320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Enar Jääger (Tallinna FC Flora, Eesti)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mis sest eurojamast kui kogu liigahooaeg paned täiega tuhandete andunud ja vingete fännide ees.



    http://www.youtube.com/watch?v=E-zp6...ayer_embedded#!

    Kommentaar


      Kergemini näeb ka EMi, kui vaid soovi on.

      Kommentaar


        Algselt postitas urmar Vaata postitust
        Kergemine näeb ka EMi, kui vaid soovi on.
        Ja mis peamine, võimalik, et tasuta
        Ja muidugi kiviviske kaugusel imeliste randadega Sopot, nostalgiline laulufestival......

        Kommentaar


          Meeskond küllaltki noor neil..

          Kommentaar


            Lechia kodulehelt võib näha kuidas Enar seal testidel osalemas. Omalt poolt ütleksin, et Lechia oleks Jäägeri jaoks kindlasti üks samm tagasi. Tegemist on klubiga, millel hooaja eel olid küll suured lootused, kuid peetud 17 vooruga on suudetud lüüa vaid 8 väravat ehk kõigist meeskondadest kõige vähem. Jaanuari algusest on Lechia uueks treeneriks küll Pawel Janas (viinud 95-96 hooajal Legia Meistrite liiga veerandfinaali), ent pigem on tegemist Ekstraklasasse püsima jäämise eest võitleva meeskonnaga kui tiitlinõudlejaga. Meeskonna parimaks mängijaks (eelmine hooaeg oli kindlalt üks Ekstraklasa staare) on Aafrika rahvuste karikal osaleva Burkina Faso ääreründaja Abdou Razack Traore.
            Pikemalt seletamata võib öelda, et Jäägeri tase peaks Poolas olema tiitlipretendentide ridades mängimine--ehk siis Legia, Wisla või Lech. Hetkel liidri Wroclawi Slaski ridades mängib praegu Ekstraklasa parim paremkaitsja ehk tõenäoliselt Slask endale sellele positsioonile tugevdust ei otsi. Varssavi Poloniat ei soovitaks selle pehmelt öeldes impulsiivse omaniku tõttu. Legial ja Lechil on paremkaitsja kohal samuti arvestataval tasemel mängijad olemas, Wislas on seal mänginud Lamey, kes on näidanud, et oskab rünnata kuid kaitsta mitte. Siiski on Wislas olemas Jovanovic, kes on kaitsjana igati tasemel.
            Ehk siis kokkuvõttes soovitaks Jäägeril Lechia varianti pigem vältida (Lechia kasuks räägib ehk vaid kogenud loots ning ehk ka korralikuks palganumbriks olemas olevad finantsid) kuna halvasti mängivas võistkonnas on kaitsjal üsna raske silma paista. See et mõni Poola tippklubi hetkel uue paremkaitsja hankimisest võiks olla huvitatud on üsna ebatõenäoline--kas on juba korralikud mängijad olemas või on raske leid rahasid uute palkamiseks (nt. Poznani Lechi puhul). Kõige tõenäolisem variant oleks minu hinnangul Wisla, kellel sel hooajal kaitses pidevalt probleeme olnud ning kes peaks olema tänu edasipääsule Euroopa Liigas natuke paremas rahalises olukorras. Ehk siis soovitus Enarile: otsi Serksi telefoninumber välja ja küsi pakkumist

            Kommentaar


              Hea analüüs.. Oled jälginud poola liigat tõsisemalt?

              Kommentaar


                Ausalt öeldes järjekordne pettumus seoses eestlasest jalgpalluri lepinguga. Jäägerilt oleks ikka oodanud mõnda kõvemasse klubisse siirdumist. Hollandi, Saksamaa klubid vms. Koondise mängude põhjal on mees selgelt üks kindlamaid lülisid ja ka Norras on ennast pidevalt tõestanud, aga siis kui uue lepingu sõlmimiseks läheb, kukuvad meie jalgpallurid ikka kuhugi Poola teisejärgulistesse klubidesse. Sama olukord oli ka Pareiko puhul, kus räägiti oluliselt kõvematest nimedest kui Wisla. Pole ise asjaga täpselt kursis, aga minu meelest on enamusel eestlastest sitad agendid, kellel puuduvad head kontaktid ja mis tagabki olukorra, et mehed mängivad kõigest keskmistes klubides. Igal üleminekuperioodil suudavad teised agendid oluliselt kehvemate oskustega mängijaid, kui nt Jääger, Stepanov, Pareiko seda on, oluliselt parematesse klubidesse MÄNGIMA saada, mitte lihtsalt pingiotsale.

                Fännid fännideks, aga kahtlen, kas Jääger tugevamasse klubisse või liigasse siirdub...

                Kommentaar


                  Lech tõesti ei ole tavaliselt olnud see võistkond kes tabeli tagumises otsas mängib... pigem ikka jah eespool.. eks nad tahavad nüüd asjad jälle joonde saada

                  Kommentaar


                    Algselt postitas kangura Vaata postitust
                    Lech tõesti ei ole tavaliselt olnud see võistkond kes tabeli tagumises otsas mängib... pigem ikka jah eespool.. eks nad tahavad nüüd asjad jälle joonde saada
                    Tegemist on Lechia-ga Gdanskist mitte Poznani Lechiga...

                    Vastuseks ericbanale--Wisla on hoolimata kunagisest kaotusest Levadiale olnud aastaid Euroopa tasemel arvestatav klubi. Hetkel on Poola jalgpall tänu korruptsioonile, onupojapoliitikale ja muidu mahhinatsiooidele sattunud kesisesse seisu, kuid nooremast põlvkonnast on sirgumas päris korralike talente (nt. kasvõi Lewandowski ja Szczecny). Majanduskriis on pannud Poola klubid ka professionaalsemalt ja ratsionaalsemalt tegutsema ning kuigi Wisla suutis eelmisel aastal odavate ja keskpäraste "võõrtööllistega" edu saavutada on üldiselt siiski suund võetud sinnapoole et edu aluseks on oma noorte kasvatamine. Kui klubid suudavad vastu panna kiusatusele kiire edu nimel andekad noored maha müüa ja nende asemel keskpärased vanurid sisse tuua siis võiks juba 4-5 aasta pärast Poola klubid edukalt eurosarjades osaleda.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas priity Vaata postitust
                      Vastuseks ericbanale--Wisla on hoolimata kunagisest kaotusest Levadiale olnud aastaid Euroopa tasemel arvestatav klubi. Hetkel on Poola jalgpall tänu korruptsioonile, onupojapoliitikale ja muidu mahhinatsiooidele sattunud kesisesse seisu, kuid nooremast põlvkonnast on sirgumas päris korralike talente (nt. kasvõi Lewandowski ja Szczecny). Majanduskriis on pannud Poola klubid ka professionaalsemalt ja ratsionaalsemalt tegutsema ning kuigi Wisla suutis eelmisel aastal odavate ja keskpäraste "võõrtööllistega" edu saavutada on üldiselt siiski suund võetud sinnapoole et edu aluseks on oma noorte kasvatamine. Kui klubid suudavad vastu panna kiusatusele kiire edu nimel andekad noored maha müüa ja nende asemel keskpärased vanurid sisse tuua siis võiks juba 4-5 aasta pärast Poola klubid edukalt eurosarjades osaleda.
                      Kogu su jutt võib õige olla. Siiski olen endiselt seisukohal, et näiteks Jääger peaks Poola liigas küll vaatama AINULT tippu kuuluvate meeskondade poole, mitte rahulduma 12 positsiooni hoidva, väga marginaalse klubiga. Pareiko all pidasin silmas seda, et pikalt räägiti oluliselt tugevamate klubide huvist kui Wisla on või saab olema. Ja kõiki neid üleminekuid ja arenguid analüüsides tekkiski selline mõte, et ehk on eestlaste agendid lihtsalt sitad, sest taseme poolest peaksid osad mehed oluliselt kõrgemal mängima.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                        Kogu su jutt võib õige olla. Siiski olen endiselt seisukohal, et näiteks Jääger peaks Poola liigas küll vaatama AINULT tippu kuuluvate meeskondade poole, mitte rahulduma 12 positsiooni hoidva, väga marginaalse klubiga. Pareiko all pidasin silmas seda, et pikalt räägiti oluliselt tugevamate klubide huvist kui Wisla on või saab olema. Ja kõiki neid üleminekuid ja arenguid analüüsides tekkiski selline mõte, et ehk on eestlaste agendid lihtsalt sitad, sest taseme poolest peaksid osad mehed oluliselt kõrgemal mängima.
                        Jäägeri puhul täiesti nõus, mu eelmise postituse sisu just sellele viitaski, et Jäägeri tase peaks olema mängida neis Poola klubides, kes suudavad eurosarja koha eest võidelda (s.t. meistriliiga top 4). Pareiko puhul minu teada ei olnud tal eriti pakkumisi neist klubidest, mis lõpuks end Meistrite Liiga alagrupiturniirile võitlesid. Ehk siis Wisla ei olnud Pareiko jaoks minu arvates mitte kõige halvem variant ja kindlasti parem kui Tomski jätkamine. Kuigi Pareiko on meie koondise jaoks kindlasti väga oluline mängija siis kogu lugupidamise juures pole minu arvates tema tase piisav nt Premiershipis või Bundesligas läbilöömiseks. Ehk siis--ükski agent pole nii hea et saada mees mänguplatsile kui mängija tase seda ikkagi välja ei kanna.

                        Kommentaar


                          Vaher kirjutab seda, mida mina hetkel samuti mõtlen. http://www.ohtuleht.ee/blogid/spordiblogi/3140

                          Kommentaar


                            Algselt postitas priity Vaata postitust
                            Jäägeri puhul täiesti nõus, mu eelmise postituse sisu just sellele viitaski, et Jäägeri tase peaks olema mängida neis Poola klubides, kes suudavad eurosarja koha eest võidelda (s.t. meistriliiga top 4). Pareiko puhul minu teada ei olnud tal eriti pakkumisi neist klubidest, mis lõpuks end Meistrite Liiga alagrupiturniirile võitlesid. Ehk siis Wisla ei olnud Pareiko jaoks minu arvates mitte kõige halvem variant ja kindlasti parem kui Tomski jätkamine. Kuigi Pareiko on meie koondise jaoks kindlasti väga oluline mängija siis kogu lugupidamise juures pole minu arvates tema tase piisav nt Premiershipis või Bundesligas läbilöömiseks. Ehk siis--ükski agent pole nii hea et saada mees mänguplatsile kui mängija tase seda ikkagi välja ei kanna.
                            Väravavahi puhul erinevalt väljakumängijatest on kindlasti mõte lepingut vastu võtta kui sinuga arvestatakse kui kindla esikindaga. Mingiks back up-ks pole kindlasti mõtet koondise esivahil mõtet minna. Ses mõttes on Wisla hea variant et tema esinumbri staatuses ei kahtle keegi. Palju hullem oleks kui ta peaks olema vahetusvariant mõnele kiiprile. Iseenesest muidugi ma ei usu, et Pareiko nii kehva oleks et ta mitte ühtegi Premieri või Bundesliga satsi esikiipriks ei pääseks kuid päris kindlasti ei leia ma et a priori kõik tippliigade klubid 100 % on nii kõva tasemega et mõne väiksema liiga tippsatsi mängija ei pääseks löögile.

                            Kuna ma Poola liigat ei jälgi vaid olen näinud euromängudes Legia ja Wisla matśe, siis nende põhjal ma nüüd Poola tippunte kindlasti ei pea kehvemaks kui nt Augsburg,Freiburg või nt Wigan või Wolves kellega Pareikot seostati aasta tagasi. Pigem on asi konkurentsi tiheduses ja palganumbrites mis sinna mängijaid meelitab. Eurosarja esitused on veenevalt näidanud, et isegi Premieri ja Bundesliga esimese poole pundid või keskmikud nagu Hannover või Fulham on kehvemad kui nt Belgia või Hollandi esiotsa satsid.

                            Oluline on siiski klubi tase mitte liiga. Liiga on vaid taustsüsteem kus rohkme tugevamaid mänge kuid silmas tuleb pidada ka asjaolu, et juba liiga põhiselt on stardipositsioon erinev võrrelduna väiksemate liigadega. Kui nt ka Wisla saaks samad rahad Premieris mängides nagu nt Bolton või Blackburn siis suudetakse ka teisest mastist mehi osta. Seda enam tuleb hinnata nende väiksemate riikide satside saavutusi eurosarjades kui suudetakse kordades suuremate eelarvetega meeskonnad seljatada. Ma arvan see etapp peaks ka eestlaste mõtteviisis ületatud olema et nui neljaks tuleb pääseda mõne top 5 liiga punti olgu see kasvõi mõni lootusetu juhtum seal tabeli viimases kolmandikus kes mitte kunagi isegi mitte EL kohtadele ei pretendeeri rääkimata Cl kohtadest.

                            Kui esmapilgul kõik see glamuur ja suurus pimestab seoses suurliigaga kuid kui see esimene vaimustus möödub ja mängija avastab et selle klubiga polegi võimalik kõrgemale jõuda nagu Poomil (Derby, Sunderland) siis usun kaob see eufooria ka üsna kiiresti ja kui palluril on vähegi edasipüüdlikkust ja ambitsiooni, soovib ta kindlasti maitsta oma karjääri jooksul ka võidumaitset ja millegi saavutamist jalgpallurina. Eesti pallurite puhul on kõigi tippliigade top 6-7 satsid hetkel välistatud mida võib Euroopa absoluutseks tipuks nimetada. Ehk Klavan on perspektiivis sinna kõige lähemal (nt mõni Bundesliga 6-7 sats võiks kõige realistlikum olla) kuid ülejäänute puhul on see täielik utoopia. Muidugi ei välista mõne koondislase puhul ka suurliiga põhjamuda satsi pääsemist kuid kas see on ikka asi mida uhkusega meenutada ja kas seda saab üldse mingiks saavutuseks pidada. Kaotajamentaliteet on pikas perspektiivis rusuv ka mängija psüühikale ja tippliigade nõrgukestes pole mingit arengut loota. Eestlasest jalgpallur on ikka veel üsna tundmatu kaubamärk vaatamata heale EM valiktsüklile kuid pallurid võiks klubi valikul lähtuda ikkagi sportlikust printsiibist valida või püüelda klubisse kes mängib minimaalselt eurosarja kohtade nimel.

                            Valida tuleks ikka klubi tugevuse baasil kogu euroopa kontektsis mitte liigapõhiselt.
                            Wij komen terug met de cup in de hands

                            Kommentaar


                              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                              Väravavahi puhul erinevalt väljakumängijatest on kindlasti mõte lepingut vastu võtta kui sinuga arvestatakse kui kindla esikindaga. Mingiks back up-ks pole kindlasti mõtet koondise esivahil mõtet minna. Ses mõttes on Wisla hea variant et tema esinumbri staatuses ei kahtle keegi. Palju hullem oleks kui ta peaks olema vahetusvariant mõnele kiiprile. Iseenesest muidugi ma ei usu, et Pareiko nii kehva oleks et ta mitte ühtegi Premieri või Bundesliga satsi esikiipriks ei pääseks kuid päris kindlasti ei leia ma et a priori kõik tippliigade klubid 100 % on nii kõva tasemega et mõne väiksema liiga tippsatsi mängija ei pääseks löögile.

                              Kuna ma Poola liigat ei jälgi vaid olen näinud euromängudes Legia ja Wisla matśe, siis nende põhjal ma nüüd Poola tippunte kindlasti ei pea kehvemaks kui nt Augsburg,Freiburg või nt Wigan või Wolves kellega Pareikot seostati aasta tagasi. Pigem on asi konkurentsi tiheduses ja palganumbrites mis sinna mängijaid meelitab. Eurosarja esitused on veenevalt näidanud, et isegi Premieri ja Bundesliga esimese poole pundid või keskmikud nagu Hannover või Fulham on kehvemad kui nt Belgia või Hollandi esiotsa satsid.

                              Oluline on siiski klubi tase mitte liiga. Liiga on vaid taustsüsteem kus rohkme tugevamaid mänge kuid silmas tuleb pidada ka asjaolu, et juba liiga põhiselt on stardipositsioon erinev võrrelduna väiksemate liigadega. Kui nt ka Wisla saaks samad rahad Premieris mängides nagu nt Bolton või Blackburn siis suudetakse ka teisest mastist mehi osta. Seda enam tuleb hinnata nende väiksemate riikide satside saavutusi eurosarjades kui suudetakse kordades suuremate eelarvetega meeskonnad seljatada. Ma arvan see etapp peaks ka eestlaste mõtteviisis ületatud olema et nui neljaks tuleb pääseda mõne top 5 liiga punti olgu see kasvõi mõni lootusetu juhtum seal tabeli viimases kolmandikus kes mitte kunagi isegi mitte EL kohtadele ei pretendeeri rääkimata Cl kohtadest. Valida tuleks ikka klubi tugevuse baasil kogu euroopa kontektsis mitte liigapõhiselt.
                              Ja Pareiko puhul oli veel ju see, et tema tahtis mängida tabeli esiotsa meeskonnas, tahtis võita tiitleid... Ses suhtes et suure ja tugeva liiga tagaotsameeskonna esikinnas ta juba on olnud.
                              Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                              Algselt postitas taku*
                              Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                              Kommentaar


                                Parem soliidne mänguaeg keskmises klubis ja tagasihoidlikus riigis, kui varumees kõlava nimega klubis (Kink, Aksalu), see oht on kollitamas ka Piiroja, Vassiljevi puhul. Meeritsal on veel aega ainult trenniga areneda, aga kui pingile jääbki, siis mitte kaua. Varsti näeme Ojamaa saatust.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X