320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

MM 2010 finaal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui nüüd kokkuvõtvalt rääkida selle aasta MM'ist, siis minu jaoks jäi kõige rohkem meelde kohtunike poolt väga palju tehtud vigu.

    Aga koondiste poolelt, Prantsusmaa oli pettumus minu jaoks. Saksamaast väga kahju, et finaali ei saadud ja USA'st, ootasin, et nad jõuavad sel MM'il kuskil poolfinaali ära, aga kahjuks langeti juba esimese play offi ringis..

    Rõõmu pakkusid Saksamaa väravate rohked mängud, + veel USA viimase alagrupi mängu lõpuminutid. ja see, et ka Itaalia, kergemas alagrupis failis täielikult.
    + veel Mülleri MMi parima väravaküti ja noormängija tiitlid!

    Nüüd siis ei oskagi öelda, kas MM oli pettumus minu jaoks või ei, pigem siis natukene kardan, et 48:52 kaalu kauss liigub pettumuse poole.
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

    Kommentaar


      Count vajuta Print Screen nupule ja siis ava Paint voi mingi pilditootlus progre ja vajuga Paste (CTRL V) ja salvesta. Siis pane asi Tinypicsi voi Photobucketisse.

      Sa nagu lubad igasugu asju pidevalt, aga millegiparast pilte nagu ei tule.

      Kommentaar


        Ei tea, kas kaheksajalg Paul ka loto numbreid ennustab? :P

        Aga finaal oli väga põnev ja kuigi sai veidi rohkem hollandlaste poole hoitud (kolmandal korral finaalis oleks ju võinud ära tulle), siis tuleb tõdeda, et Hispaania mängis veidi paremini ja vääris seda tiitlit.

        Õnnitlused siis tulihingelistele Hispaania toetajatele!

        Kommentaar


          Hispaania oli täna tõesti parem, aga siiski oleksid nad võinud võita natukene ausamalt, aga ei, Webb pidi ikka ära nusperdama selle finaali. Kas ma olin ainuke, kes kuulis, et Webbile vilistati kui ta enda medali kätte sai ?

          Paul pani jälle täppi, päris uskumatu ikka.
          sigpic

          Kommentaar


            coco

            Ma ei tahaks siin kibestunud kaotajat mängida ja kaasa minna selle Webbi sairamisega aga öelda oleks nii palju, et tegemist oli äärmiselt tasavägise, võrdsete võimalustega mänguga mille üldjuhul kipub võitma meeskond, kellel otsustaval hetkel natuke rohkem õnne on. Alates Heitinga teise poolaja kollasest kui Villa sinna äärele pikalt lebama jäi ja alles 3 minutit hiljem hr Webb hispaanlaste õhtuste saatel kollast läks näitama, alates sellest hetkest hakkas aeglaselt aga stabiilselt Webbi vilepartii kandma konreetseid värvi prille, mis leidis oma kulminatsiooni teisel lisaajal, kus iga viimne kui vile läks valesti. Ma ei süüdista otseselt kohtunikku Hollandi kaotuses aga süütu ta ka kohe kindlasti ei ole.

            Hispaania tegi omalaadse rekordi, mitte kunagi pole maailmameister löönud lõputurniiril nii vähe väravaid. See rekord purustati üsna mitme väravaga.

            Kommentaar


              On konreetsed numbrid ka öelda, ei viitsi googeldada.

              Kommentaar


                Algselt postitas Panso Vaata postitust
                On konreetsed numbrid ka öelda, ei viitsi googeldada.
                8 väravat, varasemat rekordit jagasid Brasiilia (1994) ja Inglismaa (1966), 11 väravat.


                edit:

                Algselt postitas cyhton Vaata postitust
                Väga masendav, et kohtunik teeb maailma kõige tähtsama mängu ära..
                go go Webb.

                Roni menti tagasi türapea
                ja selline mees käib siis mööda teemasid teisi õpetamas, kuhu ja kuidas kirjutada. puhka parem ise jalga natuke, kui ei ole võimeline normaalse inimese kombel väljenduma.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  Algselt postitas coco Vaata postitust
                  Alates Heitinga teise poolaja kollasest kui Villa sinna äärele pikalt lebama jäi ja alles 3 minutit hiljem hr Webb hispaanlaste õhtuste saatel kollast läks näitama, alates sellest hetkest hakkas aeglaselt aga stabiilselt Webbi vilepartii kandma konreetseid värvi prille, mis leidis oma kulminatsiooni teisel lisaajal, kus iga viimne kui vile läks valesti. Ma ei süüdista otseselt kohtunikku Hollandi kaotuses aga süütu ta ka kohe kindlasti ei ole.
                  Mulle oleks sobinud Hollandi võit, seega võin vast Webbi teemal peatuda. Minu arvates oli väga hea vile, nurgalöök oligi ainuke vale otsus ja seal aitas teda äkki äär, ei tea. Muudest viledest pidanuks/võinuks Robbenile pärast vilet palli mängimise eest teise kollase andama ja Alonsole jalaga rindu hüpanud mehele tõenäoliselt punase ning van Bommel laveeris samuti teise kaardi piiril, seega pääsesid hollandlased päris hästi ning nüüd võiks ju öelda, et Robbeni säästmine on just see, et kohtunik ei riku mängu ära jms, kuigi tegelt pidanuks välgutama (hiljem Xavile näitas).

                  Mis Heitinga esimesse kollasesse puutub, siis kordus oli väga hea nurga alt ja näitas, et ta nägi vea täpselt ära, kuid lasi siis edasi mängida, sest pall jäi Hispaania kätte ehk andis nö edu. Kui hispaanlased palli siiski auti lõid, läks ja vaatas Villa üle ning siis karistas Heitinga ära. Enam paremini ei saanukski seda olukorda lahendada.

                  Aga turniir oli tore ja võiks sagedamini olla.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Jätke Webb rahule. Polnud küll ideaalne vile, aga raske mäng ja ühtegi vale väravat/ära jäetud väravat, tema kraesse ei jäänud, ainult kaudsed oletused.
                    De Jongi viga oli tõesti ehk punase eest, aga sa ei sa finaalis riskida valesti antud punasega, sest valesti antud punane on rängem eksimus, kui valesti andmata jõetud punane.
                    Siis kritiseeritakse seda penalti olukorda, aga sellega on sama lugu. Valesti antud penalti on rängem viga kui valesti andmata jäetud penalti.

                    Üldiselt oli finaal hea ja Hispaania vääris võitu, kuigi kergelt soovisin Hollandi võitu, sest kolmandal korral oleks võinud ju ära tulla. Ehk Brasiilias siis.

                    Kommentaar


                      Webb tegi ju palju valesi otsuseid ning kurb,et tema pimedus otsustas mängu saatuse.

                      Keegi ei kahtle selles,et Hisp oli domineerivam pool, kuid kas ka parem seda ma ei julgeks väita.

                      Kiitus Hollandile,et nad väga hästi olid õppinud geelipoiste mängu selgeks ning erinevalt saksast tegid keskväljal suht head pressingut.

                      Kommentaar


                        OI jah. Milline ülevoolav joovastus - 98.a. alates seda ootanud ning õnneks väga kaua ei tulnudki ootada.
                        Kogu selle Webbi teema jätkuks veel niipalju, et mängu ta küll ära teinud. De Jongile punane andmata, v. Bommel põhimõtteliselt oleks võinud ka lõpuks ära anda kaardi, Robbenile pärast vilet palliga mängimine (Xavi sai kohe hetkega ära)...ja kindlasti vilistas ka Hispaania kasuks samamoodi olukordi. Mis värava olukorda puutub siis hiljem kordusest vaadates mängisid hispaanlased seda rünnakut 4kesi 7 hollandlase vastu (tõesti saaks teie vihast aru kui oleks mingi meeletu kiirrünnak tulnud, kus 4 ründajat 2 kaitsja vastu ära oleksid teinud), seega ei näe nagu kuidas too prohmakas (mis polnud sugugi suurem mõnest teisest) nüüd mängusaatuse ja värava hispaaniale kinkis, aga üleüldse pointless vaidlus...
                        Tahaks lihtsalt veel lõpetuseks teha suure suure kummarduse Andres Iniestale, kes kummalisel kombel oskab tähtsates mängudes lõpuminutitel ikka väravaid lüüa... (Chelsea ja Hollandi vastu)
                        Mes que un club!

                        Kommentaar


                          Olen küll Hollandi pooldaja, kuid väga viriseda pole põhjust. Naiivne on arvata, et Holland oleks nt penaltiseerias võitnud. Tasemelt on nad sellel alal inglastega samast klassist.

                          Väga kahju ainult, et hispaanlaste võiduvärava lõi daiver Iniesta. Iga asja peale pikali... täiesti masendav, et jalgpall on selliseid täis. Ja see pidev hispaanlaste kogunemine kohtuniku juures peale hollandlaste vigu oli häiriv. Näha oli ju, et Webb annab kaardi ära, mis te seal ikka kogunete. Samas muidu holland tegi ikka jõhkralt vigu kah.

                          Robben on üldse omaette teema. Vend saab ääres palli, jookseb, 2-3 kaitsjat võtavad palli ära. Ja nii iga kord. Lisaks muidugi need 2 võimalust. Eriti esimene, kus oli vaja lihtsalt messilikult pall üle tõsta.

                          Üleüldse jäi turniir rohkem meelde pideva sukeldumise, näitlemise ning kohtunike apskatega.
                          Manchester United
                          Juventus

                          Kommentaar


                            Algselt postitas PraS Vaata postitust
                            Webb tegi ju palju valesi otsuseid ning kurb,et tema pimedus otsustas mängu saatuse.

                            Keegi ei kahtle selles,et Hisp oli domineerivam pool, kuid kas ka parem seda ma ei julgeks väita.

                            Kiitus Hollandile,et nad väga hästi olid õppinud geelipoiste mängu selgeks ning erinevalt saksast tegid keskväljal suht head pressingut.
                            Oi seda nuttu ja hala nüüd. Neli aastat tagasi oli meil päris toredaid dialooge, kui Hispaanial midagi valesti läks ja kohe PraS rõõmsalt msnis plärisema hakkas Võta välja, poiss!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
                              Kas ma olin ainuke, kes kuulis, et Webbile vilistati kui ta enda medali kätte sai ?
                              Absoluutselt iga kord vilistatakse, kui kohtunikud oma medaleid kätte saavad. Pole mina veel vastupidist kohanud.
                              Muidu dubleeriksin Martini juttu.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Pilku postitsue kellaaegadele heites on tunne, et mõned vaatavd jalgpalli, eriti selle tippsündmusi, vaid soccerneti foorumis kiunumise pärast. Tavaline kahtlusalune on muidugi kohtunik (eks kommentaatorid, eriti eestikeelsed, sobivad ka), kuid stiil, et ootame lõpuvileni, ning siis vutt-vutt arvuti taha ning hakkame oma kahelauselisi kohtnukeanalüüse tegema, on kahtlematult häiriv. Aga kui hilispuberteedi probleeme nii ravida saab, siis jumal tänatud, et sa olemas oled, soccernet.
                                Ahjaa, erinevalt kommentaatoritest arvan, et finaalile tuli isegi kasuks, et seis kaua null-null püsis, arvatavalt oleks pärast avavärvat emb-kumb juhtima asunud meeskond püüdnud eriti rämedalt aega viita ja kõiki mehi värava ette parkida (a la Inter). Mõistetav taktika iseenesest, sest lihtsalt nii palju on ju mängus, aga kole vaadata. Hispaanlaste järjekindlus viis võidule, kuigi šansse oli mõlemal meeskonna üsna võrdselt. Muidugi võib paukuda, et pass-pass-pass ja null-null stiil on igav (sic!) ning et Hispaania tuli ilmameistriks kõige vähem väravaid löönud meeskonnana ajaloos, kuid väga palju jätsid nad ka häid võimalusi realiseerimata, millele ei aidanud kaasa ka selgelt alavormis väljakule eksinud torres ning üsna kehv närvikava (penaltid!). Pass-pass ei ole ju vaid efekti pärast, vaid väga selge eesmärgiga: taktika on efektiivne just lõpus, kuna väsitab vastasmeeskonda ning Hispaania värvad kippusidki enamuses ju teise poolaja teisel poolel tulema, alates 70. minutist oli ju finaalis ka selgelt vaid üks võistkond. Ja nagu Sarapki mainis, sellega väsitati jäälõhkuja-jõhkard van Bommel ning teised tulpide keskväljurid ning lõppeks suutsid hispaanlased ise kastis veidi otsustavamalt tegutseda. ja veel, mõneti imelik, et ka selliste kogemustega meestel on närv ikka kogu turniiri jooksul korralikult pingul- Hispaaniat rõhus ikka tohutu favoriidikoorem, mille taha jäi nii mõnigi väravaolukord (eksitud penaltid!).
                                Kummastav, et totaalse jalgpalli leiutajariik on pärast milleeniumit omandanud lõhkumine-iga-hinna-eest meeskonna auväärse tiitli. Seetõttu oli ka hispaanlaste kohtuniku stalingradlik piiramine mõistetav, kuigi häiriv. Tagant põlvedesse sõitmine ei tohiks olla Hollandi kui Cryffi ja co sünniriigi kaitsemängutaktika, aga jah... Kahjuks ei saa Hollandi kohta öelda, et see oligi ainuke mõeldav rohi Hispaania vastu, sest alates kuulsast Portugali lahingust on kahjuks Hollandi mäng üha rohkem jäälõhkuja Tarmole iseloomulik.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X