320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Sa räägid ühest põhjusest miks loomad välja surevad. Ma kirjeldasin olukorda kui see on juba juhtunud ja liigi säilimiseks oleks vaja teda loomaaias hoida.
    Ühes vegan gruppis oli kellegil dilemma kas tüüp 1 diabeedi puhul oleks eetiline insuliini süstida. Probleemiks loomanäärmed vms. Selline inimene on ikka päris loll ja peast vegan.
    aga 2kki tegeleks siis p6hjustega, miks loomad surevad v2lja?

    jube lugu onju, keegi proovib elada v6imalikult eetilist elu? sellised kysimused tekivad ikka yles, paljude ravimite koostises on loomseid produkte (v testitud), et tekib ikka dilemma, et mis nyyd saab, kui ma tarbin neid, kas ma siis pole enam vegan? aga keegi ei ole perfektne, veganid yritavad oma v6imaluste piires kannatusi minimeerida, ehk tulevikus tekivad ka mitte testitud v mitte loomseid produktidest koosnevad ravimid, siis saab oma valiku teha vastavalt t6ekspidamistele. seniks pole suurt teha... ja ma arvan, et pole vaja kedagi lolliks s6imata v "peast veganiks", inimene yritab elada v6imalikult kaastundlikult ja kannatusi minimeerivalt, mis selles siis halba on?

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
      Puu ei suuda eest ära joosta ja annab hapniku. Loom suudab liikuda ja anda energiat. Kui sa võtad puu maha, siis olete mõlemad surnud. Kui tapad looma, siis on võimalus kauem elada.
      ma yldiselt sain aru jah, aga millest selline v6rdlus? kuidas puutuvad siia mahav6etud puud, v miks neid v6etakse maha, ma ei saa sellest aru.

      Kommentaar


        Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
        ma yldiselt sain aru jah, aga millest selline v6rdlus? kuidas puutuvad siia mahav6etud puud, v miks neid v6etakse maha, ma ei saa sellest aru.
        Ma usun, et puu võib asendada millegi söödavamaga, näiteks hapu oblikaga.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
          ma yldiselt sain aru jah, aga millest selline v6rdlus? kuidas puutuvad siia mahav6etud puud, v miks neid v6etakse maha, ma ei saa sellest aru.
          No nahh, kuidas sa muidu õunu sööd, kui puud maha ei võta?

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Oletame, et inimkond või vähemalt üks suur piirkond, näiteks Euroopa, võtab veganluse pea 100%-liselt omaks. Mida siis peale hakata vohama hakkavate hulkuvate kasside ja koeradega? Püüda ja vangistada oleks ebainimlik, rääkimata munade mahavõtmisest.
            Võib-olla pole sama ja ehk on valesti meelde jäänud, aga India popsas pähe. Ligemale pool rahvastikust taimse toidu peal? Kui valesti meeles siis andke armu ja ärge ära sööge.

            Kommentaar


              Mul tehti 1,5-aastasele pojale allergiatest ja öeldi, et sisuliselt on muna ja erinevad lihad, millega allergiat ei näidanud. Peaks selle veganfoorumisse küsimuseks panema, siis saaks kindlalt toredaid vastuseid.

              Kommentaar


                krdi... ma nüüd mingi nädal aega söönud liha ainult lõunaks ja ka peamiselt kala. Ärge näkku lööge, aga päris mõnna on olla.

                Kommentaar


                  Ma natuke kahtlen, et nädalaga nii midagi muutub, eriti kui sa 100% loobunud pole.
                  Algselt postitas Iceman
                  Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                    Ma natuke kahtlen, et nädalaga nii midagi muutub, eriti kui sa 100% loobunud pole.
                    Ma ei mõtlegi fundamentaale. Lihtsalt tavaliselt hommikul peekon, lõunasöögiks mingi sealihasoust, õhtusöögiks veiseliha/kanaliha,part. vms.
                    Lihtsalt ei ole seda raskusetunnet kõhus, eksole. Samas kõht tühi ka ei ole. Ei ole nüüd otseses seoses veganlusega vaid lihtsalt toitumisega.

                    Eniveis for gagz võiks seda asja proovida. Keegi võiks mingi hea retseptiraamatu anda. Ei viitsi riisi kühveldada 24/7

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      Lihtsalt tavaliselt hommikul peekon, lõunasöögiks mingi sealihasoust, õhtusöögiks veiseliha/kanaliha,part. vms.
                      Lihtsalt ei ole seda raskusetunnet kõhus, eksole. Samas kõht tühi ka ei ole.
                      Varem sõid sa lihtsalt liiga palju.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        Algselt postitas elx Vaata postitust
                        Varem sõid sa lihtsalt liiga palju.
                        aga seda ma mõtlesingi.

                        Kommentaar


                          Päris segaseks lähevad veganid.

                          Hiljuti toimus Berliinis taimetoiduteemaline õigussümpoosium, mille raames töötati välja veganite õigusi kaitsev deklaratsioon. See saadetakse Euroopa riikide võrdõiguslusasutustele – Eesti puhul on adressaatideks võrdõigusvolinik ja õiguskantsler. Sisuliselt tähendab see seda, et veganite diskrimineerimine ei ole õigustatud ja veganitel on õigus avalikes asutustes vegantoidule, samuti nt vormiriietusele (nt kunstnahast saapad nahast saabaste asemel) jms.

                          Kommentaar


                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                              ..lamp sitt..]
                              Maailma kõige ebavaimukam katsetus. Käi perse.
                              sigpic

                              Kommentaar


                                wtf, cerny, miks tõmmelda?

                                see video on nii hea. hahaha. terav värk.
                                slimm.ee

                                Kommentaar

                                Working...
                                X