320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
    https://korona.kausal.tech/sim/

    sommid on simulatsiooni teinud. Rootsi mudel on seal päris karm. Pythoniga saab ise ka simmida kui soovitud riigi kohta data olemas on.
    kas ma olin ainuke, kes luges saiti räikkoneni aktsendiga?

    Kommentaar


      Tartu ülikooli Raatuse tänava ühiselamu kuue elaniku Covid-19 proovid osutusid positiivseks ja terviseamet asus testima esmajärjekorras 42 sama korruse elanikku, arvestatud on ligikaudu 200 testiga.


      Selle puhul ütleks küll, et inimesed on veel kordades lollimad, kui ma senimaani nkn arvasin. Antud näite puhul sooviks küll, et korraldajate nimed avalikuks tuleks ja tegelased kas koroonalt või tuttavatelt korraliku füüsilise noomituse saaksid. Ülikool võiks ka muidugi välja visata. Mingi aluse ikka leiab.

      Kommentaar


        Emil Rutiku on mingi Telegrami tüüp? Eriti kahtlased postitused fbs

        Kommentaar


          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
          Emil Rutiku on mingi Telegrami tüüp? Eriti kahtlased postitused fbs
          Ammu.

          Kommentaar


            Algselt postitas ericbana Vaata postitust
            ühikapdu
            Üks suur väljamaalaste sünnipäeva tähistamine, kus muu hulgas tegelasi Itaaliast... Siin tuleks kindlasti statistika ka selgeks saada nende juures.

            Kommentaar


              Tekkiski sellepeale ka küsimus, et kas Raatuse ühikas üldse Eestlasi peatub/on? Viimased ajad, kui mina sinna sattunud olen (küll mõned aastad tagasi) olid seal küll ainult välistudengid... Eelnenud kümnendi algul kui sai ise koolis käidud, siis seal veel mõned olid, aga minuarust alates 2015 vms hakati sinna suht ainult väljamaalasi paigutama.

              Kommentaar


                Algselt postitas Hammes Vaata postitust
                Tekkiski sellepeale ka küsimus, et kas Raatuse ühikas üldse Eestlasi peatub/on? Viimased ajad, kui mina sinna sattunud olen (küll mõned aastad tagasi) olid seal küll ainult välistudengid... Eelnenud kümnendi algul kui sai ise koolis käidud, siis seal veel mõned olid, aga minuarust alates 2015 vms hakati sinna suht ainult väljamaalasi paigutama.
                Mõnel läheb pea 15 aastat aega esimese postituseni jõudmiseks Räägitakse jah, et see välismaalaste ühikas ja pidu

                Kommentaar


                  Bostoni kodutute varjupaigas tehti masstestimine 408 osalejaga kellest 36% osutusid positiivseks. huvitav veel see, et ainult ühel oli palavik, kahel hingamisprobleemid ja möni üksik köhatas. oleks küll arvanud, et kodutud on riskigrupp keda see viirus niidab esmalt.
                  The circumstances of homelessness create the potential for rapid transmission of SARS-CoV-2 in this vulnerable population. Upon observing a cluster of COVID-19 cases from a single large homeless shelter in Boston, Boston Health Care for the Homeless Program conducted symptom assessments and polymerase chain reaction (PCR) testing for SARS-CoV-2 among all guests residing at the shelter over a 2-day period. Of 408 participants, 147 (36.0%) were PCR-positive for SARS-CoV-2. COVID-positive individuals were more likely to be male (p<0.001) but did not differ significantly from COVID-negative individuals with respect to other demographic and clinical characteristics. Cough (7.5%), shortness of breath (1.4%), and fever (0.7%) were all uncommon among COVID-positive individuals. Our findings illustrate the rapidity with which COVID-19 can be widely transmitted in a homeless shelter setting and suggest that universal PCR testing, rather than a symptom triggered approach, may be a better strategy for identifying and mitigating COVID-19 among people experiencing homelessness. ### Competing Interest Statement Dr. Baggett receives royalties from UpToDate for authorship of a topic review on homeless health care. ### Funding Statement No external funding supported this study. ### Author Declarations All relevant ethical guidelines have been followed; any necessary IRB and/or ethics committee approvals have been obtained and details of the IRB/oversight body are included in the manuscript. Yes All necessary patient/participant consent has been obtained and the appropriate institutional forms have been archived. Yes I understand that all clinical trials and any other prospective interventional studies must be registered with an ICMJE-approved registry, such as ClinicalTrials.gov. I confirm that any such study reported in the manuscript has been registered and the trial registration ID is provided (note: if posting a prospective study registered retrospectively, please provide a statement in the trial ID field explaining why the study was not registered in advance). Yes I have followed all appropriate research reporting guidelines and uploaded the relevant EQUATOR Network research reporting checklist(s) and other pertinent material as supplementary files, if applicable. Yes The study data are not available to share due to the highly vulnerable nature of the patient population.


                  NY sünnitusosakonnas testiti ka köiki patsiente tollel päeval ca 160 kellest 15,4% olid positiivsed. läänerannikul tehti sama ja seal oli 0 positiivset 60st.
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Muidu vaadates veel stoorisid ja pilte Raatuse 22 lõbusast ühikaelust, siis paratamatult hüüdis taas see juhtunu tulles .

                    Kommentaar


                      Keegi targem kommunikatsiooni alal oskab ehk öelda. Kas see igapäevane korrutamine praegu valitsuse ja ekspertide poolt et piirangud ei kao kuhugi, oleme leviku tipus, ei ole mingit piirangute leevendamist niipea jne on selline profülaktika mõttes korrutamine et rahvas liiga vara päris lolliks ei läheks ja kogu sotsiaalset distanseerimist päris ära ei unustaks?

                      Sest no ilmselgelt on viiruse levik paremini kontorolli all kui ka parimates prognoosides ennustati, haiglasse jõudvate inimeste arv väheneb, tervishoiusüsteem peab hästi vastu jne. Samas kui mitte selgelt parems seisukorras riigid juba vaatavad mis meetmeid natuke lõdvemaks saaks lasta.

                      On ju ilmselge, et meie peame ja hakkame mingil määral seda sama varsti tegema, aga ainus kommunikatsioon mis tuleb on et asi ei lähe nagu väga paremaks kõik on ikka endine ja piirangud jäävad
                      Giggs will tear you appart.

                      Kommentaar


                        Meie meetmed võrreldes Euroopa Liidu riikidega on üsnagi leebed, sest meil pole tervetele inimestele kordagi täiskarantiini kehtestatud. Ainult Saaremaal võeti mandrist natuke karmimad meetmed kasutusele. Näiteks Austria esimesed piirangute mahavõtmised tegid olukorra meiega enam-vähem sarnaseks.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
                          Muidu vaadates veel stoorisid ja pilte Raatuse 22 lõbusast ühikaelust, siis paratamatult hüüdis taas see juhtunu tulles .
                          Täiesti nõus ja samamoodi taunin peokorraldamisi igal kujul hetkel ning ei taha ka jätta muljet, et ma mingid covidiote kaitsen. Samas sihukesed kohad ongi ju suht n.ö. hotbed-id, sest köök, pesumasind jne on ju niikuinii mingi 4-5 toa peale (vanasti oli, jällegi pole ammu käinud). Toad vist on enamus niikuinii kahesed? Igal toal pole vist ka oma vetsu jne, ehk neid on vist ka suht iga mingi arvu tubade peale, duššinurgad jne. Vaevalt et keegi desifitseerib potte, panne, pliiti või vetsu peale selle kasutamist enda poolt.

                          Ühesõnaga ma kipun arvama, et ka ilma selle peota oleks seal asi niivõinaa vohama läinud.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Vask Vaata postitust
                            Meie meetmed võrreldes Euroopa Liidu riikidega on üsnagi leebed, sest meil pole tervetele inimestele kordagi täiskarantiini kehtestatud. Ainult Saaremaal võeti mandrist natuke karmimad meetmed kasutusele. Näiteks Austria esimesed piirangute mahavõtmised tegid olukorra meiega enam-vähem sarnaseks.
                            Jes, absoluutselt. Aga on ilmselge et kui need meetmed töötavad ja asi paremuse suunas läheb siis mingi hetk hakatakse järk-järgult piiranguid langetama, olgu see siis koolide ja mõnede äride avamine või siis väikeste kogunemiste lubamine jne. Mitte et see ei võiks backfireda, aga lihtsalt majanduse mõttes on liiga palju kaalul ja kui on väiksemgi võimalus midagi avada, ilma LIIGA suure ohuta siis seda ka tehakse.

                            See on ma arvan kõigile selge juba kes ennast kursis hoiavad teemaga siin või mujal maailmas. Seetõttu ongi mulle natuke veider et kuigi näitajad lähevad ilmselgelt paremaks, siis kõik Popovid, Ratased ja muude karvased räägivad ainult sellest et oleme kriisi tipus ja ei taheta isegi väga vihjata meetmete leevendamisele (kuigi see on obviously tulemas)

                            Ehk mu eeldus on, et seda tehakse lihtsalt sellepärast et lumpen juba praegu ennast lõdvaks ei laseks kuigi ise teatakse et asjad on võrreldes ootustega pigem selgelt positiivsed ja teatud piirangud hakkavad varsti leevenema.
                            Giggs will tear you appart.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas krissucool Vaata postitust
                              Jes, absoluutselt. Aga on ilmselge et kui need meetmed töötavad ja asi paremuse suunas läheb siis mingi hetk hakatakse järk-järgult piiranguid langetama, olgu see siis koolide ja mõnede äride avamine või siis väikeste kogunemiste lubamine jne. Mitte et see ei võiks backfireda, aga lihtsalt majanduse mõttes on liiga palju kaalul ja kui on väiksemgi võimalus midagi avada, ilma LIIGA suure ohuta siis seda ka tehakse.

                              See on ma arvan kõigile selge juba kes ennast kursis hoiavad teemaga siin või mujal maailmas. Seetõttu ongi mulle natuke veider et kuigi näitajad lähevad ilmselgelt paremaks, siis kõik Popovid, Ratased ja muude karvased räägivad ainult sellest et oleme kriisi tipus ja ei taheta isegi väga vihjata meetmete leevendamisele (kuigi see on obviously tulemas)

                              Ehk mu eeldus on, et seda tehakse lihtsalt sellepärast et lumpen juba praegu ennast lõdvaks ei laseks kuigi ise teatakse et asjad on võrreldes ootustega pigem selgelt positiivsed ja teatud piirangud hakkavad varsti leevenema.
                              Enamikes riikides võeti suht alguses juba kasutusele nn šokiteraapia ja sõnumid on olnud pigem üle võlli. Mõistlikud inimesed niikuinii käituvad nagu vaja, aga teatud grupi jaoks on jah vaja üle võlli sõnumeid. Samas osad sellest nii kaasatud, et võivad ka reageerida üle võlli. Nt ei pöördu kiirabisse mingi teise haiguse tõttu, sest kardavad nakkust saada. Eks ta ole keeruline ja õiget strateegiat, mis sobiks kõigile ei ole.

                              Kommentaar


                                Ma ei saa tegelt sellest halast eriti aru. Mis meil siis reaalselt keelatud on? Kinni on kaubanduskeskused, meelelahutus- ja lõbustuskohad, spordisaalid. Baarid ja restod on lubatud kella 22-ni lahti olla.
                                See et näiteks Tallinna vanalinn tühi on on ikkagi inimeste kartus viiruse suhtes. Kusjuures suht kindel et kui näiteks valitsus otsustaks et nüüd on homsest kõik piirangud maas, siis tegelikkuses on enamus rahvast ikkagi kodus istumas, sest tegelikkuses ju ei ole viirus kusagile kadunud ja midagi positiivsemat viiruse teemal ka ei ole, enamuses inimesi juhib hirm
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X