320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
    ei, nende töö ei ole ainult kirjadele vastamine, aga sellistele asjadele vastamine on nende töö ja nendele kirjadele vastamine on maksimaalselt ühe inimese päeva töö. Need küsimused on täpselt sellisedmis peaksid olema prioriteet vastamises.
    Ausalt, ei peaks. Kui arvestada, et olukord võib sellise kriisi puhul muutuda väga kiiresti (ja muutuski), siis kas sinu meelest on otstarbekas hakata igaühele eraldi vastama või anda välja suuremale massile üldjuhiseid, mida saab hiljem märksa efektiivsemalt vastavalt muutuvale olukorrale ajakohastada?

    Me võime puht huvi pärast siin foorumis arutleda, kas suures plaanis üks või teine lahendus (ja kommunikatsioon) on olnud õnnestunud või mitte, aga kriisiolukorras selle üle vinguda, et üks alamehitatud asutus ei suuda individuaalsetele e-mailidele piisavalt kiiresti vastata, on natuke madal, ei?

    Kindlasti tehakse pärast olukorra möödumist vastavad kaardistused ja analüüsid, et mis läks valesti ning mida saaks tulevikus paremini teha, aga fakt on see, et inimesed Terviseametis, meditsiinivaldkonnas, korrakaitses, häirekeskuses ning ka jaekaubanduses töötavad praegu suhteliselt viimasel piiril ja ebainimliku graafiku alusel selle eesmärgiga, et ülejäänud inimesed saaksid eluga võimalikult kiiresti ja normaalselt edasi minna.

    Hakata siinkohal nullkogemuse ja kokkupuute pealt mingist "ebakompetentsusest" rääkima.. no ma ei tea.
    Coraje, corazón y cojones.

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Pff. Kui viirus on igas riigis, siis mida piiride sulgemine enam aitab?
      Esmalt on piiride sulgemisega loomulikult hiljaks jäädud, sest siseriiklikku levikut ei suudetud vältida. Piiride sulgemine on lihtsalt üks meede piirangutest, mida tuleb rakendada, et viirus võimalikult vähe leviks, sest inimeste vastutustunne on nii madal. Praegused olukorrad tõestavad kahjuks taaskordselt kui rumalas ühiskonnas me elame, mis jaguneb kahte erinevasse äärmusesse "võidab see kellel on surres kõige rohkem peldikupaberit" ja "mulle ei tee see viirus midagi". Selliste inimeste jaoks aga ongi äärmuslikud piirangud vajalikud, sest nad moodustavad suure osa ühiskonnast ja ilma nende kaasabita ei ole lootustki sellele kiiret ja positiivset lõppu panna.

      Kommentaar


        Algselt postitas Punkt Vaata postitust
        Ausalt, ei peaks. Kui arvestada, et olukord võib sellise kriisi puhul muutuda väga kiiresti (ja muutuski), siis kas sinu meelest on otstarbekas hakata igaühele eraldi vastama või anda välja suuremale massile üldjuhiseid, mida saab hiljem märksa efektiivsemalt vastavalt muutuvale olukorrale ajakohastada?

        Me võime puht huvi pärast siin foorumis arutleda, kas suures plaanis üks või teine lahendus (ja kommunikatsioon) on olnud õnnestunud või mitte, aga kriisiolukorras selle üle vinguda, et üks alamehitatud asutus ei suuda individuaalsetele e-mailidele piisavalt kiiresti vastata, on natuke madal, ei?

        Kindlasti tehakse pärast olukorra möödumist vastavad kaardistused ja analüüsid, et mis läks valesti ning mida saaks tulevikus paremini teha, aga fakt on see, et inimesed Terviseametis, meditsiinivaldkonnas, korrakaitses, häirekeskuses ning ka jaekaubanduses töötavad praegu suhteliselt viimasel piiril ja ebainimliku graafiku alusel selle eesmärgiga, et ülejäänud inimesed saaksid eluga võimalikult kiiresti ja normaalselt edasi minna.

        Hakata siinkohal nullkogemuse ja kokkupuute pealt mingist "ebakompetentsusest" rääkima.. no ma ei tea.
        See on nagu need pered, kes on kuskil Kurru-Nurru-Vuti saarel neljakesi lõksus ja nii, et ükski firma sinna ei lenda ja sealt ära ei tule. Ja siis karjuvad igal pool, et nemad maksavad makse ja riik hülgas neid. Esiteks on tegemist eriolukorraga, kuhu sa sidusid teadlikult riskides. Teiseks, püüab ministeerium aidata kuidas jõuab, aga terve maailmas on väga palju inimesed lõksus ja on asju, mida saab teha ja on asju, mida saab vähem mõjutada. Mis ei tähenda, et neid ei tehtaks. Kui sul on valida, kas sa paned oma resurssid 80 autoga inimese saamise läbi Poola või ühele nelja liikmelisele perele, kus sul ei ole eriti lootust niikuinii, siis tuleb enne massid korda saada. Mitte, et nendega ei peaks tegelema. Kindlasti tuleb, aga kuna Eesti ei saa lennukeid saata igale poole, siis tuleb proovida anda nõu ja keskenduda olulisele.

        Sama on ka terviseametiga. Nemad peavad vastama lugematutele kirjadele valitsuse, riigikogu ja muude kriisijuhtimist tegevate asutuste poolt. Lisaks kriisi haldama ja juhtima oma valdkonnas ja kordineerima seda tegevust. Kui mõni kiri jääb vastuseta, siis jumal temaga. Prioritseerida tuleb kohe ja kas see oli õige või vale, tuleb hiljem välja. Kõikidele küsimustele vastuse saamine on oluline, aga teadmata mis ressursid neil on, siis ma ei mõistaks kohe neid hukka ebapädevuses.
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Algselt postitas Punkt Vaata postitust
          Ausalt, ei peaks. Kui arvestada, et olukord võib sellise kriisi puhul muutuda väga kiiresti (ja muutuski), siis kas sinu meelest on otstarbekas hakata igaühele eraldi vastama või anda välja suuremale massile üldjuhiseid, mida saab hiljem märksa efektiivsemalt vastavalt muutuvale olukorrale ajakohastada?

          Me võime puht huvi pärast siin foorumis arutleda, kas suures plaanis üks või teine lahendus (ja kommunikatsioon) on olnud õnnestunud või mitte, aga kriisiolukorras selle üle vinguda, et üks alamehitatud asutus ei suuda individuaalsetele e-mailidele piisavalt kiiresti vastata, on natuke madal, ei?

          Kindlasti tehakse pärast olukorra möödumist vastavad kaardistused ja analüüsid, et mis läks valesti ning mida saaks tulevikus paremini teha, aga fakt on see, et inimesed Terviseametis, meditsiinivaldkonnas, korrakaitses, häirekeskuses ning ka jaekaubanduses töötavad praegu suhteliselt viimasel piiril ja ebainimliku graafiku alusel selle eesmärgiga, et ülejäänud inimesed saaksid eluga võimalikult kiiresti ja normaalselt edasi minna.

          Hakata siinkohal nullkogemuse ja kokkupuute pealt mingist "ebakompetentsusest" rääkima.. no ma ei tea.
          Äkki ei ole kõigil null kogemust ?

          eelmine nädal tegin 75 ületundi. Tõesti, olukord on ettearvamatu, aga tihti sellistel hetkedel lööbki ebakomptetentsus paljudes kohtades välja, sest inimesed on enda mugavustsoonis kinni ja mõne koha peal on sellised inimesed kes on enda 10 aastaga suutnud ära õppida vaid selle mugavustsoonis istumise.
          Je suis Nasfal

          Kommentaar


            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
            Äkki ei ole kõigil null kogemust ?

            eelmine nädal tegin 75 ületundi. Tõesti, olukord on ettearvamatu, aga tihti sellistel hetkedel lööbki ebakomptetentsus paljudes kohtades välja, sest inimesed on enda mugavustsoonis kinni ja mõne koha peal on sellised inimesed kes on enda 10 aastaga suutnud ära õppida vaid selle mugavustsoonis istumise.
            Ma loodan, et sa oled ikka arvestanud, et väga paljud ettevõtted teevad tööd koos oma välispartneritega. Hetkel on igal riigil põhimõtteliselt oma strateegia, isegi Euroopa Liidu raames pole eriti koostööd tehtud. Ma arvan, et hetkel on suurim miinus selles, et mitte ühe konkreetse ameti võimekus kriisiolukorras toimetada - vaid, et eelkõige koostöö kriisiolukorras. Anna neile veidi aega, küll kõik enamvähem tööle hakkavad ja nii riigi sisesed kui rahvusvahelised koostööd vaikselt paranevad.

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Näiteks, tunnistan ausalt, pole viitsinud otsida, Eestis on vist 2 nakatunut haiglas? Aga me ei tea, kes nad on, s.t. kui vanad ja kui haiged nad olid enne seda? Ühest küljest ongi mõistlik seda mitte avaldada, et noored ja tugevad ei muutuks minu moodi yoloks, aga teisest küljest, demokraatilikus infoühiskonnas on meil õigus tõele. Minu jaoks on see ikkagi paanikahaigus, aga vohab kuradima hästi. Facebooki ei taha lahtigi teha.
              Itaalia.
              Esimese nädalaga 21 surma.
              Järgmise nädalaga 170 surma juurde.
              Viimase kümne päevaga natuke alla 2000 surma, sellest 700 viimase kolme päevaga.

              Paanika või mitte, aga kas poleks natuke nagu kasulik nende pealt õppida ja teha kõik, et haigus vohama ei läheks? Pannes samad numbrid Eesti konteksti ja eeldame, et me tee midagi ja asi leviks sarnaselt nagu saapamaal. Esimese nädalaga peaks olema umbes 0,5 hukkunut (oleme tempos) ja eile suri sealset surmade arvu Eesti konteksti pannes 10 inimest. Seda viimast numbrit võiks ju vältida? Ei?

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Ma ei räägi nüüd enda eest, mina istun juba aastaid 3/5 ajast kodukontoris ja reisida mulle ei meelde, aga kujutle nüüd olukorda, et Sa oled ostnud tervele perele koolivaheajaks reisi, muidugi võtnud selleks nädal-kaks puhkust, ja siis räägitakse, et Hiinas ja Põhja-Itaalias on gripp, mis noori ja tugevaid ei puuduta, siis kas Sa ostaks poest tatart või õlut? Kõike ei saa ka inimeste süüks ajada.

                Näiteks, tunnistan ausalt, pole viitsinud otsida, Eestis on vist 2 nakatunut haiglas? Aga me ei tea, kes nad on, s.t. kui vanad ja kui haiged nad olid enne seda? Ühest küljest ongi mõistlik seda mitte avaldada, et noored ja tugevad ei muutuks minu moodi yoloks, aga teisest küljest, demokraatilikus infoühiskonnas on meil õigus tõele. Minu jaoks on see ikkagi paanikahaigus, aga vohab kuradima hästi. Facebooki ei taha lahtigi teha.
                Ma ei saanud päris täpselt sellest näitest aru, aga probleem ongi just selles, et kõik Hiinas või isegi Itaalias toimuv "paanika" tundus meie jaoks nii kauge. Ja kogu Euroopa ei suutnud sellest algselt õppida ega õigeid järeldusi teha. Mul isiklikult oli ka selleks nädalaks planeeritud reis, mida ma olen väga oodanud ja lisaks sellele olen kaotanud ka sissetulekuallika. Olukord on kõike muud kui meeldiv, aga sellega tuleb leppida, sest see on ERIOLUKORD, kus on vaja kiirelt ja otsustavalt tegutseda. Kui jätta igast vandenõuteooriad kõrvale, siis kas tõesti usud, et mingi paanikahaiguse pärast lastakse majandus põhja?

                Kommentaar


                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Ütlen ausalt, et nüüd ma ei saa aru. Mis see siia puutub? Jutt oli piiride kinnipanekust pärast seda, kui haigus levib riigisiseselt. Aga Sa ei pea vastama, ma eemaldun nüüd mõneks ajaks.
                    See oli rohkem selle "Põhja-Itaalia gripp, mis noori ja tugevaid ei puuduta" ja "paanikahaigus, mis vohab kuradima hästi" peale. Aga las ta jääb. Kõigil oma arvamus ja värki.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      Pff. Kui viirus on igas riigis, siis mida piiride sulgemine enam aitab?
                      Ma saan aru, et meie vanemad ja eelkäijad olid info puudumise/ajupesu tõttu informeerimata või väheinformeeritud, aga see hakkab ka juba piinlikuks kiskuma. Praegusel ajal ikka suht kehv variant, kui inimene ei suuda isegi infoküllusest natukenegi kasulikku teadmist ammutada.

                      Võta internet lahti lemmikbrauserist ja hakka COVID-19 kohta guugeldama kasvõi.

                      Algselt postitas Stok
                      Ütlen ausalt, et nüüd ma ei saa aru. Mis see siia puutub? Jutt oli piiride kinnipanekust pärast seda, kui haigus levib riigisiseselt. Aga Sa ei pea vastama, ma eemaldun nüüd mõneks ajaks.
                      Seda ikka mõistad, et isegi kui see levib meil riigisiseselt, siis iseenesest oleks mõistlik seda rohkem mujalt sisse tuua mitte lasta?
                      Algselt postitas Plechazunga
                      Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

                      Hmm, that didn't really work.

                      Kommentaar


                        Natukene teistsugust lugemist.

                        Ühe isa lugu on blogi (ajaveeb) isa mõtisklustest, elukogemusest. Juttu emotsioonidest, vaimsetest praktikatest, eneseabi meetodeist.
                        Слава Україні! Героям слава!

                        Kommentaar


                          See hetk kui Viirus ei ole enam selle kriisi kõige suurem probleem, vaid Poola piirivalve.
                          Real-time visibility into the delays that covid-19 and Brexit are causing at European borders and ports

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Ütlen ausalt, et nüüd ma ei saa aru. Mis see siia puutub? Jutt oli piiride kinnipanekust pärast seda, kui haigus levib riigisiseselt. Aga Sa ei pea vastama, ma eemaldun nüüd mõneks ajaks.
                            sulle konkreetselt vastati ja pandi washington posti esitatud reaalsed mudelid. kui tekstist aru ei saa, siis pildist ikka. või ei usu lihtsalt neid mudeleid?

                            Kommentaar


                              kuulge kamoon, see ei ole ju normaalne, et Lutsar lihtsalt teeb äripäeva koolituse suunatud meditsiinitöötajatele Covid-19 osas? link

                              Kogu riik töötab praegu ühes rütmis ja ühel eesmärgil... riik võtab laenu, et kulusid katta... Igasugune info on tervishoiutöötajatele kasulik ning siis rahandusministeeriumi kontolt palka saav isik teeb just selle viirusega seoses koolituse läbi mingi äripäeva? wut bro. See koolitus peaks sellisel juhul olema tasuta ja kättesaadav/poolkohustuslik kõigile meditsiinitöötajatele meie endi tervise hüvanguks ja Lutsarile võib hea tahte märgiks COVID-19 kulurealt mingi nutsu visata... aga like this? SL Õhtuleht... aeee?

                              Kommentaar


                                Oujee, oleme plasticuga ühel meelel. Tra, see on veebi-friking-seminar. Ma saan aru, kui peaks kokku tulema ja koha ning lõuna eest maksma. Aga praegu... no ma ei tea. Väga samad vibes'id on nagu tol usakal, kes desinfitseerimisvahendeid kokku ostis.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X