320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Üldist ja omapärast inglise jalgpallis

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mõttetu vaidlus, sest kumbki osapool teist nkn ümber ei suuda veenda.

    Tegelt on üldse kõige ühtlasem liiga Al˛eeria liiga.

    Euroopas vaieldakse juba aastaid, et millise riigi jalgpalliliiga ikka see kõige kõvem on. Eestkostjaid jagub ohrasti nii inglaste Premier League'il, sakslaste Bundesligal kui ka hispaanlaste La Liga'l, ent kõik need kolm peavad käpad püsti tõstma Alžeeria kõrgliiga (Ligue 1) ees. Teist nii põnevat jalgpallivõistlust maailmas lihtsalt pole.

    Kommentaar


      Algselt postitas coco Vaata postitust
      Mis sa sellest UEFA rankingust siia sisse pidevalt tood? See baseerub ju klubide edukusele Euroopas. Kaks lehekülge tagasi jõudsime järeldusele, et Inglise klubid on sitad Euroopas. Hispaanlased valitsevadki Euroopat viimastel aastatel. Keegi ei vaidlegi ju sellele vastu. Jutt on ju algusest peale käinud ikkagi liigasisese ühtluse ja klubide konkurentsivõime üle.

      Su see viimane lause viitab sellele, et sul reaalselt ongi Bundesliga fännina mingi alaväärsuskompleks tekkinud. Ma ei tea, ma ei oska sind selle koha pealt aidata. Ma pole kunagi öelnud, et EPL oleks maailma parim liiga sest seal mängivad maailma parimad klubid maailma ilusamat jalgpalli. EPL on minu jaoks kõige nauditavam, sest konkurents 6-7 esimese vahel on tihe, võitjat olliselt raskem paberil ennustada, kui teistes tippliigades ja seega lihtsalt kõige põnevam ja nauditavam.
      Jep see kompleksi jutt on ka 5+... kui küsida tohib, kas sa said oma paberid Tallinna või Tartu Ülikoolist... äkki käisime lausa koos kursustel.. enne kui siin diagnoose hakkad panema, siis vaata peeglisse, hinga sügavalt sisse ja lödvestu... ning mötle sellele mis eelnevalt sai loetud...

      a)Me ei ole sinu vastu.
      b)Me ei ründa sind.
      c)Sa oled turvaliselt oma arvuti taga ja keegi ei tee sulle liiga.
      d)Ära unusta, et nagu päris maailmas on etikett on veebibs N-etikett.

      aga tulles tagasi teemasse... siis UEFA ränkingu töin sisse, sest seda on varem korduvalt toodud kunagi üheks argumendiks(mitte sinu poolt, ennetan hala, sest paistab et sinu maailm keerleb ainult sinu ümber ja "mina pole seda õelnud" on lemmik lause alates lasteaiast)
      Kogu käsitlus sai alguse sellest, et nimekad treenerid väidetavalt lähevad EPLi sest see kõige väärikam, tasavägisem ning tugevam liiga... mille peale paar foorumlast juhtisid tähelepanu, et tasavägine, ei pruugi alati tähendada tugev ja vast on sinna minekul põhjuseks ikkagi pigem raha.
      Tegelikult mul hea meel, et oled leidnud midagi mida naudid ning minu eesmärk polegi räusata, et loll... naudi Laligat või Bundesligat... sest mölemad on ägedamad... siin lausa paaril lehel püüti lahata ning üsna asjalikut isegi erinevaid müüte, mis peaksid kinnitama EPLi paremust ning enamus müüdid ei pidanud vett

      Kommentaar


        Algselt postitas Mask Vaata postitust
        Ma küsiks kogu selle vaidluse juures, et mis siis on ikkagi selle 6-7-8 aastaga Inglismaa jalgpallis nii palju muutunud, et klubid ei saa enam Euroopas hakkama? Talvepuhkust ei olnud ju ka toona ning võitlus tiitlile ja Top4 trofeele oli ju sisuliselt sama tihe. Et need põhjused väga ju ei pea vett.
        6-8 aastaga, mis on muutunud.

        Top 4-s soovib istuda stabiilselt Tottenham ja City (üllatajaid on ikka aeg-ajalt, kes tahaks ka 4 hulgas olla, sõltuvalt liigast esinemise tõenäosus pisut erinev). Ehk reaalselt suurenenud konkurents.

        Mahajäämus rahaliigas (staadionid jne), mis alles nüüd hakkab vaikselt lõppema. Hispaania suutis ära osta inglastelt viisakamad mängijaid+manu, city ja chelsea võtsid ülejäänust ka veel aeg-ajalt oma. Lisaks langes sellesse aega ka mitmetes klubides põlvkondade vahetus.

        Klubi iseäralikud asjaolud (Arsenal-staadion, Liverpool- eriti sitt juhtimine, Manu-Ferguson, Chelsea-Abra tõmblemine)

        Vilets klubide juhtimine ja selle tulemusena ka nõrgad üleminekud. Kohati ka langus treenerite kvaliteedis+ liiga taktikaline mahajäämus+pidevad treenerivahetused ei lase kellelgi oma meeskonda üles ehitada.

        Kodukootud talentide vähesus ja palgasõdurite teema.

        + veel need puhkused jne teemad, mis siin mainitud on.

        Kommentaar


          Lisaks demagoogiale sa ka ilmselgelt paned viimastes postides korralikult passiiv-agressiivi. Ja oma lasteaiajutuga sa juba lihtsalt projitseerid mulle tundub.

          Kui me juba sinna teed läksime ja viisakusreeglid kõrvale heita oleme otsustanud ja solvama hakkame siis heakene küll. Meil oli Punktiga võrdlemisi tsiviliseeritud diskussioon käsil ja kes teab, ehk oleks isegi jõudnud kuskile sellega. Siis tulid muidugi sina, lõid jalaga piltlikult vestlusukse lahti, lendasid sisse oma in-your-face stiilis väitlusega ja nüüd tundub, et oled millegi peale veel pahaseks kaa saanud. Kummaline mees.

          See vaidlus on end ammu ammendanud ja suht hämmastama panev, kui leili võivad mõned vennad minna paari süütu lause peale. Arsenali teemas, inglise liiga kohta kirjutatuna. Omas kontekstsis mõelduna. Müstika.

          Kommentaar


            Algselt postitas coco Vaata postitust
            Lisaks demagoogiale sa ka ilmselgelt paned viimastes postides korralikult passiiv-agressiivi. Ja oma lasteaiajutuga sa juba lihtsalt projitseerid mulle tundub.

            Kui me juba sinna teed läksime ja viisakusreeglid kõrvale heita oleme otsustanud ja solvama hakkame siis heakene küll. Meil oli Punktiga võrdlemisi tsiviliseeritud diskussioon käsil ja kes teab, ehk oleks isegi jõudnud kuskile sellega. Siis tulid muidugi sina, lõid jalaga piltlikult vestlusukse lahti, lendasid sisse oma in-your-face stiilis väitlusega ja nüüd tundub, et oled millegi peale veel pahaseks kaa saanud. Kummaline mees.

            See vaidlus on end ammu ammendanud ja suht hämmastama panev, kui leili võivad mõned vennad minna paari süütu lause peale. Arsenali teemas, inglise liiga kohta kirjutatuna. Omas kontekstsis mõelduna. Müstika.
            Passiv-agressiivsust tajusin ka ise (vabandust) aga see polnud eesmärk... eks tooni loob lugeja ka ise natukene ning ma peegeldasin sulle sinu stiili vastu... nii nagu see minule paistis (ehk tekitasin ka selle ise, ei tea)
            Päris nii ma ka sisse ei sadanud (alguses osalesid vestluses Malagar, Punkt ja Mina*) vaid täpsustasin müüte ning liialdusi mida sa agaralt... aga vahest ka enda teadmata levitasid.
            Elu ongi müstiline... mis ma ikka oskan kosta

            *minu paha, kontrollisin ning sa olidki juba alguses olemas.
            ** Punkt argumenteeris aga sina loopisid loosungeid lihtsalt õhku... no nii nagu sa minu peale näpuga näitasid (alaväärsus, demagoogia... jne) ja Savisaare nime hõikasid.... väga tsiviliseeritud töesti....
            *** aga las see köik jääda, ärme pikka viha pea ning nagu ma juba mainisin ei püüagi ma sinu meelt muuta vaid mõista osade müütide põhjuseid.

            Kommentaar


              Igasugust sildistamist stiilis "premmipeded" ja nende paikapanemine tuli ikka teie poolt ennem. Ehk, et väga huvitavalt tõmmati end käima küll ja kukuti midagi tõestama.
              Victoria Concordia Crescit

              Kommentaar


                Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                Igasugust sildistamist stiilis "premmipeded" ja nende paikapanemine tuli ikka teie poolt ennem. Ehk, et väga huvitavalt tõmmati end käima küll ja kukuti midagi tõestama.
                Vaatasin ikka kohe mitu lehte tagasi aga sellist väljendit kül ei leidnud... et keegi nii julmalt oleks end vastandanud
                eks see ole elu loomulik osa... et kui endine kuningas on juba vana ja väeti... siis kes saab hüäänidele seda pidupäeva nüüd keelata... kui väsinud ja vaaruv lõvi korisedes tolmu vajub... muidugi parastamine pole ilus ning ega see kauaks nii ei jää... loodetavasti.
                Ma kül ei usu, et keegi vägisi soovis kedagi panna paika... ühe foorumi inimesed ikkagi... pigem räägiti inglastest,, nende meediast ning nende poolt levitatud müütidest.
                Ei midagi isiklikku aga mind näiteks tüütas tõesti ära see aastast-aastasse parima liiga trummi tagumine... eriti kui mõõdupuu, millega seda mõõdeti muutus vastavalt.

                Kommentaar


                  See mingi oma luulu sul pigem, minuarust. Korduvalt räägitud, et keegi ei arvagi, et parimad ollakse.
                  Victoria Concordia Crescit

                  Kommentaar


                    Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                    See mingi oma luulu sul pigem, minuarust. Korduvalt räägitud, et keegi ei arvagi, et parimad ollakse.
                    Olen siin foorumis aastast 2006 olnud lugeja ning võin üsna veendunult õelda, et nii mönedki siin just seda korduvalt on väitnud... ja püüdnud tõestada... see pole kivi sinu kapsaaeda muidugi.
                    Etskäe järgmine psühholoog lendab platsi... ja diagnoosiks luulud... vägev värk muidugi... mis ma ikka oskan kosta... andekad inimesed kokku sattunud

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      Olen siin foorumis aastast 2006 olnud lugeja ning võin üsna veendunult õelda, et nii mönedki siin just seda korduvalt on väitnud... ja püüdnud tõestada... see pole kivi sinu kapsaaeda muidugi.
                      Etskäe järgmine psühholoog lendab platsi... ja diagnoosiks luulud... vägev värk muidugi... mis ma ikka oskan kosta... andekad inimesed kokku sattunud
                      No alates 2006ndast kuni 2014ndani (oli vist toona viimane inglaste poolfinaal) ikka nipet-näpet tehti ka Euroopas, et haip (mis saare pääl nagunii kergelt tekib) päris tühja polnud. A need viimased paar aastat on legit mu meelest vaid Ott Järvela kisanud, et premm is tha shit ja varsti teevad oma top4-ga eliitliiga ja manner imegu muna (väike liialdus obv).
                      Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                        No alates 2006ndast kuni 2014ndani (oli vist toona viimane inglaste poolfinaal) ikka nipet-näpet tehti ka Euroopas, et haip (mis saare pääl nagunii kergelt tekib) päris tühja polnud. A need viimased paar aastat on legit mu meelest vaid Ott Järvela kisanud, et premm is tha shit ja varsti teevad oma top4-ga eliitliiga ja manner imegu muna (väike liialdus obv).
                        Ikka tehti ning tehakse loodetavasti ka tulevikus uuesti.
                        Eks see premmi pimesi kummardamine ole omane mitmele pölvkonnale ning ega see polegi etteheide.

                        Kommentaar


                          seda võibki jääda vaidlema, mis liiga tugevaim on, aga ilmselge, et hetkel Euroopa mõistes ollakse TOP 3st ikka väljas. Pigem on imelik see, et kui mõni Inglise mansa kaotab mõnele "mudaliiga" (näiteks Belgia) tiimile, siis halvustatakse võitjat ikka tublisti, nagu oleks ootamatu või vastuvõetamatu, et Inglise tiim kaotab. Vähem sõimamist, seltsimehed, niru muidugi kui oma lemmikud kotti pannakse, aga ilmselt on viga siiski nendes, mitte vastastes

                          Kommentaar


                            Fakt on see, et premi 15. (paar vooru tagasi ka relegation tsoonis) meeskond on CL top8 hulgas. Mitte ühegi teise liiga 15. meeskond sellega hakkama ei saaks.
                            Je suis Nasfal

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                              Fakt on see, et premi 15. (paar vooru tagasi ka relegation tsoonis) meeskond on CL top8 hulgas. Mitte ühegi teise liiga 15. meeskond sellega hakkama ei saaks.
                              Et siis sellest võime järeldada mida... et isegi premmi releka satsid on tasemelt CLi top8 hulgas või... ma parem ei hakka see oleks liiga lihtne... samas juba vastates neelasin sööda alla... job well done

                              Wolfsburg löpetas eelmine hooaeg kohal nr. 8 (sel hooajal hetkel kohal nr. 15.) aga veerandfinaali esimeses mängus vöideti Reali 2:0 (Madridis mängiti see kahjuks maha ja kaotati 0:3) aga ma ei arva nüüd, et see oleks üldse mingi näitaja... lihtsalt kui otsida, siis leiaks selliseid näiteid veel ja veel.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                                Fakt on see, et premi 15. (paar vooru tagasi ka relegation tsoonis) meeskond on CL top8 hulgas. Mitte ühegi teise liiga 15. meeskond sellega hakkama ei saaks.
                                2010/2011 mängis Schalke CL-i poolfinaalis, lõpetades samal aastal Bundesligas 14.kohal. Ehk siis relegatsioonile lähemal, kui Inglismaa 15-s. Seega tood välja mingi lambise anomaalia, et see sobivalt enda kasuks pöörata. Aasta hiljem oli Marseille CL-is kaheksa hulgas, lõpetades Prantsusmaal 10.kohal (kuhu vabalt ka Leicester võib hooaja lõpuks jõuda). On neid näiteid küll. Ja tulla jutuga, et ainult Premieri satsid sellega hakkama saavad, on järjekordne bullshit.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X