320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Keegi mõnda head Sci-Fi raamatut oskab soovitada?
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Räägiksin kolmest raamatust, mida nüüd järjest lugesin.

      Esimesena lugesin läbi Uus-Meremaa noortekirjaniku David Hilli raamatu "pärast lõppu". Tegelikult lugesin seda raamatut aasta-paar tagasi ka, aga tookord ei jätnud eriti sügavat muljet. Sattus nüüd kuidagi uuesti kätte. Põhimõtteliselt see konkreetne lugu, mis areneb, et ühe poisi isa on kurjategija, kes on korduvalt vangis istunud ja nüüd on vangist väljas, teeb avarii, saab surma ja kuidas selle mehe naine tahab siis selgeltnägija kaudu, kes on petis, mehega uuesti kontakti saada, et ütlemata jäänud asjad öeldud saaks, tundus alguses minu jaoks suhteliselt ebareaalne. Aga samas, kui inimene ei saa kellestki lahti öelda, kui kaugele on ta valmis minema - sellele pani raamat mind mõtlema. Kindlasti on ka selliseid, kes tõepoolest selgeltnägijate jms kaudu üritavad kaotatutega kontakti saada.
      Teine asi oli see, kuidas poiss suhtus oma isasse. "Isa oli teinud vanglas jõutrenni ja nüüd on tal selline uhkeldav kõnnak, nagu oleks ta laiaõlgne ja peenikese pihaga väike löömamees. Tegelikult ta ei ole seda - ükskõik, mida isa ka teinud pole, haiget igatahes küll mitte kellelegi." Tegelikult on kurjategijad ka siiski inimesed? Või mitte?
      Ja kolmas asi, millele antud raamat mind mõtlema pani, oli see, et kui paljud meist tegelikult ütlevad lähedastele kõike, mida nad tahaksid öelda. Okei, võib-olla on see tõesti mingi teismekate värk ja blabla, aga mulle on millegipärast jäänud mulje, et reaalselt pole eriti palju neid, kes ei peaks hiljem kahetsema, et midagi jäi ütlemata.

      Raamat ise on õhuke ja saab kiiresti läbi. Eks ta üks noortekas ole, aga ma arvan, et külgipidi maha ei jookse selle lugemine kellelgi.

      Järgmine raamat oli Viktor E. Frankl´i "... ja siiski tahta elada". See on siis raamat sellest, kuidas psühholoog kogeb oma nahal koonduslaagrit. Mitmete sündmuste kirjeldused, koonduslaagris olnute mõtetest, lootustest, nende purunemisest, allaandmisest, tugevatest isikutest ja paljust muust. Mind pani korduvalt mõtlema, et kuidas mina ise oleksin mingis olukorras käitunud; kas ma oleks alla andnud või jäänud iseendaks. Kuidas oleks pingega toime tulnud jne.
      "Tavaliselt nägi kriis välja nii, et sõber jäi ühel päeval barakki lebama ja ükski jõud ei suutnud teda sundida end riidesse panema, pesuruumi minema ja kogunemisväljakule tulema. Siis ei mõjunud enam miski, miski ei hirmutanud teda enam, ei palved, ähvardused ega peks - kõik oli kasutu. Ta lihtsalt jäi lebama, liigutas end vaevu, ja kui kriisi vallandas haigus, siis ei lasknud ta end ka ambulantsi viia või endaga midagi muud ette võtta. Ta oli alla andnud. Ta jäi lebama isegi omaenda väljaheidetesse. Ta ei hoolinud enam millestki."
      Kui raamatu tagakülge uskuda, siis on see Ameerika Kongressi Raamatukogu andmetel üks kümnest raamatust, mis on enim mõju avaldanud Ameerika ühiskonnale.
      Taas õhuke raamat, ühe õhtu lugemine, aga kellel vähegi aega, soovitan selle soojalt läbi lugeda.

      Ja kolmas teos oli siis Paulo Coelho "Alkeemik". Enne lugemaasumist üritasin kõrvale jätta kõik eelarvamused teose kohta. Mulle meeldis tohutult see, et "Alkeemikut" oli lihtne lugeda. Samas pani see mõtlema tohutult paljudele asjadele. Taas ehk palju läbinämmutatud teema kogu see enesekssaamine ja südame kuulamine, aga antud raamatus oli midagi, mis pani seda teemat taas üles kaevama. (Kohati meenutas natuke Väikest Printsi ka.) Ei ole vast vaja eraldi põhjendada, miks "Alkeemik" mulle vägaväga meeldis.

      "Ma olen elus," ütles ta datleid süües ühel ööl, mil polnud ei lõkke- ega kuuvalgust. "Kui ma söön, siis ei mõtle ma millelegi muule kui söömisele. Kui kõnnin, siis kõndimisele. Kui ma kunagi peaksin sõdima hakkama, siis saab see päev olema suremiseks täpselt sama hea nagu kõik teised.
      Sest ma ei ela minevikus ega tulevikus. Mul on olevik ja ainult see on huvitav. Kui te suudaksite elada üksnes olevikus, oleksite õnnelik mees. Te märkaksite siis, et kõrbes on elu, et taevas on tähed ja et sõjamehed taplevad sellepärast, et see kuulub inimsoo juurde. Elu muutuks teie jaoks pidupäevaks, suureks pühaks, sest ta on alati ja ainult see hetk, milles me just praegu elame."

      Antud kolmest raamatust soovitaks seda kõige rohkem.
      Praegu on koolilastel vaheaeg ja mõnedel tööinimestel ka puhkus, nii et noored ja vanad, lugege, lugege, lugege!

      Kommentaar


        Võtsin järgmisegi raamatu ette igavusest, "Berliini Bluus", lõpuni pole veel lugenud, kes seda veel lugenud on?
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          aga mina võtsin ette raamatu ''Harrington on Hold 'em vol. II''

          Kommentaar


            Kas "Mein kampf" on eesti keeles ilmunud?





            Toetagem 6+5 ja alla 18. aastaste transferide keelustamist. Väärtustagem jalgpalli, mitte raha.

            Parim laul

            Kommentaar


              Algselt postitas flameas Vaata postitust
              Kas "Mein kampf" on eesti keeles ilmunud?
              natukene
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                millegipärast otsustas jõulutaat kõva mees olla ja kinkis mulle Mihkli Raua üllitise, mis hetkel täistuuridel igasugust populaarsust kogub. Aga minu muljed...mnjah mis siin salata alguses ei meeldinud see ropendamine, mis tundus kuidagi võltslik ning liigne poosetamine. Samas oli mahla selles loos piisavalt palju ning huvi noore Raua vastu tõusis iga loetud leheküljega ning nii lõpuni välja ja kahju oli ka natukene, et Mihklil viinaisu otsa sai, aga lõpp hea kõik hea. Kõige sügavama vao jättis peatükk, kus täiesti normaalse vaimuga inimesel tuli "kohustuslik aeg" veeta seevaldis, need jutud seal olid omamoodi. Vanaemale ei soovitaks, kuid 10 aasta pärast on see mu poisile kindlasti kohustuslik kirjandus.

                Lugege kindlasti Harri Jänese "Allakäiguspiraal" ka läbi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas dreyd Vaata postitust
                  millegipärast otsustas jõulutaat kõva mees olla ja kinkis mulle Mihkli Raua üllitise, mis hetkel täistuuridel igasugust populaarsust kogub. Aga minu muljed...mnjah mis siin salata alguses ei meeldinud see ropendamine, mis tundus kuidagi võltslik ning liigne poosetamine. Samas oli mahla selles loos piisavalt palju ning huvi noore Raua vastu tõusis iga loetud leheküljega ning nii lõpuni välja ja kahju oli ka natukene, et Mihklil viinaisu otsa sai, aga lõpp hea kõik hea.
                  kusjuures ka mina süütaks küünla peavoolu altarile tunnistades, et minu jaoks oli Raua raamat nauditavalt kirjutatud. samuti ei olnud ta minu jaoks ropp. või siis ütleks ma kuidagi nii, et roppusel polegi midagi häda, kuid mõnikord ei sobi hästi nilbus. raud nilbe ei ole, lihtsalt mahlakas.

                  teine pühade ajal läbi loetud raamat oli tegelikult näidend, millel oli juba nii kõva pealkiri, et seda ei saanud poodi jätta - Homefucking is killing prostitution. see on selline ilus raamat, võib tüdrukule kinkida. nagu mina.
                  «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                  «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                  Kommentaar


                    Alar Nigul'i raamat afganistaani sõjast. kahe rinde vahel või midagi sellist oli ta nimi. hästi kirjutet, mõnus lugemine neile, keda natukenegi sõjandus istub või kellel otsene kokkupuude afgaaniga.
                    Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                    Kommentaar


                      Mul on tagasihoidlik palve. Kuuldavasti olla foorumikasutaja fitti viimasel ajal väga palju luulet lugenud. Väga huvitav oleks soovitusi kuulda. Aitäh!
                      Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
                        Mul on tagasihoidlik palve. Kuuldavasti olla foorumikasutaja fitti viimasel ajal väga palju luulet lugenud. Väga huvitav oleks soovitusi kuulda. Aitäh!
                        Oluline pole, millist luulet lugeda; vaid hoopis, kellega koos luuleõhtuid korraldada. Palun!
                        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                        Kommentaar


                          pole eriline raamatu sõber, kuid siiski.
                          viimati lugesin Charles Bukowski "Naised"
                          täitsa huvitav. ropp ja rõve ja palju seksi. aga muidu tore raamat

                          Kommentaar


                            Kust Merimee "Pärtliöö" kokkuvõtet saada?

                            Kommentaar


                              annaabi.com vms... Üleüldse loe raamatuid, mõni siit on pidanud kohustusliku kirjanduse pärast jätma käimata treeningmängul Kure naiskonna vastu...

                              Kommentaar


                                ma loengi, aga kokkuvõtte aitab tunnis vastata

                                Kommentaar

                                Working...
                                X