamine eesmärk on siiski islamiusuliste riikide ja loomulikult kõigi moslemite kusiganes nad ei ela allutamine kaliifi võimu alla, taastada ajalooline kalifaat. Täpsemalt öeldes taastada Umaijaadide kalifaat. See on samm, mis on nende ideoloogia aluseks.

                            Alles seejärel on räägitud teise etapina maailma vallutamisest. Selge vahe Roomaga on, et Rooma ka vallutas, ISIS ei hakka kunagi seda tegema. :P
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Päris huvitav klipp, kuidas "sõjapõgenikud" läbi Calais marsivad ja sadama alale tungivad. Politsei kohalolek on linnas napp, sadamas puudub kuni hulk murjaneid on juba läbi aia tunginud. Siis tuleb märulipolitsei peale (alates 21. minutist), kuid üsna väikeste jõududega. Olukord võetakse sellest hoolimata kähku kontrolli alla.
                              Selgelt on näha neid organiseerivad ning juhtivad eurooplastest "aktivistid".

                              http://www.breitbart.com/london/2016...hanting-uk-uk/


                              Mõnel soomlannal on murjanites muidugi kasu ka: http://mvlehti.net/2015/11/17/onko-t...iilokamerassa/

                              Kommentaar


                                Ei massimmigratsioonile Eestis!!!!!
                                Samal ajal kui Eesti otsib tikutulega kvoodipagulasi, keda siia tuua, on politsei- ja piirivalveamet andnud ühele Vaos elavale perele soovituse hakata kotte pakkima. Eesti asüüli ei anna. Mis sest, et kaks peretütart räägivad omavahel puhtas eesti keeles ning kolmas on Eestis sündinud.
                                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                                Kommentaar

                                Working...
                                X