320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kohtunikud madalamates liigades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mingi vettpidavam süsteem võiks olla, tegelikult on madalamate liigade meeskondade publikuarvude teema vägagi huvitav.

    Pisiklubide ja reservide publikuarvud on oma nurga alt hea võrdlusmoment, kuidas ja kus regioonides meie jalgpall areneb, kus on potentsiaali areneda, kuhu võiksid vutihuvilised rahakotid oma pappi ala arenguks alla panna.

    Viimasel ajal on jäänud mulje, et rohujuure tasandil, vutihuvi väljendavad, publikunumbrid tõusevad, paraku ainult võimalikult täpsed arvud annavad selgema pildi, kas mitte näiliselt.

    Just vaatan 3. liiga idatsooni 2010 a. protokolle, kus mingi kohtunik Aleksandr Udalov on täiesti pohhuistlikult jätnud vähemalt viiel mängul oma arvamuse publikuarvust üldse protokolli kirjutamata, tigedaks ajab.

    Kommentaar


      Algselt postitas Raivo19 Vaata postitust
      Rein, kas oled juurde võtt või alla võtt?
      Alla, ikka alla. Närvide värk
      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

      Kommentaar


        Rein kui sa kaalud 105 kg ja jõuad mängijatega kaasa joosta pole mingit probleemi..räägingi sellest et kohtunik peaks suutma/jõudma ennast ka platsil liigutada..mitte ühekohapeal seista ja sis umbes vilistada!
        nr 12

        Kommentaar


          Rein on vana mängumees, sellest piisab. Kohtuniku kvaliteetse esinemise üheks suurimaks tingimuseks ongi, et mees oleks ise vähemalt seda mängu mingil määral mänginud. Kui ikka vend võsast tuleb ja hakkab korda looma, pole head nahka loota. Erandeid võib muidugi olla.
          Kapten Trumm

          Kommentaar


            Oh jumal, 105 on palju, isegi kui oled Arsenali fänn, ei peaks sa oma kehale liiga palju koormust andma oma õllevalamisega, mitte et kohtuniku töö kannataks ( võibolla natukene ), aga tervise huvides võiks küll ennast armastada!

            Kommentaar


              Algselt postitas Raivo19 Vaata postitust
              Rein on vana mängumees, sellest piisab. Kohtuniku kvaliteetse esinemise üheks suurimaks tingimuseks ongi, et mees oleks ise vähemalt seda mängu mingil määral mänginud. Kui ikka vend võsast tuleb ja hakkab korda looma, pole head nahka loota. Erandeid võib muidugi olla.
              selles jutus on isegi korralik iva sees. absoluutselt on see nii, et kui vilistab mingi vana või/ja kogenud mängumees, pole tavaliselt vile kohta ka olulisi pretensioone... vunts on ise enne mänginud, suure tõenäosusega ka III-IV liigas ja teab, millised on need valud ja võlud. kui veel kohtunike kool ka läbi teha, siis lisandub kogemustele ka reeglite tundmine (oleme ausad - paljud harrastusmängijad väga hästi reegleid ei tunne), siis ei tohiks mingit probleemi olla....

              suur kontingent uusi/värskeid kohtunikke aga on, oleme ausad, mittesportlikud inimesed. nooremapoolsed isased, kes jalgpalli kunagi mänginud ei ole, seda ütleb ju mõne kõvera kehaehituse pealt ära, et see mees ei saaks pallilegi pihta.. ja veel enam - selgrootud mämmerdised, nohikud, kes värisevad seal platsi peal. olgu näiteks kasvõi seesama olematu penalti välja imenud jalgpallihaigla-reliikvia vilemees. aga selliseid on veel ja veel. nimesid ei hakka välja tooma. miks nad tulevad ja miks neid vastu võetakse? see tuleb puhtalt sellest, et EJL ei suuda paremaid kohtunikke pakkuda oma olematu kompensatsioonipaketiga.

              kohtunikul peavad olema olemas jalgpallitaust, sportlikkus ja munad. punkt.

              Kommentaar


                Algselt postitas PSK Alexela Vaata postitust
                Rein kui sa kaalud 105 kg ja jõuad mängijatega kaasa joosta pole mingit probleemi..räägingi sellest et kohtunik peaks suutma/jõudma ennast ka platsil liigutada..mitte ühekohapeal seista ja sis umbes vilistada!
                Ma olen teid Kalevi turniiril vilistanud ja Tabasalu mängu puhusin samuti. Kohtume varsti taas, varem kui sa arvata oskad
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  Kurat, kuidas on võimalik, et täidan netis mänguprotokolli ära ning juba nädal möödas ja ülesse pole pandud, täna uued sama liiga mängud peal juba. Miks meie peame siis rabelema nende protokollidega 48 tunni jooksul ära tooma, kui teie ei suuda netis valmis tehtud protokolli ülesse riputada!!! Meie täidame netis protokollid ära, et teil kergem oleks aga nemad ei suuda paari klõpsu teha ca nädala jooksul.....

                  Kommentaar


                    Krissukene, ära riidle.. Pohlak ei jõua ju igale poole !!!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Hoe Vaata postitust
                      Oh jumal, 105 on palju, isegi kui oled Arsenali fänn, ei peaks sa oma kehale liiga palju koormust andma oma õllevalamisega, mitte et kohtuniku töö kannataks ( võibolla natukene ), aga tervise huvides võiks küll ennast armastada!
                      Ma armastangi ennast ja see on tingimusteta armastus Söön ja joon seda mida ise tahan ja kunas tahan, pole kellegi asi. Harmoonia käib minu kehal ja vaimul käsikäes. Terves kehas, terve vaim!
                      Kuidas härral endal selle tervise huvidega on? Nädala sees pool 3 öösel üleval olla ei tohiks kõige tervislikum olla, eriti vaimsele tervisele Normaalsed inimesed magavad enamasti sellel ajal.

                      Edit: ära mu postitust sõna sõnalt nüüd võta. See on sõbralik ilkumine.
                      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Rein Vaata postitust
                        Terves kehas, terve vaim!
                        vale - terves kehas terve liiter!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Rein Vaata postitust
                          Ma olen teid Kalevi turniiril vilistanud ja Tabasalu mängu puhusin samuti. Kohtume varsti taas, varem kui sa arvata oskad
                          tore tore
                          nr 12

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kristjan27 Vaata postitust
                            Kurat, kuidas on võimalik, et täidan netis mänguprotokolli ära ning juba nädal möödas ja ülesse pole pandud, täna uued sama liiga mängud peal juba. Miks meie peame siis rabelema nende protokollidega 48 tunni jooksul ära tooma, kui teie ei suuda netis valmis tehtud protokolli ülesse riputada!!! Meie täidame netis protokollid ära, et teil kergem oleks aga nemad ei suuda paari klõpsu teha ca nädala jooksul.....
                            Eks jalkaliidus olid ka kõvad pühad ja Vappu raputab oma pohmelliga siiamaani.
                            Kapten Trumm

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Rein Vaata postitust
                              Kes sulle jälle varba peale astus?
                              Muideks madalamates liigades võib publiku arv mängu lõikes erineda kümneid kordi. Mängu alguses on 3 pealtvaatajat, poolajaks jõuab 10 juurde ja mängu lõpuks on juba neid 50 ligi, sest peale mängu hakkab kohe järgmine mäng ja need on järgmise mängu pealtvaatajad ja mängijad.
                              Milline arv sinu arvates peaks protokolli minema?
                              Kesa, ma ootan ikka su vastust.
                              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                                Kesa, ma ootan ikka su vastust.
                                Raske küsimus, kas tuleks mängu lõpuks järgmist mängu ootav küljejoone taha kogunenud seltskond lõppeva mängu publikuks lugeda.
                                Mõnes mõttes nagu võiks aga pigem oleks ikka õigem hinnata publikuarvuks need, kes konkreetset mängu vaatama tulid, vähemalt järgmise mängu mängijaid küll ei peaks lugema.
                                Teise poolaja alguses? Parim aeg oleks vast kusagil 50-80 min. aga ma ei tea, palju kohtunikul üldse on aega publikut lugeda.
                                II-III liigas on abikohtunikel kindlasti aega rohkem, kui just mitte publikut täpselt kokku lugeda, siis kindlasti võimalikult täpselt publikuarvu hinnata.
                                IV liigas pole arvud ülemõistuse suured, et ei jõuaks lugeda. Kui on siis saab ju kedagi varumeest või pealtvaatajat abiks paluda.
                                Subjektiivsest hinnangust on hullem kui üldse arvu ei kajastata.

                                Kas jalkaliit vastavaid juhiseid kohtunikele ei anna?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X