320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Arvutiabi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Raitsu Vaata postitust
    Ega ma antud kaardilt imesid ei ootakski. 800€ juures väga paremaid pakkumisi lihtsalt ei leidnud. Ordit omanud eelnevalt ei ole, et natuke skeptiline selles suhtes võibolla. Notebookcheck annab CSGOle fpsi high peal sinna 80 ringi mis oleks praeguses 20-30 low pealt omajagu edasiminekut. Kui on midagi muud pakkuda siis lukus pole veel midagi, eks ma uurin edasi.
    Ok, väga hea, kui tead, mis mängu ja rakendusi jooksutada tahad. Selle järgi saad tõesti konkreetsele riistvarale anda hinnangu oma vajaduste aspektist. Ja seesama, mis välja tõid, võib vabalt olla hetkel rahaliselt efektiivseim.
    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

    Kommentaar


      Algselt postitas peters Vaata postitust
      Tänan väga, aga pigem võiks olla mingi kuni 500 eurone tavaline ikkagi windowsi arvuti. Aga aitäh aidata soovimise eest.
      linuxi install on tänapäeval tõesti lihtsaks läinud, minu meelest isegi lihtsam kui windows.
      ja teine asi veel - linux on palju paindlikumalt oma maitse järgi konfigureeritav.
      ja muidugi tasuta.

      kui IQ on jalanumbrist suurem siis saad hakkama, isegi kui see esimene kord.
      pmst võid tõmmata ka liveDVD, et siis tõmbad linuxi dvd pealt käima, ja töötad nagu tavalise arvutiga, ja samal ajal kettale midagi ei installi.

      ainus sisukas argument win kasutamiseks on kui sul tööga seoses ON VAJA kasutada miskit spets rakendust mis ainult win peale ehitatud. ma ise lahendanud kodus asja nii et tööasjad/win jookseb eraldi virtuaalmasinas, ja all (oma asjade ajamiseks) on ubuntu.

      ps.
      bill on niigi maailma rikkaim inime, miks sa tahad teda veel rikkamaks teha
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Algselt postitas peters Vaata postitust
        Tänan väga, aga pigem võiks olla mingi kuni 500 eurone tavaline ikkagi windowsi arvuti. Aga aitäh aidata soovimise eest.

        Ma arvasin lihtsalt, et äkki on need 300 ümber olevad head, aga kuna nii ei ole, eks siis peab kallimaid vaatama.
        Ok, kui Windows, siis Windows. Selles hinnaklassis võiks üks märksõnadest olla efektiivne laiendatavus ehk mõne aja pärast, kui arvutilt rohkem jõudlust tahad, saaks teda ilma vanu juppe ära viskamata täiendada.

        Nt http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKA...ffice-L-128609

        Ma eeldan, et selle pakkumise juures saab teha konfiguratsioonimuudatusi.

        * mõistliku jõudlusega protsessor ja piisavalt töömälu (RAM)
        * protsessorisse integreeritud graafika: tavategevusteks piisav, hiljem saad alati välise graafikakaardi juurde osta (küll mitte kõige võimsama, kui ei taha uut toiteplokki osta)
        * kõvaketas võiks küll olla SSD - kõvasti parem jõudlus arvutil
        - 128 GB SSD, mille saaks umbes sama hinna eest nagu 1 TB 7200 rpm SATA ehk magnetketta (60 €), võib üsna kiiresti pooma hakata, kui meediat ja rakendusi salvestada tahad. 240 GB oleks parem
        http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKA...0MBs-7mm-10714 (99 €)
        - teine variant kõvakettaga on vahetada see SSHD vastu ehk hübriidketas, mis jõudluse mõttes jääb kahe vahele (1TB magnetketas + 8 GB SSD, 84 €)
        * juurde operatsioonisüsteem: eeldame, et Win 8.1 (104 €)
        * hiir, klaviatuur, monitor hinna sees ei ole

        konf 1:
        baaspakkumine
        Win 8.1
        hind 533 €

        konf 2:
        ketas 120 GB SSD
        Win 8.1
        hind ca 535 €

        konf 3:
        ketas 1 TB / 8 GB SSHD
        Win 8.1
        hind ca 555 €

        konf 4:
        ketas 240 SSD
        Win 8.1
        hind ca 575 €

        Parima (sama) jõudlusega on konfid 2 ja 4. 4. puhul ei teki eeldatavalt lähiajal mahuprobleeme. Samas saab alati lisaketta juurde osta ja suhteliselt lihtsa vaevaga paigaldada ning 1 TB ketas maksab alla 60 €.

        edit: kindlasti saab (osasid) juppe kusagilt natuke parema hinnaga, aga kui arvutimajanduses end väga koduselt ei tunne, on mõistlik lasta masin komplekteerida
        I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

        Kommentaar


          Algselt postitas dareth Vaata postitust
          Ok, kui Windows, siis Windows. Selles hinnaklassis võiks üks märksõnadest olla efektiivne laiendatavus ehk mõne aja pärast, kui arvutilt rohkem jõudlust tahad, saaks teda ilma vanu juppe ära viskamata täiendada.

          Nt http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKA...ffice-L-128609

          Ma eeldan, et selle pakkumise juures saab teha konfiguratsioonimuudatusi.

          * mõistliku jõudlusega protsessor ja piisavalt töömälu (RAM)
          * protsessorisse integreeritud graafika: tavategevusteks piisav, hiljem saad alati välise graafikakaardi juurde osta (küll mitte kõige võimsama, kui ei taha uut toiteplokki osta)
          * kõvaketas võiks küll olla SSD - kõvasti parem jõudlus arvutil
          - 128 GB SSD, mille saaks umbes sama hinna eest nagu 1 TB 7200 rpm SATA ehk magnetketta (60 €), võib üsna kiiresti pooma hakata, kui meediat ja rakendusi salvestada tahad. 240 GB oleks parem
          http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKA...0MBs-7mm-10714 (99 €)
          - teine variant kõvakettaga on vahetada see SSHD vastu ehk hübriidketas, mis jõudluse mõttes jääb kahe vahele (1TB magnetketas + 8 GB SSD, 84 €)
          * juurde operatsioonisüsteem: eeldame, et Win 8.1 (104 €)
          * hiir, klaviatuur, monitor hinna sees ei ole

          konf 1:
          baaspakkumine
          Win 8.1
          hind 533 €

          konf 2:
          ketas 120 GB SSD
          Win 8.1
          hind ca 535 €

          konf 3:
          ketas 1 TB / 8 GB SSHD
          Win 8.1
          hind ca 555 €

          konf 4:
          ketas 240 SSD
          Win 8.1
          hind ca 575 €

          Parima (sama) jõudlusega on konfid 2 ja 4. 4. puhul ei teki eeldatavalt lähiajal mahuprobleeme. Samas saab alati lisaketta juurde osta ja suhteliselt lihtsa vaevaga paigaldada ning 1 TB ketas maksab alla 60 €.

          edit: kindlasti saab (osasid) juppe kusagilt natuke parema hinnaga, aga kui arvutimajanduses end väga koduselt ei tunne, on mõistlik lasta masin komplekteerida
          Kas see on ka okei (http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKA...i3-Gamer-70504), kui kasutada sinu ideed 2?

          Ma otsin ikka lauakat, kuid kasutan natuke rohkem Lightroomi ja InDesigni ning mängin ka sutsu.

          Peaks mingi neli-viis aastat ilma jebimata vastu?
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Algselt postitas dareth Vaata postitust
            Teine variant oleks muidugi etem, siis on ühel heal päeval võimalik vajaduse korral lihtsamalt laiendada, aga teisel masinal on 1 x 4 GB (ehk pane 30+ € juurde, et võrdseks saada - ja kindlasti 1,35V kivi).

            Kõvaketas juurde osta ei ole ka iseenesest probleem.
            Arusaadav. Ma ise eelistan ka ilmselt teist varianti. Ja nii ma ka teha plaanisin.

            Algselt postitas dareth Vaata postitust
            Operatsioonisüsteemiga on võib-olla sutsu teine lugu. Vähemalt varasemalt on retail (karbitoode, paned ise peale) ja OEM (peale paneb arvuti komplekteerinud asutus või litsenseeritud edasimüüja) versioonid hinna poolest märkimisväärselt erinenud, aga nüüd on vist üsna samas augus. Selle võiksid igatahes järele uurida, kas netipood paneb sulle ka OS-i peale või kuskohast mis hinna ja tingimustega seda saad.

            Nendest kahest võtaksin mina teise, sest Windows 8 mulle ei meeldi ja paneksin peale 7.
            OP süsteem ei tohiks takistuseks saada. Seega mul ei ole vaja arvutit, kus see on hinna sees.

            Algselt postitas dareth Vaata postitust
            Aga samas, ma isiklikult ei ostaks neist kumbagi (varasemalt on juba juttu olnud).
            Sa võiksid korra veel selgitada, miks su pakutud ORDI sellest MSI-st parem on. Eelnevalt ma pakkusin välja üht teist masinat. Mind veidi hirmutab ORDI negatiivne maine.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
              OP süsteem ei tohiks takistuseks saada. Seega mul ei ole vaja arvutit, kus see on hinna sees.

              Sa võiksid korra veel selgitada, miks su pakutud ORDI sellest MSI-st parem on. Eelnevalt ma pakkusin välja üht teist masinat. Mind veidi hirmutab ORDI negatiivne maine.

              Ordi pole never ever parem, kui MSI. See teine MSI, mis oli ilma win'ta, see võtagi. Ma annan sulle Windowsi.
              THEO HERNANDEZ

              Kommentaar


                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                Kas see on ka okei (http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKA...i3-Gamer-70504), kui kasutada sinu ideed 2?

                Ma otsin ikka lauakat, kuid kasutan natuke rohkem Lightroomi ja InDesigni ning mängin ka sutsu.

                Peaks mingi neli-viis aastat ilma jebimata vastu?
                Usun küll.
                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Sa võiksid korra veel selgitada, miks su pakutud ORDI sellest MSI-st parem on. Eelnevalt ma pakkusin välja üht teist masinat. Mind veidi hirmutab ORDI negatiivne maine.
                  Selge see, et see Ordi läpakas on consumer level masin. Ma ei näe lihtsalt mõtet sarnase jõudlusega riistvara eest 200 € rohkem maksta. Pigem ostan 63 € eest kolmanda garantiiaasta juurde.

                  Ordiga ei ole mul probleeme olnud. OK, 7 aasta jooksul paar korda, kui ei ole teenusega rahul, aga suhteline protsent on madal. Ma teadvustan endale, mida ma firmalt, teenuselt ja kaubalt ootan ning lähen vastavasse kohta. Olen tööalaselt aastate jooksul lävinud paljude eri firmadega ja mitmed on erinevalt Ordist kõrvad pea alla pannud. Ericcu fleimi ei ole viitsinud kommenteerida, aga on ka minu jaoks firmasid, millest kaarega mööda käin.

                  Point on lõppkokkuvõttes see, et sa tegelikult ei tea, kui kaua sul mingi asi kestab. Olgu ta siis tavakasutajale või äriklassi jaoks tehtud. Äriklassi masinal on üldiselt kvaliteetsemad komponendid ehk KESKMISELT juhtub nendega vähem, aga annadki riskile hinnangu, kui palju sa selle eest nõus maksma oled. Riski realiseerumine on juba teine asi. Näiteks minu käsi ei tõuse enam ostma HP äriklassi läpakaid, aga see võib olla puhtalt minu probleem ja õnnetu juhus, et viiest kahel on VÄGA olulisi vigu esinenud.

                  Testide koha pealt veel nii palju, et näiteks protsessor saab omale mingi konkreetse märke/nime vastavalt sellele, mis tulemuse ta testides saab. Tehases vorbitakse hunnik ühesuguseid kive valmis ning seejärel vaadatakse, kui palju konkreetsest kivist suudetakse välja pigistada ehk kas temast saab nt i5-4330M või i5-4200M.
                  I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas dareth Vaata postitust
                    tekst
                    Sai täna IT osakonnast üle küsitud, et kumb siis, kas MSI v Ordi. Öeldi, et mine kindlalt 102% MSI peale.
                    THEO HERNANDEZ

                    Kommentaar


                      Üldiselt me võimegi siin vaidlema jääda, lõpuks on siiski Tofoa see, kes arvuti ostab.
                      THEO HERNANDEZ

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Ericc Vaata postitust
                        Sai täna IT osakonnast üle küsitud, et kumb siis, kas MSI v Ordi. Öeldi, et mine kindlalt 102% MSI peale.
                        Täiesti nõus, et MSI on parem. Siiski ma ei ostaks seda endale. Aga jah, las ta jääb.
                        I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                        Kommentaar


                          Okei, lähipäevil ostan selle odavama MSI ära, panen talle terase ketta ning 4GB RAMi juurde. Veel kellelgi selle masina osas soovitusi?

                          Tahaks ka head juhtmevaba hiirt ning stiilset läpparikotti. Oskab keegi mõnda hiirt soovitada või poodi, kust läpparikottide valik suur ja lai?

                          PS! Tänan Ericut ja Darethit senise konstruktiivse abi eest!
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Logitechi hiired on üldiselt tibens tobens. Garantii ka korralik. Pmts kui mingigi probleem on siis kirjutad logitechile ja a) saad uue hiire b) pead vana hiire haamriga puruks peksma, pildi neile saatma ja saad uue hiire.
                            "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                            Kommentaar


                              Üldiselt pole sulle rohkem mindagi rääkida, rääkisin kõik fesaris ära.

                              +1 Raitule, Logitech'i hiired täitsa asjalikud.
                              THEO HERNANDEZ

                              Kommentaar


                                Jep, eks kõik sõltub hinnaklassist. MX, M705, M560 või M525 näiteks. Endal M525 teise hiirena kasutusel, kui laua pealt mujale vaja minna läpakaga ja ajab asja väga edukalt ära.
                                "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                                Kommentaar

                                Working...
                                X