320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Green Day

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Briti räpi parim esindaja Roots Manuva uus plaat 4everevolution on üks väga positiivne kuulamine. Ühendatud on musta muusika parimad elemendid, milleks mehe hääl nagu valatult sobib. Flow ja sõnakasutus on tavapäraselt imeliselt heal tasemel, mis pilluvad mängeldes kriitikat ühiskonna sunnas. Ja seda kõike teeb Manuva põhjade pealt, mis suudavad pakkuda ikkagi optimismi. Ehk täpselt seda, mida hetkel aknast välja vaadates vaja on.

    Kommentaar


      Ei olnud vist kõige parem muusika-aasta või mis? Vähemalt tekkiks mul tõsiseid raskusi, kui ma tahaks panna kokku näiteks TOP20 plaati, aga igatahes väike kokkuvõte aastast.
      Jaanuar
      Detsembris sai taas tõmmatud Pitchforki kokkuvõte TOP100 laulu kohta eelmisest aastast ning esimesed jaanuaripäevad möödusidki selles taktis. Kuni tuli Aastahiti saade, mida ma põgusalt kuulasin, aga see-eest kuulas Eika seda palju tähelepanelikumalt ja kiitis laulu Antonina – Pakike, millest ka mina vaimustusin ja seda mitmeid kordi kuulasin.
      Teine laks tuli minevikust, sest kui ma ühel reedel (7. jaanuaril) sõitsin Lätti autoga, siis mängiti hommikuprogrammis mingit eriti vihast eurotümaka lugu 90-ndatest ja tänu enda mobiilile tuvastasin, et mälestus kusagilt ajusopist tuleneb laulust Edelweiss Planet Edelweiss – sai parajaks peotõmbamislooks.
      Seejärel sõitsin Austraaliasse, kus ma väga palju muusikat kuulata ei saanud, kuna kaotasin ligikaudu esimesel siselennureisil Melbourne’i ja Brisbane’i vahel mp3-ka ära. Küll mäletan ühte pimedat hilisõhtut Melbourne’i eeslinnas, kus kuulsin esimest korda ühte eurolaulukandidaati nimega Valss. Pimeduses möllasid opossumid, istusin hoovis, kuna see kuradi Optuse pulk ei suutnud toast netti leida ja laadisin Kanepi pilti üles ja kirjutasin tema intekat puhtaks. Samal ajal kuulasin, et Orelipoiss ikka oskab.
      Tõmbasin siis ühe Brisbane’i pere wifit kasutades mõningad olulisemad ellujäämislood: Eplik ja Randalu Teismeline libahunt ja Hei Sebastian, aga ka Orelipoisi See alles jääb, mille headusest sain aru alles Brisbane’s vales bussipeatuses maha minnes ja seejärel paarikilomeetrist lõiku pimeduses läbides seda ümisema hakates. Varem olin seda laulu umbes 10 korda kuulanud. Aga muidugi ka tavalised kahtlusalused eelmise aasta detsembrist nagu Kanye Westi Runaway, All I Want LCD Soundsystemilt ja Tinie Tempahi Frisky.
      Sydneys oli mul püsiv internet ja sealt saatis mu tüdruksõber mulle loo Herve Vilardilt, mille nimeks oli Capri C’Est Fini. See suutis umbes nädalaks kaheks päris tihedalt mängitud saada. Armas laul.
      Veebruar
      Uus laul jõudis minu teadvusse Perthis 13. veebruaril, kui olime sealsete tuttavatega ühe kaubanduskeskuse parkimisplatsil kirbuturul ja Nissani logubussi raadiost hakkas kõlama Avi Buffalo What’s In It For? ja natuke aega hiljem ka Hot Chipi One Pure Thought. Seejuures käisin Perthis enda selle aasta parimal kontserdil, kui Laneway festivali viimase esinejana valisin !!!-i ja Cut Copy vahel. Kuna lugesin just telefoni kaudu Eesti lehest, et Cut Copy tuleb Eestisse, siis valisin !!!-i, mille Giuliani laulu ajal toimus rahval üleüldine hullumine. Olulisematest artistidest vaatasin veel ära Menomena (oli vist ok), Beach House (ilgem jama ), Local Nativesi, Ariel Pinki ja Deerhunteri. Praegu vaatan kava ja nutan taga Blonde Redheadi, Les Savy Favi ja Yeasayerit. Aga mis sa ikka teed.
      Veebruari kolmandal nädalal saabusin Eestisse tagasi ja vahetasin +30 miinus 20 vastu. Kohene haigus tagatud. Kuna sain alles siin Valsi mp3-e, siis tõusis alles nüüd see laul kuulatuimaks.
      Märts
      Esimene olulisem laululeid tuli 8. märtsil 2011, kui saabus postkasti pressiteade, et mingine Vaccines esineb Tallinnas. Mõtlesin, et vaatan igaks juhuks üle ja see Ramonesi kaver hakkas kohutavalt meeldima. Sellest saadik olen seda laulu kuulanud Last.fmi andmei 354 korda ja on selle aasta kuulatuim lugu. Kindlasti mitte parim, aga kuulatum.
      Seda kontserti lõpuks ei tulnudki, kui see-eest oli vahepeal Rock Cafes kavas Cut Copy kontsert, kus ma lauljaga haifaivi lõin ja tracklisti lavalt enda koju magamistoa uksele tõin. Peale selle avasin samal ajal Mõnuagendi eurotantsuteema, mis omal moel ka mõjutas edetabelit, kus esimesel kohal (oh, õud) figureerib ühel nädalal E-Rotic Fred Come to Bed.
      Küll tulid vaikselt pildile kaks laulu, mis on pidevalt aasta lõpuni olnud mu pleilistis, aga mitte kunagi kõige kuulatumate seas – Mountaineer White Sealt ja Lemonade Braidsilt.
      Aprill
      2. aprillil saadeti mulle ühe endise töökaaslase poolt laul Lenna Kuurmaalt. Ma suhtun üldiselt Lennasse eelarvamusega, sest tal on väga-väga meeldinud lugusid, aga on ka totaalset tapeeti. Sel korral kaverdas ta Kalmer Tennossaart ja see laul meeldis mulle mingil perioodil väga-väga. Lühikese ajaga sai endale nii palju pleisid, et on aasta lõpus kuulatavuselt kolmas lugu, ent see oli selline ühepäevaliblikalik periood – väga kiirelt väga palju ja siis seejärel vajus unustusse. Põhimõtteliselt suutis see lugu olla kuulatuimaks kolm nädalat, ent seejärel tegid taanlased Raveonettesi nime alt uue plaadi ja seal leidus isegi üks lugu, mis mu kõrvad liikuma pani. Plaadi viimane lugu My Time’s Up. Samal ajal leidsin ka eelmise aasta mingisuguse kokkuvõtte, kuskohas kiideti väga Marina and The Diamondsi plaati ja tema laulud I am Not a Robot ja ka Shampain suutsid samuti püsivalt aasta jooksul pleilisti sisse pääseda.
      Samamoodi kuulasin esimest korda märtsi lõpus Lykke Li laulu Sadness is a Blessing, kuid kusagil aprilli teises pooles hakkas see laul väga stabiilselt kuulatud saama. Ehk kui kokku panna Lenna, Raveonettes, Marina ja Lykke, siis saab aimu, et ka mul algas kevad ja ainult naislauljad rokkisidki.

      Mai
      Mai oli mingi eriti mõttetu kuu, kus suutsid mingi hetkelise kuulsuse saada Must Q vanade lauludega, Music Go Music paar aastat varasemast perioodist, Darknessi I Believe In a Thing Called Love ja iirlaste pedeeurolugu Jedwardilt. Mõttetu kuu igatepidi.

      Kommentaar


        Juuni
        Sama jätkus juunis, sest suutsin enda arvutile peale ajada klaasi veini ja seetõttu kuulasin põhimõtteliselt Titus Andronicuse plaati. Küll on ühe lauluna vaja ära märkida Cultsi lugu Abducted, mis oli päris tore ja kusagil juuni keskpaigas ilmusid pildile Tennis South Carolina ja Cloud Culti No One Said It Would Be Easy. Cloud Culti leidsin veel eriti huvitavalt, sest see plaat oli kõvakettal tööl olnud juba paar aastat ja siis korraga võtsin ette ja algus juba lool on väga kena. Ülejäänud plaat oli samas totaalne pask.
        Juuni lõpus saadeti välja ka teaser Beiruti uuelt plaadilt (East Harlem), kuid selle asemel leidsin hoopis vana Beiruti loo Elephant Gun, mis mulle väga meeldima hakkas. Samamoodi ilmus pildile lugu ansamblilt Say Hi Take Ya’ Dancin

        Juuli
        Juulis jätkus kõikide tavaliste kahtlusaluste võidukäik – Eplik, Vaccines, Japandroids eelmisest aastast, Ramones jne. Sisuliselt leidus uus lugu alles poole kuu peal, mil leidsin huvitava video kollektiivilt Purity Ring, mis kandis nime Ungirthed. Kuna see kuu möödus raskekujulise alkoholitarbimise tähe all, siis võib selle pooleldi maha kanda.
        Kui poleks juhtunud 22. juulil intsidenti, kus töökaaslane saatis mulle lingi. Ma olin Fucked Upi korra kuulanud juba paar kuud varem, kuid siis oli selleks looks Other SHoe, mis mul ei linkinud, kuid see video linkis kohe. Ma ei suutnud seepärast tund aega koju tulla, sest pidin tööl muudkui seda lugu kuulama ja seejärel kuulasin bussiga koju sõites ja kodus ka. Täielik vaimustus, täielik hullus – selle aasta muusikaline kõrghetk. Mängitavuselt jääb siiski teisele kohale.

        August
        Queen of Hearts püsis ligi kuu aega kuulatuima loona. Vaikselt ilmus kõrvale ka võrreldes hardcore’ga väga malbe Cass McCombsi County Line, aga muutuse tõi augusti keskpaik, kui tõmbasin Pitchforki top500 laulud nullindatest, mis tõi korraga pleilisti vanad leiud ja uuelt muusikalt läks tähelepanu kõrvale. Vanadest esimesena suutis kuulatuks saada The Pipettes’i Pull Shapes, Yeah Yeah Yeahs’i Maps ja Y COntrol, El Perro Del Mari God Knows, The Killersi Mr Brightside, aga ka Bat For Lashesi What’s a Girl to Do?, Cat Poweri Lived In Bars.

        September
        Jätkasin samas taktis ja vanadest tulijatest sai kõvasti tähelepanu Nick Cave’i There She Goes My Beautiful World, Love Is All Wishing Well, Okkervil River Our Life Is Not a movie or Maybe ja Yeah Yeah Yeahsi Zero.
        Avastasin samal ajal vana plaadi Super Furry Animalsilt, mida kuulasin päris palju esimesel kursusel käies ehk aastal 2001. Kõige rohkem muidugi laule Juxtaposed With You ja Receptable for Respectable.
        Fucked Upi plaat hakkas avama ka teisi registreid ja nii tõusid Queen of HEartsist mööda One More Night ja Serve Me Right. Samas ei olnud see kunagi eelmisel aastal mägesid liigutanud Titus Andronicuse mõõtu, kus ma kuulasin plaati algusest lõpuni, vaid ikka kolme tipphetke ja vahel harva siis ka vahepealset asja.

        Oktoober
        Nullindad rokkisid endiselt ja Klaxonsi Magick, Joanna Newsomi „Peach, Plum, Pear“, Mew „The Zookeeper’s Boy“, Asobi Seksu „Thursday“ lisandusid eelmainitud lugudele. !!!-i Me and Giuliani ja seal leiduv pool minutit (kokku 10-st minutist) muutsid ka selle loo täiesti meeletuks hitiks.
        Uutest lauludest suutis sisuliselt ainsana natukenegi pildile tungida Belle Brigade’i Losers, mille kohta ma ei mäleta muud, et korraga oli ta mul igatahes winampis, aga kuskohast ma ta leidsin – ei mäleta.

        November
        Puhkasin kaks nädalat – ehk ühel nädalal ei kuulanud üldse muusikat ja teise nädala jõin õlut. Õllenädalal ei ole mingit üllatust ja Yeah Yeah Yeahs ja Zero on endiselt number 1.
        Küll otsustasin pleilisti lisada varem tõmmatud uut muusikat ja nii ühel uinakul kuulsin arvutist head laulu ja oligi uus lemmik Florence + The Machine’i Shake It Outi näol leitud. Teine lemmik tuli Mojo eelviimasest numbrist, kus räägiti pikalt The Who plaadist, mille minu lemmikuks osutus Cut My Hair.

        Detsember
        Algas taas Florence’i juhtimisel, kuid lisaks ilmus ka mingi vana Killersi lugu nimega All These Things That I’ve Done (natuke piinlik, aga meeldis, noh). Lisaks leidsin kaua-kaua tagasi saadud plaadi lõpuosast laulu nimega Neli Jäätist, kus esitajaks Orelipoiss, kuigi plaat kandis nime Eepiline Eesti orkester.
        Nullindate kogumik tootis veel Glasvegase laulu Daddy’s Gone. Pitchforki paremad videod panid nägema laulu Azealia Banksilt 212 ja muidugi PJ Harvey laul The Words That Maketh Murder. Vohh, need on siis tänavused kõige olulisemad laulud.

        Kommentaar


          Ehk siis. Praeguse seisuga viimase 12 kuu kuulatuimad lood mõnuagendilt:

          Vaiko Eplik ja Eliit – Sylvester otsustab surra
          The Vaccines – Post Break-Up Sex
          Vaiko Eplik ja Eliit – Ma olin teismeline libahunt
          LCD Soundsystem – All I Want
          Fucked Up – Queen Of Hearts
          Lenna Kuurmaa – Vana Klaver
          Tinie Tempah – Frisky feat. Labrinth
          Antonina – Pakike free download
          Kanye West – Runaway (feat. Pusha T)
          Vampire Weekend – White Sky
          The Ting Tings – That's Not My Name
          Fucked Up – One More Night
          Yeah Yeah Yeahs – Zero
          Orelipoiss – Valss
          Belle and Sebastian – I Didn't See It Coming
          Claire's Birthday – Venus
          Avi Buffalo – What's In It For?
          Nick Cave and the Bad Seeds – There She Goes, My Beautiful World
          The Raveonettes – My Time's Up
          Orelipoiss – See alles jääb
          Titus Andronicus – A More Perfect Union
          Japandroids – Younger Us
          Tinie Tempah – Pass Out
          Titus Andronicus – Arms Against Atrophy
          Cloud Cult – No One Said It Would Be Easy
          Titus Andronicus – No Future Part Three: Escape from No Future
          Lykke Li – Sadness Is a Blessing
          Titus Andronicus – The Battle of Hampton Roads
          Titus Andronicus – A Pot in Which to Piss
          Marina & The Diamonds – I Am Not a Robot
          Titus Andronicus – Fear and Loathing in Mahwah, NJ
          Beirut – Elephant Gun
          Cut Copy – This Is All We've Got
          Morrissey – First of the Gang to Die
          Marina & The Diamonds – Shampain
          Broken Social Scene – All To All
          Edelweiss – PLANET EDELWEISS
          The Hold Steady – Chillout Tent
          The Libertines – Can't Stand Me Now
          Andrew W.K. – I Want Your Face
          Music Go Music – Light Of Love
          Titus Andronicus – Four Score and Seven
          Ramones – The KKK Took My Baby Away
          Animal Collective – Summertime Clothes
          The Vaccines – All In White
          Titus Andronicus – To Old Friends and New
          Polly Scattergood – Bunny Club
          Brute Force – King Of Fuh
          White Sea – Mountaineer
          Cat Power – Lived in Bars

          Aasta plaat: Fucked Up - David Comes To Life
          Aasta kontsert: Eestis Kaiser Chiefs, mitte-Eestis !!! Perthis.
          Oi kui tore jälle leida plaat: Super Furry Animals "Rings Around The World"
          Oi, plaat on 40 aastat olemas olnud, aga nüüd leidsin: The Who "Quadrophenia"
          Tra, see laul on nii naljakas, et peab märkima: Rebecca Black Friday
          Mille poolest jääb veel meelde: olin tõsiselt raskustes aastahitile kolme adekvaatse Eesti loo saatmisel, kuigi räägitakse, et tegelikult oli neid laule päris palju, mida peaks nagu teadma.

          Kommentaar


            Nii. Olge nüüd teised ka tublid ja kirjutage kokkuvõtteid. Mina täna veel ei kirjuta, küll aga kirjutan ma eile mind tabanud ilmutusest, mis on täielik iseenesestmõistetavus aga jõudis minu, lolli inimeseni, ales eile.

            Niisiis olin sellisel klassikalisel suguvõsa-jõulupeol ja pidin laskma muusikat enda mp3 mängijast. No ja igati normaalne oleks mängida midagi helget ja tilisevat, a'la Animal Collective, XX ja Eplik. Polnd aga õiget tilinatuju ja seetõttu kuulasid kõik põlvkonnad plaate säherduses järjekorras:
            Tom Waits - Bad as Me
            Nick Cave and the Bad Seeds - No more shall we part
            Tolmunud Mesipuu - Koger ja Panter
            Joy Division - Unknown Pleasures
            Bowie - Space Oddity

            Outroks Fever Ray

            See võiks justkui kõlada, nagu oma muusikaga vanema põlvkonna terroriseerimine, aga ei. See oli muusika poolest kõige pühalikum jõul ever ja kõigil oli pisar silmas. Ja siis sain ma aru, et rockmuusika, eriti nt gootirock või drone metal, mida peetakse justkui hämara alatooniga muusikaks, on tegelikult täielik sakraalmuusika, mida tuleks mängida jumalateenistustel. Nii ilus ja ma polnud sellest kunagi aru saanud. Halleluuja!
            «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
            «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

            Kommentaar


              2011 kokkuvõte:

              Kuulasin enamasti Sugababesi.

              Head uut aastat ja kauneid jõule!
              Vajuta siia ja kõik su unistused saavad teoks!

              Kommentaar


                Aa ja aasta kõige mõttetum plaat, mille ma ostsin-sain või midagi: Epliku viies. Tinista kodus, hipi!

                Kommentaar


                  tahtsin lihtsalt ära mainida, et ärge uskuge seda mis Dannar aka Mõnuagent siin seletab. Epliku plaat on lihtsalt võimas ja enamus Dannari kiidetud lugusi on kehvad. tänan tähelepanu eest!
                  Algselt postitas rainis007
                  Ütleme nii, et kui Tottenham oleks keerulises eas neiu, siis kaaluks ta tõenäoliselt juba enesetappu. Nii paljudelt meestelt on ta juba korvi saanud.

                  Kommentaar


                    Minu jaoks. Järjekord suvaline.

                    2011 kauamängivad:
                    The Decemberists - The King Is Dead
                    Robbie Robertson - How To Become Clairvoyant
                    Ryan Adams - Ashes & Fire
                    Laura Marling - A Creature I Don't Know
                    Tedeschi Trucks Band - Revelator

                    2011 laulud:
                    Sharon Van Etten - Save Yourself
                    Denver - Los Adolescentes
                    Cass McCombs - County Line
                    Eilen Jewell - Over Again
                    Tinariwen - Imidiwan Win Sahara
                    Field Music - The Rest Is Noise
                    Edie Brickell - On The Avenue
                    Iron & Wine - Me and Lazarus
                    Joan As Police Woman - Magic
                    Anna Calvi - Desire
                    Black Joe Lewis & The Honeybears - Since I Met You Baby
                    Foster The People - Pumped Up Kicks
                    Rabbit! - Good Thing
                    TV On The Radio - Second Song
                    CocknBull Kid - Asthma Attack
                    Eleanor Friedberger - My Mistakes
                    The Bangles - Under A Cloud
                    Death Cab For Cutie - Monday Morning
                    Florence And The Machine - Shake It Out
                    Cowboy Junkies - Late Night Radio
                    BoDeans - Blowin' My Mind
                    Little Miss Higgins - Snowin' Today: A Lament for Louis Riel
                    Elbow - High Ideals
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      RCRDLBL selle aasta 100 kõige rohkem allalaetud lugu. Tehke konto ja saate ka tasuta hankida endale mõne parema.

                      Muusikaaastast teen kunagi hiljem kokkuvõtte.

                      Kommentaar


                        Enne aasta lõppemist lisan veel viimase tänavuse lemmiklaulu.

                        Kommentaar


                          Vaatasin, mis minu last.fmi scrobbler ja omaenese mälu autos mänginud plaatide kohta 2011. aastal ütleb.

                          Selle järgi on mu enimkuulatud albumid mullusest aastast (nagu ikka, seinast seina):

                          SEEST
                          Vennaskond – Anarhia Agentuur
                          Ewert and The Two Dragons - Good Man Down
                          sõpruse puiestee - planeetidegi vahel kehtib raskus

                          VÄLJAST
                          RHCP – I'm With You
                          Foo Fighters - Wasting Light
                          Chase and Status - No More Idols
                          Beastie Boys - Hot Sauce Committee pt 2
                          Matta - Prototype
                          Lykke Li - Wounded Rhymes

                          Special mention: Torgny - Chameleon Days (2010 aasta plaat, aga avastasin alles nüüd)
                          Ühtlasi ka aasta enimkuulatud lugu pärineb sellelt plaadilt:


                          parima taasavastatud vana eripreemia läheb Pearl Jamile. Viimati kuulasin neid 15 aastat tagasi.
                          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                          Kommentaar


                            Parimad Plaadid 2011:

                            Katy B - Katy on a Mission
                            Chase and Status - No more Idols
                            Example - Playing in the Shadows
                            Nu:Tone - Words and Pictures
                            Camo&Krooked - Cross the line
                            Friendly Fires - Pala
                            Florence and the Machine - Ceremonials
                            London Electricity - Yikes
                            Nero - Welcome to Reality
                            Lykke Li - Wounded Rhymes

                            Plaat mille olin unutanud aga leidis tee tagasi pleilisti: Massive Attack - Mezzanine (Eriti diip on seda kuulata õhtustel pimedatel linnatänavatel)

                            Keda igatsen - Burial, kuhu sa kadunud oled?

                            Käis enim pinda - Skrillex enda hüpersuperägedapunkrockdubstepiga. Kõik lood kõlavad ühte moodi ja erilise okseplaadi suutis koos Korniga valmis keeta.

                            Pettusin - Benga ja Skream (üha enam tunne, et teevad muusikat puhtalt raha pärast)


                            Ägedaima nimega uus artist kellelt head musa tuleb - Totally Enormous Extinct Dinosaurs


                            Laulud mis väärivad esiletõstmist aastal 2011:
                            (Tegelikult on lugusid mida esile tõsta väga palju. Antud Lood läksid eriti hästi peale )

                            Ms Dynamite - Neva Soft
                            Avicii - Levels
                            Redlight - Get Out My Head
                            Delilah - Go
                            DJ Fresh ft Sian Evans - 'Louder'
                            Joe Goddard - Gabriel
                            High Contrast feat Tiësto and Underworld - The First Note Is Silent See lugu sai väärimatult vähe tähelepanu.
                            Kanye West, Jay-Z - Otis
                            Marina and the Diamonds - Radioactive
                            Sneakbo - The Wave
                            Wretch 32 ft Josh Kumra - 'Don't Go' (DJ Fresh Remix)
                            Swedish House Mafia vs. Knife Party - Antidote
                            Jamie Woon - Night Air
                            Kavinsky - Nightcall
                            M83 - Midnight City
                            Flux Pavilion & Doctor P - Superbad
                            Boys Noize - Yeah
                            Afrojack & Steve Aoki ft Miss Palmer - No Beef
                            [url=http://www.youtube.com/watch?v=SDTZ7iX4vTQ&ob=av3e]Foster the people - Pumped Up Kicks[]

                            Trammi ja bussi aastat sobib suurepäraselt kokku võtma Hospitali Best of 2011 Show

                            Nagunii olen suure hulga lugusid ära unustanud. Selleks peakski hakkama aasta alguses nimekirja pidama, mida head välja tuleb. Uuel aastal uue hooga.
                            Last edited by zelee; 03.01.12, 14:02. Põhjus: Lisan lugusid

                            Kommentaar


                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                SBTRKT album SBTRKT on lihtsalt suurepärane. Soovitan soojalt. Pange õhtul mängima, tuled hämaraks, tehke endale üks rummikokteil ja elu on lill.

                                Näidist kah

                                Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio

                                Kommentaar

                                Working...
                                X