320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Nagu ma kirjutasin, siis graafikute võrdlemiseks pead indekseerima. USA-s on bensiin ka <1 euro liiter, aga ei näe, et sa meie kütusehindu nende graafikutele püüaksid suruda.

    Muus osas on meil mitmendat postitust ebakõla, kus sa lähtud eeldusest, et Eesti majanduses toimuvat dikteerib primaarselt meie siseturg. Mina sellest, et meie majandus on maailmale avatud.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas vtp Vaata postitust
      Nagu ma kirjutasin, siis graafikute võrdlemiseks pead indekseerima. USA-s on bensiin ka <1 euro liiter, aga ei näe, et sa meie kütusehindu nende graafikutele püüaksid suruda.

      Muus osas on meil mitmendat postitust ebakõla, kus sa lähtud eeldusest, et Eesti majanduses toimuvat dikteerib primaarselt meie siseturg. Mina sellest, et meie majandus on maailmale avatud.
      praegu ma lähtun sellest, et viimase kümne aastaga on suudetud elektrit eksportivast riigist teha elektrit importiv riik, kus me enam ei taha või ei suuda varustuskindlust tagada. keegi kuskil muidugi teenib head raha, aga kas nii füüsiliste kui ka juriidiliste iskute jaoks eeskätt siiski esmatarbekaup (mitte osta-müü-vaheta teenus) peaks olema sellisele spekuleerimisele avatud? ja riik kohe kindlasti ei peaks vastutust siin tarbijate õlgadele lükkama.

      Kommentaar


        Kuidas muidu ise? Näitad fikseeritud paketiga eeskuju või kasutad meile turu avamisega antud võimalust spekuleerida?

        Mina nt spekuleerin.
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Algselt postitas vtp Vaata postitust
          Kuidas muidu ise? Näitad fikseeritud paketiga eeskuju või kasutad meile turu avamisega antud võimalust spekuleerida?

          Mina nt spekuleerin.
          minul isiklikult ei ole elektriarve suureks mureks, ehkki kasutan ka börsipaketti. 20 euro asemel 50+ sel kuul. keskkütte arvet veel ei tea. elan värskelt renoveeritud ja soojustatud hruštšovkas, nii et vast pole kõige hullem. aga nõme muidugi, et pannakse lihtsalt fakti ette: köhi pappi, sest sa ju suudad küll.

          küll aga tean Tallinnas 2toalist üürikorterit, kus elektriga sama teema, kuid küte on tavapärase talvise 60 euro asemel 205 eurot - seal on ühistu paigaldanud gaasikatla, mida alles paari aasta eest uuema vastu vahetati. üürnikul pole midagi teha ka selles osas, et maja renoveerides hoiti kümme aastat tagasi soojustamise pealt kokku ja toas temperatuur üle 20 kraadi ei tõuse. üürniku palk kusjuures on täpselt nii suur, et napilt ei kvalifitseeru "Kaja abipaketile".

          samuti tean ühes maakonnakeskuses elavat pensionäri, kelle keskküttearve samuti kolmekordistus. see on kah renoveeritud ja soojustatud hruštsovka, aga mitte nii kaasaegselt. kuna ta elab lastele kuuluvas korteris, siis mõistagi peavad lapsed teda üleval pidama ja mingile toimetulekuabile ta ei kvalifitseeru.

          see aga polegi oluline, sest energiat ei tarbi ainult eraisikud, vaid kogu majandus. ja kui Eesti riik ja Eesti Energia ja Sõnajalad või kes iganes teevadki hea kasumi, siis kas see on väärt seda, et kõik muu ümberringi põhja lastakse?

          Kommentaar


            Algselt postitas El President Vaata postitust
            küll aga tean Tallinnas 2toalist üürikorterit, kus elektriga sama teema, kuid küte on tavapärase talvise 60 euro asemel 205 eurot - seal on ühistu paigaldanud gaasikatla, mida alles paari aasta eest uuema vastu vahetati. üürnikul pole midagi teha ka selles osas, et maja renoveerides hoiti kümme aastat tagasi soojustamise pealt kokku ja toas temperatuur üle 20 kraadi ei tõuse. üürniku palk kusjuures on täpselt nii suur, et napilt ei kvalifitseeru "Kaja abipaketile".

            samuti tean ühes maakonnakeskuses elavat pensionäri, kelle keskküttearve samuti kolmekordistus. see on kah renoveeritud ja soojustatud hruštsovka, aga mitte nii kaasaegselt. kuna ta elab lastele kuuluvas korteris, siis mõistagi peavad lapsed teda üleval pidama ja mingile toimetulekuabile ta ei kvalifitseeru.

            see aga polegi oluline, sest energiat ei tarbi ainult eraisikud, vaid kogu majandus. ja kui Eesti riik ja Eesti Energia ja Sõnajalad või kes iganes teevadki hea kasumi, siis kas see on väärt seda, et kõik muu ümberringi põhja lastakse?
            Samas siin ei ole vist ühtegi isikut, kes sellele vastu vaidleks? Küsimus on eelkõige ju selles, kas ja kellele seda peaks kompenseerima. Eile vaatasid vist Ligi ja Seedri debatti? Mida siis Ligi valesti ütles, minu arvates mitte midagi. Seeder ajas mingit full kelbast, hoomamata suurusjärke, omamata datat. Nii on tegelikult keeruline süsteeme riigis juhtida. Opositsioonis olles populistlikult muidugi maru mugav.

            Ehk et veelkord... Mul üksinda elava vanaema arved läksid tavakuuga vs 2021. a mingi sott kallimaks. Ühiskonnas tervikuna ma nõus, et sellistele isikutele teatav kompensatsioon mõistlik. Aga natukene weird diskussioon siin, kus inimene ütleb, et ta ei pea endale seda toetust mõistlikuks ja siis lennatakse selga stiilis, et "ikka vajad küll" ja "kuidas sa ei mõtle ühiskonnale" vm. Kuigi tegelikult omast arust väga loogiliselt mõtled. Kaja Kallasel point ka õige, samas ta muidugi nagu mingi väike lapsesuu, et "minu issi Siim Kallas, tema ei vaja" ja muuseas jõuludeks sai 3 kotti viiesajaseid. Kõik õige muidugi, aga seda siis kui see jutt kuskil foorumis või õllelauas. Avalikult, ilma reaalse strateegiata jääd nata suuremaks tolaks ja annad võimaluse nõelata.

            Kommentaar


              Ligi on kaval. Kui on jutt elektriarvetest, siis räägib nagu mõistlikult, et tõesti jõukaid pole vaja toetada. Samal ajal aga ihutakse hammast tulumaksu astmelisusele. Kus siis nüüd kaob jutt, et rikkaid pole vaja toetada? Sellest muudatusest võidaksid ju ainult jõukad
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Küll ka neil tuleb väike reaalsuskontroll hüvede kaotamise, möne korraliku kisma vöi absoluutse kaose näol, kes täielikus rohepöörde paralleelmaailmas elavad. Samas ei tea ka - Venemaa vangilaagrites kiitsid otsad Stalinit surmani täitsa vabast tahtest
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Tegelikult sai ju mäletada seda hukkamõistu Ekre sõnavõttude kohta ka Kallase endapoolt, aga kurat kui hakata nüüd kõrvutama, siis kas Helmed ikkagi nii suurele hulgale rahvast midagi nii alandavat ja mõnitavat ütlesid kui Kallas kõigile neile pensionäridele (koguhulgast julgelt 90%), kes ilmselgelt enam oma pensioniga välja ei tule ja mäletavad surmatunnini seda, et Siim Kallas 10 miljonit eurot varastas.

                  Kui see suhtumine on selline, siis ma ei ole kindel, et Valitsuses ei ole reaalselt tagatoas ikkagi lahendusi, mis võiksid aidata, aga lihtsalt ei taheta. Inimlikul tasandil rääkida, siis no tegelikult see on see koht, kus tuleks tõsta kaks kätt ülesse ja öelda, et ma ei ole enam õige inimene jätkama.

                  Kommentaar


                    Terevisioonis üks Norras elav naisterahvas rääkis, et kui elektri mw hind läheb teatud numbrist üle, siis riik lihtsalt maksab osa sellest tariifist kinni. Ongi kõik. Küsimusi ei küsita, nokusid ei võrrelda ja elu elama ei õpetata. Lihtne.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Ja Orban kehtestab hinnalae seajalgadele ja kanarinnale. Miks mitte.

                      Kommentaar


                        Ajaloo huvides ka täielik tsitaat
                        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                        My spell checking is second to nine!

                        Kommentaar


                          kogu see "tõeliselt abi vajajate" aitamine on eeskujulik kõrgklassi demagoogia

                          Kommentaar


                            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                            Ajaloo huvides ka täielik tsitaat
                            Ära sega, Nasfal tahab marutada!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                              Samas siin ei ole vist ühtegi isikut, kes sellele vastu vaidleks? Küsimus on eelkõige ju selles, kas ja kellele seda peaks kompenseerima. Eile vaatasid vist Ligi ja Seedri debatti? Mida siis Ligi valesti ütles, minu arvates mitte midagi. Seeder ajas mingit full kelbast, hoomamata suurusjärke, omamata datat. Nii on tegelikult keeruline süsteeme riigis juhtida. Opositsioonis olles populistlikult muidugi maru mugav.

                              Ehk et veelkord... Mul üksinda elava vanaema arved läksid tavakuuga vs 2021. a mingi sott kallimaks. Ühiskonnas tervikuna ma nõus, et sellistele isikutele teatav kompensatsioon mõistlik. Aga natukene weird diskussioon siin, kus inimene ütleb, et ta ei pea endale seda toetust mõistlikuks ja siis lennatakse selga stiilis, et "ikka vajad küll" ja "kuidas sa ei mõtle ühiskonnale" vm. Kuigi tegelikult omast arust väga loogiliselt mõtled. Kaja Kallasel point ka õige, samas ta muidugi nagu mingi väike lapsesuu, et "minu issi Siim Kallas, tema ei vaja" ja muuseas jõuludeks sai 3 kotti viiesajaseid. Kõik õige muidugi, aga seda siis kui see jutt kuskil foorumis või õllelauas. Avalikult, ilma reaalse strateegiata jääd nata suuremaks tolaks ja annad võimaluse nõelata.
                              kusjuures vaatasin veidi seda Ligi ja Seedri saadet, aga esimese kelbast väga kaua taluda ei suutnud. seda ei tohiks minu arvates üldse käsitleda sotsiaalabina, vaid riigi ja riikide poliitiliste ja ideoloogiliste otsuste tagajärjel tekkinud räige turutõrke reguleerimisena. ja alandage hinda ka Siim Kallasele - ta elab vist ametlike kirjade järgi Viimsis ja elamispinna kuluhüvitisele riigikogus ei kvalifitseeru.

                              muideks, üldse ei saa aru, miks Ligi seal stuudios oli Seedri vastas, mitte mõni reformierakonna juhtivam liige ehk minister. ta on ju nagu vaba radikaal. kui vanasti lasti Gräzinil seletada, siis nüüd pesevad oravate musta pesu sotsmeedias Ligi ja fööniksina tuhast tõusnud Atonen, kes esineb erapooletu ettevõtjana.

                              Kommentaar


                                Mu toasooja arve oli aasta tagasi 63,7 eur, nüüd 137,72.
                                Kas peaks hakkama trummi taguma, et kõik perses? Sest erinevalt eramajades elavatest, kellel on võimalus valida, millist kütteseadet nad kodus kasutavad ning börsilt elektrit ostvatest inimestest ei ole mul üldse valikuid

                                Tegelikult lööb selline arve tõus palju rohkem neid, kes toimetulekupiiril elavad - enamus pensionäre elab meil siiski korterites, mitte eramajades. Samuti vähem kindlustatud pered jne.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X