320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

No c' mon, mis nendel Itaalia klubidel CL-s viga on???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Orginally posted by Lubella

    Orginally posted by Artur

    Chievo Veronal on tõesti vabandus olemas, aga vaata näiteks Inglismaad, ka kõige väiksematel meistriliiga klubidel on staadionid puupüsti täis. Seega ei ole mõtet mängida staadionil, mis mahutab 45 000, kus heal juhul on staadionil 12 000 inimest. Probleem on osalt ikkagi ka inimeste suhtumises. Ega ma Chievo Veronal puhul räägigi sadadest tuhandetest fännidest, kuid see ei ole normaalne, et veel kuu aega tagasi Scudetto eest võitleval klubil 25%-line staadioni täituvusprotsent. Chievo probleemi lahenduseks oleks kindlasti vaatajasõbralikum staadion, mis ei sarnaneks kergejõustikuareeniga.
    Aga Chievo puhul on tegu ju ikkagi klubiga, keda enne seda hooaega mitte keegi ei pidanud võimalikuks Scudetto kandidaadiks, seega kus tal need suured pealtvaatajate arvud ikkagi olla saaks. Uue staadioni ehitamine võib-olla aitaks, pigem aitab aga aeg e. see kui Chievo veel mõned aastad Serie A-s vastu peab ning uusi toetajaid juurde tekib. Staadioni ehitamise puhul on ikkagi küsimus rahas . Ei Hellas Verona ega Chievo pole ju rikkad klubid. Peale kõige muu uus staadion tähendaks ju ka kallimaid piletihindu (millegiga tuleb kulutused ju tasa teha). Tehes väiksema staadioni, tuleks vist pidada derby praegusel staadionil .
    Staadioni kuju üksi ei loe midagi. Samas tean klubi Serie B-s, kellel on küll väike, aga siiski kergejõustikustaadion ning täituvus on u. 50% (klubi on üsna tabeli lõpus). Nii et palju oleneb suhtumisest...
    Uute staadionite ehitamine oleks tore küll aga raha, raha, raha...sest mis tagaks, et uuele staadionile rohkem rahvast tuleks? On Sul mõnd näidet soovitavalt Itaaliast, kust pelgalt uus staadion oleks pealtvaatajate arvu oluliselt suurendanud?
    Kui lubaksid küsida, mis klubiga Serie B-s tegu on? Ega ma räägigi sellest, et oleks vaja ilmtingimata uus staadion ehitada, vaid olen kindel, et Verona linnas Chievo kodukandis on kindlasti väiksemaidki staadioneid, kus
    annaks klubil oma kodumänge pidada. See võiks mahutada kas või ütleme 10 000 jalgpallihuvilist. Derby'st niipalju, et piletid satuksid siis hinda, see oleks jalgpalli üldisele arengule Itaalias kindlasti väga kasulik. Heaks näiteks tooks mina Venezia klubi, mille Pierluigi Penzo nimeline staadion mahutab 13 000 jalgpallihuvilist, ja uskuge mind, sellel staadionil on atmosfäär palju parem kui Bentegodil. Fännid on tulisemad.

    Kui nüüd rääkida võrdlusest Inglismaaga, sellest pole vist enne juttu olnud, siis arvan, et Inglismaa jalgpallistaadionite suurema täituvusprotsendi põhjuseks on see, et seal käivad kohtumisi vaatamas ka need inimesed, kes tegelikult tulihingelised fännid pole: ütleme, et nende jaoks on see selline hea püha- või laupäeva ajaviitmisvõimalus sõpradega kokku saada, mängu jälgida. Itaalias aga need inimesed, kes oma klubist tõeliselt hoolivad ning on oma meeskonna andunud fännid. Kõik eelnev on loomulikult kõigest spekulatsioon.

    Kommentaar


      #17
      Orginally posted by Artur

      Tahaksin öelda, et Itaalia jalgpalli madalseis ei peegeldu ainult Meistrite Liigas vaid ka kodustes meistrivõistlustes.

      Serie B-st ei hakka üldse rääkimagi, rahva huvi nõrgema liiga vastu on pea olematu.
      Kuigi ei pea ennast väga suureks itaalia jalgpalli spetsialistiks, vaidleks siiski itaalias käinuna (ja seal kohalikega ka suhelnuna) vastu sellel , et seria B ei huvita kedagi.Vastupidi Serie B ja isegi C võistkonnad lähevad rahvale korda ja kuidas veel.Ma pole näinud ühtki rahvust kes elaks niipalju jalgpallile kui itaallased.See , et staadionil on serie B võistkonnal ainult! 12 000 inimest, tähendab, et kui seal linnaosas on 12000 elannikku, siis on kõik ka staadionil.Otse loomulikult on ka itaallastel omad monopolid (Inter, ACM, Roma, Lazio), aga suurem osa nende fänne ei ole tõepoolest nende linnade elanikud.Need on ninimetatud lokaalsed fännklubid kelle sõit ja viibimine mängudel on omaette elustiil.
      Kõige selle lõpetuseks on mul siiski itaalia klubide konkurentsist langemise üla siiralt kahju, kuna tegelikult on itaallased suutnud siiski tipus püsida enamalt jaolt omade meestega ja mõne erandiga on välismaalaste kasutamine siiski klubidele liigne luksus.
      299195

      Kommentaar


        #18
        Orginally posted by Artur

        Kui lubaksid küsida, mis klubiga Serie B-s tegu on? Ega ma räägigi sellest, et oleks vaja ilmtingimata uus staadion ehitada, vaid olen kindel, et Verona linnas Chievo kodukandis on kindlasti väiksemaidki staadioneid, kus
        annaks klubil oma kodumänge pidada. See võiks mahutada kas või ütleme 10 000 jalgpallihuvilist. Derby'st niipalju, et piletid satuksid siis hinda, see oleks jalgpalli üldisele arengule Itaalias kindlasti väga kasulik. Heaks näiteks tooks mina Venezia klubi, mille Pierluigi Penzo nimeline staadion mahutab 13 000 jalgpallihuvilist, ja uskuge mind, sellel staadionil on atmosfäär palju parem kui Bentegodil. Fännid on tulisemad.

        Kui nüüd rääkida võrdlusest Inglismaaga, sellest pole vist enne juttu olnud, siis arvan, et Inglismaa jalgpallistaadionite suurema täituvusprotsendi põhjuseks on see, et seal käivad kohtumisi vaatamas ka need inimesed, kes tegelikult tulihingelised fännid pole: ütleme, et nende jaoks on see selline hea püha- või laupäeva ajaviitmisvõimalus sõpradega kokku saada, mängu jälgida. Itaalias aga need inimesed, kes oma klubist tõeliselt hoolivad ning on oma meeskonna andunud fännid. Kõik eelnev on loomulikult kõigest spekulatsioon.
        Venezia fännidega seoses tuleb mulle meelde paari aasta tagune karikamäng Venezia-Lazio, kuna esimese mängu oli võitnud Lazio 5:0 (pealtvaatajaid polnud sellelgi mängul mitte väga palju), siis tuli mängu vaatama käputäis pealtvaatajaid, kellest valdav enamus olid jaapanlased, kes olid tulnud vaatama jaapanlasest mängijat .
        Tegelikult kindlasti on Chievo kandis mõni väiksem staadion, kuid kahtlen, kas see üle paarituhande pealtvaataja mahutaks, 10 000 staadioni seal vaevalt on. Ning kui selline staadion peakski olemas olema, siis tõenäoliselt ei vasta ta nõuetele, mida sellise taseme staadioni mängudele esitatakse.Tulenevalt ilmastiku vingerdustest oli neil talvel raskusi, et praegunegi staadion mängukorda saada.
        Näiteks mina ei saa aru, miks Serie B klubi Cittadella mängib oma mänge Padovas 20000-sel staadionil, kuid pealtvaatajaid on 1000-2000 vahel (täituvusprotsent 5-10), ometigi on Cittadella täiesti eraldi koht ning arvata on, et mingi 1000 staadion seal lähikonnas siiski on. See viiski mind oletusele, et ju siis on staadionile esitatavad nõuded niisugused, millele iga staadion ei pruugi vastata.
        Nii vahemärkusena, kui ma selle AC Torino väiksema staadioni idee välja pakkusin, siis kui ma üldse millegile mõtlesin, siis just sellele, et võiks leida mõne väiksema staadioni Torino lähedal .
        Ah ja see Serie B klubi, keda silmas pidasin on Siena , liialdasin eile 50% päris täis ei tule, aga siiski 4000-5000 pealtvaatajat on päris tavaline (staadioni mahutatavus veidi alla 11000, elanikke 55000).
        Staadionile satuvad enamasti jah oma klubi fännid, põhjuseid on siin mitmeid, nt. juba mainitud üsna krõbedad piletihinnad, eriti külgtribüünide puhul, arvata on, et nii mõnigi niisama jalgpallihuviline tahaks mängu näha hea koha pealt aga pilet on liiga kallis. Teiseks Itaalias valitsev menefregismo ehk ükskõiksus nende asjade vastu, mis inimest otseselt ei puuduta. Seega kui ole tegemist minu klubiga, siis vaatama ka väga ei kipu.

        Lõpetades positiivsemate nootidega, midagi siiski tehakse, et pealtvaatajaid staadionile meelitada nt. naistele odavamad piletihinnad. Positiivne näide on ka Perugia initsiatiiv laste tasuta staadionile laskmisest (mida ühe mängu puhul tehti).




        Kommentaar


          #19
          Orginally posted by INCE

          Orginally posted by Artur

          Tahaksin öelda, et Itaalia jalgpalli madalseis ei peegeldu ainult Meistrite Liigas vaid ka kodustes meistrivõistlustes.

          Serie B-st ei hakka üldse rääkimagi, rahva huvi nõrgema liiga vastu on pea olematu.
          Kuigi ei pea ennast väga suureks itaalia jalgpalli spetsialistiks, vaidleks siiski itaalias käinuna (ja seal kohalikega ka suhelnuna) vastu sellel , et seria B ei huvita kedagi.Vastupidi Serie B ja isegi C võistkonnad lähevad rahvale korda ja kuidas veel.Ma pole näinud ühtki rahvust kes elaks niipalju jalgpallile kui itaallased.See , et staadionil on serie B võistkonnal ainult! 12 000 inimest, tähendab, et kui seal linnaosas on 12000 elannikku, siis on kõik ka staadionil.Otse loomulikult on ka itaallastel omad monopolid (Inter, ACM, Roma, Lazio), aga suurem osa nende fänne ei ole tõepoolest nende linnade elanikud.Need on ninimetatud lokaalsed fännklubid kelle sõit ja viibimine mängudel on omaette elustiil.
          Kõige selle lõpetuseks on mul siiski itaalia klubide konkurentsist langemise üla siiralt kahju, kuna tegelikult on itaallased suutnud siiski tipus püsida enamalt jaolt omade meestega ja mõne erandiga on välismaalaste kasutamine siiski klubidele liigne luksus.
          Ma mõtlesin selle all eelkõige ikkagi Serie B suurklubisid, nagu Napoli ja Sampdoria, inimeste huvi klubi vastu on peale relegatsiooni oluliselt langenud. Lihtsalt hale on vaadata, kuidas kunagi Itaalia meistriliiga tipus konkureerinud klubid kuskil madalama liiga keskel vaevlevad.

          Kommentaar


            #20
            Mis puutub Napolisse, siis ei paista see klubi peale legendaaarse Maradona lahkumist enam üldse jalgu alla saavat.parim saavutus ongi üle ühe -kahe hooaja serie A-s tuulutamas käia.samas ei puudunud ju möödunud aastal just palju , et oleks püsimagi jäädud.Sama kehtib ka Sampdoria suhtes.Üldse on minu arvates (kui vis tippu välja jätta) üks 15 liikmeline grupp suht võrdseid klubisid kes läbi aastate mängivad kohtadele 6 - 16 ja serie B 5 esimest kohta.
            Lisaks Sampdoriale ja Napolile kannaks nende seltskonda ka Empoli ja Avellino.
            299195

            Kommentaar


              #21
              Orginally posted by Artur

              Ma mõtlesin selle all eelkõige ikkagi Serie B suurklubisid nagu Napoli ja Sampdoria, inimeste huvi klubi vastu on peale relegatsiooni oluliselt langenud. Lihtsalt hale on vaadata, kuidas kunagi Itaalia meistriliiga tipus konkureerinud klubid kuskil madalama liiga keskel vaevlevad.
              See tuletas mulle meelde ühe mõtte, mida olen peast läbi lastnud just seoses nt. AC Torinoga, tegemist on ju kunagise (küll üsna ammuse) tippklubiga ning selge on see, et inimesed on pettunud, kui peavad oma klubi mitte nii tipptasemel nägema. See võtab just ära neid pealtvaatajaid, kes mitte kõige tulihingelisemad fännid ei ole.
              Napolist niipalju, et nad mängisid üsna pikalt see hooaeg Beneventos, õigust öelda põhjusest ma nagu eriti hästi aru ei saanud, vist oli see seotud ka vähese fännide huviga, aga ka staadioni remonti vist tehti?
              Sampadoria (nii nagu mõned itaallased hääldavad) elik Sampdoria mängib ju spetsiaaljalgpallistaadionil, jälle näide sellest, et staadionist üksi ei piisa (kuigi minu arvates on see staadion päris kole). Seal on vist ka probleem rohkem inimestes, oli juhust viibida Genovas ajal kui linna teine klubi Genoa võitis ühe serie B voorumängu, kuid olles vahetult pärast mängu staadioni lähedal, ei taibanud ma tükk aega, et kohalik klubi oleks võitnud, erilist rõõmu küll fännide nägudelt ei lugenud.

              Kommentaar


                #22
                Torino oli tõesti suurklubi kuni ühe hirmsa lennuõnnetuseni, kus kogu tollane meeskond surma sai. Ja Napoli oli ka suurklubi, kuni juhtus üks teist laadi õnnetus - ja see on juba seotud Diego Armandoga. Aga originaalteemast on siin kuidagi kõvale kaldutud? Miks siis ikkagi Euroopas nii kehvasti? Kas tegu on ainult väliste mõjuritega, või on Itaalia klubide mänguga ka puht taktikaliselt midagi lahti?
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  #23
                  Orginally posted by mcnamara

                  Torino oli tõesti suurklubi kuni ühe hirmsa lennuõnnetuseni, kus kogu tollane meeskond surma sai. Ja Napoli oli ka suurklubi, kuni juhtus üks teist laadi õnnetus - ja see on juba seotud Diego Armandoga. Aga originaalteemast on siin kuidagi kõvale kaldutud? Miks siis ikkagi Euroopas nii kehvasti? Kas tegu on ainult väliste mõjuritega, või on Itaalia klubide mänguga ka puht taktikaliselt midagi lahti?
                  Meistrite Liiga kohapealt on niimoodi väga raske kommenteerida. Mängijates põhjus kohe kindlasti pole, võite küll rääkida, et üha rohkem staare lahkub Itaaliast välismaale, kuid AS Roma klubivärvidesse kuuluvad sellised pallurid, nagu Francesco Totti, Damiano Tommasi, Gabriel Batistuta, Walter Samuel, Cafu, Vincent Candela jne. Need mehed on oma ala absoluutsed tipud, lisaks veel suur hulk teisi rahvusvaheliselt tunnustatud jalgpallureid. Põhiprobleemiks on vähemalt minu arvates liiga ületähtsustamine. Liigavõit tähendab itaallastele endile palju rohkem, kui näiteks Meistrite Liigas finaali jõudmine. AS Romal on mäng Lazioga palju tähtsam kui kohtumine Manchester Unitediga.

                  Kui rääkida üldiselt Itaalia jalgpalli madalseisust, siis probleeme Itaalias on hetkel tõesti sedavõrd palju, et arvatavasti ei tea keegi isegi täpselt, milles seisneb probleem, suur madalseis koosneb paljudest väikestest nüanssidest nagu pealtvaatajad, suhtumine, mängustiil jne. Võib ainult spekuleerida, mis Itaalia jalgpalli paigalseisu peapõhjuseks on.

                  Miks sinu arvates Luigi Ferraris kole on? Minule igastahes meeldib. Napolist niipalju, et San Paolo ei kujuta ju arhitektuuriliselt absoluutselt mingisugust kunstilist väärtust, kuid iga mängu teevad staadionil unustamatuks just Napoli andunud fännid. Tõsi, pealtvaatajate hulk on ka seal maruliselt vähenenud. Aastaid tagasi võis staadionil kohata circa 70 000 pealtvaatajat, praegu, nii nukker kui see ka poleks, vaatab staadionil kohtumist keskmiselt 14 000 jalgpallihuvilist. Napolil Chievo-vabandus puudub, kuna Napoli näol on tegu ikkagi miljonilinnaga. Täpset rahvaarvu küll ei tea, kuid üle 3 miljoni peaks see ulatuma küll.

                  Kommentaar


                    #24
                    Orginally posted by Artur

                    Tõsi, pealtvaatajate hulk on ka seal maruliselt vähenenud. Aastaid tagasi võis staadionil kohata circa 70 000 pealtvaatajat, praegu, nii nukker kui see ka poleks, vaatab staadionil kohtumist keskmiselt 14 000 jalgpallihuvilist. Napolil Chievo-vabandus puudub, kuna Napoli näol on tegu ikkagi miljonilinnaga. Täpset rahvaarvu küll ei tea, kuid üle 3 miljoni peaks see ulatuma küll.
                    Ma arvan, et suur osa neist 70000-st oli seal Maradona pärast. Napoli pole ju enam see ilma temata. Kohutavalt traagiline lugu tegelikult. Muide Maradona poega (keda ta ise ei ole kunagi tahtnud enda pojaks pidada) peetakse Itaalias lootustandvaks palluriks. Ta on praegu vast 14-aastane?
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      #25
                      Kas keegi nõustuks minuga kui pakun välja , et järgmine itaalia meeskond kes euroopas midagi saavutab on Inter.Vastus väga lihtne.Nad said ühe maailma tipptreeneritest, kes tänu oma diktaatorlikele kalduvustele suudab staarid maapeale tagasi tuua ja neile meelde tuletada, mille eest neile palka makstakse.
                      Samas on tohutu potensiaal juvel , kes tänu Lippi noorenduskuurile on koostamas uut,noort ja löögivõimelist võistkonda.Kui lisada siia juurde veel paar välismalast, kes oma riikides on absoluutsed tipud (Nedved, Thuram, Trezeguet), siis on just Lippi (ja ei keegi muu) see kes Juve endise hiilguse taastab.
                      299195

                      Kommentaar


                        #26
                        Orginally posted by mcnamara

                        Orginally posted by Artur

                        Tõsi, pealtvaatajate hulk on ka seal maruliselt vähenenud. Aastaid tagasi võis staadionil kohata circa 70 000 pealtvaatajat, praegu, nii nukker kui see ka poleks, vaatab staadionil kohtumist keskmiselt 14 000 jalgpallihuvilist. Napolil Chievo-vabandus puudub, kuna Napoli näol on tegu ikkagi miljonilinnaga. Täpset rahvaarvu küll ei tea, kuid üle 3 miljoni peaks see ulatuma küll.
                        Ma arvan, et suur osa neist 70000-st oli seal Maradona pärast. Napoli pole ju enam see ilma temata. Kohutavalt traagiline lugu tegelikult. Muide Maradona poega (keda ta ise ei ole kunagi tahtnud enda pojaks pidada) peetakse Itaalias lootustandvaks palluriks. Ta on praegu vast 14-aastane?
                        14 või siis nüüd juba 15. Diego Armando Maradona Jr.'i kohta niipalju, et paljud jalgpallianalüütikud ja -spetsid arvavad ikkagi, et noor Maradona pole pooltki nii talendikas kui tema isa. Maradona poja näol pidavat tegu olema kaitsva poolkaitsjaga, pidavat olema hea man marker. Suhteliselt hea driblaja ning piisavalt kiire. Mees tegi ka oma debüüdi Itaalia U-17 koondise eest.

                        Kommentaar


                          #27
                          Orginally posted by mcnamara

                          Torino oli tõesti suurklubi kuni ühe hirmsa lennuõnnetuseni, kus kogu tollane meeskond surma sai. Ja Napoli oli ka suurklubi, kuni juhtus üks teist laadi õnnetus - ja see on juba seotud Diego Armandoga. Aga originaalteemast on siin kuidagi kõvale kaldutud? Miks siis ikkagi Euroopas nii kehvasti? Kas tegu on ainult väliste mõjuritega, või on Itaalia klubide mänguga ka puht taktikaliselt midagi lahti?
                          Kui ma põhjust teaksin (ja lahendust), siis ei peaks vist siin Eestis konutama, vaid saaks kõva raha kuskil Itaalias kokku ajada .
                          Olgu siis mõned põhjused, millest enamus ei ole minu enda välja mõeldud, vaid itaalia ajakirjandusest nopitud (osa neist kuulsin aasta tagasi, kuid probleem on ju sama).
                          Põhjuseid on nii sisemisi kui ka väliseid, kuna väliseid põhjuseid on natuke juba puudutatud, siis kõigepealt mängu ennast puudutavad põhjused.
                          - Itaalias pole mäng nii tehniline, pigem taktikaline, seetõttu on neil raske mängida tehnilistemate meeskondade vastu.
                          - Kohtunikud vilistavad teist moodi, see ei tähenda sugugi seda, et Itaalia meistrivõistlusel tooremalt mängida lastakse, pigem vastupidi, ei tule meelde, kes Itaalia treeneritest väitis, et Itaalias vilistatakse liiga tihti ning see rikub mängurütmi.
                          - Väljakute konditsioon Itaalias, selle kohta olen nurinat kuulnud õige mitu korda. See omakorda toob kaasa sagedased vigastused (üks peamistest põhjustest, miks Laziol see hooaeg CL nii kehvalt läks . )

                          Muudest põhjustest:
                          - Siin juba mainitud kohaliku liiga ületähtsustamine. Kui keegi Euroopas ei mängi või varem välja kukub ollakse agarad lugema mitu mängu peab veel püsima jäänud meeskond rohkem pidama. Mõte on alati "meie mängime vähem mänge, järelikult meie võidame," tahes-tahtmata mõjutab see ka teisi klubisid.
                          - Psühholoogia, st. ka juba mainitud pealtvaatajate ning ajakirjanduse surve. See on ka juba mõnda aega probleemiks, "Itaalias võib oma õhtuseid mõtteid järgmise päeva ajalehest lugeda.
                          - Meeskondade siseprobleemid, pole eriti teemaks praeguse krahhi puhul, kuid teatud hulgal klubidel on probleemid siseprobleemid. Alles äsja tunnistas Parma president Tanzi, et probleemid on sisemised ning klubi organisatsioon ei ole piisavalt tugev. See, et asjad Parma puhul asjad korrast ära olid (on), sai aru juba eelmisel aastal, eriti kui Sacchi (kes jälle Parma treener on) pärast lühikest ametisolekuperioodi tervislikel põhjustel treeneri kohalt tagasi astus. Kuigi juba siis tundus asi kahtlane, Sacchi, keda on kritiseeritud varemalt ikka väga palju, lahkub viidates, et närvid ei pea pingele vastu?!? Kuna ta nüüd juba mitu kuud ametis on olnud ning juttu närvide krussiminekust ei ole küll kuulnud. Sama jutt ka Passarella vallandamise kohta, alles päev varem lugesin, et Parma usaldab täielikult teda ning päev hiljem (vahepeal ühtegi mängu ei toimunud) lasti mees lahti. Üldse on treenereid Parmas kahe viimase aasta jooksul vahetatud tihemini sokke ning tavaliselt pole ka valmis varutud uut treenerit. Läks vist liiga pikaks Parma probleemide kirjeldamiseks, aga päris teemast mööda ehk ei ole: oli ju Parma eelmise aasta 4. võiskond ning mängis ka CL eelringis, kuid kukkus kohe välja.
                          - Ostupoliitika, sellest oli siin kah juba juttu, aga mõista millal tehakse kasulikke oste ja millal mitte, pole alati nii lihtne. Mida nt. Roma see aasta valesti tegi? Et piirdus enam-vähem sama meeskonnaga? Tegelikult on probleemiks iga hinna eest teenida.

                          OK, esialgu piirdun sellega, kuigi arvan, et lihtsam on anda vastust konkreetsete klubide ebaedu põhjuste kohta kui sellist üldist juttu.
                          Muideks, Cappello väitis enda õigustuseks, et ta ei olnud kunagi sellist Liverpooli mängimas näinud .

                          Kommentaar


                            #28
                            Juve puhul ma seda ka tõesti loodan, et Lippi Juve uuesti tippu viiks või tipus ta küll on, aga ka Euroopas läbi lööks. Agnelli on ka öelnud, et Lippilt ei oodata see aasta suurt, sest rõhk on pandud järmistele aastatele. Ühtlasi ma arvan ka seda, et Juve on üks vähestest meeskondadest, kes oma treeneri valikul õige otsuse tegi, sest Lippi on teinud imet selle võistkonnaga ja ta tunneb läbilõhki seda võistkonda. Need ülejäänud suured klubid, kes omavahel koguaeg treenereid vahetavad on ikka suht lollid, väljaarvarud Interi ja Roma loomulikult.

                            Kommentaar


                              #29
                              Lubella, ma arvan, et sa praegu kordasid just selle kogu jutu üle, mille me kuidagimoodi kahepeale valmis nikerdasime.

                              Räägid, et Itaalias ei ole mäng tehniline. Väidan, et Itaalias on tunduvalt rohkem selliseid tehnikaspetse, kes võiksid ühe liigutusega mängu ära teha: Totti, Del Piero, Rui Costa, Baggio jne. Mis puutub väljakute konditsiooni, siis see pole nüüd küll mingi probleem. Ise pole veel ühtegi vigastust näinud, mis oleks otseselt tingitud kehvast väljaku seisukorrast.

                              Toonitaksin veelkord, et kõik need sinu ja minu poolt väljapakutud probleemid on kõigest oletused. Tegelikult ei tea meist täpselt keegi, milles peitub tegelik Itaalia jalgpallimeeskondade ebaedu.

                              Kommentaar


                                #30
                                Orginally posted by Lubella
                                Muideks, Cappello väitis enda õigustuseks, et ta ei olnud kunagi sellist Liverpooli mängimas näinud .
                                Ma arvan, et ta oli lihtsalt Barcelona mõju all - need ju seal väitsid, et Liverpool mängib mingisugust mänguilu tapvat vutti. Tegelikult on lugu selles, et Houllier oskab meisterlikult mängutaktikaga varieerida. Kui vaja, siis küll need mehed ikka ründavad ka! Aga Lubella - tänan põhjaliku analüüsi eest - lausa lust lugeda.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X