320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
    Ja me saime aru, et sul on kirglik juhe EkREga. 🧚
    Mis see EKRE siia puutub?
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    Kommentaar


      Kusjuures täna oli isegi mingi hetk, kus ma oleks buduga nõus olnud. Mu kodu juures on mingi sajameetrine lõik ühesuunalist tänavat, mis viib Westholmi gümnaasiumi juurde. Täna kärutas seal aga vastassuunas mingi tore auto, kes läbis seda lõiku muidugi ka suhtkoht kiiresti, kuna "kui rikud reegleid, siis tee seda kiiresti". Piirang on seal 30, kuna ikkagi koolitsoon, kus on palju lapsi ja shit. Muidu oleks ilmselt savi, aga üldiselt on see selline tänav, kus ei oska alati selle peale tulla ja mõlemale poole teed ületades vaadata. Selgus, et emme läks Falcki pargis mängivale pojale järgi ja seda operatsiooni tehes tagurdas ta ka kogu kõnnitee kinni.

      P.S. kui oleks saanud mõelda natuke pikemalt, siis ma oleks võinud öelda "Kuulge, siin lähevad lapsed üle tee ja nii ei tohiks sõita." Aga kuna ma olin emotsiooni pealt pigem ütlemas "türa, lits, nahhui, mida vittu, raisk", siis ma pigem olin vait.

      Kommentaar


        Algselt postitas JuriM Vaata postitust
        Ja me saime aru, et sul on kirglik juhe EkREga. ��
        Buduga me vaidleme, Buduga me lepime aga tõesti, mis see EKRE siia nüüd puutub?
        Budul on õigus asulas 15+ kiirust ületada on ikka üsna vastutustundetu.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Buduga me vaidleme, Buduga me lepime aga tõesti, mis see EKRE siia nüüd puutub?
          Budul on õigus asulas 15+ kiirust ületada on ikka üsna vastutustundetu.
          Teeks siiski nii, et kooli või lasteaia juures päevasel ajal on ka lubatud kiirusega vastutustundetu kui ümbruse jälgimise asemel navis või telefonis surfad ja Pirita teel 15ndal novembril kell 3 öösel on ka +20 täitsa ok veel?

          Kommentaar


            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
            Teeks siiski nii, et kooli või lasteaia juures päevasel ajal on ka lubatud kiirusega vastutustundetu kui ümbruse jälgimise asemel navis või telefonis surfad ja Pirita teel 15ndal novembril kell 3 öösel on ka +20 täitsa ok veel?
            See on vist mingi kell 22, kui kõik postitused siin foorumis käest ära lähevad ja mitte midagi neist enam aru ei saa?

            Kommentaar


              Oleneb mis jooke tarbida vist?
              Mis arusaamatuks jäi siis? Kujuta omale ette suvalist kooli Tallinnas koolipäeva lõpu kellaaja paiku, kitsas tänav, palju pargitud autosid, elevil koolijütsid kodu poole sagimas. Nüüd kujuta omale ette Pirita teed külmal novembriööl, üks inimene koeraga jalutamas 5km peale, nähtavus isegi pimedas vähemalt 2km igas suunas, sellise nähtavusega võiks sinna isegi reisilennukiga maanduda. On seal ohutuse mõttes suurt vahet, kas sõidad 50 või 70ga?

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                Oleneb mis jooke tarbida vist?
                Mis arusaamatuks jäi siis? Kujuta omale ette suvalist kooli koolipäeva lõpu kellaaja paiku, kitsas tänav, palju pargitud autosid, elevil koolijütsid kodu poole sagimas. Nüüd kujuta omale ette Pirita teed külmal novembriööl, üks inimene koeraga jalutamas 5km peale, nähtavus isegi pimedas vähemalt 2km igas suunas, sellise nähtavusega võiks sinna isegi reisilennukiga maanduda. On seal ohutuse mõttes suurt vahet, kas sõidad 50 või 70ga?
                Nüüd sain aru! Tänks!

                Kommentaar


                  Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                  Teeks siiski nii, et kooli või lasteaia juures päevasel ajal on ka lubatud kiirusega vastutustundetu kui ümbruse jälgimise asemel navis või telefonis surfad ja Pirita teel 15ndal novembril kell 3 öösel on ka +20 täitsa ok veel?
                  Kuidas see nüüd minu vastusega haakub? Muidugi on kõrvalised tegevused autoroolis jätkuvalt tõsine probleem. Kas mina või budu väitsime vastupidist?
                  Sa ikka tead, et keegi ei kohusta sind piirkiirusega kooli või lasteaia lähedal sõitma ning oma kiiruse valikul tuleb arvestada mitmeid tegureid (sõiduoskus, keskkond jne)?
                  Kas tasuks kaaluda teatud teedel, kus õhtuti nähtavus hea aga liikluskoormus madal piirkiiruse tõstmist ööseks?
                  Võimalik aga see pole valdkond, kus ma ennast mugavalt tunneksin, seega hoian oma suu parem kinni.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Pints Vaata postitust
                    Kuidas see nüüd minu vastusega haakub? Muidugi on kõrvalised tegevused autoroolis jätkuvalt tõsine probleem. Kas mina või budu väitsime vastupidist?
                    Sa ikka tead, et keegi ei kohusta sind piirkiirusega kooli või lasteaia lähedal sõitma ning oma kiiruse valikul tuleb arvestada mitmeid tegureid (sõiduoskus, keskkond jne)?
                    Kas tasuks kaaluda teatud teedel, kus õhtuti nähtavus hea aga liikluskoormus madal piirkiiruse tõstmist ööseks?
                    Võimalik aga see pole valdkond, kus ma ennast mugavalt tunneksin, seega hoian oma suu parem kinni.
                    Poolas on näiteks öösel asulates lubatud sõita 60, Pirita teel võiks tõesti olla tipptundidel 50 ja ülejäänud aja 70.
                    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                    Ott Järvela

                    Kommentaar


                      Pints, see ''ASULAS +15 on vastutustundetu'' triggerdas
                      +15 spido järgi on Tallinnas on pigem norm kohtades nagu Järvevana tee, Paldiski mnt, Pirita tee, Lasnamäe kanal. Vähemalt mina ei ole veel kuulnud ühestki politsei poolsest kiusu ajamisest nendes kohtades. Kohe kui saan mingi mõttetu +7 eest trahvi nendes kohtades hakkan ainult spidomeetrit liikluse asemel jälgima, skaudi ausõna!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas budu Vaata postitust
                        Poolas on näiteks öösel asulates lubatud sõita 60, Pirita teel võiks tõesti olla tipptundidel 50 ja ülejäänud aja 70.
                        Pirita teel suvel ka tipptunni välisel ajal 70 keeruline ja suht pointless. Nagunii pidurdad iga ülekäigu raja ees.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas budu Vaata postitust
                          Poolas on näiteks öösel asulates lubatud sõita 60, Pirita teel võiks tõesti olla tipptundidel 50 ja ülejäänud aja 70.
                          Poolas niikuinii liiklusseadused ei kehti. Keskmisel poolakal on roolis Robert Kubica mentaliteet ja hobikardisõitja oskused vms.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Kuidas seda reguleeritakse? Elektrooniliste liiklusmärkidega? Lisatahvlitega? Ma arvan, et ei ole mõtet liikluskorraldust keeruliseks ajada üksikute öiste sõitjate pärast. +20 km/h asulas sõitmist ei viitsi isegi kommenteerida, see vigastus võib vanusega üle minna..
                            Minu arust on juba riigipiiril märgid väljas, et öösel 60.
                            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                            Ott Järvela

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Pints, see ''ASULAS +15 on vastutustundetu'' triggerdas
                              +15 spido järgi on Tallinnas on pigem norm kohtades nagu Järvevana tee, Paldiski mnt, Pirita tee, Lasnamäe kanal. Vähemalt mina ei ole veel kuulnud ühestki politsei poolsest kiusu ajamisest nendes kohtades. Kohe kui saan mingi mõttetu +7 eest trahvi nendes kohtades hakkan ainult spidomeetrit liikluse asemel jälgima, skaudi ausõna!
                              Minu hinnangul (mitte et see erilist kaalu või väärtust omaks) ongi selline käitumine vastutustundetu.
                              On väga oluline vahe peatumis- ja pidurdusteekonnale kas sõita 50 km/h või 65 km/h, lisaks on seda kaasliiklejatel keeruline hinnata/tajuda, et oma manöövreid ohutult sooritada, olgu sinu juhtimisoskused nii head kui tahes.
                              Palju meil neid "lootustandvate" rallisõitjatega õnnetusi aastate jooksul on juba olnud?
                              Ka Tänak põhjustas mõned aastad tagasi asulas kannatanuga liiklusõnnetuse, sest peateele keeranud auto ei arvestanud, et äss lubatust kiiremini tuleb. Pole oluline, kui pädevateks/osavateks me end ise peame, või kuidas seda põhjendame/õigustame aga liikluses osaleme me kõik koos ja oleme kokku leppinud ühistes reeglites mida järgides näitame austust kaasliiklejate vastu.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Pints Vaata postitust
                                Palju meil neid "lootustandvate" rallisõitjatega õnnetusi aastate jooksul on juba olnud?
                                No Grossi poeg oli vanasti ka tavaliikluses raske jalaga+ veel puusalt tulistades purjus peaga tabati roolist( või oli see lihtsalt kuulukas linna peal). Kurvem lugu kahtlemata Mikk Seger, kes just öösel tekitas kolme hukkunuga avarii. Spidomeeter kiilus vist 240 peal kinni, kui mälu ei peta...
                                ROHE-VALGE SURMANI

                                Kommentaar

                                Working...
                                X