320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

PSV Eindhoven

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  24 vooru järel endiselt kaotuseta ja edu Feyenoordi ees ikka 10 silma. Täna oli võimalus lähima konkurendi ees edumaad 13 punktile suurendada, kuid paraku lõppes De Topper 2:2 viigiga. Otsustasin mängu vaadata Go3 sport 2 pealt, et väheseid kordi kui Eredivisiet saab eestikeelse kommentaariga vaadata, kuid nii palju tehnilise probleeme mängu jooksul (ca 20 pildi katkestust) pole küll aastaid kohanud. Seega jäid mitmed ohtlikud momendid nägemata selle tõttu ehkki kõik väravad õnnestus laivis ära näha. Vaatan veel õhtul pikema ülevaate kas nos 1 kaudu või espn.nl vahendusel ära.

  Mäng algas hiilgavalt kui juba 4 minutil Tillmann viis kodupundi juhtima ja seda Ramalho ja Luuk-i eelttööst. Seejärel tuli üks ootamatu 1-1 olukord vastastele kui Feyeoordi vv andis suurepärase pika palli, mis maandus otse PSV kaitsjate taha ja Gimenez sai vabalt jooksma asuda kuid õnneks Benitez tegi supertõrje ja võttis kindla viigivõimaluse maha. Paraku tuli see viik natuke hiljem kui Boscagli, kes on kindlasti meie parim kaitsja sel hooajal otsustas vist 16 kasti lähedal mingit arusaamatut palli valdamist hallata, aga puterdas palli hoopis ära ja sealt arenenud olukord viist Mintehi väravani-1-1.

  Ülejänud head episoodid jäidki Go 3 sport 2 tehniliste jamade tõttu laivis nägemata ja toetun voetbalzone tekstipõhisele kokkuvõttele. Tillmann ja Dest olid kahel korral posti löönud. Esimesel juhul võttis pall rikośeti Beeleni jalast ja teisel juhul Wellenreutheri kaudu lendas pall posti. Ootan õhtust kokkuvõtet, et need episoodid ära näha. Lisaks olid väga head võimalused voetbalzone andmeil ka Lozanol ja Bakayokol. Ka neid olukordi laivis ei näinud tänu tehnilisele praagile go3 kanalil.

  Teine poolaeg algas külalistele hästi kui mindi 2:1 juhtima ja olukorras kus PSV kaitse mängiti selgelt episoodis üle. Õnneks osutus päästjaks vahetusest sekkunud Til, kes külmavereliselt realiseeris Luuk de Jongi eeltöö. Mingil põhjusel muututi peale seda kuidagi passiivseks ja ei üritatud võiduväravat lüüa ehkki paar sellist mometi suudeti tekitada. Tillmann lõi ühes episoodis aga kindlalt üle ja paaril korral ei mängitud nurgalööki hästi lahti ja sealt ei tekkinud LDJ-l head pealöögi võimalust. Feyenoord üritas veel mängu lõpus omakorra väravat saavutada kuid tulutult.

  Tervikuna selline rahuldav tulemus ehkki lootus oli ikkagi mänguliste momentide pealt võidule. Kui õhtul saan nos 1 kokkuvõttest need 3-4 esimese poolaja momenti üle vaadata, mis tehniliste jamade tõttu nägemata jäid, siis saan ehk teise pilguga tulemust hinnata.

  Muidugi tuleb öelda, et täna olid vigastuste tõttu eemal 3 kindlat algkoosseisu meest-Veerman, Saibari ja Noa Lang. Lozano ja Bakayoko olid täna pigem kehvad, kustkaudu võimalusi ei tekkinud. Kaitses tegi Boscagli muidugi rumala vea, mis sisuliselt oli kingitus Feyenoordile ja võimalus mängu tagasi tulla.

  Järgmises voorus võõrsilmäng Go Ahead Eaglesiga, keda peaks ka sellise pooliku koosseisuga võitma, kuid 13 märtsiks võõrsilmänguks Dortmundiga ootaks sellest eelpool nimetatud kolmikust küll kahte isikut tagasi, sest Noa Langi vigastus ilmselt on liiga tõsine, et mängukõlbulikuks saada.
  Wij komen terug met de cup in de hands

  Kommentaar


   25 voorus jätkati võidulainel kui võõrsil alistati Desti väravast Go Ahead Eagles 1:0.

   Kuna vigastused räsivad endiselt meeskonda, siis täna pidid mängust eemale jääma juba pikalt vigastuse küüsis vaevlev Noa Lang kuid ka Veerman ja Saibari on teist mängu järjest eemal. Lisaks pidi mängu kollaste kaartide tõttu vahele jätma Ramalho. Tema asemel alustas sel hooajal esmakordselt Obispo.

   Enne avavilet mälestati minutilise leinaseisakuga PSV kunagist treenerit Kees Rijversit, kes nädala alguses 97 aastaselt! teispoolsusse lahkus. Kindlasti on tegemist klubi ajaloo ühe tähtsaima treeneriga, kelle käe all võideti 70-datel 3 meistritiitlit, 2 KNVB Bekerit ja 1978 UEFA Cup. Vaid Guus Hiddinkit võib pidada edukaimaks treeneriks Philips Stadionil. Rijvers oli muuseas 1981-1984 ka koondise peatreener.

   Juba 3 minutil oli Tillmannil hea võimalus skoor avada, kuid GAE vv Jeffrey de Lange tegi hea tõrje. Etteruttavalt võib juba öelda, et just tänu temale püsis skoor kodupundi jaoks muutumatuna peale 9 minutil löödud avaväravat, kus Desti suurepärase läbimurde lõpetuseks suunas ta parema jalaga palli efektselt tagumisse nurka.

   Ca 15 minutil oli Tillmannil ülihea võimalus skoori suurendada, kuid taas päästis de Lange Deventeri satsi hullemast. Võõrustajate ainus ohtlik moment tekkis 26 minutil, kui Evardseni löögi pareeris Benitez. Avapoolajal rohkem teravaid momente ei tekkinud. Märkida võib veel Obispo kollast kaarti.

   Teisel poolajal surus tabeli liider vastaseid hoolega ja paaril juhul tekitati ka häid momente, kus Lozano ja Tillmann said löögile, kui taas de Lange oli GAE päästja. Poolaja keskel pidi ka Benitez ühe tõrje tegema, et ohtlik olukord neutraliseerida.

   Dest, keda võis täna pidada kindlasti PSV parimaks oli päris lähedal oma teisele väravale, kui suunas palli tagumisse nurka, aga de Lange sai käe niipalju vahele, et pall lendas posti. Mäng hakkas juba vaikselt lõpu poole tüürima, kui Obispo tegi teise kollase kaardi väärilise vea ja pidi platsilt lahkuma. Peale seda suutis kodusats ühe ohtliku olukorra veel tekitada, et viigiväravat püüda, aga kaitseliin ja Benitez olid siiski tasemel. Üleaja viimastel sekunditel oli hiilgav võimalus Bakayokol vormistada mängu lõppskoor, kui 1-1 olukorras mängis ta palli de Langest mööda, aga pall vuhises hoopis posti.

   See on teine võit sel hooajal liigas peale Feyenoordi vastu saadud võitu detsembris 2:1 kui vastane alistati vaid ühe väravalise vahega. Ometi sellest piisas ja täna oli ka ebaõnne, et rohkem ei löödud ning kindlasti de Langet peavad võõrustajad tänama, et skoor nende jaoks hullemaks ei kujunenud.

   Nüüd tuleb 13 märtsil ehk senise hooaja üks tähtsamaid mänge kui sõidetakse Signal Iduna Park-ile pidamaks CL 1/8 finaali kordusmäng Borussia Dortmundi vastu. Mingi lootus on, et nii Veerman kui Saibari võivad ehk selleks päevaks mängukõlbulikuks saada.
   Wij komen terug met de cup in de hands

   Kommentaar


    Kordusmäng Signal Iduna Parkil kaotati 0:2 ja koondskooriga 1:3 langeti konkurentsist välja. Kuigi enne mängu oli kodusats favoriit, siis vaadates mängu ja peale mängu statistilisi näitajaid löökide osas (7-7 löögid raami ning 9:4 löögid värava suunas külaliste kasuks) on ikka teatud pettumus hinges. Luuk jättis viimasel üleaja minutil 100%-lise võimaluse löömata ja paarkümmend sekundit hiljem teeb vahetusest sekkunud nooruke Babadi täiesti lapsiku pallikaotuse viimase mehena enne vv-i ja seda võimalust muidugi Marco Reis kasutamata ei jätnud.

    Mängu algus oli kodupundi jaoks väga hea kui juba teisel minutil pääses Maatsen lähedalt peale lööma, aga Benitez tegi hiilgetõrje. Vaid minut hiljem tuli ikkagi pall tal võrgust välja võtta. Til ei mänginud kaitses kõige paremini ja kuidagi see pall jõudis 16 kasti lähedal Sanchoni, kust ta peale tulistas ja seda nii täpselt, et pall posti põrkest väravasse jõudis.

    Mõned minutid hiljem tuli Benitezil veel kaks supertõrjet teha kui peatas Brandti ja Maleni lähilöögid.

    Kuskil poolaja keskel alles suutis PSV sellest survest välja tulla ja natuke hakata ise ka palli hoidma. Peale Til-i ja Desti raamidesse suunatud löökide enamat ei suudetud.

    Teisel poolajal võttis Bosz õigustatult välja Til-i ja tõi asemele Lozano, kes võinuks siiski juba algkoosseisus alustada. Just mehhiklane oli see, kes teise poolaja alguses tekitas ise oma individuaalse sooritusega hea löögimomendi ja lõi posti! Natuke hiljem oli Teze-l ka väga hea olukord, kus vastaste kiiper pidi sekkuma.

    Kuskil 60-70 minuti sees oli Eindhoveni klubi suutnud korraliku surve Dortmundi poolel üles seada ja tundus, et viigivärav on vaid aja küsimus. Bakayokol oli ülihea võimalus kui ise efektselt mängis kaitsjast mööda, aga lõi talle nõrgema jalaga (paremaga) kuskil 7-8 meetrilt peale, aga Gregor Kobel tegi hiilgetõrje.

    Peale seda tugevamat survet võttis Dortmund mitme vahetusega tempo maha ja see oli külaliste mängu teatud määral nõrgestav faktor.

    77 minutil lõi Dortmund ka teise värava, kuid VAR võttis õiglaselt värava ära ehkki sulg oli napp, aga siiski oli.

    Bosz tõi lõpus sisse Pepi ja noorukese Babadi, kuid kumbki ei saanud millegi erilisega hakkama va Babadi see viimase minuti fopaa palli surmamisel, kui ei suutnud palli ohjeldada ja lasi Reusil selle ära võtta ja värava lüüa.

    Enne seda oli siis ehk mängu parim võimalus 90+4 minutil Luuk-il kui ta mängiti vabalt 16 kastis löögile, kui ca 10 meetrilt lõi ta palli 1-1 olukorras oma 3 meetrit üle. Milline võimaluse raiskamine ja mängu lisaajale viimise hukkamine vanameistrilt. LDJ oligi ehk täna suurim pettumus. Mõni kord sai ta küll löögile, kuid sellist head võimalust nagu eelpool kirjeldatud ta siiski ei suutnud tekitada.

    CL-s on see vahe Eredivisiega, et siin on vaja maksimaalset tugevat koosseisu ja eksimisruumi ei anta. Tänagi olid siis vigastustega eemal Saibari ja Noa Lang, kellest puudust oli tunda. Ometi jäi mängu lisaajalle viiimine siiski raisatud võimaluste või pigem öelda realiseerimata võimaluste taha. Kindlasti oleks lisaajal keeruline olnud kuid nagu eile Porto näitas Arsenali vastu on eeldatavalt nõrgemal satsil targa tegutsemise tulemusena siiski võimalus mäng penaltiteni viia. Ometi oli Portol võimalusi eile oluliselt vähem kui PSV-l täna.

    Kahju muidugi, et sellise negatiivse fooni taustal lähen 17 märtsil liigamängu Twente vastu vaatama. Dortmund oli tegelikult võidetav sats. Kui vaadata teisi veerandfinaali jõudnud punte (no üks on veel lahtine hetkel), siis minu arust on nad kõik hetkel kraadi võrra tugevamad kui Borussia. Aga mis seal ikka. Üldiselt võib CL hooajaga rahule jääda, sest edasipääs grupist on Hollandi klubile kindlasti saavutus, mida hinnata. Nüüd jääb vaid üle meistritiitel 25 korda võita ja soovitavalt läbida liigahooaeg kaotuseta.
    Wij komen terug met de cup in de hands

    Kommentaar


     No nii. Olen reisilt tagasi ja vahendan muljeid nii tekstis, pildis kui videotena.

     Reis algas Pärnust Ecolines bussiga läbi Riia ja sealt edasi Vilniusesse. Kuna tahtsin otse Eindhovenisse minna, mitte läbi Amsterdami, siis oli ainus variant just sedamoodi, sest sinna saab Baltikumist vaid Ryanari ja Wizzairiga, mis mõlemad lendavad siis Vilniusest. Kasutasin mõlema lennufirma teenuseid-Ryanariga läksin ja Wizzairiga tulin. Igati kiiduväärt teenus, kõige turvalisemad lennud üldse ja mis peamine,edasi-tagasi pilet on kokku odavam kui üks ots kas Riiast või Tallinnast Amsterdami. Edasi-tagasi otsad tulnuks poole kallimad. Lisaks tulnuks sealt edasi liikuda rongiga Eindhovenisse. Probleem olnuks liiga varane rongisõit tagasi Amsterdami, kuna pidanuks ca 4-5 paiku hakkama siis liikuma.

     Otsustasin varakult just Vilniuse kaudu lendude kasuks.

     Kohale Eindhovenisse jõudsin ca 7 paiku kohaliku aja järgi kui oli juba hämar. Võtsin teadlikult hotelli just lennujaama hoonega samas majas olevasse Tulip Inn Hotelli ja see oli õoige otsus. Lisaks kiirele lennule mineku võimalusele liikus sealt otse buss Philips Stadioni juurde ca 22 minutit. Mängupäeval sai külastatud staadioni lokatsiooni, et õhtul pimedas oleks tee mingil määral tuttav.

     Peale mitmete fotode staadioni ümbruses tegin paari tunnise tiiru kesklinnas, kuid siis naasin hotelli, et natuke einestada enne mängule minekut. See variant oli soodsam kuna väljas söömine Hollandis on suht kallis.

     Õhtul asetasin end mängule ca tund ja 20 minti varem, kuid ikkagi kujunes nii välja, et staadionile jõudsin oma istekohale siis kui vaid loetud sekundid oli mänguni aega. Mingil põhjusel sõitis buss natuke teist marsruuti ja ei peatunud staadioni vastas olevad peatuses. Hiljem selgus, et politsei oli mingil lõigul liikluse sulgenud ja samamoodi pidin tagasi sõitma samuti hoopis raudteejaamast, mis on ca 1,2 kilti eemal.

     Staadionile minnes otsustasin siis sealt raudteejaama juurest minna jala kuna google maps nii näitas, sest taksosõit tulnuks mingi moslemi alluvuses olnud firma kaudu 30 eurot ja see oli liig. Õnneks teed küsides sattusin ühe PSV fänni otsa, kes oli samuti mängule minemas omades ise hooajapiletit.Tüüo oskas hästi inglise keelt, nagu enamik hollandlasi, kellelt abi küsisin (erinevalt nt. Riias ja Vilniuses kogetust, kus oli tegu inglise keele oskusega isikute leidmisel).

     Kuna olin soetanud spets paketi välismaalastele, mis sisaldas lisaks piletile veel nö giftcardi 50 euro väärtuses, mille saab realiseerida klubi fännipoes. Kuna praegune PSV särk mulle ei meeldi ja kaks klassikalist Philips logoga särki on juba olemas, otsustasin valida ühe hoodiese ja salli.

     Igati head valikud. Kuna tolle tüübi istekoht oli 14 sissepääsu juures, minul oli see 10, siis ta läks minema, et enda kohale enne mängu jõuda. Hiljem mõtlesin, et oleks võinud mingi kontakti võtta, et suhelda. Tundus väga arukas vend olema, lisaks vutile sai natuke tee peal räägitud ka muust.

     Enne istekoha leidmist enda sektorist soetasin pooleliitrise jäätee, mille hind oli soodsaim võimalikest /5,95. Jõudsin enda kohale just ajal, mil oli mälestusminut paari nädala eest meie seast lahkunud legendaarse PSV treeneri Kees Rijversi mälestuseks, kelle käe all võideti ka UEFA CUP 1978 aastal. Võib olla on see Hollandi traditsioon, aga staadioni diktor soovitas selle aja täis plaksutada.

     Staadion oli puupüsti täis ja eks Twente vastasena seda muidugi ka soosis. 35 tuhat on siis Philips Stadioni mahutavus. Asukoht oli hea, kõrgell katuse all, kuid mängijad olid nagu peo peal, sest 35 tonni on just selline mahutavus, kus suudad mängijaid nii eristada, et ei pea binoklit selleks kasutama. Atmosfäär oli võimas ja kuna nii suurel staadionil polnud varem käinud, siis võrdlus puudus, aga see polegi oluline.

     Mäng algas kohe kodusatsi survega ja Luuk de Jong lõi kuskil enne 10 minutit posti, millele järgnes Bakayoko terav löök postist napilt mööda. Tasapisi hakkas vastane ka oma võimalusi otsima ehkki peale õhe episoodi ma enamat ei meenuta nende poolt. Tihti tundus, et mängiti 16 kasti lähedal liiga palju üle ehkki võinuks lihtsama lahenduse peale minna ja löögile minna. Eriti paistis palli ehk liiga pika liigutamisega silma Veerman. Luuk-il oli poolaja lõpus veel üks śanss, aga mitte pooltki nii hea kui mängu alguse postilöök.

     Poolaeg lõppes ja otsustasin midagi sooja manustada. Kuna järtsid olid pikad ja ei jõudnuks teise poolaja algusesks tagasi, kasutasin varianti, kus soojad suupisted olid paigutatud mingitesse kappidesse, kust kaudu sai krediitkaardiga makstes see endale lunastada. Sell vorstiga burgeri hind oli 4.50.

     Kui lisaks veel vetsust läbi käisin ja kohale tagasi läksin oli teisest poolajast ehk mingi 40 sekundit käinud. Ja oh imet kuskil paari minuti pärast sahises Benitezi võrk, kuid juba siis paistis, et väravavahti tõugati või segati tõrjetööl tema 5 kastis. Boadu oli nimelt see, kes seda tegi. Muuseas meenub, et avapoolajal sai endine AZ-i mees publikult kõva vilet seoses kergelt kukkumisega vastase kastis ja siis mingil hetkel kui pall jüudis temani tõusid sekundiga püsti ja vigastus oli koheselt meelest läinud. Hiljem ta vahetati välja.

     Kuidagi kange oli see esitus PSV-lt. Bakayoko, Lozano ja hiljem vahetusest sekkunud Tillmann olid pettumused ehkki Malik oli hiljem võiduvärava söödu andja. Tekitati mitmeid momente,kuid paraku ei jõutud sihile. Kell näitas vist 86 minutit,kui Luuk suutis palli lõpuks Lars Unnerstali võrku suunata, kuid oli selges sulus ja värav tühistati. Peale seda oli vist Veermanil supervõimalus, kuid sakslasest Twente kiiper tegi uskumatu refleksitõrje. ESPN.NL pidas seda hiljem hooaja tõrje vääriliseks. Kohatu oli juba tunne, et mäng lõpeb viigiga ehkki ka vastastel oli mitu võimalust,kuid siis saabus mängu viimane lisaminut kui ilusa kombinatsiooni tulemusena Tillmann andis söödu vahetusest sekkunud Pepile, kes palli täpselt nurka suunas. Ja siis staadionil vallandus tõeline melu. Tuli seda kaua oodata, aga Pepi saves a day ja andis etenduse kogu piletiraha eest. Rõõm ja emotsioon oli muidugi meeletu, tõeline lifetime experience. Peale seda kui mängijad olid tulnud fänne tänama jäin veel tühjenevat staadioni filmima, aga mingil hetkel üks steward eemal midagi karjus. Ei tea, kas ei meeldinud see, et filmisin pressitribüüni vms. Aga igatahes siis kui staadion oli juba suures osas tühi läksin ka ise minema. Tagasiteel sain paar fotot ka klubi pressiruumist, kuhu enne ei sattunudki.

     Staadionilt väljas oli melu ning liikusin taas raudteejaama peatusesse, et saada lennujaama minevale bussile, kus mu hotell siis ka oli. Kogu mängu sadas vihma, kuid pealtvaatajad olid pea kõik vist katuse all, sest esmalt jäi mul mulje nagu viibinuks suures sisehallis. Ometi oli näha, et keset platsi siis lakkamatu vihm alla sadas. Õnneks oli õhk suht soe 11 kraadi, ehkki päeval oli 15 kraadi ja päikesepaiste. Bussipeatuses oli näha rõõmsaid fänne, kes laulud lahti lõid. Meeleolu oli ülev ja vaimusilmas kujutasin ette kuidas hooaja ringselt selline atmosfäär kodumängudel ja selle järgselt valitseb.

     Bussis teel hotelli nägin ühte tüüpi telefonist vaatamas mängu highlihtsi espn.nl lehelt, kust selle kokkuvõtte veel ise ka hotelli saabudes üle kaesin. Samas hotelli üks receptioni naistöötaja oli veidi üllatund kui mainisin, et PSV võttis napi võidu Twente vastu. Tema vastus oli umbes selline-ooh, there was a game today! Lennujaamas on suur klubi möngijate ja personali foto, mis reedab, et Eindhoven Airport on klubi ametlik partner.

     Kui esimesel saabumise päeva õhtul oli küll väsimus sellest pikast reisist, siis peale mängu ja ka linna külaskäiku tekkis selge soov ka järgmisel hooajal vähemalt üht kodumängu vaatama minna. See elamus pole võrreldav suvalise jalgpallituristi külastusega kuskil Camp Noul, San Sirol või Old Trafffordil vaid see oli ikkagi puhas tulihingelise fänni rõõm näha oma lemmiklubi mängu, kelle mängijaid sa tead peast. Nägin staadionil nii USA kui üht Inglise lippu ja minu selja taga kuulsin kahte sakslast rääkimas, kuid üldiselt olid mängu pealvaatajad suures osas vist ikkagi kohalikud või sealt lähedalt pärit fännid.

     Ilmselt järgmise hooaja mänguks võtan aja kuskile aprilli või maisse,kuna kevad on ilus aeg Hollandit külastada, sest augustis nt. võib seal päris palav olla. September ja oktoober oleks ka ok, aga kevadine aeg on ikkagi sobivaim kuna hooaja lõpp on lähenemas ja loodus tärkab seal palju varem kui meil. Paljud põõsad olid rohelised, magnooliad olid õites ja parkites vohasid suured nartsissiväljad. Mida paremat veel lisaks heale mänguelamusele reisilt tahta.

     Wij komen terug met de cup in de hands

     Kommentaar


      IMG_0035.jpg IMG_0036.jpg IMG_0032.jpg Ma tea, mis jama foorumis on, aga lubad lisada kuni 10 attachmenti, aga läbi tuli postitus vaid 3 pildiga. Üritan ülejäänud fotod ja videod siis jupikaupa edastada.

      IMG_0022.jpg IMG_0023.jpg IMG_0024.jpg IMG_0027.jpg IMG_0029.jpg IMG_0030.jpg
      Wij komen terug met de cup in de hands

      Kommentaar


       27 voorus sai siis lõpu selle hooaja kaotuseta seeria kui võõrsil alistuti üsna haleda esitusega NEC-ile 1:3. Koos selle kaotusega lõppes 42 mänguline kaotuseta seeria ka liigas tervikuna, sest viimati tuli seda haput tunnet kogeda eelmise aasta jaanuaris Emmeni vastu võõrsil.

       Kuna enne mängu sai teatavaks, et vigastusest on paranenud Saibari ja ainsana jäi laatsaretti vaid Noa Lang, siis ei paistnud kuskilt otsast häirekella, et tulemus seline saaks olema. Ei olnud kodus ning oli plaan mängu infot livescorest flashida. Nüüd sai üle vaadatud ka mängu kokkuvõte ning kuigi kiirelt mindi Bakayoko väravast juhtima, oli siiski veel vähemalt kaks päris head śanssi, et edu suurendada. Nii Bakayoko ise kui Lozano võinuks oma võimalusi paremini realiseerida. Poolaja lõpus tuli aga viik seeläbi, et Veerman tegi karistusalas üsna rumala vea, millele järgnes pennal, mille Schöne kindlalt realiseeris.

       Kohe teise poolaja alguses vahetati Hirving välja Tillmanni vastu ning võimaluse said veel Pepi Tili vastu ja Mauro Junior Ramalho vastu. Paraku just poolaja algus oli tabeli liidrile kirstunaelaks, kui lasti üsna pea lüüa teine, kui vabalt positsioonilt pääses NEC-i mängija löögile. Benitez küll tõrjus, kuid seda otse teise Nijmegeni mängija jala ette, kust polnud keeruline seda võrku lüüa.

       Kohe peale väravat prooviti viigiväravat ning mõnel korral jõutigi heade lahendusteni, kus Veermanil oli ehk parim võimalus. Aga siis tuli ühest kontrast hoopis 3:1 kui pall võttis veel Schouteni jalast puute otse NEC-i mehe jalale, kes väga lähedalt ei eksinud ja lõi palli võrku.

       Peale seda pressiti kõvasti ning kõik statistilised näitajad olid PSV kasuks,kuid parimaks võimaluseks osutus de Jongi latti löök peaga ning siis veel penalti, kus Destile vea tegemise eest anti taas võimalus Luuk-ile skoori teha, aga see oli nii hale löök, et Cillesenil polnud keeruline pareerida. Kohe penaltijärgses olukorras lõi Veerman oma pool meetrit postist mööda, aga see oli ka kõik. Viimasel üleaja minutil tekkis hoopis võõrustajatel võimalus, aga Benitez suutis ründaja kuidagi neutraliseerida, sest mees kaotas palli üle kontrolli ja see veeres üle otsajoone.

       Bosz sõnas pressikonverentsil, et mängiti üleannetu suhtumisega kui mitte arrogantse hoiakuga. Ilmselt mõeldi, et võit tuleb sellise 60-70% lise pingutuse tulemusel iseenesest nagu sel hooajal on varemgi tulnud, kuid seekord lõigati valusalt näppu. Õigeaegne wake up call, sest juba teisipäeval sõidetakse külla Ecxelsiorile, kes kindlasti on vägagi motiveeritud NEC-iga sarnast tulemust üritama.

       Märtsi mängudes oli ennegi näha teatud kammitsetust ja ka ise staadionil vaadatud mäng Twentega tundus selline, kus mängitakse küll momendid välja, aga i-le punkti panemine oli tihti keeruline või isegi lohakas. Bosz juba suutis peale mängu sõnada, et sellise suhtumisega nagu täna mängiti on keeruline pikalt liidrikohal püsida ja tuleb loota,et mängijad teevad sellest mängust omad ja õiged järeldused.
       Wij komen terug met de cup in de hands

       Kommentaar


        28 voorus suudeti taas võiduteele pöörduda kui võõrsil alistati Excelsior 2:0. Kogu mängu jooksul ei suutnud kodusats ainsatki lööki külaliste värava raami ega suunas teha. Üsna omapärane juhus. PSV seevastu suutis vastaste väravale teha 20 lööki neist 5 raami.

        Avapoolajal suudeti tõeliselt ohtlikke momente luua vaid kaks. Neist esimesel juhul Til suutis vastaste väravavahi Stijn van Gasseli proovile panna, aga oluliselt parem võimalus skoor avada oli mõni minut hiljem kui Luuk ei suutnud ca 12 meetrilt täiesti vabana palli võrku lüüa. See tundus riivavat posti väliskülge.

        Teisel poolajal jätkus külaliste domineerimine ja värav oli juba poolaja algusest alates üsna õhus. Ramalho pealöögi nurgalöögijärges episoodid võttis van Gassel ära sisuliselt enne väravajoont. Mõni minut hiljem tuli tal pall siiski oma võrgust välja noppida kui Mauro Juniori vasaku jalaga tehtud kauglöök ca 14 meetrilt maandus vasakus nurgas. van Gassel sai küll käe kuidagi vahele, aga mitte piisavalt, et see võrgus ei maanduks. Neli minutit hiljem kombineerisid 16 kastis kenasti Tillmann ja Bakayoko, kellest viimane realiseeris ilusa söödu ja lõi enda tugevama jala vasakuga tagumisse alumisse nurka, nii et van Gassel oli võimetu midagi päästma.

        Kuni mängu lõpuni pressiti vastaseid korralikult nende poolel, aga tõeliselt ohtlike momentide loomiseni enam ei jõutud. Oluline võit, et NEC-i vastu saadud kaotus unustada ja taas enesekindlus üles leida. Laupäeval võõrustatakse kodus tabeli neljandat AZ-i, mis saab kindlasti tõsine lahing olema. Feyenoord hoiab kuklas pinget ja nad on praegu heas hoos, seega saab iga järgmine mäng olema kui finaal kuni suudetakse meistritiitel võita.

        Täna muuseas ei saanud vigastatuse tõttu osaleda lisaks Noa Langile veel Lozano, Saibari ja ka Schouten. Seega taaskord mitu põhimeest audis, mis on sel hooajal juba tavapäraseks saanud. Seda enam tuleb tervetel meestel maksimaalselt pingutada.
        Wij komen terug met de cup in de hands

        Kommentaar


         29 voorus võõrustati peale Twente matśi siis kodumurul AZ-i. Hiilgav partii Boeren-ilt ja ülikindel 5:1 võit oli tõeliselt muljetavaldav. Skoor võinuks suuremgi olla kuid mitmel puhul päästis Alkmaari vv Matthew Ryan ja korra peatas palli ka väravapost.

         Mängu alguses oli parim võimalus hoopis külalistel kui Schouteni halva passi tulemusel sai üsna oma värava lähedal palli AZ ja kiire söödu tulemusel suutis liiga suurim top scorer Pavlidis lüüa palli Benitezist mööda otse posti. Peale seda episoodi suutis vastane vaid korra avapoolajal veel ohtliku momendi tekitada, kuid olulised sündmused toimusid valdavalt siiski Ryani värava all.

         8 minutil andis Tillmann hea passi ca 10 meetri peale Bakayokole, kes ühe puutega efektselt palli lähimasse nurka suunas. Mõned minutid hiljem pidanuks Luuk lööma teise palli võrku, aga ei saanud 1-1 olukorras algselt korralikult löögile ja kui teisel üritusel lõi posti. Boscagli üritas mõned minutid hiljem peaga omakorda väravaarvet kasvatada, aga Ryani imetõrje päästis palli väravajoonelt kui prantslase pealöögi niimoodi peatas. Siiski ei jäänud 2:0 tulemata, kui Tillmann taas oli assisti andja ja seekord Luuk de Jong ei eksinud kui tuli pall sisuliselt tühja väravasse suunata,

         Teise poolaja alguses testis Veerman kohe Ryani valmisolekut kui lõi kaugelt peale kuid pall läks vast oma 30 cm postist mööda. Mõni minut hiljem tegi de Jong teist korda skoori kui lükkas taas palli sisuliselt tühja võrku kui Teze hea eeltöö realiseeris.

         Siis suutis Pavlidis siiski ühe tagasi lüüa, kuid kodusatsi see värav ei murdnud. Poolaja lõpus löödi sisuliselt nael AZ-i kirstu kui ca 20 meetrilt suunas Veermann parema jalaga palli ilusa vindiga otse tagumisse nurka. Kindlasti mängu ilusaim värav ja nii Veermanilik. Viimase värava sai kirja klubi enda kasvandik 19 aastane Jesper Uneken, kes oma debüütmängus sai jala valgeks.

         Väga kindel esitus ja igati meistri vääriline mäng. Meenutas juba seda perioodi sealt aasta lõpust kui järjest alistati võõrsil nii Feyenoord, Twente kui AZ. Nüüd rebenes vahe Feyenoordiga 12 punkti peale, kellel homme seisab kodus ees De Klassikier Ajaxi vastu. Sõltumata tulemusest tuleb Eindhoveni klubil siiski oma tegemistele keskenduda ja iga järgnevat viit järelejäänud mängu võtta tõsiselt, sest kõigi nende mängude võitmine tähendaks 93 punkti, mis oleks klubi jaoks hooaja punktirekord. Vaid korra 1972 on Ajax kogunud sama palju punkte, kuid siis anti võidu eest 2 silma kuid need võidud on ümber arvestatud 3 punkti süsteemi peale.
         Wij komen terug met de cup in de hands

         Kommentaar


          30 voorus alistati tabeli punane latern Vitesse kodus 6:0. Suurima väravate vahega võidu kordamine sel hooajal. PEC Zwolle alistati teatavasti 7:1.

          Päris alguses ei suudetud väga häid võimalusi tekitada, kuid natuke enne poole tunni möödumist läks püss lahti kui Luuk avas skoori. Paar minutit hiljem lisas Tillmann teise kui varem jätsid selles episoodis oma võimaluse kasutamata Luuk ja Til. Eloy Roomist tagasi põrkunud palli lõi posti põrkega siis Malik võrku. Kolmanda lisas Ramalho 38 minutil kui nurgalöögist tulnud pall lõi peaga võrku (tõsi läbi Roomi jalgade puute).

          LDJ-l oli veel võimalus neljaski lüüa kuid lõi ühes episoodis peaga posti.

          Neljas tuli kohe teise poolaja alguses kui Veermani hea tsenderduse realiseeris Bakaoyko. Algselt leidis pall de Jongi, kuid viimane jättis selle siis Johan-ile, kes tugeva löögi vasakuga suunas lähimasse nurka Roomile püüdmatult.

          Viienda palli lõi Vitesse võrku taas LDJ ehkki Room sai taas keha vahele, kuid löök oli liiga tugev, et see lendas sealt võrku. Kuuenda ja viimase palli lõi Arnhemi pundi raamidesse vahetusest sekkunud ja taas vigastusest priiks saanud Lozano.

          Võit tundus tuli mitte just maksimaalselt pingutades, kuid ometigi suudeti korrata hooaja suurimat võitu. Laatsaretis on praeguse seisuga veel Noa Lang, Saibari ja viimasena langes sinna Babadi. Ilmselt pole suurt vahet, kas nad neljaks viimaseks hooaja mänguks terveks saavad, sest materjali on piisavalt, et olemasolevate mängijatega need neli võitu ära tuua ja 25 meistritiitel kindlustada.

          Seoses järgmisel nv-sel peetava karikafinaali tõttu toimub 31 voor alles ülejärgmisel nädalal ja PSV mäng Heerenveeniga leiab aset 25. aprillil Abe Lenstra staadionil.
          Wij komen terug met de cup in de hands

          Kommentaar

          Working...
          X