320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Amsterdam'i Ajax

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jagiellonia 1-4 Ajax

    Kui välja arvata esimesed 10 minutit, siis üllatavalt nauditav mäng!. Meenusid isegi head ajad, kui Ajax oli ründav ja pressis järeleandmatult isegi vastase poolel.
    Mäng algas sellega, et juba 4ndal minutil magas meie kaitse maha nurgalöögi lahtimängimise ja selle tagajärjel läks kodumeeskond ette. Peale kümnendat minutit aga haaras Ajax ohjad ja seda nii tugevasti, et oli jumala ime, et poolajale ei mindud vähemalt 1-5 eduseisul. Viigivärava eest hoolitses Berghuis, kes andis suurepärase läbisöödu kaitseliini taha Akpomile. Viimane kõigi imestuseks suutis lõpuks ometi jala valgeks saada, Berghuis ja Passveer on ainukesed, kes on alles meeskonnast, mis väljus CL grupifaasist ainult võitudega. Ja need kaks on ka selle meeskonna minu meelest parimad tänapäeval. Hea, et Berghuis ära ei läinud (kuigi jah endise Feyenoordi kaptenina on ikka imelik teda meie värve kandmas näha). Järgmise värava eest hoolitses Godts, kes suunas suurepärase Renchi tsenderduse väravasse. Godts-ilt oli täna nii ja naa mäng...lõi küll ühe ära, kuid võimalusi oli tal vähemalt 4-5, mis oleks võinud lõppeda väravaga. Sealhulgas teisel poolajal seisul 1-4 kehvalt löödud penalt.
    Kolmanda lõi taas Akpom, kes jõudis esimesena peale väravavahi törjet tagasi põrkanud pallini. Seejärel tõmmati karistusalas maha Boomen ja Akpom sai vormistada lõppseisu ning ühtlasi oma esimese hattricki. Mängu lõpp (viimased 7-8 minutit) anti küll vastastele, kuid poolakad midagi ohtlikku toota ei suutnud. Selline lõppseis viitab justkui sellele, et edasipääs Euroopa liigasse on vormistamise küsimus oma kodumurul. Aga teades, et tegu on Ajaxiga ei julge ma kunagi enne aega rõõmustada. Eile puudus põhikoosseisust Fitz-Jim näiteks ja keskväli oli kohe palju tugevam. Berghuis keskel koos Hendoga oli võimas duo. Ma arvan, et Taylorit ja Fitz-Jimi ei tohi korraga platsil hoida. Me pääseme vaid kui emb kumb on pingil. Forbs oli natuke nähtamatu ja tal oli ka üks suurepärane võimalus, mille takistas kaitse ennastsalgav tegevus. Brobbey ja Bergwijni tulek platsile minu meelest jällegi üllatavalt ei muutnud üldse mitte midagi vaid tegi seisu hoidmise ainult raskemaks...veider... Aga praegu on Ajaxis niipalju veidrust, et ma ei saa enam üldse aru, kes, kus, mis teeb. See selleks.
    Ajaixa liitus Juventusest kaitsja Rugani. Pidavat pakkuma Šutalole konkurentsi. See oli Farioli soov. Liitus meiega aastaks laenuga.
    Jakov Medic läks laenule Bochumisse.
    Borna Sosa läks laenule Torinosse.
    Ehk vaikselt ükshaaval hakatakse Mislintate grand oste laiali saatma.
    Suvega müüdi veel Coinsesao (kahjuks) Portosse tagasi, Jorge Sanches mehhikosse tagasi, Georges Mikautadze Metz-i tagasi (debiilne diil arvestades, et tal oli suurepärane EM ning Metz müüs ta kohe edasi Monacosse suure kasumiga) ja lõpetuseks läks Rulli Marseillesse.

    Järgmine mäng on korduskohtumine poolakatega arenal 29 august. Peale seda kohe klassikier Feyenoordiga pähapäeval.

    Kommentaar


      Indrek, saad Ajaxit Riiga vaatama minna. Kalender selgub homme.
      Wij komen terug met de cup in de hands

      Kommentaar


        Algselt postitas midfielder Vaata postitust
        Indrek, saad Ajaxit Riiga vaatama minna. Kalender selgub homme.
        See plaan valmis jah kohe, kui loosist teada sain. Nüüd, kes jagavad seda piletiostu teemat võiksid jagada vihjeid, kuskohast ma seda teha saaks kõige paremini. Mäng toimub 23 jaanuaril igatahes.


        Vahepeal, siis pakiti Poola meistrid ilusti kokku ja saadeti konverentsi liigasse koondskooriga 7-1 (Võõrsil 1-4 ja kodus 3-0). Kodumängu ma kahjuks ei näinud aga teiste juttudue põhjal siis ega seal Jagiellonia eriti ei hiilganud, mis on iseenesest huvitav. Arvasin, et Poola meistrid on veidi kõvemast puust. Kodus olid väravalööjateks Fitz-Jim (Bergwijni assist), Taylor (Hendersoni assist, see oli isegi väga ilusa kombinatsiooniga värav) ja Brobbey (Taylori assist). Ehk siis kuskile peab risti tegema sest skoorisid kaikad nagu Fitz-Jim ja Taylor ning viimane sai isegi assisti ka kirja.

        Seega jõudsime minu suurimaks üllatuseks Euroopa liiga grupifaasi! Peale seda eelmist hooaega, mis meil oli on see saavutus ikka ebareaalne. Grupifaasis loositi meile vastasteks: KODUS- Besiktas, Maccabi Tel Aviv, LAZIO ja Galatasaray. VÖÖRSIL- Sparta Praha, Qarabah, Real Sociedad ja FC Riga. See loos tõi palju huvitavat ja positiivset. Esimene mida tahaks välja tuua, et lõpuks täitus minu unistus ja ma näen kahte oma lemmikklubi madistamas üksteise vastu Amsterdamis. Nimelt, kes Itaalia alafoorumit loevad siis teavad, et ma olen ka väikestviisi Lazio fänn. Väga äge vastasseis minu meelest Teiseks sattus meile kaks türgi klubi vastu ning õnneks mõlemad on kodumängud, sest Türgi sauna minek oleks keeruline. Ning kolmandaks muidugi FC Riga vastu mäng, mida tahaks kaema minna.

        Väljavaadete osas edasipääseda meie praeguses seisus olles ma nii kindel ei ole. Pigem jätkame konverentsi liigas.

        Täna sulgub üleminekute aken Hollandis. Nagu ütles Kroes "mina ei ole selle aknaga rahul". Eesmärk oli müüa 100 miljoni eest aga terve maailm on näinud, mis kaikad me kokku ostnud oleme nii, et see jäi märjaks unistuseks. Pigem pidi olude sunnil kaikaid vaid laenuks saatma lootusega et ehk keegi neist saab hakkama ja neid tahetaks lõplikult endale osta. See lootus aga...ma ei tea...

        Välja müüdi siis: Mikautadze (Metz), Rulli (Marseille), Sanches (cruz Azul), Vos (AC Milan), Coinsesao (Porto). Nende meeste eest siis kokku pappi vaid 36 miljonit, mis on loodetud 100 miljonist väga väga kaugel maas. Siia tuleb lisada, et mehed nagu Tahirovic ja Wijndal ning isegi Brobbey ei soovinud lahkuda klubist. Taylori osas oli mõningane huvi, kuid keegi ei teinud konkreetseid samme. Mingid jutud on, et ehk ostetakse viimasel hetkel veel ära Bergwijn Al Ittihadi poolt. Vahepeal tunuds kindel, et ta liitub Leicesteriga aga seda ei juhtunud.
        Edasi siis välja laenatud mehed, kelledest ühelgi juhul ei ole tegu hilisema ostukohustusega (ok Ünüvari puhul on kohustus osta, kui Espanyol peaks jääma püsima La Ligasse): Borna Sosa Torinosse aastaks, Jakov Medic Bochumisse aastaks, juba mainitud Ünüvar Espanyoli ning Carlos Forbs Wolvsi. Viimase puhul oli laual Lyoni 20 milkune pakkumine AGA mängija ise eelistas Wolvsi. Seal siis selline diil, et kui ta peaks 10 mängus platsile pääsema, siis on ka kohustus osta. Ma olen kindel, et esimese 10 minutiga aga selgub, et ta ei saa PL-is hakkama nii, et teda võib juba tagasi Ajaxisse tervitada...

        Sissetulevad mängijad siis...
        Minu meelest kõige huvitavam saabuja oli Wout Weghorst Burnleyst 2,4 miljoniga. Ees valikus siis nüüd Brobbey, Akpom, Weghorst ja Rijkhoff.
        Bertrand Traore Villarealist tasuta. Oli alguses terav aga viimased mängud sellised, et ei tea, kas ta ikka mäletab, mida platsil tegema peab...
        Juventusest laenati aastaks Daniele Rugani. See oli Farioli soov.
        Ja sellega ongi kõik...päris masendav. Nimelt keskväljale ei saadudtki kedagi...kohta kuhu oli selgelt kõige rohkem täiendust tarvis. Pikalt olid lootused Erikseni peal aga tema eelistab ManU-s veel pinki nühkida.

        Eelmine nädal jäi Ajaxil voor vahele, sest liiga lubas valmistuda euromängudeks. See nädal jäi voor vahele (vs Feyenoord) sest toimusid politseinike streigid. Ehk siis oleme ülejäänud mansast 2 vooruga maas praegu.

        Sellised lood.

        Kommentaar


          Algselt postitas Indrekolen Vaata postitust

          See plaan valmis jah kohe, kui loosist teada sain. Nüüd, kes jagavad seda piletiostu teemat võiksid jagada vihjeid, kuskohast ma seda teha saaks kõige paremini. Mäng toimub 23 jaanuaril igatahes.


          Vahepeal, siis pakiti Poola meistrid ilusti kokku ja saadeti konverentsi liigasse koondskooriga 7-1 (Võõrsil 1-4 ja kodus 3-0). Kodumängu ma kahjuks ei näinud aga teiste juttudue põhjal siis ega seal Jagiellonia eriti ei hiilganud, mis on iseenesest huvitav. Arvasin, et Poola meistrid on veidi kõvemast puust. Kodus olid väravalööjateks Fitz-Jim (Bergwijni assist), Taylor (Hendersoni assist, see oli isegi väga ilusa kombinatsiooniga värav) ja Brobbey (Taylori assist). Ehk siis kuskile peab risti tegema sest skoorisid kaikad nagu Fitz-Jim ja Taylor ning viimane sai isegi assisti ka kirja.

          Seega jõudsime minu suurimaks üllatuseks Euroopa liiga grupifaasi! Peale seda eelmist hooaega, mis meil oli on see saavutus ikka ebareaalne. Grupifaasis loositi meile vastasteks: KODUS- Besiktas, Maccabi Tel Aviv, LAZIO ja Galatasaray. VÖÖRSIL- Sparta Praha, Qarabah, Real Sociedad ja FC Riga. See loos tõi palju huvitavat ja positiivset. Esimene mida tahaks välja tuua, et lõpuks täitus minu unistus ja ma näen kahte oma lemmikklubi madistamas üksteise vastu Amsterdamis. Nimelt, kes Itaalia alafoorumit loevad siis teavad, et ma olen ka väikestviisi Lazio fänn. Väga äge vastasseis minu meelest Teiseks sattus meile kaks türgi klubi vastu ning õnneks mõlemad on kodumängud, sest Türgi sauna minek oleks keeruline. Ning kolmandaks muidugi FC Riga vastu mäng, mida tahaks kaema minna.

          Väljavaadete osas edasipääseda meie praeguses seisus olles ma nii kindel ei ole. Pigem jätkame konverentsi liigas.

          Täna sulgub üleminekute aken Hollandis. Nagu ütles Kroes "mina ei ole selle aknaga rahul". Eesmärk oli müüa 100 miljoni eest aga terve maailm on näinud, mis kaikad me kokku ostnud oleme nii, et see jäi märjaks unistuseks. Pigem pidi olude sunnil kaikaid vaid laenuks saatma lootusega et ehk keegi neist saab hakkama ja neid tahetaks lõplikult endale osta. See lootus aga...ma ei tea...

          Välja müüdi siis: Mikautadze (Metz), Rulli (Marseille), Sanches (cruz Azul), Vos (AC Milan), Coinsesao (Porto). Nende meeste eest siis kokku pappi vaid 36 miljonit, mis on loodetud 100 miljonist väga väga kaugel maas. Siia tuleb lisada, et mehed nagu Tahirovic ja Wijndal ning isegi Brobbey ei soovinud lahkuda klubist. Taylori osas oli mõningane huvi, kuid keegi ei teinud konkreetseid samme. Mingid jutud on, et ehk ostetakse viimasel hetkel veel ära Bergwijn Al Ittihadi poolt. Vahepeal tunuds kindel, et ta liitub Leicesteriga aga seda ei juhtunud.
          Edasi siis välja laenatud mehed, kelledest ühelgi juhul ei ole tegu hilisema ostukohustusega (ok Ünüvari puhul on kohustus osta, kui Espanyol peaks jääma püsima La Ligasse): Borna Sosa Torinosse aastaks, Jakov Medic Bochumisse aastaks, juba mainitud Ünüvar Espanyoli ning Carlos Forbs Wolvsi. Viimase puhul oli laual Lyoni 20 milkune pakkumine AGA mängija ise eelistas Wolvsi. Seal siis selline diil, et kui ta peaks 10 mängus platsile pääsema, siis on ka kohustus osta. Ma olen kindel, et esimese 10 minutiga aga selgub, et ta ei saa PL-is hakkama nii, et teda võib juba tagasi Ajaxisse tervitada...

          Sissetulevad mängijad siis...
          Minu meelest kõige huvitavam saabuja oli Wout Weghorst Burnleyst 2,4 miljoniga. Ees valikus siis nüüd Brobbey, Akpom, Weghorst ja Rijkhoff.
          Bertrand Traore Villarealist tasuta. Oli alguses terav aga viimased mängud sellised, et ei tea, kas ta ikka mäletab, mida platsil tegema peab...
          Juventusest laenati aastaks Daniele Rugani. See oli Farioli soov.
          Ja sellega ongi kõik...päris masendav. Nimelt keskväljale ei saadudtki kedagi...kohta kuhu oli selgelt kõige rohkem täiendust tarvis. Pikalt olid lootused Erikseni peal aga tema eelistab ManU-s veel pinki nühkida.

          Eelmine nädal jäi Ajaxil voor vahele, sest liiga lubas valmistuda euromängudeks. See nädal jäi voor vahele (vs Feyenoord) sest toimusid politseinike streigid. Ehk siis oleme ülejäänud mansast 2 vooruga maas praegu.

          Sellised lood.
          Ma soovitan piletite kohta uurida nende kodulehelt Tickets - FC RFS (fkrfs.lv)

          Samas see on nii väike staadion (2300), et kahtlen kas seal see mäng üldse peetakse. Minu teada on League Phase staadioni nõue minimaalselt 8 tuhat ehk UEFA Category 4 staadion. Samas vaatan nende play-off ringi infot Apoeliga ja ime küll, see mäng peeti seal 2300 kohaga staadionil ja sama ka 3 eelringi mänguga Santa Colomaga. Ometi on alates 3 eelringist juba staadioni mahutavusele teised nõuded.

          Uuri nende käest, kas mäng üldse samal staadionil peetakse, pigem arvan, et see peetakse Skonto Staadionil (8500 pealtvaatajat). Seal veel info, et pileteid saab bronnida vaid onlines, seega pead kiirustama.


          Seda ka, et sellest hooajast enam mingeid teistesse sarjadesse liikumised ei toimu. Seal sarjas, kus klubi alustab League Phase, seal ka lõpetab. Kui Ajax ei jõua parima 8 hulka punktitabelis, siis 9-24 koha omanikud liigatabelis mängivad veebruaris play-oute, kus nende paaride võitjad mängivad siis märtsis 1/8 finaale nende 8 parima vastu. Pigem usun, et 24 parema hulka Ajax kindlasti peaks jõudma.
          Wij komen terug met de cup in de hands

          Kommentaar


            Jah sellel lehel ma eriti abi ei leidnud, kuid kirjutasin neile ikka. Mujalt lehekülgedelt vaadates tundub, et piletid ei ole müüki veel tulnud. Eks ma hoian silmad lahti.

            Ah, et konverentsi liigasse ei saagi enam langeda...okei huvitav. Mõnes mõttes isegi hea. Suured, kes välja langevad ei saa madalamal tasemel ässata.

            Ajaxi uudistest siis niipalju, et viimasel hetkel suudeti ikkagi Bergwijn saudisse parseldada 21 milkuga. Ka asemik oli täitsa olemas Kamaldeen Sulemana näol AGA nagu ikka Ajaxi puhul tuli kala sisse. Nimelt FIFA ei aktsepteerinud Sulemana üleminekut kuna Ajax olevat paberitega hiljaks jäänud. Nüüd siis olukord, kus suvel müüdi maha 2 vasakründajat Forbsi ja Bergwijni näol ning alles on vaid Godts. Noore poisi vaatevinklist tore aga Godts on näidanud ebastabiilset mängu. Kord on väga hea kord on kohutav. Igatahes Ajax on nüüd olukorras, kus nad kammivad vabu agente, et kustutada tulekahju vasakul äärel. Samas Euroopa liigasse on registreerimine lõppenud nii, et ükskõik kes tuleb siis EL-is nad mängida ei saa. Mis puudutab Kamaldeen Sulemanat, siis minul ja paljudel teistel on hea meel, et ta ei saanud tulla. Tegu on siis Kuduse hea sõbraga, kes juba oli kord tulemas Ajaxisse. Kuid mees hakkas esitama ebarealistlike nõudmisi. Näiteks tahtis ta garanteeritud põhimehe kohta Tadici ees! Lisaks mängis topelt mängu kinnitades, et tahab tulla Ajaxisse kuid samal ajal pidas salaja läbirääkimisi Stade de Reimsiga, kuhu ta lõppkokkuvõttes ka läks. Ja nüüd on siis maandunud Southamptonis, kus 28 mänguga (mis on pool championshipi mängudest) ei ole suutnud kordagi väravat tabada....nii, et miks üldse taoline ohmoon pildis oli jääb minule isiklikult müstikaks. Praegu aga viimased uudised seostavad meid Miranchukiga, kes on Moskva Lokomotivist nüüd vabaagent. Ta on alles 28 aastane ning kahtlustan, et ta oleks finantsiliselt hea variant. Millal veel keegi venelane sealsest liigast minema pääseks?!

            Ja veel. Hollandis on midagi kahtlast teoksil. Nimelt, kui Ajaxil ähvardab juba 3-s mäng ära jääda Utrechti vastu kuna sealne politsei on otsustanud taaskord Ajaxi mängupäeval streikida. Praegu oodatakse Amsterdami linnapea otsust, kas lasta mängul toimuda ilma politseita või mitte. Pigem ei lasta. Minu lahendus oleks see, et keelata reisivad fännid ja mänguga edasi minna. Mingi aeg meile nii tehti, seega ei näe probleemi miks praegu ei võiks samamoodi vastastele teha.

            Kommentaar


              Riias peetav mäng pidi toimuma hoopis Daugava staadionil, mis mahutab 10 tuhat.
              Wij komen terug met de cup in de hands

              Kommentaar


                Pileteid endiselt pole müügis. Ajax annab üldse teada fännidele, et mitte kiirustada reisi planeerimisega kuna mäng võib hoopis toimuda mingis teises riigis. Põhjuseks nimelt see, et jaanuaris pidavat meie kandis siin väga külm olema...

                Muudes uudistes on üks, mis minu meele ülirõõmsaks tegi. Nimelt Davy Klaassen oli vabaaegnt ning palus Jong Ajaxi treenerilt Frank Peereboomilt, et kas ta võiks end vormis hoida Jong Ajaxiga treenides. Viimane oli loomulikult nõus. On traditsioon, et teatud aegadel saavad Jong Ajaxi poisid treenida koos esindusmeeskonnaga. Noh... Davy Klaassen jättis Fariolile sellise mulje, et viimane jättiski ta esindusmeeskonna juurde treenima ning hakkas pressima tema palkamist tagasi! Minu suurimaks heameeleks teatatigi täna, et klubi kasvandik, mees kes tüüris meid kaptenina euroopa liiga finaali ning kellel tuleb pisar silma Ajaxist rääkides nagu minulgi on palgatud tagasi! Minu meelest värske Itaalia meistri palkamine on palju palju suurema väärtusega, kui näiteks Wout Weghorsti tulek. Nüüd on meeskonnas piisavalt kogemust, mida eelmine aasta nappis. Ma olen seitsmendas taevas igatahes.

                Täna siis jäi ka mäng Utrechti vastu ära politsei streigi tõttu. Seega on meil peetud ainult kaks voory. Natuke on tunne nagu oleks suvevaheajal. Minu meelest ka täiesti ebaaus Ajaxi suhtes, kuna teised on praeguseks juba mängurütmi sisse sulanud, meie aga vegeteerima niisama.

                Kolmapäevane mäng Sittardi vastu peaks ikkagi praeguse seisuga toimuma.

                P.S. Finantside eest vastutav ohmoon Susan Lenderick teavitas, et alates märtsist astub oma ametilt tagasi. Head teed.

                Kommentaar


                  Ajax 5-0 Fortuna Sittard

                  Üle pika aja oli lõbus mängu vaadata. Kiiresti mindi 2-0 ette Taylori (Traore assist) ja Traore (Akpom assist) väravatest. Seejärel läks mäng lukku, kui Guth tegi viimase mehena vea Akpomi vastu ning Sittard jäi 10-kesi. Kui 11 meheline Sittard kujutas endast mõnetist ohtu, siis 10 meheline Sittard ei jõudnud enam terve mängu jooksul üle poole piirigi. Sellises õhkkonnas tulid teisel poolajal platsile Klaassen, Boomen, Rugani ja Weghorst. Ma nii lootsin, et Klaasen (kellel on võimas pahmakas juukseid pähe tekkinud) või vähemalt Weghorstki saavad jala valgeks, kuid kahjuks nii ei läinud. Siiski Klaassen sai kirja assisti, kui tegi eeltöö meie kolmandale väravale, mille realiseeris Rench. Neljas värav oli kaunilt lahtimängitud kombinatsioon, kus Hato andis ilusa tsenderduse Baas-ile, kes peaga palli võrku suunas. Ja i-le pani täpi Akpom taas Hato eeltööst. Woutil ja Klaassenil väravavõimalusi ei tekkinud. Boomeni löögid olid kõik raami ja vastaste väravavaht pidi tegema häid tõrjeid, et need väljas hoida.
                  Kokkuvõttes koosseis, millega me alustasime oli taas pettumustvalmistav, kuid loodan, et see oli lihtsalt selleks, et mitte põhimansat ära kurnata enne euroopa mänge. Nimelt ründes alustas Akpom (Brobbey sai treeningul viga...ja Wout...ma ei tea miks ei alustanud). Berghuis on meil väljas jälle miinimum kuuks ajaks. Poolikutena alustas taas kuradi Fitz-jim ja Taylor ning Henderson...no meil oleks minu meelest päris hirmuäratav poolikute trio kui Hendo, Boomen ja Klaassen saaks kõik koos platsile.

                  Muudes uudistes Tahirovic ja Wijndal kutsuti tagasi põhimeeskonnaga treenima.

                  Selle võiduga tõusime hoobilt 15ndast kohast 7ndaks Feyenoordi ette ja meil on veel 2 mängu varus.

                  Järgmine vastane kolme päeva pärast Go Ahead Eagles vöörsil ja seejärel 26 sept Besiktas kodus.

                  Kommentaar

                  Working...
                  X