320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust

    Computer vision tähendab seda, et kõik mida Starshipi kaamerad näevad läheb reaalajas sisendina klassifitseerimisalgoritmi, ning väljundina tuleb mingi lahend mida varasema info põhjal väga tõenäoliselt tolles olukorras õigeks otsuseks peetakse. Inimeste töö lõpeb algoritmi disainiga. Kui kaamerad näevad midagi mida nad mitte kunagi varem näinud ei ole, siis võib õnnetus juhtuda.
    Osaline selgitus Verifi juhtumile, aga palun selgita (tundub, et võid teada), miks nad jard väärt võivad hüpoteetiliselt olla?

    Kommentaar


      Algselt postitas cabron Vaata postitust
      Kas "computer vision" tähendab tegelikult, et mingi vend distantsilt juhib seda?
      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Kas keegi selgitaks palun.
      Masinõppe algode täpsus on mõnda maad alla 100%, eriti borderline kaasuste puhul. See ei tähenda, et need üldse autonoomselt ei suudaks toimetada. Inimsilmaga tehtud klassifitseerimised aitavad seejuures ka algosid targemaks õpetada.

      EDIT: Meh, kõik olid kiiremad.

      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Osaline selgitus Verifi juhtumile, aga palun selgita (tundub, et võid teada), miks nad jard väärt võivad hüpoteetiliselt olla?
      Sest kaugtuvastusel on palju kasutusjuhte ja samaväärset andmebaasi on hiljem alustavatel konkurentidel keeruline kokku panna. Mida rohkem andmeid, seda parem mudel. Teoorias.
      20 LEGEND

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust

        Sest kaugtuvastusel on palju kasutusjuhte ja samaväärset andmebaasi on hiljem alustavatel konkurentidel keeruline kokku panna. Mida rohkem andmeid, seda parem mudel. Teoorias.
        Ehk siis... pohhui ärimudel, its all about the data? (jah, tean, et see real thing).

        Ikka küsin uuesti, et kas Veriff on siis selles datas nii kaugel, et 1 jard päriselt väärt (jah, saan aru, et investorid selle eest maxnd). Aga selgitage plz how just Veriff. Kasvõi transferwise või suvaline bolt saaks data baasil induceda selles sektoris kasvu. Mul keeruline aru saada, kuidas (sektoris, milllest ma sittagi aru ei saa) on just Veriffil see edge, et nemad suudavad "õige" data olemasoleva data pealt rohkem välja võluda kui pank xyz kelle mcap 100x suurem ja kes otsustaksid paarsada milli (kindlasti on nad ju otsustanud) sellesse valdkonda panda.

        Et mis on Veriffi MOAT? Teistsugune algo vm? wtf eksole... Selgitage rumalale küsijale palun.

        Nad on fucking koguaeg palganud endale online verifitseeriaid juurde ebanormaalsel palgatasemel, kes 24/7 hardcore (tean seda isikliku kontakti kaudu) töötades teevad selle "päris töö" ära.

        Mulle, sektorivälisena, on see koguaeg tundunud mingi theronas level shit. aga nad koguaeg kasvavad. how the eff?

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

          Ehk siis... pohhui ärimudel, its all about the data? (jah, tean, et see real thing).

          Ikka küsin uuesti, et kas Veriff on siis selles datas nii kaugel, et 1 jard päriselt väärt (jah, saan aru, et investorid selle eest maxnd). Aga selgitage plz how just Veriff. Kasvõi transferwise või suvaline bolt saaks data baasil induceda selles sektoris kasvu. Mul keeruline aru saada, kuidas (sektoris, milllest ma sittagi aru ei saa) on just Veriffil see edge, et nemad suudavad "õige" data olemasoleva data pealt rohkem välja võluda kui pank xyz kelle mcap 100x suurem ja kes otsustaksid paarsada milli (kindlasti on nad ju otsustanud) sellesse valdkonda panda.

          Et mis on Veriffi MOAT? Teistsugune algo vm? wtf eksole... Selgitage rumalale küsijale palun.

          Nad on fucking koguaeg palganud endale online verifitseeriaid juurde ebanormaalsel palgatasemel, kes 24/7 hardcore (tean seda isikliku kontakti kaudu) töötades teevad selle "päris töö" ära.

          Mulle, sektorivälisena, on see koguaeg tundunud mingi theronas level shit. aga nad koguaeg kasvavad. how the eff?
          Ma küll Veriffist ega KYC sektorist väga midagi ei tea, aga andmeteadusest veits. KYC protsessi automatiseerimise jaoks saab sama sügavõppe meetodit kasutada (neural networks) mida computer vision jaoks kasutatakse. Selle data (pildid dokumentidest?) mida KYC jaoks kasutatakse masinõppe probleem on eeldatavasti selles, et võltsituid dokumente on kõvasti vähem kui ehtsaid dokumente (imbalanced classification). Halva data peal tehtud (vähe feike näiteks) mudel suudab väga hästi ära tunnistada need 99% passidest mis on õiged, aga feikidega paneb näiteks pooltel kordadel mööda ja klassifitseerib neid positiivseteks. Parema data peal tehtud mudel annab tulemuse kus vähem passe on klassifitseeritud false positive (grupp kes võltsitud passiga ekspluateerivad mingit platformi) ja false negative (grupp kes õige passiga selle klassifikatsiooni vea tõttu raiskavad enda aega ja tahtmist, ning Veriffi raha manuaalse verifikatsiooni peale).

          Lõppkokkuvõttes on Veriffi klientidel teenuse kasutamine puhas äriotsus, ning juhul kui Veriff teeb parima klassifikatsiooni, siis on nende teenus more bang for buck. Kas nad seda ka teevad ja mida teevad teised turukonkurendid, ma ei tea. Kuidas nad koguvad datat, ning kui palju suudavad konkurendid seda kuluefektiivselt koguda ma ka ei tea. Kui datakogumine on keeruline ja nende andmebaas on 10x suurem kui järgmisel, siis on nad ka rohkem võlts passe näinud, ning pakuvad täpsemat teenust. Üks eelis on neil vast see, et nende teenust ostavad ka firmad kes muidu KYCga ei tegeleks, sest hea data kogumine ja mudeli välja töötamine on kulukas protsess. Või isegi firmad kes sellega tegelesid, aga kuna Veriff pakub täpsemat teenust siis äriotsus on nende teenust osta. Turul skaleerimise võimalus peaks sellel firmal vist üsna kõrge olema?


          Kommentaar


            Transferwise oli vist esimene äpp mis mu dokumendid automaatselt aksepteeris. Mu passid ja arvepildid on muidu veel mingite panustamise ja hiina krüpto firmade andmekogus. Manuaalne review oli neil isegi veel 2021 aastal. Sellised firmad peaks kindlad teenuseostjad olema? Hiina krüpto teemas läks manuaalne review mingi 2 kuud hiljem läbi.

            Kommentaar


              Sõber küsis, kas tartus kuskil kokat ka saab. Ise ei teadnudki vastata.

              Kommentaar


                Kas praegusel moodsal koroonaajal lennukis (long distance) alksi pakutakse? Või sõltub lennufirmast? On kellelgi värskeid kogemusi?

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Kas praegusel moodsal koroonaajal lennukis (long distance) alksi pakutakse? Või sõltub lennufirmast? On kellelgi värskeid kogemusi?
                  Sõltub lennufirmas, viimane long haul oli LOTiga, seal sai küll paar veintsi, edasi pidi juba ise maksma. Aga - soovitusena - odavam kah - osta lennujaamast mingi paar-kolm pudelit Cocat, üks vala kohe tühjaks/joo ära, täida lennujaamast ostetud rummiga. Ja konsumeeri palju tahad pardal. Lihtsalt disclaimer - ühel hetkel võib lend kole lõbusaks minna -,)

                  Kommentaar


                    Finnairis ka soome tädikesed tellisid endale pudelitega. Öölennul tekke seevastu enam koroona tõttu ei jagatud. Kuskilt meenub ka kinnitus, et Qatar jagab endiselt alkot tasuta.
                    20 LEGEND

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      Sõber küsis, kas tartus kuskil kokat ka saab. Ise ei teadnudki vastata.
                      Thx kõigile, kes privas kirjutasid ja vaevaks võtsid!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                        Kas praegusel moodsal koroonaajal lennukis (long distance) alksi pakutakse? Või sõltub lennufirmast? On kellelgi värskeid kogemusi?
                        olen viimase kahe kuu ajal lennanud päris palju, nii euroopas kui väljas ja pole veel ühtegi lendu olnud kus alksi ei saanud. pikamaa lennu puhul see nagu MUST mul, kergem magama jääda ja õigesse rütmi saada.

                        veini pakuti kõigile, oleneb lennufirmast, töötajast ja küsimisest ka kui juurde tahad (kui sa ecos lendad,) premium ja edasi pole ühtegi lennufirmat kus ei saaks.
                        Je suis Nasfal

                        Kommentaar


                          Olen täitsa segaduses. Mu nimel on üks ettevõte, mille tegin paar aastat tagasi, aga suurt toimetanud sellega pole. Tean, et konto sai tehtud Swedbanka ning kontrollisin üle ka, et nii on. Üritasin täna üle aasta aja sinna sisse logida erakliendi alt, aga ütleb, et ärikonto puudub. Milles värk võib olla? Kas peale mingit aega, kui tegevust ei ole pangas, kustutatakse konto automaatselt? Saab selline asi võimalik olla?

                          Kommentaar


                            Saab küll. Mul pandi Swedis eelmise aasta lõpus erakliendi konto kinni, kuna ei olnud pikka aega kasutanud ja nad vajasid kliendiandmete uuendamist, millele ma ei reageerinud. Samas teavitati mind sellest meilitsi ca 2 kuud ette.
                            20 LEGEND

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Eilaveel Vaata postitust

                              Sõltub lennufirmas, viimane long haul oli LOTiga, seal sai küll paar veintsi, edasi pidi juba ise maksma. Aga - soovitusena - odavam kah - osta lennujaamast mingi paar-kolm pudelit Cocat, üks vala kohe tühjaks/joo ära, täida lennujaamast ostetud rummiga. Ja konsumeeri palju tahad pardal. Lihtsalt disclaimer - ühel hetkel võib lend kole lõbusaks minna -,)
                              Mis krdi osta kaasa...Ausal lennul ja ausal ajal ikka pakutakse nii et lõpus hakkab. Räägin siin siis lendudest mis 10+ tundi. On olnud ka juhus kus ise lennuki "baari" jalutatud ja aidatud jooke valmistada enda kambale.

                              Samas vist viimane pikk lend täpselt koroonapaanika alguses vist jäetigi kuivale.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                Sõber küsis, kas tartus kuskil kokat ka saab. Ise ei teadnudki vastata.
                                Krooks on lahti veel? Kui seal karjuda, et Adolf Hitler on pede, siis oleks mingid variandid olemas.
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X