320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
    lol@tõstame maksu "sest hoolime rahva tervisest" .
    Mõte on iseenesest õige, kuid teostus (s.h selgitustöö) on kordades sitem, kui kõige hullem sotsiaalreklaam. Mis siis muidugi annabki alust arvata, et pealikud ei jaga teemat, vaid elavad numbrites (s.t rahas).
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Kas siin pole seda ohtu, et minusugused, kes joovad kuus keskeltläbi 10 pudelit õlut saadavad kõik munni ning jätavad ostmata. Riigil saamata aktsiis ja km.
      Aktsiisi saab vähem, meditsiinile ja korravalvele kulub vähem.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Aktsiisi saab vähem, meditsiinile ja korravalvele kulub vähem.
        Ah see on juba nagu poliitiku vastus.
        Kes neid maaletoojaid ja edasimüüjaid taga ajama hakkab ning kas korrakaitsele on võimalik veel vähem kulutada kui praegu? Kui abipolitseinikud ka tänavatel ära kaoks, oleks seis vist päris nukker.

        No ja see meditsiini argument. Nagu ma ütlesin, kes tahab, see joob ikka edasi. Ja nende ravi maksab, mitte selle ravi, kes tarbib "mõõdukalt".

        A kogu see jaur käib tänase päeva pihta. 50 aastapärast ilmselt juuakse küll tänaste meetmete tõttu vähem. Selle vastu ei saa vaielda. Eeldusel, et elu nii edasi läheb.

        Kommentaar


          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
          Ah see on juba nagu poliitiku vastus.
          Kes neid maaletoojaid ja edasimüüjaid taga ajama hakkab ning kas korrakaitsele on võimalik veel vähem kulutada kui praegu? Kui abipolitseinikud ka tänavatel ära kaoks, oleks seis vist päris nukker.

          No ja see meditsiini argument. Nagu ma ütlesin, kes tahab, see joob ikka edasi. Ja nende ravi maksab, mitte selle ravi, kes tarbib "mõõdukalt".

          A kogu see jaur käib tänase päeva pihta. 50 aastapärast ilmselt juuakse küll tänaste meetmete tõttu vähem. Selle vastu ei saa vaielda. Eeldusel, et elu nii edasi läheb.
          Iga "nende ravi maksab" on kunagi olnud see, "kes tarbib mõõdukalt".

          Kommentaar


            Ah see on juba puhas rumalus Dannar ja ma enam ei viitsi.
            Aga kui keegi tuttav juhtub mul järgmine aasta lätti ja küsib, kas ma ka miskit soovin, siis kindlasti leian midagi, mis ta võib kaasa tuua.

            -e-
            no ja see. wtf?

            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Raha saab aktsiisiga eelarve ikka rohkem. Isegi, kui mingid djüüdid on nii janused, et kütavad Lätti. Ehk win-win.
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Aktsiisi saab vähem, meditsiinile ja korravalvele kulub vähem.

            Kommentaar


              No kuulge sõbrad, vähemalt statistika ütleb ju, et eestlased ei joo üldse enam, statistika on kõige olulisem eks. Juba isegi olevat ju alla selle kriitilise piiri 8 liitri per face. Usun, et selle tõusuga muutub Eesti ametlikult üheks edukaimaks alkoholi vastase võitluse näiteks. Terve Euroopa kiidab Ossinovskit kui tubli ta on ja määrab trahvi Lätile, et mingil veidral põhjusel on lätlased oluliselt rohkem jooma hakanud.
              Debiilikute kari. Ja mind ei puuduta see muuseas praktiliselt üldse, joon healjuhul 2-3 pudelit kuus ja minupoolest võib ka 5 euri maksta, ei hakka ei rohkem ega vähem jooma, aga see raadius Läti piirist, kust on juba mõtet alkot tooma hakata liigub küll pealinnale märksa lähemale.

              Kommentaar


                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                Ah see on juba puhas rumalus Dannar ja ma enam ei viitsi.
                Aga kui keegi tuttav juhtub mul järgmine aasta lätti ja küsib, kas ma ka miskit soovin, siis kindlasti leian midagi, mis ta võib kaasa tuua.

                -e-
                no ja see. wtf?
                See minu vastuste võrdlemine polnud päris nii lineaarne. Ehk üldväärtustes saame kõrgemate aktsiisidega praegusest rohkem aktsiisi. Vähem saame aktsiisi sellest määrast, mida me saaksime, kui jätkataks praeguses mahus joomist. (joomine väheneb lihtsalt ja üks ühele ei kasva maksutulu lihtsa korrutustehte jagu) Ehk praegu peaks minu mälu järgi olema asi selline, et Läti saab rohkem aktsiisi, Eesti saab eelnevast rohkem aktsiisi, meie alkomüük kahaneb ja justkui peaks ainus kaotaja olema õllefirmade kasum.
                Ehk minu point on see, et kusagilt peab riigieelarvesse raha saama ja mõttekam on maksustada tervisele kahjulikke tarbimisharjumusi (suhkur, alko, tubakas jms shit), mitte kütma kohe tulumaksuga inimese sissetuleku kallale.

                Kommentaar


                  Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                  A kogu see jaur käib tänase päeva pihta. 50 aastapärast ilmselt juuakse küll tänaste meetmete tõttu vähem. Selle vastu ei saa vaielda. Eeldusel, et elu nii edasi läheb.
                  Siin ongi üks väike konks, et ei pruugi. Võtame näiteks alko reklaamimise teema. Selle kohta on tehtud palju uuringuid. Vaadeldud erinevaid riike, osariike (USA, Kanada). Avalik saladus on see, et alkoholi reklaami piiramine ei avalda pikas plaanis mitte mingisugust mõju tarbimisele. Jah toimuvad hüpped/langused, eelistuste muutused (viin, vein, õlu), kuid summa summaarum tarbimine jääb samaks. Mida alko reklaami piiramine endaga kaasa toob on:
                  1) kaotab ära brändi eelistuse (poogen kas saku või lecoq, Saaremaa viin või Absolut)
                  2) kui brändi ei saa reklaamida vähenevad nö hinnakampaaniad (ainult täna 6-pack X hinnaga) ehk justkui rahvas annab rohkem raha ära, riik võidaks
                  3) Alko reklaami kaotamine TV'st vähendab noorte huvi alkoholi vastu (ehk alustavad 16a. asemel 17a.), kuid ei avalda mõju nende tarbimisele. Pabertrükise keelamise mõju tarbimise muutusele on pea olematu.

                  Üks parimaid näiteid alkoholi reklaami mõjust tarbimisele on Rootsi alkoreklaami keelamise seadus. Jõustus millalgi '70 ja kestis kuni vist 2003. Üldine kokkuvõte on, et selle mõju tarbimisele oli pea olematu.

                  Siin mõttekoht mida rääkis üks kesik veel kuu tagasi: http://www.ohtuleht.ee/765272/kadri-...rappa-jooksnud
                  Huvitav milline ümmargune jutt täna vastuseks tuleks, kui Kadrile seda sõnavõttu näidata?

                  Kommentaar


                    Mainin siinkohal ka väikest detaili, et meie õlletehased pole ju Eesti-sisesed ettevõtted. Ehk näiteks Saku Eestis ja Aldaris Lätis on üks ja sama ettevõte. Alekokk peaks samamoodi olema Lätis mingi asjaga koos. Ehk tegelikult on Läti ja Eesti õlleturg ühine. Ehk kui eestlastest "tahan juua ja joon, aga ostan Lätist" roniksid lihtsalt suure hurraaga Lätti, siis ei ole tootjale mitte mingit vahet. Samas nende firmade kasumid kahanevad. Saku ja Aldaris said kaks-kolm aastat tagasi näiteks 80 miljonise käibe pealt viis miljonit kasumit. Nüüd on see kasum langenud miljoni peale ja käive on ka langenud viiendiku. Ehk reaalsuses inimesed joovadki hetkel vähem, mis pikas perspektiivis toob Eestile rohkem sisse, kui rämedalt odava alkoga laamendada.

                    Kommentaar


                      A.Le Coqi Eesti osa käive oli mullu 25,366 miljonit, millest kasum oli 2,2 miljonit. Pole just maailma õudseim kasumimarginaal või mis?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Stok
                        Noop küll hädaldab ja ähvardab koondama hakata: http://arileht.delfi.ee/news/uudised...ga?id=76366587
                        Noop ähvardab muidugi. See on alati naljakas, kuidas peetakse mingil sarnasel teemal adekvaatsemaks rääkijaks ilmselgelt huvitatud osapoolt. Ma pigem usaldaks TAI-d, mis on pidevalt teinud ettepanekuid alkomüügi piiramiseks.

                        Kommentaar


                          Noop: "Taoline tõus teeb näiteks 0,5 liitrise õllepudeli hinnaks 1,5 EUR, samal ajal kui Lätis on see 0,5 EUR. Seega vahe Lätiga saab olema 1 EUR/0,5 l pudeli kohta "
                          Esiteks. Kust Noop Lätis seda pooleurost õlut saab? Mu meelest oli suvel õllehind Läti poodides suht sama, kui mitte kallimgi, kui Eestis.
                          Teiseks. Kust Noopil selle info saanud on, et Lätis hinnad 2 aasta jooksul sentigi ei tõuse?

                          Sesmõttes, tore kui nii argumenteeritakse, aga mulle tundub see Noopi jutt üdini bullshit.

                          Kommentaar


                            Kahe aasta pärast moodustab 5 prossase alkosisaldusega õllel aktsiis 50 senti. Lätis peaks see olema 20 senti? Ehk kui Noop saab euro vahet, siis on selle põhjuseks ikkagi Eestis müüdava õlle hinnastamine tehase enda poolt, aga mitte niivõrd aktsiis.

                            Kommentaar


                              Mis poes sa lätis käisid? Ma ostsin teeäärest Statoilist lätis 80 sendiga õlut kevadel
                              Ja alksi hind ei ole eestis odav. Ehki kõik sõltub muidugi sellest, kellega võrrelda.
                              Noop ajab oma mätta otsast juttu. 1,50 on tema ainult välja öelnud. Ajakirjandus mu meelest 1,2-1,3 eur 0,5l.

                              -e-


                              Ega ta nüüd liitri hinnaosas lätis üle mõistuse palju ka mööda ei pane. (okei pakkumine, avalehelt, suvaline kast. Ei viitsi süveneada). Aga on ka ilmselge, et Riiga ei hakka keegi pudeli järgi sõitma.

                              Kommentaar


                                Eile lõi pähe, et kui Slovakkias maksab poes õlu ka mingi 80 senti, mis pole väga palju kallim, kui meie poodides, siis seal on kohalikes baarides õllehind (kesklinna baarid) 1.70 toobi eest. Meil ei leia eriti kohta, kus oleks 3.50. Ja see pole ka seotud aktsiisiga, vist.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X