320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Lapse kaitseks.
    meigib senssi. Suht nox isa ikka. Samas tundub aga epic lol kohtu hinnang, et laps peab isa jõukuse pärast saama oluliselt paremat elukvaliteeti (ja seda just asjade näol) kui teised tema ümber. Järgmine samm oleks juba see, et Rikka isa lapsel peaks ikka 17 tolline macbook olema, mitte 13.

    Kommentaar


      Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
      Mingeid hämaraid teid pidi on minuni jõudnud paar pätsi Norra päritolu leiba, mille kõlblik kuni tähtaeg on juuni 2017. Välja näeb nagu vormileib ikka, veidi nagu peenleiva moodi (heledam kui meie harilik must leib). Maitselt ka täitsa hea, ohtralt seemneid ja värki.
      On keegi siin toiduaine tehnoloogiaga kursis ja oskab seletada, et miks ta nii kaua säilib?
      Mis leiva nimi on?
      Instagram

      Twitter

      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

      telekavaataja.blogabet.com

      Kommentaar


        Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
        Mingeid hämaraid teid pidi on minuni jõudnud paar pätsi Norra päritolu leiba, mille kõlblik kuni tähtaeg on juuni 2017. Välja näeb nagu vormileib ikka, veidi nagu peenleiva moodi (heledam kui meie harilik must leib). Maitselt ka täitsa hea, ohtralt seemneid ja värki.
        On keegi siin toiduaine tehnoloogiaga kursis ja oskab seletada, et miks ta nii kaua säilib?
        mul sama küsimus. viimati sai Poolast kaasa toodud mingeid magusaid saiakesi, mis olid paar kuud hiljem kapis täpselt sama pehmed ja kuldkaunid kui ostes. seejuures väidetavalt säilitusaineteta: https://www.e-piotripawel.pl/towar/b...0-sztuk/209883

        Kommentaar


          Algselt postitas Sihvakas murukarikas Vaata postitust
          mul sama küsimus. viimati sai Poolast kaasa toodud mingeid magusaid saiakesi, mis olid paar kuud hiljem kapis täpselt sama pehmed ja kuldkaunid kui ostes. seejuures väidetavalt säilitusaineteta: https://www.e-piotripawel.pl/towar/b...0-sztuk/209883
          Niipalju, kui mina tean, siis neid kas pastöriseeritakse (antud juhul lisa kuumtöötlemine) ja/või pakendatakse modifitseeritud gaasikeskkonda.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Mul peaks olema kuskil 10 paari musti sokke, umbes 6 paari paksemaid, värvilisi sokke ketside-tossudega kandmiseks, 4 paari spordisokke ja 4 paari ketrasid, lähipäevil peaks viiendad kedrad laekuma. Villaseid sokke ei ole. Nii et mul ongi umbes-täpselt 24 paari sokke, vahetan iga päev ja kindlasti ei kuluta ma neid aastaga läbi, isegi iga kuu ei osta juurde.
            Sul endal lapsi on? Lapsed kaotavad ja unustavad sokke. Lisaks jalad kasvavad ka, tõsi küll mitte nii kiiresti, aga siiski.
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
              Sul endal lapsi on? Lapsed kaotavad ja unustavad sokke. Lisaks jalad kasvavad ka, tõsi küll mitte nii kiiresti, aga siiski.
              Sa unustasid kõige olulisema. Pesumasin sööb sokke.

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Kahtlustan, et Naine ostab salaja sokke juurde, sest mu omadel küll pole 24 paari, hea kui kümmegi on igaühel.



                Aga kui ta elab selle isaga koos, siis peab kommunismi tõttu saama samasuguseid asju, nagu teised tema ümber? Minu arust on igati õiglane, et lapse järelmaks on mingi fix protsent sissetulekust (aga mitte alla mingisuguse miinimumi).
                Ehk kui isa on miljardär, siis peab lapse % olema fixed? äkki põhjendad, miks? Või peaks see % olema eksponentsiaalne, mitte lineaarse suhtega sissetulekutesse?

                Asi ei ole kommunismis vaid lapse kasvatamises. Kui sa sead sinna fikseeritud %, siis võib väga vabalt olla, et 15 aastase lapse igakuised kulud on näiteks 20 000 EUR kui tegemist on a la Armin Karu pojaga. Kas selline lahendus on õigustatud? Ma väga ei tahaks uskuda. Just kasvatuslikust perspektiivist. Maru raske saab selle lapse minemine reaalsesse ellu olema. Sissetulekutega on paraku nii, et elu on üsna pikk, 5-10 aastane perspektiiv on siiski küllaltki lühike ning kui see satub ajale, mil laps on kasvueas, siis võivad sellest olla oluliselt mõjutatud tema väärtushinnangud. Ma ei pea õigeks, et kohus läheb selles kontekstis kasvatusmetoodikat analüüsima. Neil ei ole seda pädevust lihtsalt.

                Ja meeldetuletuseks, et asi ei puuduta konkreetset kaasust. Ma täiesti nõus sellega, et kindel min peab olema, edasi võiks olla nt seotud %ga sissetulekutest, aga samamoodi peaks seal olema ikka mingi väga realistlik lagi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
                  Sa unustasid kõige olulisema. Pesumasin sööb sokke.

                  alates 1:33
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Selle kõigega on üks marulahe nüanss.
                    Ehk kui oled olnud hea isa - viinud last trenni, maksnud selle eest, viinud teda reisile ja nii edasi. Siis lahutuse korral peab lapse elatustase jääma pmst samaks - elik isa maksab edasi trennid, reisid, viled.

                    Kui sa oled olnud sitt isa ehk mitte munnigi pole teinud, siis säilib lapse elatustase ka miinimumalimentidega. Ehk mingeid lisasummasid välja ei mõisteta.

                    Ja imo ei peaks miljonär kohe automaatselt rohkem maksma, aga ta võiks vähemalt selle miinimumi ära maksta.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Selle kõigega on üks marulahe nüanss.
                      Ehk kui oled olnud hea isa - viinud last trenni, maksnud selle eest, viinud teda reisile ja nii edasi. Siis lahutuse korral peab lapse elatustase jääma pmst samaks - elik isa maksab edasi trennid, reisid, viled.

                      Kui sa oled olnud sitt isa ehk mitte munnigi pole teinud, siis säilib lapse elatustase ka miinimumalimentidega. Ehk mingeid lisasummasid välja ei mõisteta.

                      Ja imo ei peaks miljonär kohe automaatselt rohkem maksma, aga ta võiks vähemalt selle miinimumi ära maksta.
                      novot, elukutseline sõnaseadja sõnastab probleemi ikka paremini.

                      Lisaks siia juurde selle, et iga kulutus tuleb vaadata ikka teatud taustsüsteemis. Mina näiteks mängisin nooremana tennist. Teate, jube kallis spordiala oli. Vanuses 10-14 tegin ka päris tõsiselt, u 30-40 võistlust aastas, 2h trenni päevas jne. Nüüd oleks vanemad lahku läinud ja ma jäänud emaga, siis oleks papa kohtusse andnud ja nui neljaks tagugu mu kulutusi kinni? Samal ajal on taustsüsteem muutunud selliselt, et algselt oli noore lapse unistuse tagaajamine, hiljem aga oleks olnud pigem soov sõpradega hängida, kodust ära saada ja õlli juua.

                      Samamoodi kõlab sellest kohtuotsusest tegelt ka nii, et kuna isal on raha, siis peabki olema lapsel kallim arvuti, kallimad riideid kui teistel jne. No mida...

                      Ja siin ka kolmas faktor - JUHUL KUI isal on uues suhtes uus laps, kes elab temaga ning vanast suhtest saadud laps elab endise naisega, siis peaksid isa kulutused olema nende kahe vahel suures plaanis võrdsed. Mitte seda, et laps mõtleb välja endale hobi rallispordi näol ja kuna isa pangakonto seda kannatab, siis peab ta ka seda nui neljaks võimaldama.

                      Ja nende erinevate aspektide vahel nüüd jääbki nüüd päris palju tõlgendamise ruumi ning personaalselt tundub hetke tõlgendus olema veidi off the track. Aga eks igale ühele oma...

                      Kommentaar


                        Mõistad last teha, mõista ka kasvatada.

                        Ma ütlen ausalt, et mina kasvasin ühe vanemaga ja minu isa ei hoidnud kunagi kõrvale alimentidest. Proovis isegi rohkem anda kui vähegi võimalust oli. Sitt mees on see, kes üritab iga hinna eest lapsele mitte raha anda. Küsimus ei olegi seal puhul ju selles, et kas elatus peaks olema nii kõrge või naa madal. Küsimus on selles, et see värdjas üritab igal juhul vältida raha emale andmist. See ei puuduta enamus kordadel üldse last.
                        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                        My spell checking is second to nine!

                        Kommentaar


                          Keegi Iphonel ekraani vahetanud on?Endal iphone 6 ekraan täiesti ämblik ja oleks vaja vahetada.Kuskohast võiks saada hea ja enamvähem mõistliku hinnaga teenuse?
                          Suhkruhaige

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Milanista Vaata postitust
                            Keegi Iphonel ekraani vahetanud on?Endal iphone 6 ekraan täiesti ämblik ja oleks vaja vahetada.Kuskohast võiks saada hea ja enamvähem mõistliku hinnaga teenuse?
                            Enam seda ohtu pole, et mitteametlikult vahetades võid telefonist telliskivi teha? Vahepeal käis nagu uudis läbi.. või oli jutt ainult originaalsete kohta?
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Tõesti, mõtlesin teenusepakkujaid kes vastutavad ka oma tehtud töö eest ja võibolla annavad isegi mingi garantii.
                              Suhkruhaige

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Milanista Vaata postitust
                                Endal iphone 6
                                Iphone 7 on ammu väljas mingi vaene vä?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X