320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Algselt postitas Jasper Vaata postitust
    wtf, nüüd räägite minevikus?
    No ega ma aktiivne veganlane pole. Välismaal käimistel ja asjadel on üsna tüütu ja eit küsida vegantoitu. Piinlik oleks

    Kommentaar


      #92
      Veganitega seoses üks teoreetiline küsimus, mis mind kiusanud on.

      Kui oletame, et kõik maailma kodanikud hakkavad veganiteks. Mida me teeme olemasolevate loomadega? Laseme lehmadel udarad lõhki paisuda ja sead põllale jooksma?

      Kommentaar


        #93
        Algselt postitas veltu69 Vaata postitust
        Veganitega seoses üks teoreetiline küsimus, mis mind kiusanud on.

        Kui oletame, et kõik maailma kodanikud hakkavad veganiteks. Mida me teeme olemasolevate loomadega? Laseme lehmadel udarad lõhki paisuda ja sead põllale jooksma?
        Noh, lehmadel on piim siiski vasikate jaoks. Ehk kui oleks vasikas, siis lehma udar ei paisuks lõhki ja shit.

        Kommentaar


          #94
          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Noh, lehmadel on piim siiski vasikate jaoks. Ehk kui oleks vasikas, siis lehma udar ei paisuks lõhki ja shit.
          Jah seda küll. Aga nii üleüldiselt mida arvavad veganid, et mis kõikide loomadega peale hakata. Ära tappa ei saa, lahti ka lasta ei saa. Või arvavad nad, et kõik hetkel vangistuses viibivad loomad peaks kuskile uitama laskma? Mul pole vegansõpru kellelt küsida...

          Kommentaar


            #95
            Algselt postitas veltu69 Vaata postitust
            Jah seda küll. Aga nii üleüldiselt mida arvavad veganid, et mis kõikide loomadega peale hakata. Ära tappa ei saa, lahti ka lasta ei saa. Või arvavad nad, et kõik hetkel vangistuses viibivad loomad peaks kuskile uitama laskma? Mul pole vegansõpru kellelt küsida...
            Ma pole ka täpselt aru saanud. Ilmselt murraksid mitteveganlastest metsloomad nad ära ja olekski kõik jonksus.

            Kommentaar


              #96
              Algselt postitas veltu69 Vaata postitust
              Jah seda küll. Aga nii üleüldiselt mida arvavad veganid, et mis kõikide loomadega peale hakata. Ära tappa ei saa, lahti ka lasta ei saa. Või arvavad nad, et kõik hetkel vangistuses viibivad loomad peaks kuskile uitama laskma? Mul pole vegansõpru kellelt küsida...
              Veidi imelik mure. Ei ole hirmu, et kõik nüüd homnepäev üle läheksid. Samas kui see toimuks vähehaaval, siis toimuks ka karjade vähenemine tasahilju.

              Teineasi on muidugi kui hea üldse äärmustes olemine on.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                #97
                Algselt postitas Stok
                No ma räägin - ei saa kõhtu täis. Mul on kehamassiindeks 22.8, kui ma veel 7 kilo alla võtaks, siis ma kahtlustan, et energia jäävuse seadus virutab jalaga näkku.
                Noh, ju oli mul midagi võtta. Sai kõhu täis küll, lihtsalt natuke teistest asjadest. Ja kuna polnud sellist "lähen õhtul külmiku kallale singi-juustu-võileiba tegema, siis sõin lihtsalt vähem.

                Kommentaar


                  #98
                  See on muidugi loll jutt et ei saa kõhtu täis kui liha ei söö. Aja kilo riisi näost sisse ja vaata kas on veel lisa vaja.

                  Liha (loomset valku) on vaja sest seal on asendamatuid vajalikke aineid mida sa mujalt toidust ei saa.

                  Kommentaar


                    #99
                    Mis need asendamatud ained on?
                    Ela ja tunne, et elad
                    see on kõige lihtsam
                    filosoofia, mis toimib
                    sule silmad ära vaata
                    tagasi, hinga sügavalt ja
                    hüppa üle iseenda varju
                    tule koos minuga.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                      Mis need asendamatud ained on?
                      Kotletid, pelmeenid ja grill-liha.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Aga see on täiesti omaette teema, et miks vajavad veganid sööke, mis matkivad nende vihatud asju? Näiteks veganviinerid - kohutav shit. Veganvorst - veidi parem. Vegan "liha"pallid - täiesti okei. Vegan kotletid - täiesti ilge pask. Et miks? Söö enda tofut niisama ja elu lill, miks peab mängima mingite "näe, see näeb välja nagu verivorst, aga tegelikult pole"?
                        platseeboefekt
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Mul ka nüüd lõpuks üks tuttav neiu, kes ilmselt läheb siis teema alla. Aga ta normaalne St ei söö küll liha (eriti), aga ei suru enda sööki kellegile peale ega kõõrita silmi, kui ta kõrval siga närid. Ja boonusena on tal alati mingeid "imelike" asju kaasas, ala kõrvitsaseemned. Täitsa normalnja.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Ühesõnaga, veganlus on näljastreik loomade väärkohtlemise vastu? Aga miks siis keelduda kodukanamunadest? Veganite arvates peaksid kõik koduloomad vabana metsas elama ja ise vaatama, kuidas hakkama saavad?

                            Ma olen ka selliseid kohanud, kes ei söö punast liha. Ja ka selliseid, kelle puhul eelnev väide nälja puhul ei kehti. Unustasin neilt küsida, mis mõte sellel on.
                            Noh, munast peaks tulema tibu ja selle söömine on tibude diskrimineerimine ja shit.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Ma olen ka selliseid kohanud, kes ei söö punast liha. Ja ka selliseid, kelle puhul eelnev väide nälja puhul ei kehti. Unustasin neilt küsida, mis mõte sellel on.
                              nagu enne veganitel ja vegetarianitel vahe sisse tegin - tervise põhjus. Ehk mittepunane liha võiks olla kergemalt seeditav?
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Minul on nt huvi süüa kuu aega lihavabalt - sõber oli ülekaalus, muutis toitumist, hakkas igapäevaselt jooksma (mis ilmselgelt kulutas metsikult kaloreid, sest mees lasi 70+ km nädalas jooksu) ja võttis päris korralikult alla. Põhiteema, mis ta mulle ütles, et pärast söömist on teistmoodi olla kui varem. Just seetõttu, et sõi kergemini seeditavaid asju ja pärast söömist oli hea kerge, energiline olla - nagu võiks kohe miskit tegema hakata. Kui varem läks aega, et liha ilusti ära seediks, võttes kehalt kamaluga energiat, väsitades organismi ja tekitades veidi kurnatud tunde, siis nüüd oli olukord teistmoodi. Just seetõttu leian, et taimetoitlus etc pole halb lüke.

                                Vitamiinidega on olukord teine, eriti meie kliimas - nende puudus on kerge tekkima ja tervisehädad tulema. Lõunamaalastel neid jah, kergem omandada kui meil - sügis- ja talvekuudel päikest väga pole jne. Kui lihast saab vajaliku kraami kätte, ju siis peab seda veidi ikka sööma. Kuigi panustaks pigem kala peale - rohkem vitamiine.

                                Veganlusega tundub olevat see, et mingi kindel grupp inimesi saab maailmale nüüd tõestada, et nad hoolivad, on õilsad ja saavad linnukese kuhugi "hea inimese" nimekirja ära - sellega kaasneb sotsiaalne kuuluvus (heade inimeste hulka) ja tunnustus (oo, sa oled nii õilis).
                                slimm.ee

                                Kommentaar

                                Working...
                                X