320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
    See jutt lappab ka teil ühest servast teise pidevalt (vastavalt vajadusele), kord on Eesti koht kuhu hirmsasti tahaks tulla iduettevõtjad, programmeerijad, tippteadlased ja suurepärased loomeinimesed jne, kurjad äärmuslased ei lase. Samas pidevalt käib läbi, et mis pagulasprobleemidest te üldse räägite...nagunii ei taha siia ida-euroopa perifeeriasse keegi tullagi. Otsustage ära alustuseks ...
    Pagulased ei soovigi, seda kinnitavad ka viimaste aastate numbrid.
    Mis need "iduettevõtjad, programmeerijad, tippteadlased ja suurepärased loomeinimesed" siia nüüd puutuvad?
    Jah, kui riigi maine saab kahjustada, siis ka nemad ei soovi siia enam tulla ja see oleks juba tösine probleem.

    Kommentaar


      Minu jaoks on lihtsalt siin selge loogikaviga sees. Miks peaks need haritud ja andekad inimesed just siia hirmsasti tahtma, kuhu isegi pagulastele ei kõlba? Kas nemad ei ole kursis, et lääne ja põhja suunas asuvad palju paremad tingimused? Riigid kelle ametlik poliitika on väga sõbralik kõigi kaugelt tulnute suhtes. Palgad on kõrgemad, sotsiaalsed garantiid maailma parimad, ei pea mingit veidrat keelt oskama ja natside rünnakrühmlasi kartma linna peal jalutades. Teaduse rahastamisest ja muust sellisest rääkimata.

      Kommentaar


        Algselt postitas budu Vaata postitust
        Tundub, et sa oled ikka eriline lumehelbeke koos E200 suuvoodriga! Veel me ei ole atraktiivne sihtriik, aga kõik võib muutuda! Ja EKRE omad üritavad seda ennetada, et seda ei juhtu. Aga sinul jummala savi, peaasi, et saaks vihakõnet levitada. Kõik mida EKRE pooldajad ütlevad, tembeldatakse vihakõnelejateks. Aga muu peaks olema normaalne. Siit teemast leiab väga palju vihakõnet ja seda just teiselt poolt. Mees või tütarlaps, palun võta roosad prillid eest ja vaata mis maailmas reaalselt toimub! Ikkagi sooviks teada, et kas keegi EKRE omadest lõi sul boyfriendi üle?
        Kallike, ma soovitan sulle Tussisööjate podcasti, äkki saab sinust veel inimene.

        Kommentaar


          EKRE retoorika on selline, et juba hommepäev maabuvad laevad Liibüa rannikutelt Klooga rannas.

          Kommentaar


            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
            Minu jaoks on lihtsalt siin selge loogikaviga sees. Miks peaks need haritud ja andekad inimesed just siia hirmsasti tahtma, kuhu isegi pagulastele ei kõlba? Kas nemad ei ole kursis, et lääne ja põhja suunas asuvad palju paremad tingimused? Riigid kelle ametlik poliitika on väga sõbralik kõigi kaugelt tulnute suhtes. Palgad on kõrgemad, sotsiaalsed garantiid maailma parimad, ei pea mingit veidrat keelt oskama ja natside rünnakrühmlasi kartma linna peal jalutades. Teaduse rahastamisest ja muust sellisest rääkimata.
            Spetsiaistid tulevad siia, sest teatud sektorites oleme maailmas esirinnas (vähemalt selline on kuvand), Eesti tundub põnev, eksootiline ning nende palgatase võimaldab üsna mugavat elu. Minu kogemused piirduvad muidugi suuresti vaid idumaailmaga aga näiteks traditsioonilistest tööstustest toob Kehra paberivabrik (Horizon Pulp and Paper) spetsialiste sisse ja nende poolt pakutavad hüved on konkurentsivõimelised ka võrreldes sektori keskmisega.

            Siin pole mingit loogikaviga: pagulased ja tööjõud on kaks täiesti erinevat gruppi.
            Tööjõud on korralikult tasustatud aga pagulaste toetused on madalad.
            Või tuleks Soomes töötavaid eestlasi ja Somaaliast pärit pagulasi ka tervikuna käsitleda (mingi osa soomlasi seda ka teeb muidugi)?

            Kommentaar


              Pints, sa ajad ju täiesti ekrenaudi juttu juba
              Mainstream poliitika ELis on viimased aastad see, et ongi sama vajalikud ja kasulikud nii töötav eestlane kui khatiäri ajav somaallane. Sest erinevus rikastab ja palju eri kultuure tuleb meile kõigile kasuks, et olla parem kodanik. Kes vastu vaidleb on rahvavaenlane (nats).

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                Pints, sa ajad ju täiesti ekrenaudi juttu juba
                Mainstream poliitika ELis on viimased aastad see, et ongi sama vajalikud ja kasulikud nii töötav eestlane kui khatiäri ajav somaallane. Sest erinevus rikastab ja palju eri kultuure tuleb meile kõigile kasuks, et olla parem kodanik. Kes vastu vaidleb on rahvavaenlane (nats).
                Ma ei tea mis meediakanaleid sa jälgid, aga midagi nii absurdset pole ammu kuulnud. Peale hüsteerilise Merkeli "tulge kõik", millest ka nüüdseks taganetud ja Rootsi ajalooliselt immigratsioonisõbraliku poliitika, on praktiliselt kõik ülejäänud riigid väga ettevaatlikud. Ja pole sellist asja nagu mainstream ELi poliitika, erinevates riikides on võimul väga erineva taustaga erakonnad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                  Pints, sa ajad ju täiesti ekrenaudi juttu juba
                  Mainstream poliitika ELis on viimased aastad see, et ongi sama vajalikud ja kasulikud nii töötav eestlane kui khatiäri ajav somaallane. Sest erinevus rikastab ja palju eri kultuure tuleb meile kõigile kasuks, et olla parem kodanik. Kes vastu vaidleb on rahvavaenlane (nats).
                  Olen töötanud mitmes grupis, kus liikmed on olnud pärit erinevatest riikidest ja erinevus tõesti rikastab.
                  Ma küll ei mõista, kuidas sa minu jutust "ekrenautidega"(huvitav termin) ühiseid jooni leidsid, sest minul pole pagulaste vastu suurt midagi.
                  Eestis on hetkel palju suuremaid probleeme, kui need üksikud pagulased ja põgenikud. Olgu selleks vananev ühiskond või Eesti ja Venemaa vaheline ajutine kontrolljoon.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                    Kallike, ma soovitan sulle Tussisööjate podcasti, äkki saab sinust veel inimene.
                    facepalm.jpg

                    täielik rämps see

                    Kommentaar


                      Algselt postitas budu Vaata postitust
                      Tundub, et sa oled ikka eriline lumehelbeke koos E200 suuvoodriga! Veel me ei ole atraktiivne sihtriik, aga kõik võib muutuda! Ja EKRE omad üritavad seda ennetada, et seda ei juhtu. Aga sinul jummala savi, peaasi, et saaks vihakõnet levitada. Kõik mida EKRE pooldajad ütlevad, tembeldatakse vihakõnelejateks. Aga muu peaks olema normaalne. Siit teemast leiab väga palju vihakõnet ja seda just teiselt poolt. Mees või tütarlaps, palun võta roosad prillid eest ja vaata mis maailmas reaalselt toimub! Ikkagi sooviks teada, et kas keegi EKRE omadest lõi sul boyfriendi üle?
                      Krt budu sa oled ikka nii loll, et ma imestan, et sa ManU fänn pole.
                      EKRE ning liikmete hulgas on kindlasti palju (vb lausa enamus) normaalseid inimesi, kuid silma jääb ikka samasugune mass nagu venelaste puhul, kes kõigile vastatele fashist karjuvad ehk siis tiblad.
                      Algselt postitas Iceman
                      Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                      Kommentaar


                        Ok minu poolt juba teist korda valge lipp foorumis lühikese aja jooksul, pole mõtet interneti ruumi raisata. Kui ma kirjutaks, et homme tõuseb päike idast ja loojub läände suudaksite sellest ka midagi loomingulist välja lugeda, posttruth ajastu on tõesti kohal, looodetavasti mitte igaveseks

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                          Minu jaoks on lihtsalt siin selge loogikaviga sees. Miks peaks need haritud ja andekad inimesed just siia hirmsasti tahtma, kuhu isegi pagulastele ei kõlba? Kas nemad ei ole kursis, et lääne ja põhja suunas asuvad palju paremad tingimused? Riigid kelle ametlik poliitika on väga sõbralik kõigi kaugelt tulnute suhtes. Palgad on kõrgemad, sotsiaalsed garantiid maailma parimad, ei pea mingit veidrat keelt oskama ja natside rünnakrühmlasi kartma linna peal jalutades. Teaduse rahastamisest ja muust sellisest rääkimata.
                          Sest probleemsed mugavuspagulased tulevadki paremate sotsiaaltingimuste peale ja kus on neile tuttavam ringkond ees. Spetsialistid tulevad palga ja töövõimaluse peale. Noh, et veidi erisus.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Sest probleemsed mugavuspagulased tulevadki paremate sotsiaaltingimuste peale ja kus on neile tuttavam ringkond ees. Spetsialistid tulevad palga ja töövõimaluse peale. Noh, et veidi erisus.
                            Jah ning Eestisse ei tule kumbagi
                            Inter - ausaim klubi Itaalias.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Ok minu poolt juba teist korda valge lipp foorumis lühikese aja jooksul, pole mõtet interneti ruumi raisata. Kui ma kirjutaks, et homme tõuseb päike idast ja loojub läände suudaksite sellest ka midagi loomingulist välja lugeda, posttruth ajastu on tõesti kohal, looodetavasti mitte igaveseks
                              Post-truth
                              Sina ju panid pagulased ja võõrtööjõu ühte patta.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                                Jah ning Eestisse ei tule kumbagi
                                Milles see probleem siis on? Et kuidas see EKRE peaks siin elamise veel kõlbmatumaks muutma? Kütteperioodi ära keelama?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X