320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    Jah esimese laine ajal oli olukord täiesti teine. Uus ja segane asi. Palju teadmatust nii rahva kui juhtide jaoks. Numbrid ka väiksed. Nõus.

    Aga võib ju võrrelde kuidas teised riigid said järgmiste lainetega hakkama. Sealt vaatab vastu fakt et Kaja suutis Euroopa TOP1 ja nüüd ka maailma TOP1 välja võidelda. TOP1!

    Nüüd kujutage ette et Eesti on maailma kõige koroonasem ning samal ajal Martin on peaminister ja Mart tervishoiuminister. Kõik chill ja olgu puldis edasi?

    Ma ei tea kas jaanalinnu mängimine on hetkel ikkagi mõistlik. Eriti kui liiva asemele seistakse sitahunniku otsas.
    Ja seda ka, et... mitmendad muidu Martin ja Co olid enda kriisi ajal kui Bergamos oli pucini, eksole.

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Okei, ehk siis mis su mõte on? Kaja on hästi hakkama saanud ja EKRE sai sitasti hakkama?
      Ei, kahtlemata on Kaja ja reformierakond kehvasti hakkama saanud. Samas ei tundu tõenäoline, et ka EKRE mehed ja naised mingid päästeinglid oleksid. Siin ju alles jagati intervjuud, kus Martin Helme vaktsiine täielikult maha tegi ja Big Pharmale viitas. Küsimusele, et mida siis muutma peaks tuli vastuseks üldine uinamuina.

      Kommentaar


        Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
        Ei, kahtlemata on Kaja ja reformierakond kehvasti hakkama saanud. Samas ei tundu tõenäoline, et ka EKRE mehed ja naised mingid päästeinglid oleksid ja kriisi vältinud oleksid. Siin ju alles jagati intervjuud, kus Martin Helme vaktsiine täielikult maha tegi ja Big Pharmale viitas. Küsimusele, et mida siis muutma peaks tuli vastuseks üldine uinamuina.
        Siin ongi see issue, et see narratiiv on putsis veidi. Martin oli valitsuses kriisi esimeses faasis, mille osas küll soovitakse öelda, et see oli teistsugune ja ei maksa võrrelda. Hästi, teadmatuse faktor oli suurem. Samas mingite otsuste või protsesside mõjul tulime siiski sellest paremini läbi. Seesama Helme, keda sa siin tsiteerid, oli siis näiteks vaktsineerimise poolt.

        Meil on kaks võrdluspunkti - EKRE kriisiaja valitsuses ja EKRE kriisiaja opositsioonis. EKRE kriisiaja valitsuses sai paremini hakkama kui REFid kriisiaja valitsuses. Ja see on fakt. Olgugi, et kriisi olemus on veidikene erinev, on tegemist jätkuvalt eelkõige tervishoidu puudutava kriisiga. Fakt on ka loomulikult see, et REFid olid kriisiaja opositsioonis 10x riigimehelikumad kui seda on EKRE.

        Kommentaar


          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
          Aga võib ju võrrelde kuidas teised riigid said järgmiste lainetega hakkama. Sealt vaatab vastu fakt et Kaja suutis Euroopa TOP1 ja nüüd ka maailma TOP1 välja võidelda. TOP1!.
          Eesti on oma geopoliitilise ja majandusliku seisukorra tõttu täpselt sellises positsioonis, et kõik eeldused rekordite purustamiseks olid juba eos olemas. Oleme täpselt nii rikkad, et suudame tänasel päeval kõiki inimesi väga kiirelt testida. Oleme täpselt nii vähe korrumpeerunud, et saadud testimistulemusi ei vaikita maha JA N-Liidu ajast on täpselt nii vähe möödas, et inimesed ei usalda oma liidreid ning keelduvad vaktsiinist.

          See ei tähenda, et ma Valitsust kuidagi kiidaks, kriisiga on kehvasti toime tuldud.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            Siin ongi see issue, et see narratiiv on putsis veidi. Martin oli valitsuses kriisi esimeses faasis, mille osas küll soovitakse öelda, et see oli teistsugune ja ei maksa võrrelda. Hästi, teadmatuse faktor oli suurem. Samas mingite otsuste või protsesside mõjul tulime siiski sellest paremini läbi. Seesama Helme, keda sa siin tsiteerid, oli siis näiteks vaktsineerimise poolt.

            Meil on kaks võrdluspunkti - EKRE kriisiaja valitsuses ja EKRE kriisiaja opositsioonis. EKRE kriisiaja valitsuses sai paremini hakkama kui REFid kriisiaja valitsuses. Ja see on fakt. Olgugi, et kriisi olemus on veidikene erinev, on tegemist jätkuvalt eelkõige tervishoidu puudutava kriisiga. Fakt on ka loomulikult see, et REFid olid kriisiaja opositsioonis 10x riigimehelikumad kui seda on EKRE.
            Toonane elu oli ju teine. Kogu maailm oli lukus. Sisuliselt kõiki piiranguid kopeeriti naabritelt ja teistel Euroopa riikidelt ning see toimis. Praegu jätkavad riigijuhid sama joont, aga üllatus-üllatus vaktsineerimisvastaste suure hulga tõttu see taktika enam ei toimi.

            Kommentaar


              Muudel teemadel - kiirtestide ostmine HTM poolt.


              Täielik müstika on see, kuidas kantsler sirge seljaga suudab avalikus sektoris sellist kelbast ajada ja keegi isegi nagu ei tee märkama:

              Me ei tegele tervisetestimisega. Me ei ole terviseasutus. Selleks on terviseamet ja sotsiaalministeerium. Meil ei ole sellist üldist seireinformatsiooni, kes mida turul pakub. Ainuke, mis me teadsime, on, et kes koolides on testimist korraldanud pilootprojekti raames – need on Synlab ja Selfdiagnostics.»
              Et siis ongi nii, et selle asemel, et terviseametisse või SOMi helistada ja küsida, "tere, vaja kiirelt 5 milli eest kiirteste, viitsite saata olemasolevate koostööpartnerite kontaktid", tehakse ost ära ja sirge seljaga targutatakse ja jääb õigust ülegi veel pärast?

              Mida selle riigiasutuste omavahelisest koostööst, täpsemalt selle puudumisest, viimasel ajal räägitud ka?

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                Siin ongi see issue, et see narratiiv on putsis veidi. Martin oli valitsuses kriisi esimeses faasis, mille osas küll soovitakse öelda, et see oli teistsugune ja ei maksa võrrelda. Hästi, teadmatuse faktor oli suurem. Samas mingite otsuste või protsesside mõjul tulime siiski sellest paremini läbi. Seesama Helme, keda sa siin tsiteerid, oli siis näiteks vaktsineerimise poolt.

                Meil on kaks võrdluspunkti - EKRE kriisiaja valitsuses ja EKRE kriisiaja opositsioonis. EKRE kriisiaja valitsuses sai paremini hakkama kui REFid kriisiaja valitsuses. Ja see on fakt. Olgugi, et kriisi olemus on veidikene erinev, on tegemist jätkuvalt eelkõige tervishoidu puudutava kriisiga. Fakt on ka loomulikult see, et REFid olid kriisiaja opositsioonis 10x riigimehelikumad kui seda on EKRE.
                Mulle on su loogika natuke hämmastav. Et paneme opositsioonis lärmajad valitsust juhtima, sest siis nad lõpetavad lärmamise ja lolli jutu ajamise? Sel juhul võiks peaministritoolile istutada näiteks Hando Tõnumaa ja terviseministriks Varro Vooglaiu.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                  Mulle on su loogika natuke hämmastav. Et paneme opositsioonis lärmajad valitsust juhtima, sest siis nad lõpetavad lärmamise ja lolli jutu ajamise? Sel juhul võiks peaministritoolile istutada näiteks Hando Tõnumaa ja terviseministriks Varro Vooglaiu.
                  Ma päris seda ei ütle siiski. Pigem on see samamoodi vastureaktsioon sellele "las Eesti põleda edasi, vähemalt ei ole meil EKRE-t valitsuses" narratiivile.

                  Ma ei näe väga imelikuks anda creditit where credit is due. Isegi kui tegemist on EKRE-ga. Seda eelmise kriisiaja eest. Samamoodi ei pea imelikuks öelda, et nad on täisjorsid sellepärast, mis nad korraldasid praegu.

                  See poliitilise narratiivi või vaate taha pugemine Kaja Kallase kaitseks on minu jaoks läinud liiaks. See, et ta on ilusti riides, väljendab ennast meeldivamalt ja ma tahaks olla palsam ta huultel, ei anna kuigi palju põhjust hinnata tema tulemusi peaministrina positiivselt. Sest nagu ma ütlesin enne:

                  Mida tegi RE opositsioonis? Alguses oli vait ja ilmselt tänasid õnne, et ise otsustama ei pea. Tulid valitsusse, rääkisid pikalt mingist "teaduspõhisuse vajadusest", seejärel süüdistasid kevadise kriisi ajal EKREt, seejärel tuli suvi peale ja sügisel keskendusid KOV-le. Pärast KOV valimisi oli sitt juba ventikas. Väga riigimehelik.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Ma päris seda ei ütle siiski. Pigem on see samamoodi vastureaktsioon sellele "las Eesti põleda edasi, vähemalt ei ole meil EKRE-t valitsuses" narratiivile.

                    Ma ei näe väga imelikuks anda creditit where credit is due. Isegi kui tegemist on EKRE-ga. Seda eelmise kriisiaja eest. Samamoodi ei pea imelikuks öelda, et nad on täisjorsid sellepärast, mis nad korraldasid praegu.

                    See poliitilise narratiivi või vaate taha pugemine Kaja Kallase kaitseks on minu jaoks läinud liiaks. See, et ta on ilusti riides, väljendab ennast meeldivamalt ja ma tahaks olla palsam ta huultel, ei anna kuigi palju põhjust hinnata tema tulemusi peaministrina positiivselt. Sest nagu ma ütlesin enne:
                    No EKRE lendas eelmisesse kriisi täpselt samamoodi nagu nad praegu käituvad, hanerasva ei mäleta? Ehk siis mida iganes suur iidol Trump ees tegi, nemad adapteerisid. Õnneks oli valitsuses teised erakonnad ka ja suurem roll oli ikkagi mängida praegu vihatud Kiigel ja ka Ratasel. EKREt ja eelkõige nooremat Helmet võib kiita selle eest, et nad ei läinud kaasa hullusega, et peab kuskilt kärpima hakkama vaid rahanduslikult tehti mõistlikud otsused ja pigem ei hakatud vastuvoolu ujuma, mida võib karta, oleks juhtunud Reformaritega.

                    See jutt Kallase kohta on lihtsalt piinlik, ei ole näinud siin kedagi teda kuskilt otsast kiitmast, siin on pigem küsimus valikutest, mis meil praegu laual on, niikaua kui reform ise Kallast ei eemalda erakonna eesotsast ongi reaalselt 2 varianti, kas ta jätkab või siis tuleb tagasi ekreike.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      Muudel teemadel - kiirtestide ostmine HTM poolt.


                      Täielik müstika on see, kuidas kantsler sirge seljaga suudab avalikus sektoris sellist kelbast ajada ja keegi isegi nagu ei tee märkama:



                      Et siis ongi nii, et selle asemel, et terviseametisse või SOMi helistada ja küsida, "tere, vaja kiirelt 5 milli eest kiirteste, viitsite saata olemasolevate koostööpartnerite kontaktid", tehakse ost ära ja sirge seljaga targutatakse ja jääb õigust ülegi veel pärast?

                      Mida selle riigiasutuste omavahelisest koostööst, täpsemalt selle puudumisest, viimasel ajal räägitud ka?
                      See on tegelt tõsine teema. Palju tõsisem teema ju, kui Repsi pisipättused või Helme Freeh-lepingu keiss. Aga mõnusalt lendab radari alt läbi teema jah kuidagi.
                      olgem kristlased, vabandused on esitatud

                      Kommentaar


                        Hanerasva plaat on teil hästi ajju pestud. Tegelikult vabandas vana kaabu selle eest päris kiirelt (see vist on ka ainus kord kus EKRE milleski oma sõnad tagasi on võtnud, seega peaks päris hästi silma paistma üldisel foonil) ja selgitas väga hästi, miks ta end nii väljendas. See on erakordselt ebaefektiivne viis inimeste ja ka ühiskonna tasemel koostööd teha kui ausa vea tegijat ja oma seisukohta korrigeerinut tagantjärgi materdama hakatakse kuni surmatunninini, sest see on mugav ja kajakambris annab laike ja subskraibe...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas zaz Vaata postitust
                          See on tegelt tõsine teema. Palju tõsisem teema ju, kui Repsi pisipättused või Helme Freeh-lepingu keiss. Aga mõnusalt lendab radari alt läbi teema jah kuidagi.
                          Sest kõik on JOKK . Samal ajal sai üks firma lihtsalt 1,5-2,0 milli kasumit ilma konkurentsita one-off diiliga. Artiklis paar suuremat ettevõtet sõna ka võtnud. Jee-Rait Medivarid, Magnumid, Hansa Medicalid, ka mitmed teised, ei ole suutelised mingi tühised 300k testi tarnima. Sellised pisikogused on täna tellitud, homme lennukil, ülehomme tollis praktiliselt kõigil turul olevatel ettevõtetel.

                          Kommentaar


                            Plastic, viitsid seletada, kuidas testide tellimise korraldama oleks pidanud? Kas siin hanke tegemine ei oleks tähendanud seda, et testid jõuavad kohale, aga vaja neid enam pole? Kui oleks hakatud mitmelt ettevõttelt pakkumisi küsima, siis ilmselt ütleks keegi ikka, et neile pakkumist ei tehtud? Ja mõni väidaks, et pakkusid odavamat hinda, kuigi tegelikult ikka ei pakkunud?

                            Kommentaar


                              Kuidas see üldse JOKK on? Augustis räägiti, et hakatakse koolis testima õpilasi. Oktoobris avastati, et hmm.. selleks kiirteste vaja. Aga eile oli vaja? Seega erakorraline kiire hange, sest aega pole raisata?
                              Ja selline arvamus kellegi arvates pädeb? Reaalselt?
                              olgem kristlased, vabandused on esitatud

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                                Plastic, viitsid seletada, kuidas testide tellimise korraldama oleks pidanud? Kas siin hanke tegemine ei oleks tähendanud seda, et testid jõuavad kohale, aga vaja neid enam pole? Kui oleks hakatud mitmelt ettevõttelt pakkumisi küsima, siis ilmselt ütleks keegi ikka, et neile pakkumist ei tehtud? Ja mõni väidaks, et pakkusid odavamat hinda, kuigi tegelikult ikka ei pakkunud?
                                Mul ei ole tegelikult selle vastu midagi, et teatud situatsioonides peab tegema kiireid otsuseid ja ostma vajalikke tooteid tavapärase hankenementluse pika protseduurika väliselt. Vt ka isikukaitsevahendid eelmine aasta (kuigi seal toimus ka müstilisi fuckupe, siis lihtsalt tausta veidi teadvana saan nendest fuckupidest inimlikus plaanis aru).

                                Samuti ei ole ma liigselt selles tagantjärgi tark paadis, milles väga vabalt võiks olla - a la miks meil ei ole kiirtestide varu sellist, mis välistaks vajaduse täna 2021. aasta sügisel "10 minutiga" reageerida. Kuigi see oleks kõige loogilisem protsess, et juhul kui HTM-l tekib vajadus, siis selleks oleks riigis välja töötatud protsess sarnaselt a ka RKAS-le, kus olukord lahendatakse tsentraalselt. Mitte nii, et PPA ostab ise omad, Põlva Linn ostab ise omad jne. Saad ju aru, et see on logistiline ja kvalitatiivne fuckup, kus lõpuks tegeleb 100 inimest 100s asutuses sisuliselt ühe asjaga, kopeerides hangetes mingi teise hankija kvalifitseerimistingimused + kaotades mahtude tõttu ka räigelt hinnas. Et mulle kõige loogilisem tunduks, et need varud oleksid täna tsentraalselt sisse ostetud, koos tsentraalse varuga ja tsentraalse haldusega. See kriitika muuseas ei ole ainult kiirtestide spetsiifiline. Ka mõned muud meditsiinitarvikud võiks siia alla kuuluda - näiteks Soomes toimub tihtipeale baastarvikute ost mitte organisatsioonide vaid piirkondade kaupa tsentraalselt. Aga nagu ma ütlesin, siis ma ei ole ka nii selles paadis .

                                Samas riikliku kesklao olukorras oleks see probleem HTM kiire vajaduse puhul lahendatud sekundiga, sest HTM oleks andnud tellimuse sisse sinna ja nimetet keskladu oleks olemasolevalt lepingupartnerilt või lepingupartneritelt (ka selliseid hankeid saab teha, kus võitjad on 2-3) tellinud hiljem suurema koguse, et tagada varude jääk vm.

                                Minu probleem on eelkõige selles, et sirge molliga tullakse pärast peenelt "see ei ole HTM ülesanne, sellega muidu tegelenud SOM ja TA, me pidime kiiresti otsustama". See on fucked up minu jaoks, sest 1. kiirelt otsustamist oleks lahendanud eelnev pikev jutt süsteemselt; 2. kiiret lahendust oleks suutnud tagada suurem hulk turuosalisi ja 3. nagu ma ütlesin - oleks võinud SOM-st küsida, kes need turuosalised on. Küsimus ei ole niivõrd konkreetses hankes kuivõrd avaliku sektori tippametniku selgituses, kus igasugune loogika- ja kriitikameel kadunud - "see ei ole minu ülesanne teada, palju miski maksab, sest meil puudub see teave. See teave on küll kõrvalosakonna Toomasel, aga ma ei viitsinud Toomaselt küsida".

                                Ja selle "keegi oleks ikka vinguma hakanud" väitega ei ole ma ka nõus. Oleks suheldud vähe suurema arvu tootjate/maaletoojatega oleks saanud selg sirgena öelda, et "kuulge, me suhtlesime kõikide 10M + käibega firmadega, saime 5-7 pakkumist, kõikidega tõepoolest ei jõua keset kriisi" ja see oleks täiesti arusaadav.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X