320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Vihatuim klubi ja maa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Replying to Topic \'Vihatu

    Originally posted by mcnamara
    Kui mulle nii otsene küsimus esitatatakse, siis hea küll: minu jaoks on rassistlik jalgpallurite etnilise päritolu sellises kontekstis väljatoomine. Ja eriti veel selle sidumine (hilisemas postituses) ajalooliste sündmustega, millistel puudub igasugune side Prantsuse
    [---]
    Mitte keegi ei saa võtta minult õigust sellistele mõtteavaldustele vastu vaielda.
    Nojah, ega seda õigust sult võtta saagi, kuid pead arvestama, et enamuse inimeste jaoks tähendab rassism midagi muud. Seega saad sa ka edaspidi oma vastuvaidlemistele ohtralt vastulauseid.

    [lisaks] TEA võõrsõnastik, www.tea.ee otsing \'rassism\' -

    rassism rasside jagunemist kõrgemateks ja madalamateks rassideks ning inimeste vaimset, sotsiaalset ja õiguslikku ebavõrdsust tähtsustav tõekspidamine, rassiteooria =>

    Alo

    Kommentaar


      #62
      Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

      Originally posted by mcnamara


      Originally posted by Alo
      Sa võiksid vastata sellele, mis mindki huvitab - milline Lünga mõtteavaldus see rassistlik (üht rassi teisest halvemaks/vähemväärtuslikumaks/Untermenscheniks pidav) oli?

      Alo
      Kui mulle nii otsene küsimus esitatatakse, siis hea küll: minu jaoks on rassistlik jalgpallurite etnilise päritolu sellises kontekstis väljatoomine. Ja eriti veel selle sidumine (hilisemas postituses) ajalooliste sündmustega, millistel puudub igasugune side Prantsuse jalgpalluritega.

      Meenutuseks siia see, mida Lünk kirjutas:
      \"Prantsusmaad ei salli ma samuti, et nad kipuvad end vöörastwe sulgedega ehtima. Yle poolte pöhikooseisu meestest on Senegalist lihtsalt ära ostetud, oma trikoloori alla. Samuti pole neil yhtegi päris Prantsuse päritolu superstaari (Zidane on ju pooleldi bask ja Henri on mingi Aafrika taustaga), ise nad aga ometigi laijavad \"oma\" superstaaridega.\"

      Mitte keegi ei saa võtta minult õigust sellistele mõtteavaldustele vastu vaielda.


      Võtaks lahti nüüd sõnaraamatu ja vaataks järgi mis asi on rassism, enne kui lahmima ja solvama hakkad? See, et sa mingi sõna tähendust ei tea, aga kasutad seda valedes kohtades näitab lihtsalt su väidete väärtust - õigesti selle puudumist. Kahju, et selliste õõnsate väidetega lahmijate kontsentratsioon on foorumis suureks läinud. Lollusi on lihtsalt igav lugeda. Kui lollustega kaasneb ka teiste solvamine, on see lihtsalt tülgastav.
      memer of Gaskoff fan club

      Kommentaar


        #63
        Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

        Originally posted by indrek
        Võtaks lahti nüüd sõnaraamatu ja vaataks järgi mis asi on rassism, enne kui lahmima ja solvama hakkad? See, et sa mingi sõna tähendust ei tea, aga kasutad seda valedes kohtades näitab lihtsalt su väidete väärtust - õigesti selle puudumist. Kahju, et selliste õõnsate väidetega lahmijate kontsentratsioon on foorumis suureks läinud. Lollusi on lihtsalt igav lugeda. Kui lollustega kaasneb ka teiste solvamine, on see lihtsalt tülgastav.
        Kes keda solvab?

        Sõnal \"racism\" on kaks tähendust:
        1. The belief that race accounts for differences in human character or ability and that a particular race is superior to others.
        2. Discrimination or prejudice based on race.
        Allikas: \"American Heritage Dictionary of the English Language. Fourth Edition.\" Kahtlemata võib leida ka teisi sõnaseletusi

        Lünga postitus, mida ülal tsiteerisin, sobib oma mõttelt suurepäraselt selle teise definitsiooni alla. Kui sa seda ei näe või sellest aru ei saa - pole midagi parata.

        Ma ei ole üllatunud, et mind lahmijaks, lolliks ja tülgastavaks tembeldatakse. Üldine meelsus siin riigis on sedavõrd inimvaenulik.
        Ja vait ma ei jää.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          #64
          Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'


          Meie vestlus toimub eesti keeles. Äkki lähtuks sõna \"rassism\" tähendusest meie kultuuriruumis.
          Lihtsalt, et kõik sellest ühtemoodi aru saaksid.
          Võimalik, et jaapani ja suahiili kulturiruumis on samalaadsel sõnal veel kolmandaid ja neljandaid tähendusi.
          Minu hinnangul on Lünga jutu tõlgendamine rassistlikuks solvav ja ebaadekvaatne. Mõnes teises kontekstis tuleks selle eest kohtutee jalge alla võtta.
          memer of Gaskoff fan club

          Kommentaar


            #65
            Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

            Originally posted by indrek



            Meie vestlus toimub eesti keeles. Äkki lähtuks sõna \"rassism\" tähendusest meie kultuuriruumis.
            Lihtsalt, et kõik sellest ühtemoodi aru saaksid.
            Võimalik, et jaapani ja suahiili kulturiruumis on samalaadsel sõnal veel kolmandaid ja neljandaid tähendusi.
            Kas Sina indrek oledki meie kultuuriruum? Ka mina saan rassismist niimoodi aru nagu mcnamara oma allikas viitab.
            BACK WHERE WE BELONG

            Kommentaar


              #66
              Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

              Originally posted by indrek
              Meie vestlus toimub eesti keeles. Äkki lähtuks sõna \"rassism\" tähendusest meie kultuuriruumis.
              Lihtsalt, et kõik sellest ühtemoodi aru saaksid.
              Võimalik, et jaapani ja suahiili kulturiruumis on samalaadsel sõnal veel kolmandaid ja neljandaid tähendusi.
              Minu hinnangul on Lünga jutu tõlgendamine rassistlikuks solvav ja ebaadekvaatne. Mõnes teises kontekstis tuleks selle eest kohtutee jalge alla võtta.
              Huvitav asi on see Eesti kultuuriruum. Ma saan aru, et Eestis tuleb lähtuda ainult ja üksnes TEA sõnaraamatu seletusest, seega: rassipõhine diskrimineerimine ja rassipõhised eelarvamused on meie kultuuriruumis igati aktsepteeritavad? Või õieti ei tohi neid rassismiks nimetada, sest TEA sõnaraamat ei luba?

              Selle kohtuga ähvardamise juures tuli mulle elavalt meelde \"meeldiv vestlus\", mida pidasin ühes välismaa foorumis Kosovo sõja päevil. Oponendiks oli mul tookord üks Serbia rahvuslane, kelle ähvardused minu, kui NATO sissetungi pooldaja, suunas olid midagi palju-palju hullemat.

              Nii et hirmu ei tunne. Ja vastu ei solva. Aga oma vaateid kaitsen siiski edasi.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #67
                Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                Originally posted by mcnamara
                Huvitav asi on see Eesti kultuuriruum. Ma saan aru, et Eestis tuleb lähtuda ainult ja üksnes TEA sõnaraamatu seletusest,
                Ei, Eestis tuleks lähtuda eesti keele ja kultuuri kohta käivatest teatmeteostest. Tea sõnaraamat oli ainus, mida netist õnnestus leida. ÕS\'i ja Võõrsõnade Leksikoni pole kahjuks käepärast, kuid arvan, et nendes olevad definitsioonid ei erine kuigivõrd Tea omast.

                Alo

                Kommentaar


                  #68
                  Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                  Originally posted by mcnamara


                  Originally posted by indrek
                  Meie vestlus toimub eesti keeles. Äkki lähtuks sõna \"rassism\" tähendusest meie kultuuriruumis.
                  Lihtsalt, et kõik sellest ühtemoodi aru saaksid.
                  Võimalik, et jaapani ja suahiili kulturiruumis on samalaadsel sõnal veel kolmandaid ja neljandaid tähendusi.
                  Minu hinnangul on Lünga jutu tõlgendamine rassistlikuks solvav ja ebaadekvaatne. Mõnes teises kontekstis tuleks selle eest kohtutee jalge alla võtta.
                  Huvitav asi on see Eesti kultuuriruum. Ma saan aru, et Eestis tuleb lähtuda ainult ja üksnes TEA sõnaraamatu seletusest, seega: rassipõhine diskrimineerimine ja rassipõhised eelarvamused on meie kultuuriruumis igati aktsepteeritavad? Või õieti ei tohi neid rassismiks nimetada, sest TEA sõnaraamat ei luba?

                  Selle kohtuga ähvardamise juures tuli mulle elavalt meelde \"meeldiv vestlus\", mida pidasin ühes välismaa foorumis Kosovo sõja päevil. Oponendiks oli mul tookord üks Serbia rahvuslane, kelle ähvardused minu, kui NATO sissetungi pooldaja, suunas olid midagi palju-palju hullemat.

                  Nii et hirmu ei tunne. Ja vastu ei solva. Aga oma vaateid kaitsen siiski edasi.


                  On ka teisi sõnastikke (ÕS), entsüklopeediaid ja seaduseid (kriminaalkoodeks, ma eeldan) , kus on kirjas mis asi on rassism. Neid käepärast omamata eeldan siiski, et Lünki kirjutis ei olnud vastolus seadusega, ega ei mahu ühegi seal mainitud rassismi definitsiooni alla.
                  Süüdistus rassismis on aga äärmiselt tõsine ja tõeliste ehk kodanikunimede all võib kahjustada inimeste edasist karjääri ja tulevikku. Kuna minu arvates on see alusetu, siis pean seda laimuks ja solvamiseks.
                  Minu arvates on selline lambist solvamine lihtsalt alatu, näitab kitsast silmaringi ja pahatahtlikkust. Kui su vaated just koosnevad sellest, et pead teisi laimama, solvama siis lase käia. Loodan, et sinusuguseid siin foorumis palju ei ole. Tõenäoliselt sinusugused \"valvsad silmad\", kes nägid natsionalismi seal kus seda pole, ajasid paljusid meie esivanemaid siberisse või vangilaagritesse . Kahju, et eestlaste seas selliseid endiselt leidub (kahjuks on vist alati leidunud). Õnneks piirdub nüüd teiesuguste võim foorumites räuskamisega.

                  PS. omateada pole ma kedagi millegiga ähvardanud.

                  memer of Gaskoff fan club

                  Kommentaar


                    #69
                    Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                    Originally posted by indrek
                    Minu arvates on selline lambist solvamine lihtsalt alatu, näitab kitsast silmaringi ja pahatahtlikkust. Kui su vaated just koosnevad sellest, et pead teisi laimama, solvama siis lase käia. Loodan, et sinusuguseid siin foorumis palju ei ole. Tõenäoliselt sinusugused \"valvsad silmad\", kes nägid natsionalismi seal kus seda pole, ajasid paljusid meie esivanemaid siberisse või vangilaagritesse . Kahju, et eestlaste seas selliseid endiselt leidub (kahjuks on vist alati leidunud). Õnneks piirdub nüüd teiesuguste võim foorumites räuskamisega.
                    Ma olen end poolt välja öeldut piisavalt põhjendanud. Juhin tähelepanu ka sellele, et sina oled see, kes minu kohta väga ebameeldivaid väljendeid kasutab. Aga olen sellegagi harjunud. Salliv maailmavaade ei ole tänapäeval just eriti soositud.

                    Räuskamisest on minu puhul asi ikka väga kaugel. Seda Siberisse saatmise juttu ma ei kommenteeri, see jääb sinu enda südametunnistusele.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      #70
                      Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'



                      Äkki salliks siis ka teistsuguseid maailmavaateid? Mitte ei alustaks teiste tembeldamisega kurjategijateks, kui maailmavaated üks ühele ei kattu?
                      memer of Gaskoff fan club

                      Kommentaar


                        #71
                        Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                        Originally posted by indrek




                        Äkki salliks siis ka teistsuguseid maailmavaateid? Mitte ei alustaks teiste tembeldamisega kurjategijateks, kui maailmavaated üks ühele ei kattu?
                        Sinu sõnad jällegi. Ma ei arva, et kellegi (minu seisukohast vaadates) rassistlike mõtteavalduste taunimine ja neile vastu vaidlemine on selle inimese kurjategijaks tembeldamine. Vastupidi, see peaks olema iga inimese kohus.
                        Muidugi, alati on võimalus vaikida.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          #72
                          Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'



                          Tänan selle suurepärase ajaloolise ülevaate eest, aga küsin veelkord: mis on sel kõigel pistmist Zinedine Zidane\'iga? Või siis kõige vihatuma klubi ja maaga? Kuna ilmselgelt ei ole, siis hoia oma rassistlikud mõtteavaldused endale.



                          Huvitav arusaam sul vaidlemisest ja arvamuste mitmekesisusest. Minu arvates on see kõige labasem solvamine ja inimese tembeldamine rassistiks seetõttu, et andis ülevaate Alzheeria ajaloost.
                          memer of Gaskoff fan club

                          Kommentaar


                            #73
                            Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                            Originally posted by indrek
                            Äkki salliks siis ka teistsuguseid maailmavaateid? Mitte ei alustaks teiste tembeldamisega kurjategijateks, kui maailmavaated üks ühele ei kattu?
                            Lihtsalt mõnede inimeste jaoks on \'rassist\', \'nats\' jms muutunud käibefraasideks, mida kõlbab iga suvalise inimese puhul pruukida, andmata nende sõnade tegelikust tähendusest endale aru.

                            Alo

                            Kommentaar


                              #74
                              Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'

                              Originally posted by indrek




                              Tänan selle suurepärase ajaloolise ülevaate eest, aga küsin veelkord: mis on sel kõigel pistmist Zinedine Zidane\'iga? Või siis kõige vihatuma klubi ja maaga? Kuna ilmselgelt ei ole, siis hoia oma rassistlikud mõtteavaldused endale.



                              Huvitav arusaam sul vaidlemisest ja arvamuste mitmekesisusest. Minu arvates on see kõige labasem solvamine ja inimese tembeldamine rassistiks seetõttu, et andis ülevaate Alzheeria ajaloost.
                              Kuna ilmselge kalduvus semantika poole on olemas, siis: kus on rassistiks tembeldamine, kui ma palun kellelgi oma rassistlikud mõtteavaldused endale jätta?

                              Ja veelkord - mis pistmist on Alzheeria ajalool siis Zinedine Zidane\'i kui jalgpalluriga? Ja mis mõttega seda seost välja tuuakse, kui mitte just rõhutamaks tema etnilist päritolu ja samal ajal tema Prantsusmaa koondises mängimist. Kui Lünga originaalpostitust lugeda, ei jää erilist küsimust, millises valguses tema seda seost näeb. ´

                              Ja Alo\'le tahaksin öelda, et on naljakas lugeda \"...mida kõlbab iga suvalise inimese puhul pruukida, andmata nende sõnade tegelikust tähendusest endale aru.\" Tõin välja, et seda sõna on võimalik kasutada rohkem kui ühes tähenduses. Ma ei usu, et Eesti on nii ülejäänud maailmast eraldunud ja eraldiseisev kultuuriruum, et meie siin peaksime ilmtingimata selle Eesti sõnaraamatus olemasoleva tähenduse juurde jääma.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                #75
                                Replying to Topic \'Vihatuim klubi ja maa\'


                                Kui ma paluks sul su homoseksuaalsed arvamused ilusti püksis hoida, kas see siis pole homoseksulistiks tembeldamine?

                                Sama sinu arvamustega - kõigele lisaks pole kellegi päritolumaa väljatoomisel ja rassismil midagi ühist, kui sellega ei kaasne selle halvustamist.
                                memer of Gaskoff fan club

                                Kommentaar

                                Working...
                                X