320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Ladusin eile Piiteris käies koti täis laimimaitselist Sibirskaja Koronat. 2007. aastal pikemalt idamaal elades oli see mu absoluutne lemmikjook, kui nüüd neljapäeval endale õlle lubada saan, siis loodan, et see tabel pole muutunud.
    venemaal käies sai seal päris palju erinevaid õllesi testitud ja oli ka päris häid pärle hulgas.Aga kui venalastel hakkasin uurima ,et palju õllet võib üle piiri viia siis nad vaatasid mind imetanult nagu hullu ja ütlesid,et krt teil eestis endal olemas parimad õlled ja sa tahad seda solki koju tassida.
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    Kommentaar


      Algselt postitas budulojus Vaata postitust
      venemaal käies sai seal päris palju erinevaid õllesi testitud ja oli ka päris häid pärle hulgas.Aga kui venalastel hakkasin uurima ,et palju õllet võib üle piiri viia siis nad vaatasid mind imetanult nagu hullu ja ütlesid,et krt teil eestis endal olemas parimad õlled ja sa tahad seda solki koju tassida.
      Seda nimetatakse viisakuseks. Vrdl "küll Teil on ilus loodus" ja "küll teil on siin ilusad naised"

      Kommentaar


        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
        Pimedegusteerimisest pole ka osa võtnud.
        Algselt postitas fitti Vaata postitust
        Muide, see võib päris huvitavaid tulemusi anda.
        Sekundeerin. Oli vist paar aastat tagasi, kus kypsi juures erinevaid lager tüüpi õllesid degusteerisime. Võitja selgitati välja knock-out süsteemis: kaheksa (vist) õlle loositi paaridesse ja viis degusteerijat otsustasid, kumb järgmisesse ringi saab. Võitjad omavahel jälle paaridesse kuni finaalini, nagu ikka.

        Lõpus avaldati õlled, mis meile sisse joodeti. Kõige kindlam väljalangeja vaid ühe poolthäälega oli... Baltika 0. Mida pudel edasi, seda suurem kahtlus tekkis võitja osas. Nagu aru saate, ei tulnud antud üritusel esile igaühe individuaalne, vaid kollektiivne "lemmik". Ja selleks oli, param-pam-paa! Saku Originaal.

        Tuleb tunnistada, et tegu oli minu lemmikõllega, aastal 1999. Praegu soovitan hinna-kvaliteedi-maitse osas Tšehhi õllesid. Ei pea kartma, et sakk le coqi seltskonnas eriliseks fääntsipääntsiks peetakse, samas on nauding garanteeritud.
        Supplies!

        Kommentaar


          Wiru Kadakaõlu.

          Kommentaar


            Algselt postitas vandersell Vaata postitust
            Sekundeerin. Oli vist paar aastat tagasi, kus kypsi juures erinevaid lager tüüpi õllesid degusteerisime. Võitja selgitati välja knock-out süsteemis
            Nii oli. Seekord olid vist pooled Eesti õlled ja teised väljamaa õlled. 8 õllet pole just esinduslik valim, aga formaadina meeldib mulle see knock-out süsteem rohkem, kui mingi hinde nuputamine.

            Sellest tesitist veel mõni aasta varem tegime sarnase testi 16 õllega, kus iga riik peale Eestit oli esindatud ühe õllega. Eesti sai tulle saata 2 õlut. Seal langes Originaal välja juba esimeses ringis. Finaalis kaotas Lapin kulta Efes Pilsenile, go figure

            Kommentaar


              Algselt postitas Rein Vaata postitust
              Proovisin just seda mäntsesteri siis. Pask mis pask, mina küll tervet pudelit ei jõudnud juua. Gaasi sellele õllele küll sisse pole aetud.
              Hetke käsil Praha ja see on täitsa hea.
              +1. Manchesteril oli mingi kummaline järelmekk mida ma ei suutnud identifitseerida. Tavaliselt ma suur tsehhi heledate õllede fänn ei ole (liialt palju humalat mu jaoks), aga Praha oli joodav. Ehk ostan teinekordki.

              Enda viimase aja "lemmik" on Estrella. Mingit maitseelamust sellest ei saa, aga kui grilli kõrvale lonksu vaja võtta siis eelistan eesti omadele.

              Kommentaar


                Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                venemaal käies sai seal päris palju erinevaid õllesi testitud ja oli ka päris häid pärle hulgas.Aga kui venalastel hakkasin uurima ,et palju õllet võib üle piiri viia siis nad vaatasid mind imetanult nagu hullu ja ütlesid,et krt teil eestis endal olemas parimad õlled ja sa tahad seda solki koju tassida.
                Sisuliselt sama pilk oli chicago's taksojuhil (tõenäoliselt ka venelane), kui kiitsime talle ameerika õllesid.
                "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                Kommentaar


                  Kevadel sai käidud Helsinki õllefestivalil, oktoobrialguses samasugusele (kuigi kordases) suuremale üritusele minek Stockholmi. Need on päris huvitavad üritused kui on soov proovida ka midagi muud kui laagrit. Võib ka korralikult näppu lõigata, Helsinkis oli mingi pohlaõlu, mis jättis kustumatu mulje, midagi nii hullu pole joonud ajast kui Kristall veel ruulis või mis iganes teised need Pärnu või Sillamäe õlletehase ollused olid.

                  Originaal vs a le Coq - pigem originaal, aga sisulielt sama sitt different name. Need igasugused muud Saku üritused a la abbey vms on ikka päris raju fail.

                  Tallinnas on pigem esimene valik:



                  Mulle eriti humalased õlled ei sobi, aga seal just paras tasakaal maitsemeele ja "joodavuse" vahel.

                  Hundis ja Drink baris on tegelikult täiesti ok valik minu jaoks. Kui Liberty'st isu saab, saab Orvali ette võtta või mingit muud sarnast trappisti. Sierra Nevada't või Sam Adamsit vist küll seal enam ei ole, aga ka need on väga head õlled.
                  "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vello99 Vaata postitust
                    Drink baris
                    Drink baari pealik James pani hiljuti püsti oma õlle-reviewde blogi. Kõik jutukstulnud ja -tulevad on ka seal müügil. Proovisin ära Punk IPA - päris omapärane mekutamise jook, aga greip käib minu konventsionaalse maitse jaoks ikka natuke liiga võimsalt üle, et kaht pöialt püsti ajada. IPA'dest hetkel lemmik pigem hoopis Fuller'si oma.
                    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                    Kommentaar


                      Neid Brewdogi IPA'sid sai õhtu lõpuks Helsingis ka joodud. Õhtu alguseks ei ole neid eriti hea võtta, kuna nad on nii humalased, et hiljem on ka ülejäänud õlled sama maitsega. Eriti nende double-IPA'd. Punk on veel suhteliselt ninnu-nännu (IBU 45).

                      Hardcore-i nimelise joogi maitselaks oli nii raju, et järgmine hommik oli hotellis apelsinimahl sama humalamaitsega. IBU (ehk international bitterness unit) 150 = way beyond minu maitsemeelte jaoks. Natuke see double-IPA'de fännide jutt on sama jutt nagu "vaat mehed kui tervavat toitu olen ma võimeline sööma..."

                      "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                      Kommentaar


                        Täna menüüs Tõmmu Hiid.
                        5 pudel juba läheb ja täitsa nauditav, nagu vanasti.
                        PS! Selverites ta hetkel päris soodsa hinnaga
                        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                        Kommentaar


                          Tänane õhtu kuulus siis Poolakate õlletoodete mekkimisele.Mida sa hing ihkad kui väljas päike paistab ja + 25 ja siis külm õlle!Kas Eestis üldse müüakse kurvade õllesi?
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                            Tänane õhtu kuulus siis Poolakate õlletoodete mekkimisele.Mida sa hing ihkad kui väljas päike paistab ja + 25 ja siis külm õlle!Kas Eestis üldse müüakse kurvade õllesi?
                            Jah müüakse. Prismas on saada vähemalt 2 sorti: Karpackie (või miskit sarnast) ja Zywiec. Kahjuks/õnneks mõlemad purgis. Suvel sai terve posu poola väiksemate õlletehaste erinevaid õllesid proovitud. Mis mulle ei passinud oli see, et enamus oli 6 vol +. Olen paremaid joonud sellise kangusega

                            Kommentaar


                              kas Efesil on 2 erineva kangusega heledat õlle tootmises või
                              slimm.ee

                              Kommentaar


                                Algselt postitas JanK Vaata postitust
                                kas Efesil on 2 erineva kangusega heledat õlle tootmises või
                                Jah Efes Pilsener ja Efes Fusion, kangused vastavalt 5,0 ja 4,7
                                Tundmatu - ehk mida mina ka tean

                                Kommentaar

                                Working...
                                X