320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Ega sõjaväkke seepärast võeta et kellelegi trenni teha. Põhieesmärk on ikka ju algsete sõjaliste teadmiste andmine.
    Ja alati leidub hipisid kes minna ei taha..mõistus pole oma teha.

    Kommentaar


      #77
      Algselt postitas KategorieC Vaata postitust
      Ega sõjaväkke seepärast võeta et kellelegi trenni teha. Põhieesmärk on ikka ju algsete sõjaliste teadmiste andmine.
      Ja alati leidub hipisid kes minna ei taha..mõistus pole oma teha.

      Pole käinud ja ei arva, et oleks millestki olulisest ilma jäänud. Samuti on vist mõistus omal kohal, sest muidu oleks mind muust ühiskonnast eraldatud.
      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

      Kommentaar


        #78
        Minul õnnestus õigel ajal ülikoolis käia ning nimekirjast kustuda
        May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

        Kommentaar


          #79
          Algselt postitas Hughes Vaata postitust
          lage vahtides ja kaks pakki päevas suitsetades?

          no sitt päev sel juhul. neid kes midagi teha ei taha, ei tee seda kuskil. tegelt õpid sa teistega arvestama ja sa saad aru endast kui hoopis teisest asjast kui maailmanabast
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            #80
            Algselt postitas Rein Vaata postitust
            Pole käinud ja ei arva, et oleks millestki olulisest ilma jäänud. Samuti on vist mõistus omal kohal, sest muidu oleks mind muust ühiskonnast eraldatud.
            Selles viga ongi et kõik on nii MINAMINAMINA. Kegagi ei huvitagi mida sina saad või saamata jääd. RIIK on see kes jääb ilma oma reservistidest kui "invaliidid" sealt kõik eemale sebivad. Kui sina ei täida oma kohust riigi ees siis miks riik peaks sulle tagama pensioni, ravikindlustust, kaitset kriisi korral jne jne. Kõik tahavad midagi, aga vastu ei anna - parasiitideks kutsutakse selliseid elemente.

            Kommentaar


              #81
              Algselt postitas KategorieC Vaata postitust
              Selles viga ongi et kõik on nii MINAMINAMINA. Kegagi ei huvitagi mida sina saad või saamata jääd. RIIK on see kes jääb ilma oma reservistidest kui "invaliidid" sealt kõik eemale sebivad. Kui sina ei täida oma kohust riigi ees siis miks riik peaks sulle tagama pensioni, ravikindlustust, kaitset kriisi korral jne jne. Kõik tahavad midagi, aga vastu ei anna - parasiitideks kutsutakse selliseid elemente.
              Irw ... ma arvan, et ma olen selle aastaga andnud riigile maksudena rohkem kui ise oleks sealt aastaga saanud(sina nimetad neid kogemusteks). pensioni tagab riik mulle selle eest, et olen korralik maksumaksja, mitte mingi suvaline tont ehituselt kes saab enamuse palga ümbrikus.

              Poleks maksumaksjaid, siis poleks ka riiki (loe:sõjaväge).
              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

              Kommentaar


                #82
                Algselt postitas KategorieC Vaata postitust
                RIIK on see kes jääb ilma oma reservistidest kui "invaliidid" sealt kõik eemale sebivad. Kui sina ei täida oma kohust riigi ees siis miks riik peaks sulle tagama pensioni, ravikindlustust, kaitset kriisi korral jne jne. Kõik tahavad midagi, aga vastu ei anna - parasiitideks kutsutakse selliseid elemente.
                Sinu kallis RIIK oligi see, kes otsustas (aasta võis olla siis mingi '99 vmt.), et sel hetkel ülikoolis õppijad vabastatakse kaitseväe kohustusest. Ise just seetõttu pole seal käinud ja ei tunne puudust kah.
                Sinu niinimetatud "invaliidid" on nüüd enamjaolt kõrgharidusega inimesed (pean silmas neid, kes said selle vabastuse just kõrgkoolis õppimise tõttu). Seega võid oma üldistused enda teada hoida.

                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                Poleks maksumaksjaid, siis poleks ka riiki (loe:sõjaväge).
                Kaitseväge...
                DELFI: FC Levadia võitis 24:0 (vs. FC Soccernet)
                Ljohha: "See number 14 oli soccernetil ainuke mees kes midagi jagas"

                AD e. Andekas Disainer...

                Kommentaar


                  #83
                  Algselt postitas KategorieC Vaata postitust
                  Selles viga ongi et kõik on nii MINAMINAMINA. Kegagi ei huvitagi mida sina saad või saamata jääd. RIIK on see kes jääb ilma oma reservistidest kui "invaliidid" sealt kõik eemale sebivad. Kui sina ei täida oma kohust riigi ees siis miks riik peaks sulle tagama pensioni, ravikindlustust, kaitset kriisi korral jne jne. Kõik tahavad midagi, aga vastu ei anna - parasiitideks kutsutakse selliseid elemente.
                  Hmm..., oled Kaitseministeeriumi ametnik või?
                  Loe sosku postitus (laskur-granaadiheitja, kes pole granaati käes hoidnud)veelkord läbi, siis võibolla saad aru, kui palju kohustusliku kaitseteenistuse läbinud inimesed võivad Eesti Vabariiki võimaliku rünnaku puhul aidata.
                  Hoolimata sellest, et õnnestus pääseda 8-kuulisest "ajaveetmisest", tuleb mul lähitulevikus läbida reservide kahenädalane koolitus ja olen senimaani veendunud, et suudan sellega rohkem õppida, kui selle kohustusliku "meheks saamise" osaga.
                  May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                  Kommentaar


                    #84
                    Rein mis me peame nüüd tänulikud olema et sa nii elementaarset asja teed nagu maksude maksmine? Võib-olla oled siis seetõttu ka kiituse ära teeninud et sa üldse võtad vaevaks hommikuti üles tõusta?
                    Ja Scooter, mis ajast näitab haridus haritust?
                    Maarek - loe ise sosku postitus uuesti läbi. Tema asjatundmatust kommentaarist võib välja lugeda kõik põhjused mis vaja. Tsivilistid on üldse paljudes asjades veendunud millest nad tegelikult mitte midagi ei tea.

                    Ma ei väidagi et ajateenistus praegusel kujul vajalik on, väga palju on lahtiseid otsi. Lihtsalt teie toodud väited ei kannata mingisugust kriitikat.

                    Kommentaar


                      #85
                      Algselt postitas KategorieC Vaata postitust
                      Ja Scooter, mis ajast näitab haridus haritust?
                      kas ei näita või? midagi ehk siiski

                      või istus Juri Lotman elu lõpuni ülikoolis, jagamata ööd ega mütsi?
                      millegipärast arvavad kuskil balti jaama taga liimi nuusutavad vandid, kes elus kahte raamatut on lugenud, et haritust on neil roppa kaupalla....
                      6-klassilise põhiharidusega pottsepp on äsja kõrghariduse saanud nolgist vaimselt üle seetõttu, et tal on tohutu elu- ja töökogemus,
                      mingil kooli poolelijätnud 17-a lauljataril sellega uhkeldada ei maksaks
                      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                      (Seinfeld, The Pitch)

                      Kommentaar


                        #86
                        Ütleks ka mõne sõna sekka. Ise teenisin okt.2002-mai 2003 Pärnu Üksikjalaväe Patalajonis. Läksin sinna vastumeelselt. Mitte kordagi ei olnud mõttes kuidagi ära nihverdada, aga lihtsalt ei tundnud seda missiooni tunnet nagu mõne jutust siin välja võib lugeda.

                        Füüsilise koormuse kohta niipalju, et vähemalt Pärnus olid asjad nii. Need, kel spordiga kokkupuuteid ei ole, need saavad sealt kätte hea koormuse, ülekaalulised võtavad kilosid alla, alakaalulised saavad vajalikud kilod juurde, lisaks paraneb vastupidavus ja isegi jõud. Need, kes tegelevad regullaarselt spordiga, nende jaoks on sealne koormus peaaegu olematu. Mina võtsin esimese 2 kuuga juurde 8 kilo seal (ning mitte lihasmassi arvelt). Mu sportlik saavutusvõime langes märgatavalt. Õnneks sain kiiresti selgeks teha ülemustele, et olen trennimees ja nii sain peagi iga õhtu välja müüride vahelt, et oma trenn ära teha.

                        Väljaõpe on ka nii ja naa. Kas ma olen nüüd võimeline kaitsma oma kodumaad vaenlase rünnaku eest? Ma suudan laadida ja tulistada AK4-st. Kui sellest piisab, siis ju ma suudan kaitsta. Midagi muud väga asjalikku ei õppindki nagu. Jah, oskan roomata, monkeyrun-i teha, öösel -20kraadi kannatada pikali olles, rivis laulda ja toidu eest tänada.

                        Jaburus on mõelda, et kaitseväes saavad kaabakatest tublid Eestimaa mehed. Kes on kaabakas, see selleks jääb kah. Mingit ümbersündi seal ei toimu.

                        Kokkuvõttes leian, et see 8kuud väljaõpet olnuks võimalik läbi viia kusagil 3kuuga. Kohutavalt palju oli ikka lihtsalt istumist ja lakke vaatamist. See osa võinuks ära jääda, olnuks see väljaõpe ka efektiivsem. Lisaks ei kahetse ma hetkekski, et seal ära käisin. Tagantjärele saab sõpradega ikka neid aegu positiivses toonis meenutatud. Nalja sai selle aja jooksul rohkem kui siis arugi suutsid saada.

                        Kommentaar


                          #87
                          Algselt postitas KategorieC Vaata postitust
                          Selles viga ongi et kõik on nii MINAMINAMINA. Kegagi ei huvitagi mida sina saad või saamata jääd. RIIK on see kes jääb ilma oma reservistidest kui "invaliidid" sealt kõik eemale sebivad. Kui sina ei täida oma kohust riigi ees siis miks riik peaks sulle tagama pensioni, ravikindlustust, kaitset kriisi korral jne jne. Kõik tahavad midagi, aga vastu ei anna - parasiitideks kutsutakse selliseid elemente.
                          Nagu see noormees, eksole?
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            #88
                            Algselt postitas KategorieC Vaata postitust
                            Ja Scooter, mis ajast näitab haridus haritust?
                            Pole seda võinudki. Siiski võiksid enne mõelda, kui kedagi "invaliidideks" nimetama hakkad.
                            Või ongi viga selles, et sul on ainult MINAMINAMINA.

                            EDIT: Ahjaa, seda tahtsin ka veel öelda KategorieC'le: "Vabalt, reamees!"

                            Algselt postitas Juveman Vaata postitust
                            Jaburus on mõelda, et kaitseväes saavad kaabakatest tublid Eestimaa mehed. Kes on kaabakas, see selleks jääb kah. Mingit ümbersündi seal ei toimu.
                            Vot seda tahtsin ka juba varem mainida, et idioote ei kasvata ümber nagunii miski. Kui siis ainult see, et sünnib järgmises elus näiteks eeslina.
                            DELFI: FC Levadia võitis 24:0 (vs. FC Soccernet)
                            Ljohha: "See number 14 oli soccernetil ainuke mees kes midagi jagas"

                            AD e. Andekas Disainer...

                            Kommentaar


                              #89
                              Algselt postitas Martin Vaata postitust
                              Just-just. Temasuguseid lontruseid võiks vähem olla . Aga kui tõsiselt sellest noormehest rääkida, siis ma küll ei näe tema puhul mingit tõsist probleemi kaitseväest vabastuse saamisega. Kes on vähegi tutvunud Eesti Vabariigi kaitseväeteenistusest vabastamise reeglitega, teab, et kui kutsealusest isikust sõltub kellegi ülalpidamine, siis antakse talle vabastus. Aga need, kes ainult Nõukogude sõjaväest midagi kunagi teadnud on ei saa sellest ju aru

                              Kommentaar


                                #90
                                Algselt postitas lenc Vaata postitust
                                Aga kui tõsiselt sellest noormehest rääkida, siis ma küll ei näe tema puhul mingit tõsist probleemi kaitseväest vabastuse saamisega. Kes on vähegi tutvunud Eesti Vabariigi kaitseväeteenistusest vabastamise reeglitega, teab, et kui kutsealusest isikust sõltub kellegi ülalpidamine, siis antakse talle vabastus.
                                Suurepärase üksuse nagu kaitsevägi seisukoht ja suhtumine on ju küllaltki selgelt esile toodud:

                                Kaitseministeeriumi avalike suhete nõunik Aet Kukk selgitab, et erandlikud on ootamatult ilmnenud asjaolud, samuti juhtumid, mida kaitseväeteenistuse seadus ei käsitle ja kus ajapikenduse andmine loob suurema hüve ühiskonnale või riigile tervikuna.

                                Ärihuve ja finantskohustusi pole komisjon kunagi erandlikeks põhjusteks pidanud.

                                «Kutsealune Altin on valinud ajateenistusse asumise ajaks juuli 2006 kõrgemasse õppeasutusse astumisel 2003. aasta sügisel, seega oli ta ajateenistusse astumise kohustusest eelnevalt teadlik ja perekonnal oli, vaatamata kõigele toimunule, piisavalt aega tootmise ümberkorraldamiseks,» kõlas ministeeriumi vastus toimetuse pärimisele.

                                ---

                                Palju õnne neile seal ministeeriumis ja kaitseväes üldse.
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X