320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ära nüüd plära. Huvitav on ju.

    Karu on hea näide - toitub nii, et jääda ellu. Vajadus.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
      Ära nüüd plära. Huvitav on ju.

      Karu on hea näide - toitub nii, et jääda ellu. Vajadus.
      Inimesed on ellujäämise nimel toitunud sellest, mida nad kätte saavad. Ehk põhjapool on loomulik, et talvel sööd loomi. Taim ei kasva ju. Seedeelundkond samas seda väga ei vaja. Sead saavad samamoodi söönuks nii lihast kui ka taimest. Karud ka. Samamoodi saaksid koerad söönuks taimedest, kassid ei saaks etc.

      Kommentaar


        Lihast saab raud 3-e mida keha omastab, taimedest saad saad raud 2-e mida keha ei omasta. Rauda on vaja. Case closed.

        Kommentaar


          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          Lihast saab raud 3-e mida keha omastab, taimedest saad saad raud 2-e mida keha ei omasta. Rauda on vaja. Case closed.
          Kummalisel kombel pole enam Skandinaavia ja Inglismaa toitumisspetsid sinuga nõus. Ehk raua saab kätte küll, aga selleks peab sööma spetsiaalseid asju. Meestel on lihtsam, kuna meil on see kaks korda naistest väiksem. Enamus aneemia juhtumeid on ikka naistel.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Liha on lihtsam kasvatada. Ehk lihast saadavat toiteväärtust on lihtsam ja odavam toota. Kui sa elad näiteks meie vööndis, siis olnud pikalt võimatu mõelda, et sa sööd talvel taimi, kuna taimed lihtsalt ei kasva. Selleks oli vaja liha süüa.
            Liha ei ole lihtsam kasvatada. Looma kasvatamiseks kulub rohkem taimset energiat kui lõpuks loomast kätte saad. Seega see pole eriti argument. Metsas küttimine on juba hoopis teine tera.
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              Algselt postitas elx Vaata postitust
              Liha ei ole lihtsam kasvatada. Looma kasvatamiseks kulub rohkem taimset energiat kui lõpuks loomast kätte saad. Seega see pole eriti argument. Metsas küttimine on juba hoopis teine tera.
              Miks on kanakints kilomõttes odavam kurgikilost?

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Miks on kanakints kilomõttes odavam kurgikilost?
                Sest kanad ei kasva kurgi peal?
                BVB - Vaprus

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Miks on kanakints kilomõttes odavam kurgikilost?
                  Kusjuures väga ei ole. Eesti kurk maksab vähemalt sügisest kevadeni sujuvalt 2-3 euro ringis kilo. Kanakoivad lähevad ka sinnakanti.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Inimesed on ellujäämise nimel toitunud sellest, mida nad kätte saavad. Ehk põhjapool on loomulik, et talvel sööd loomi. Taim ei kasva ju. Seedeelundkond samas seda väga ei vaja. Sead saavad samamoodi söönuks nii lihast kui ka taimest. Karud ka. Samamoodi saaksid koerad söönuks taimedest, kassid ei saaks etc.
                    Mitte füüsilised omadused ei määra, kes sa oled. Vaid vajadused.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                      See täiskõhu tunne on ka raudselt harjumuse asi. Omast kogemusest võin öelda, et ei pea ainult liha sööma, et kõht täis saada.
                      Ja lisaks it swings both ways

                      Üks mu väga lahtise peaga sõber ütles just, et tema lõpetas lihasöömise selle raskustunde tõttu, mis pärast suuremat söömaaega oli. Ja noh ideena ma ei saa vastu vaielda, vahest tõesti pärast sööki lisaks täiskõhutundele selline veidi uimpz olla. Aga mulle endiselt maitseb liha kohutavalt, seega minu meelest worth it. Aga kes ei taha, ei pea sööma...

                      Kommentaar


                        Et töö tegemisest saaks võimalikult rohkem kasu, siis on vaja teada, mida ja millepärast teed. Sama kehtib ka toitumise kohta. Toidu valmistamise kohta.

                        Liha on keeruline valmistada - erinevad loomad, kehaosad tahavad erinevat lähenemist - et see maitseks hästi ning oleks seedekulglaga sõbrad.
                        Taimega on ses suhtes lihtne - sisuliselt, pese puhtaks ja söö.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Kusjuures väga ei ole. Eesti kurk maksab vähemalt sügisest kevadeni sujuvalt 2-3 euro ringis kilo. Kanakoivad lähevad ka sinnakanti.
                          Sööd kilo kurki vs. sööd kilo kana. Kalorihulk on ju mastaapselt erinev.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Liha on keeruline valmistada - erinevad loomad, kehaosad tahavad erinevat lähenemist - et see maitseks hästi ning oleks seedekulglaga sõbrad.
                            Taimega on ses suhtes lihtne - sisuliselt, pese puhtaks ja söö.
                            Taimetoitu on keeruline valmistada - erinevad taimed, juurviljad, köögiviljad, puuviljad, teraviljad tahavad erinevat lähenemist - et see maitseks hästi ning oleks seedekulglaga sõbrad.
                            Loomadega on ses suhtes lihtne - sisuliselt, viska ahju ja söö.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Sööd kilo kurki vs. sööd kilo kana. Kalorihulk on ju mastaapselt erinev.
                              See hoopis teine teema ju, sinu tsitaat käis kilohinna kohta.
                              Üleüldiselt on tõesti nii, et kui sa teed mingi juurviljapaja, siis saad odavamalt kui teed lihagrilli, aga kui sööd taimi ja siis veel lisad kõik need spetsiaalsed ained, mida pead sööma, et kompenseerida lihasöömisest puudujäävaid aineid, siis odavam see kindlasti ei tule, pigem kallim.

                              Kommentaar


                                Ootan huviga laktoosi, gluteeni ja suhkruvaba toidu teemaarendust.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X