320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Iraagi sõda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

    Fahrenheit 9/11 soovitan
    Jalgpallihaigla juhatuse liige

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

      Dokumentaalfilm peaks esitama tõtt, mitte teadlikult väänama fakte ja tegema meelevaldseid järeldusi. Kui soov aga just nii teha, siis peaks esitama ennast kunstilise filmina.
      “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
      The Special One

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

        Algselt postitas Jaan


        Dokumentaalfilm peaks esitama tõtt, mitte teadlikult väänama fakte ja tegema meelevaldseid järeldusi. Kui soov aga just nii teha, siis peaks esitama ennast kunstilise filmina.
        peaks ja peaks... sinu järgi elame me veel vist endiselt neoklassitsismi või sotsrealismi viljastavates tingimustes, st zhanripiirid on pühad ja puutumatud ja zhanrireeglitel on seaduse jõud. iga esitus väänab fakte, maskeeritagu see kuitahes \"objektiivsesse\" vormi, igasugune esitus on tõlgendus ja igasugune tõlgendus on suuremal või vähemal määral meelevaldne. ja miks ei võiks see väänamine olla teadlik? (iseasi, kas see F 9/11 puhul seda oli). kas kunsti ülesanne \"peaks\" olema vaguralt fikseerida ja nentida või \"peaks\" ta vahel üritama ka midagi n-ö korda saata. desperate times need desperate measures. film püüab lihtsalt rääkida tavalise (selle sõna halvemas mõttes)ameeriklasega temale arusaadavas veidi lihtsustatud keeles, aga teistsugust juttu kui päevast päeva pasundab USA kohitsetud mainstream-meedia (FOXi ja CNNiga eesotsas).

        mõnes mõttes ma saan valdavalt natsionalistlike/ konservatiivsete soccernetlaste Bushi-lembusest aru: a la \"ikkagi vabariiklane ja vabariiklased on alati meie eest seisnud jne jne\". praegune vabariiklaste partei tundub aga üha enam fašismi ja kristlikku fanatismi kalduvat, ei tea kas Jaan jt tunnevad mingit hingesugulust?


        Kommentaar


          Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

          jaan on jah suur bushi fänn. tal on isegi kasarmus, oma kapis, bushi pilt, mida ta salaja vaatamas käib

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

            Algselt postitas eston#21


            jaan on jah suur bushi fänn. tal on isegi kasarmus, oma kapis, bushi pilt, mida ta salaja vaatamas käib
            Kusjuures AMEERIKA kasarmus! Eriline tolgus, ma ütlen!
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

              Algselt postitas moya

              peaks ja peaks... sinu järgi elame me veel vist endiselt neoklassitsismi või sotsrealismi viljastavates tingimustes, st zhanripiirid on pühad ja puutumatud ja zhanrireeglitel on seaduse jõud. iga esitus väänab fakte, maskeeritagu see kuitahes \"objektiivsesse\" vormi, igasugune esitus on tõlgendus ja igasugune tõlgendus on suuremal või vähemal määral meelevaldne. ja miks ei võiks see väänamine olla teadlik? (iseasi, kas see F 9/11 puhul seda oli). kas kunsti ülesanne \"peaks\" olema vaguralt fikseerida ja nentida või \"peaks\" ta vahel üritama ka midagi n-ö korda saata. desperate times need desperate measures. film püüab lihtsalt rääkida tavalise (selle sõna halvemas mõttes)ameeriklasega temale arusaadavas veidi lihtsustatud keeles, aga teistsugust juttu kui päevast päeva pasundab USA kohitsetud mainstream-meedia (FOXi ja CNNiga eesotsas).

              mõnes mõttes ma saan valdavalt natsionalistlike/ konservatiivsete soccernetlaste Bushi-lembusest aru: a la \"ikkagi vabariiklane ja vabariiklased on alati meie eest seisnud jne jne\". praegune vabariiklaste partei tundub aga üha enam fašismi ja kristlikku fanatismi kalduvat, ei tea kas Jaan jt tunnevad mingit hingesugulust?
              Oled seda filmi näinud, et tead millest räägid? Kui oled, siis võime nendest \"tõlgendustest\" edasi rääkida.

              Ma ei ole mingi kunstikriitik, aga F911 on küll rohkem ESTO TV kui... (siia pane mingi ühiskonna dokumentalisti nimi). Muidugi, tänapäeva dokfilmid ongi sellised... omapärased. Eestist tuleb meelde Kilmi-Maimiku Ameerika-film, mis oli ka pehmelt öeldes pask.

              Minnes nüüd sujuvalt Ameerika-teemale, mis on teadupärast kõigi eestlaste lemmik ja kõik on spetsialistid (sama fenomen puudub täiesti hämmastaval kombel näiteks astrofüüsika puhul... milles asi?). Esiteks - Fox ja CNN ühes lauses? Samahästi võib ühte patta panna ka selle foorumi siin ja New York Timesi.

              Minu liigitamine vabariiklaste hulka ning sealt kohe mingite sugesteerivate küsimuste otsimine näitab esiteks su teadmatust minu vaadete kohta (olen neid siin teistes diskussioonides pisut avaldanud), kui ka kalduvust Moore\'likule meelevaldsete ning demagoogiliste järelduste tõmbamisele. Et siis puust ette ja pounaseks - ma pole vabariiklaste fänn, aga veel vähem meeldib mulle Moore (muuseas, tema määratluses oleme me kõik siin endiselt natsid).

              Ahjaa, palun põhjenda seda vabariiklaste fashismi väidet.

              Martin ja eston on aga väga seksikad noormehed.
              “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
              The Special One

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                USA praeguse administratsiooni puhul on muidugi tegemist varjatud või n-ö pehme fašismiga, või uue aja fašismiga, kui soovid. Selle ilminguteks näiteks:

                (a) korporatism (riigi ja (suur)ärihuvide tihe põimumine käsi peseb kätt printsiibil. selle tulemuseks nt keskkonnakaitsele sülitamine, samuti sõnavabaduse, arvamuste paljususe piiramine selle läbi et suurem osa meediast koondub paari suurkorporatsiooni (nt AOL TimeWarner, mille tiiva all on nt CNN, TBS, Time Magazine, Warner Bros.) või Rupert Murdochi (FOX News, New York Post, Weekly Standard, 20th Century Fox) kätte. Nagu näed paigutasin ma jälle FOXi ja CNNi samasse lausesse. CNN võib küll olla hulga mõõdukam ja pretendeerida \"vabale ja objektiivsele\" ajakirjandusele, aga nendegi käed on seotud.

                (b) keskvalitsuse sekkumine tavakodanike eraellu (eelkõige pean silmas PATRIOT Acti (terrorismiohuga põhjendatakse ja õigustatakse põhiseaduslike demokraaatlike vabaduste jalge alla trampimist) aga ka üldiselt \"microphones in the trees, cameras in the sky\" olukorda, millele on pinda ette valmistanud eelnimetatud meediakorporatsioonidest eetrisse paisatavad reality-showd, mis harjutavad lihtsameelseid kaamerate juuresoleku n-ö loomulikkusega. nõnda et hiljem ei tehta Big Brotheri pilgust suuremat numbrit.

                (c) agressiivne, unilateraalne välispoliitika (koostisosadeks infantiilsed loosungid nagu \"kurjuse telg\", \"kes ei ole meiega, on meie vastu\" ja rahvusvahelise õiguse (nt Genfi konventsioon) jäme rikkumine)

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                  Algselt postitas moya

                  USA praeguse administratsiooni puhul on muidugi tegemist varjatud või n-ö pehme fašismiga, või uue aja fašismiga, kui soovid. Selle ilminguteks näiteks:

                  (a) korporatism (riigi ja (suur)ärihuvide tihe põimumine käsi peseb kätt printsiibil. selle tulemuseks nt keskkonnakaitsele sülitamine, samuti sõnavabaduse, arvamuste paljususe piiramine selle läbi et suurem osa meediast koondub paari suurkorporatsiooni (nt AOL TimeWarner, mille tiiva all on nt CNN, TBS, Time Magazine, Warner Bros.) või Rupert Murdochi (FOX News, New York Post, Weekly Standard, 20th Century Fox) kätte. Nagu näed paigutasin ma jälle FOXi ja CNNi samasse lausesse. CNN võib küll olla hulga mõõdukam ja pretendeerida \"vabale ja objektiivsele\" ajakirjandusele, aga nendegi käed on seotud.
                  Daa! Kus ei ole korporatsioonid seotud valitsusega ja vastupidi. Mõeldes US-EU teljele, ütlen Airbus ja rohkem polegi vaja. Meedia on igal pool mõne korporatsiooni käes, ka mittefashistlikus Euroopas. Keskkonnakaitse osas saab ehk nõus olla, aga sedagi mööndustega. Kuigi Kyoto konventsiooniga USA ei liitu, on Bushi administratsiooni suunaks tehnoloogiate efektiivsemaks muutmine ja seeläbi reostuse piiramine. Tõsi, selles valdkonnas annab aplju rohkem teha.

                  (b) keskvalitsuse sekkumine tavakodanike eraellu (eelkõige pean silmas PATRIOT Acti (terrorismiohuga põhjendatakse ja õigustatakse põhiseaduslike demokraaatlike vabaduste jalge alla trampimist) aga ka üldiselt \"microphones in the trees, cameras in the sky\" olukorda, millele on pinda ette valmistanud eelnimetatud meediakorporatsioonidest eetrisse paisatavad reality-showd, mis harjutavad lihtsameelseid kaamerate juuresoleku n-ö loomulikkusega. nõnda et hiljem ei tehta Big Brotheri pilgust suuremat numbrit.
                  Elad USAs ja oled tähele pannud \"põhiseaduslike demokraaatlike vabaduste jalge alla trampimist\"? Ehk siis tood näiteid suurenenud pealtkuulamiste arvust? Reality-showde ja pealtkuulamiste näide on aga, anna andeks, lihtsalt naeruväärne.

                  (c) agressiivne, unilateraalne välispoliitika (koostisosadeks infantiilsed loosungid nagu \"kurjuse telg\", \"kes ei ole meiega, on meie vastu\" ja rahvusvahelise õiguse (nt Genfi konventsioon) jäme rikkumine)
                  Kuidas see lõik ja üleüldse see jutt seostub fashismiga, on lihtsalt arusaamatu. Üldiselt soovitan sul fashismi definitsioon üle vaadata ning mitte kasutada seda Vene Föderatsiooni välisministeeriumi/luureteenistuste võtmes.
                  “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                  The Special One

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                    jaani vastusest:

                    moya tegi Jaani elu muidugi lihtsaks, tuues sisse sõna \"fashism\". oli arvata, et seda ei jäeta karistamata. muus osas olin ma temaga valdavalt nõus. aga nüüd punkthaaval.

                    jaani viide, et ka mujal on suurkorporatsioond valitsusega tihedalt seotud on muidugi korrektne, kuid mitte kuigi oluline. ühendriigid on selles vallas lihtsalt pisut kaugemale jõudnud ja mainitud seose väljendused on pisut jõulisemad. bushi administratsiooni süüdistaksin ennekõike korporatiivsete huvide kaitseks kasutatud vahendites.

                    keskvalitsuse sekkumine eraellu näib aga olevat süvenenud küll. meil siit kaugelt on muidugi raske hinnata, kuid tundub, et vähemuste elu on läinud pisut keerulisemaks. näitena võiks tuua nii usu-, kui ka seksuaalvähemusi. mind isiklikult hakkab see ilmselt mõjutama ennekõike läbi meelelahutustööstuse, mis muutub üha \"korrektsemaks\".

                    vastus kolmandale küsimusele on demagoogia. kusjuures respekt: igati kvaliteetne demagoogia. aga sellele punktile ei saagi teisiti vastata. mina küll ei oskaks.


                    «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                    «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                      Algselt postitas Jaan



                      (c) agressiivne, unilateraalne välispoliitika (koostisosadeks infantiilsed loosungid nagu \"kurjuse telg\", \"kes ei ole meiega, on meie vastu\" ja rahvusvahelise õiguse (nt Genfi konventsioon) jäme rikkumine)
                      Kuidas see lõik ja üleüldse see jutt seostub fashismiga, on lihtsalt arusaamatu. Üldiselt soovitan sul fashismi definitsioon üle vaadata ning mitte kasutada seda Vene Föderatsiooni välisministeeriumi/luureteenistuste võtmes.
                      no natsismiga siis? pole juuksekarva ka m6tet l6hki ajada
                      ammuks need paralleelid siis v2lja m6eldi,
                      \"Jumal on meiega\" on ju otseselt Hitleri tsitaat
                      http://www.buzzflash.com/farrell/04/12/far04041.html,

                      \"kes pole meiega, on meie vastu,\" on enimtuntud vast t6esti pigem Lenini-Stalini suu l2bi
                      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                      (Seinfeld, The Pitch)

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                        Üks tsitaat pole ideoloogia!!
                        “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                        The Special One

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                          Mul t2iesti pohhui tapku k6ik end maha seal.......
                          Mina puudust ei tunne.........
                          Ise olen rahul.....
                          R.I.P Dimebag Darrell


                          WE ARE BORN TO DIE

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                              bwahahahahaa

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Iraagi sõda\'

                                http://www.iraqbodycount.net/
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X