320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

\"Kõik ahju\"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic \'

    Kõik ahju loosungile võiks lisada,et välja saab ainult korstna kaudu.:P
    Lugedes siin seda ohkimist ja hädaldamist teemal ,miks on nii ja naa kirjutatud siis tekib tunne ,et olen kuskile turule vanaeitede ja vanatüdrukute mokalaadale sattunud.
    FCF Forever

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic \'

      Originally posted by Darren

      Julgeksin veidi Aifole vastu vaielda:
      1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu esmakordselt nägin, siis mul ning ka minu tuttavatel ei tekkinud raskust nende kahe loosungi vahele paralleelide tõmbamisega. Oletame, et kui sa Aifo kasvõi mõne juudi päritolu inimese käest küsid arvamust selle palgu kohta, siis vaevalt talle see plagu \"humoorikas ja eneseirooniline\" tundub.
      darren, kuidas see loosung k6lab, mis vanematele ja haritumatele seostub plaguga \"k6ik ahju\"? loomulikult peaks \"rahvaste s6pruse nimel\" seda plagu mitte yles riputama siis, kui eesti mängib ntx iisraeliga. aga praegu? ei. btw, ka mulle ei meeldi äärmuslus, aga loosungi \"k6ik ahju\" muudab minu jaoks humoorikaks just see, et KÕIK peavad ahju minema, rahvaste s6prus seega

      4. Aifo, kahtlemata on paljude asjade puhul tegevus parem kui mittetegevus, aga mõningaid idiootsusi võiks küll mitte olla,
      tegijal juhtub...

      nagu see white power lipp näituseks.
      odot, kas selline stuff on rippunud kah JH lippude seas?!


      asist arutelu,

      aiFo.
      Jalgpallihaigla liige
      Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic \'

        Minu meelest seda küll väita ei saa, et vaid väga paranoilistel inimestel seostub \"kõik ahju\" ja \"über alles\" natsi teemaga. Olen suhteliselt veendunud, et suurel enamusel inimestest (kes midagi maailma asjadest taipavad) tekivad just säärased assotsiatsioonid. Siiamaani ei ole nende loosungite autor öelnud, mida tema nende all silmas pidas. Minule jääb mulje, et eesmärk ongi just see, et inimesi ärritada ja vastavaid assotsiatsioone tekitada, kuid samas saab ennast kaitsta, et me ei ole ju otseselt kellegi vastu viha õhutanud jne.

        Ise suhtun neisse nii, et kui neid staadionilt ära korjatud ei ole, järelikult need EJLi arvates ebaseaduslikud ei ole, siis pole ka mul nende vastu midagi. Samas ma ei saa öelda, et nad mulle meeldiksid, kui valik oleks minu teha, siis ma neid staadionil näha ei tahaks. Just sellepärast, et ma ei taha, et keegi peaks ennast staadionil ebamugavalt tundma.

        Ja Union Jack on minu meelest super!
        \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic \'


          \"inimesed kes maailma asjadest midagi taipavad\" v6iksid endale selgeks teha lihtsa t6siasja, et kui nad seisavad nendesinaste loosungite taga, mis \"ejl arvates on seaduslikud\", siis nad toetavad seda, mis loosungitel välja öeldud. vaikimisi kyll, aga toetavad...
          Jalgpallihaigla liige
          Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic \'

            Originally posted by Darren
            1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu
            Ärgem jätkem siinkohal mainimata, et veidi haritumad inimesed ei usu pimesi juutide propagandajutte holokaustist (kui see neile isiklikult just kasulik ei ole, muidugi), uurivad ka revisionistide töid ning mõtlevad natuke Nürnbergi protsessi materjalide ja otsuste üle.

            Alo

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic \'

              Originally posted by aiFo



              \"inimesed kes maailma asjadest midagi taipavad\" v6iksid endale selgeks teha lihtsa t6siasja, et kui nad seisavad nendesinaste loosungite taga, mis \"ejl arvates on seaduslikud\", siis nad toetavad seda, mis loosungitel välja öeldud. vaikimisi kyll, aga toetavad...
              loomalikult.
              \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic \'

                Originally posted by Alo


                Originally posted by Darren
                1. Kõik ahju loosung seostub arvatavasti pea kõigile veidi vanematele ja haritumatele inimestele ühe teise, ajaloost pärit loosungiga. Kui mina isiklikult seda plagu
                Ärgem jätkem siinkohal mainimata, et veidi haritumad inimesed ei usu pimesi juutide propagandajutte holokaustist (kui see neile isiklikult just kasulik ei ole, muidugi), uurivad ka revisionistide töid ning mõtlevad natuke Nürnbergi protsessi materjalide ja otsuste üle.

                Alo
                Kuulun ka ise nimetatud inimeste hulka, aga sellel pole vist antud teemaga pistmist?
                \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic \'

                  Teemal loosungid ,tahaks meenutada ühte seikka selle aasta kevadest, kui käis Linnavalitsuse ja FCF-i ehk siis Pohlaku vaheline ping-pong.
                  Ei puudunud just palju ,et mõned tegelased oleks poliitiliste ja Savipätsi sõimavate plagudega Vabaduse väljakule jooksnud.
                  FCF Forever

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic \'

                    Originally posted by Alo

                    Ärgem jätkem siinkohal mainimata, et veidi haritumad inimesed ei usu pimesi juutide propagandajutte holokaustist (kui see neile isiklikult just kasulik ei ole, muidugi), uurivad ka revisionistide töid ning mõtlevad natuke Nürnbergi protsessi materjalide ja otsuste üle.

                    Alo
                    Olen isiklikult tutvunud nii Nürnbergi protsessi puudutavate materjalide kui ka nn. revisjonistide töödega ning kokkuvõttes ei saa keegi siiski öelda, et sellist asja nagu holokaust ei eksisteerinud. Tegelikult on paljud meie hulgast unustanud ka selle, et holokaust puudutas peale juudi rahvusest elanike ka teisi, sealhulgas ka arvatavasti mõningast arvu eestlasi, seega pole mõtet teha nägu, justkui tegemist oleks mõne teise rahva probleemiga.

                    Vabandust off-topicu pärast.

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic \'

                      ma olen nõus, et sageli on sitasti tegemine parem, kui tegemata jätmine, aga noh arutleda ju ikka võib.

                      lisaks pean oluliseks mainida, et minul on perekondlike sidemete tõttu suht palju põhjust mõningate juudi rahvuse esindajate peale pahane olla, just seoses holokausti teemadega.

                      minu arust ei olegi antud kontekstis niiväga oluline, et inimesi on enne ja pärast holokaustigi põletatud või, et eestlased isekeskis über allest mõnitasid. idee ju siiski selles, et sellised loosungid on teadlik intrigeerimine. loosungite autorid täiesti teadlikud neid lugedes tekkivatest assotsiatsioonidest.

                      usun, et protest on oluline osa jalgpallikultuurist ja see peab jääma, aga ikka raisk ei saa ma teist aru.
                      mis kuradi valu on teil tulla staadionile natsipropagandaga. ma ei usu, et paremäärmuslus teile kellegile väga südamelähedane on. ma saan aru (kuigi ei kiida heaks) loosungitest stiilis \"savisaar on pede\". ma saaks samuti aru, kui võitleksite putkas müüdava õlle, erastatava raudtee, streikivate veokajuhtide etcetera eest. aga \"kõik ahju\" ja \"über alles\"? no vabandage, minu arust täitsa perses loosungid. ma lihtsalt ei saa aru, mida on üritatud saavutada! rõhutamaks enda kuuluvust jalgpalli kõige põlisema nautijaskonna, töölisnoorte hulka? sama seltskond on ju ka paremäärmusluse kõige tulihingelisem toetaja.

                      union jacki suhtes olen vähem kriitiline. tegu on ilusa kujundusega ja vähemalt kõrvaltribüünilt vaadatuna, ka korraliku teostusega. jäin lihtsalt mõtlema, et huvitav kui palju on maailmas inimesi, kes end läbi union jack\'i originaali identifitseerivad. inglanegi tahab olla ikka pigem inglane, kui britt. koloniseeritutega (kasvõi šotlased) asi ilmselt veel hullem. see on nagu mitte kellegi lipp. nagu ka üro, el etc lipud. niisiis, ei saa ma päris hästi ka sinimustvalge union jack\'i mõttest aru. miks peaks eesti lipu värve kombineerima kolonialistliku reziimi lipuga? mida mõtleb seda vastastribüünilt nähes belfasti iirlane kelle aknast paistavad relvastatud briti sõdurid.
                      mis ma öelda tahtsin, oli et union jack ja über alles on ju põhimõtteliselt vastandid. üks iseloomustab imperialismi, teine rahvuslust. neid ühendab reziimide vägivaldsus ja üleolev suhtumine väikerahvustesse, mille esindajad me justkui nagu oleme.

                      ja ärge võtke seda, kui kriitikat isikute vastu. iseenesest ei ole ju paha teada saada, mis mulje teie tegemised outsideritele jätavad.





                      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic \'

                        Ka sei näe te tonti seal kus tonti pole.Kui te olete nii aatelised ja eesti keele pooldajad,siis miks te kasutate sõna nats,natsionalist aga mitte rahvuslane.Jah loen ennast rahvuslaseks ja loen ka kõiki neid kes käivad laulupidudel,Vabariigi aastapäeva paraadil,suusatamist,korvpalli ja ka JALGPALLI vaatamas ja kogu hingest EESTILE kaasa elamas ja sini-must-valgeid lippe lehvitamas.Te üritate külge kleepida silte mille tähendusi te ise ei jaga.Kasutage termineid rahvuslane marurahvuslane ja rahvusäärmuslane.Mina nende sõnade vahele küll ei söenda panna võrdusmärke.
                        Huvitav,et kui mingi mees sai mingi klubi aupresidendiks,avanesid paljude linnukeste silmad,keda eelmine aasta veel ei häirinud.Loen siit välja ohtliku tendentsi,mis juba ka uudistes kajastatud,kellelegi on vaja ajada fännid tülli ja mis veel parem kaklema.Kas on oodata nende silmad avanud linnukeste poolt kevadel suuremat \"silmade avamise pidu\".See on eelkõige jalgpall,mida me naudime.Tore et teie enda kodulehekülgi Venemaa serveritesse ei topi.
                        Võta õlut ja rahune.
                        Jalgpallihaigla liige.

                        Kommentaar


                          #27
                          Replying to Topic \'

                          Noh, ütleme nii et Eesti fännid veel õnneks tülis pole (välja arvatud eri klubide fännid Eesti meistrivõistlustel, aga see on loomulik ju ).
                          aga kahjuks sama ei saa öelda jalgpallihaigla juhatuse kohta
                          Niiet kõigepealt ajage oma asjad korda ja siis võib juba jälle üheskoos edasi liikuda, ma loodan

                          /piic
                          Cerveza.

                          Kommentaar


                            #28
                            Replying to Topic \'

                            Kui te olete nii aatelised ja eesti keele pooldajad,siis miks te kasutate sõna nats,natsionalist aga mitte rahvuslane.
                            No see läheb küll juba koma n..simiseks.....Äkki peab ainult rahvariideid kandma hakkama, sest enamus rõivaid ja jalatseid tuuakse meile ju võõralt maalt sisse

                            Kommentaar


                              #29
                              Replying to Topic \'

                              Ma ei näe siin mingit probleemi. \"Kõik ahju\" on lahe ja lõbus loosung. \"Über alles\" on kah tore loosung, stiilis Eesti piir Hiina müürini. Või see Hiinamüüri lugu oleks kah ebasünnis? Mõelge kõik mis riigid tuleks enne tümaks teha ja oh seda sõjakoledust siis. Ilmselt tuleks metsavendade ja vabadussõja aegsed laulud kah ära keelata, sest ilmselt tunneks neid laule kuuldes ennast ebamugavalt vene rahvuse esindajad. Ärme tee jah midagi sellist, mis teistele ei meeldiks. Ärgem öelge soomlasele põder ja lätlasele kiluvaras v. kuuevarbaline. Hüüame rõõmsalt kaasa staadionil ka vastase headele esitustele ja laseme rahutuvisid lendu. Ärgem laulgem enam, et Andorra või Belgia on pasa vaid hoopis, et Andorra on tubli.

                              Ma ei tea, kas mina olen millestki valesti aru saanud või mis, aga minust käib vastaste pilamine ja enda ülistamine jalgpalli juurde. No ja kui ma staadionil vastaseid sarjan siis on mul siiralt suva, milliseid assotsiatsioone see kellegis tekitab.

                              Kommentaar


                                #30
                                Replying to Topic \'

                                Originally posted by kyps


                                lätlasele kiluvaras
                                Lätlastele ei öeldagi muud. Nad ongi kiluvargad ju.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X