320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Punkt Vaata postitust
    Antud selgitus peaks ka üsna ammendav olema
    looooool!

    Terviseamet on täpselt sama retoorikaga ajanud täpselt sama juttu - nemad teevad kõik õigesti. Senimaani on nad aga... eksinud! Ja nüüd on peaks olema full usk - see põhjendus peaks olema piisav?

    Ei, ei ole, sest kogu see põhjendus, millele nad oma loogika ülesse ehitavad, baseerub tegelikult sellele, et neil ei ole piisavalt teste ja nad ei tellinud piisavalt reaktiivaineid. Ja nüüd käib damage control stiilis: "testime ainult riski-riski gruppi!". Miks nii? Sest muud ei jää neil tänase testimisvõimekuse juures üle! MOTT vms.

    Haiglates on täna töötajad, kes on nakkunud ja kinnitatud viimastel päevadel, ma eeldan (ma ei tea), et täna põhirõhk testimistele läheb just neile. Kogu muu ühiskond?

    Kommentaar


      Rootslased võtavad ikka üli lebolt seda asja. Nende n-ö karantiinis olemine kujutab endast, et väga halb olla, siis okei, ole 2 päeva kodus aga siis ole kindlasti tagasi, ja nad tulevadki kollektiivi tagasi nagu poleks midagi. Rootslased ei saa siiani aru miks maailmas piirid ükshaaval kinni lähevad jne. Päris mitu head tuttavat praegu Rootsis tööl ja see värk paneb kätega kõvasti peast kinni hoidma.

      Kommentaar


        Kommentaar


          Miks see üldiselt oluline teada vaja on? Kaua läheb aega et kõik 1,3 miljonit inimest ära testida? Kas terved inimesed selle aja jooksul võivad uuesti nakatuda? Soome liin jääb ka vist lahti...

          Ühesõnaga leian, et laustestimisel pole mingit pointi. Ei ravi mõttes, ei leviku takistamiseks. Point on siis kui me kõik 100 protsenti lukku keerame, nakatunud reaalselt kinni paneme . Nii nagu Hiinas tehti.

          Raha ja isikukaitsevahendite raisikamine. Pigem suurendada eesliini testimist ja tavaelanikud las elavad teadmisega, et võibolla on nakatunud.
          Corner taken quickly...

          Kommentaar


            Algselt postitas Redman Vaata postitust
            Miks see üldiselt oluline teada vaja on? Kaua läheb aega et kõik 1,3 miljonit inimest ära testida? Kas terved inimesed selle aja jooksul võivad uuesti nakatuda? Soome liin jääb ka vist lahti...

            Ühesõnaga leian, et laustestimisel pole mingit pointi. Ei ravi mõttes, ei leviku takistamiseks. Point on siis kui me kõik 100 protsenti lukku keerame, nakatunud reaalselt kinni paneme . Nii nagu Hiinas tehti.

            Raha ja isikukaitsevahendite raisikamine. Pigem suurendada eesliini testimist ja tavaelanikud las elavad teadmisega, et võibolla on nakatunud.
            Seal juba kõige olulisem mainitud, lisaks võimaldab võimalikult täpne teave luua mudeleid, et ajastada koormust meie teenustele. Piirkonnad (Jaapan, L-Korea, mingi Itaalia linn mis kohe ei meenu), kes saanud viiruse kontrolli alla kordavad ühest suust: TESTIDA! TESTIDA! TESTIDA!

            Kommentaar


              See meeletult keerulise ja pika nimega Itaalia linn on Vò.
              Üldiselt, võtke rahulikult, nädala pärast oleme palju targemad, kas võib hakata kedagi juba lintshima Raekoja platsil või pole enam aega ja keevitame ka kortermajade uksi kinni nagu hiinlased.

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                See meeletult keerulise ja pika nimega Itaalia linn on Vò.
                Üldiselt, võtke rahulikult, nädala pärast oleme palju targemad, kas võib hakata kedagi juba lintshima Raekoja platsil või pole enam aega ja keevitame ka kortermajade uksi kinni nagu hiinlased.
                Mis ta nüüd nii keeruline ja pikk ikka oli, lihtsalt ei meenunud.
                Aga mida me ootame, kui on olemas teiste kogemus? (ei oota sellele vastust)
                Muidugi olen päri, et tuleb olla rahulik, näha positiivset ja tõrvikuid veel mitte läidata.

                Kommentaar


                  See ei olnud üldse mõeldud mingi torkena tegelikult, äge nimi on lihtsalt ja loodetavasti kirjutatakse tulevikus sellest linnast palju positiivset selle kriisi ajaloo võtmes.

                  Ma võin kirjutada ka mida me ootame.
                  Ootame, palju nendest viimasel hetkel koju toodud reisihuvilistest on nakatunud.
                  Ootame, kas piirid lukku operatsiooni käigus levis Covid ka piiril.
                  Ootame, kas erinevalt itaallastest on meie meditsiinipersonal paremini valmistunud/kaitstud nakatumise eest.
                  Ootame, kas Terviseamet ja ministeerium suudab proovide võtmise suhtes mõistusele tulla ja leida viis massiliseks proovide võtmiseks.
                  Ootame, kas meie riskigrupid suudetakse hoida paremini isolatsioonis, vähemalt võrreldes Itaalia ja Hispaaniaga.

                  Boonusküsimus, kumb on ikkagi kangem jalgpalliriik, kas Türgi või Valgevene? Nemad pole ainsana siiani peatanud liigasid hetkeseisuga..

                  Kommentaar


                    Aaa, ei, ma ei võtnud seda torkena, pigem kerge muigega, et mulle see ei meenunud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vtp Vaata postitust
                      Ravimid ei ole küll päris minu spetsialiteet, aga juhul kui õnnestub tugev efekt leida mõne olemasoleva ravimi puhul, siis peaks kiire massidesse suunamine olema hulga tõenäolisem kui päris uue molekuli puhul. Ohutus on sel juhul juba kenasti tõendatud ja ka tootmisprotseduurid on üles ehitatud ja dokumenteeritud. Praegugi peaks olema mõned ravimid, mida võidakse omal vastutusel koroona vastu manustada, ilma et oleks põhjapanevat tõendusmaterjali nende toime kohta.

                      Uute ravimite puhul rakenduvad ilmselt kõikvõimalikud fast-trackid, et potentsiaali omavatele molekulitele kiiresti load väljastada, aga enne sügist vaevalt, et kellelgi õnnestub luba saada. Vaktsiinid peaks olema kõige aeglasem seltskond, sest kui sa neid massiliselt täiesti tervetele inimestele sisse süstid, siis ilmselgelt peabki iga viimnegi kui kõrvalnäht teada olema. Aasta on ilmselt realistlik.
                      Ma võin mingi konkreetse papi vahele panna, et vtp on arst. Samal ajal on mingid vennad on "aa minu arvates küll võiks" või "aa ma oma tuttava tuttavaga rääkisin ja...".

                      Kahju, et sa rohkem siin oma arvamust avaldanud ei ole kinnitatud spetsialistina. Ehk saaks nii mõnedki uhuu-vennad maapeale tagasi tuua. Näiteks need - ma-eile-hellasin-sõbrale vennad.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Ma võin mingi konkreetse papi vahele panna, et vtp on arst. Samal ajal on mingid vennad on "aa minu arvates küll võiks" või "aa ma oma tuttava tuttavaga rääkisin ja...".

                        Kahju, et sa rohkem siin oma arvamust avaldanud ei ole kinnitatud spetsialistina. Ehk saaks nii mõnedki uhuu-vennad maapeale tagasi tuua. Näiteks need - ma-eile-hellasin-sõbrale vennad.
                        Ma ei tea, kas ta on arst või mitte aga tootearendus seal sektoris tõesti umbes nii toimubki.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                          89 a on keskmine vanus esimesel viiel viiruse tõttu lahkunul Norras.

                          Norras valim muidugi veel väike, Itaalias keskmine koroona lahkunu vanus 79,4 a. Allikas: https://yle.fi/uutiset/3-11261205

                          Huvitav on seal statistika juures see, et lahkunute hulgast ainult 28,5 % naised ja tervelt 71,5 % mehed. Kuna vanemaealiste hulgas on naiste osakaal meestest suurem (meeste keskmine eluiga madalam) siis seda huvitavam see on. Huvitav mis selle põhjus on? Räägiti et suitsetajatele see koroona karmim kuna kopsud varasema harjumusega perse keeratud ja suitsetavaid mehi rohkem, aga nii suured käärid ainult sellest tulla ei tohiks.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kyps Vaata postitust
                            Norras valim muidugi veel väike, Itaalias keskmine koroona lahkunu vanus 79,4 a. Allikas: https://yle.fi/uutiset/3-11261205

                            Huvitav on seal statistika juures see, et lahkunute hulgast ainult 28,5 % naised ja tervelt 71,5 % mehed. Kuna vanemaealiste hulgas on naiste osakaal meestest suurem (meeste keskmine eluiga madalam) siis seda huvitavam see on. Huvitav mis selle põhjus on? Räägiti et suitsetajatele see koroona karmim kuna kopsud varasema harjumusega perse keeratud ja suitsetavaid mehi rohkem, aga nii suured käärid ainult sellest tulla ei tohiks.
                            Koroonasse surevad vist üldiselt need, kellel on juba mingi teine haigus kallal. Vanemaealised mehed on vist ühiskonna kõige haigem osa?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              looooool!

                              Terviseamet on täpselt sama retoorikaga ajanud täpselt sama juttu - nemad teevad kõik õigesti. Senimaani on nad aga... eksinud! Ja nüüd on peaks olema full usk - see põhjendus peaks olema piisav?

                              Ei, ei ole, sest kogu see põhjendus, millele nad oma loogika ülesse ehitavad, baseerub tegelikult sellele, et neil ei ole piisavalt teste ja nad ei tellinud piisavalt reaktiivaineid. Ja nüüd käib damage control stiilis: "testime ainult riski-riski gruppi!". Miks nii? Sest muud ei jää neil tänase testimisvõimekuse juures üle! MOTT vms.

                              Haiglates on täna töötajad, kes on nakkunud ja kinnitatud viimastel päevadel, ma eeldan (ma ei tea), et täna põhirõhk testimistele läheb just neile. Kogu muu ühiskond?
                              1. Eksimise osas - millest me lähtume, kas on eksitud või on hästi läinud? Nakatunute arvust? Surmade arvust?
                              2. Sa räägid nagu oleks testide ja isikukaitsevahendite nappus ainult Eesti probleem ning möödalask. Ei, see on globaalne probleem. Terve maailma kannatab praegu nende puuduse ja tarneraskuste all, sh paljud võimsamad riigid kui Eesti - Hiina, Itaalia, USA, Austraalia. Milline riik maailmas võib öelda, et nad olid kriisiks 100% valmis?
                              3. Eelmise punkti jätkuks - isegi pagana kaitsemaskid on best before kaup. Kas ja mismoodi on siis mõistlik varusid korraldada? Või teeme nagu Itaalia, et jagame eesrinde töötajale taolisi parim enne ületanud maske, et saaks ainult testida, testida, testida?
                              4. Sina kutsud seda damage control'iks, mina näen jällegi täiesti loogilist lähenemist - kui on piiratud ressursid, siis tuleb teha valikuid. Ja selleks, et hoida ära kõige hullemaid tagajärgi (surmasid), siis on fookus riskigrupil - vanuritel, lastel, kroonilistel haigetel. Sest senine kogemus on näidanud, et üldjuhul nooremapoolsetel ja muidu tervetel läheb läbipõdemine edukalt ning vähemalt kõige fataalsemad tagajärjed on nende puhul ebatõenäolised.

                              5. Kui meil on testide, isikukaitsevahendite ja ka töökäte puudus, siis kas on mõtekas terve või pool Eestit ära testida? Lihtsalt, et just because. Mida see meile lõppkokkuvõttes annab?

                              Kodanik X võib testil ära käia, negatiivse tulemuse saada.. ning haiglast koju minnes ühistranspordis ootamatult nakkuse külge saada ja seda siis enese teadmata edasi levitada, sest ta ju äsja käis testimas ja kõik oli fine. Kodanik Y võib olla absoluutselt igasuguste sümptomiteta ning sellegipoolest nakkust edasi kanda. Alright, teadlased saavad suurema andmekogu kätte ja võivad teoreetilisi mudeleid teha, aga muus osas? Kulutame ja tapame oma niigi piiratud ressursi ära?

                              Eestis on niigi pikalt olnud terav töökäte puudus meditsiinisektoris - praeguses olukorras, kus ka suuremate ressursidega riigid ägavad tööjõupuuduse all, peab Eesti seda enam oma olemasolevat ressurssi hästi hoidma ning efektiivselt kasutama. Eriti kui tundub, et see asi ei lõppe mitte paari nädalaga, vaid võib veel omajagu aega kesta.
                              Coraje, corazón y cojones.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X