320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rassism ja muud probleemid Meistriliigas!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Selline thriller 200 inimese eest, kus avavileks oli inimesi ehk 100 jagu, on lihtsalt häbiväärne. Eriti arvestades seda kui vahva õhhkond NORMAALSEL AJAL mängides koos korraliku eelneva tööga on võimalik saavutada, nagu reedene mäng näitas. Hetkel graafikut vaadates, siis jäi kohe silma, et teisipäeva, 25. aprilli, põnevuslahing Levadia ja Kalju vahel saab ka alguse Maarjamäel kell 18, et vahva lihtsalt. Lõpetasin oma puhkuse jalgpallikultuuris enneaegselt, et saaks seda mängu vaatama tulla ja kohe võtavad vastu nii negatiivsed emotsioonid. Saan aru, et Flora mäng on samal päeval kell 20 ja ei taheta ühe linna siseseid mänge samal ajal pidada, aga mitte midagi ei juhtu kui üks algab kell 19 ja teine kell 20 ning kes tõesti soovib, siis on võimalik ka teise mängu teist poolaega vaadata.

    Milline Antonio tegeleb EJL nende mängude algusaegadega? Kui EJL huvi on see, et mitte ükski tegelane ometigi ei saaks mängule tulla, siis võiks ju hakata liiga ja karikamänge mängima hommikul kell 9! Siis ehk tõesti need tegelased, kes tahavad tribüünil laulda , õllet juua jne ehk ei tule kohale. Mõtteainet peaks EJL jaguma. Ja see, et pealinnas samal ajal toimub kaks mängu, siis see nüüd küll ei ole probleem. Igal meeskonnal on omad toetajad...
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    Kommentaar


      Mis nüüd siis Flora ja iii fännidele vahel toimus?

      Kommentaar


        Ootaks tõesti mõlema meeskonna fännide kommentaare, kui juba sellinne jama toimus, siis rääkige tagamaid ka. Flora fännid tunneb piltidelt ära, kas FCi poolt siin üldse kedagi on, kes saaks nende poolseid arvamusi avaldada.

        Kommentaar


          Päris korralik pasatorm jälle lahti.
          Et objektiivne pilt ette saada, võtsin toru otsa tüübi, keda eile tribüünil silmasin arvutiekraanilt. Istus ta üsna Flora sektori lähistel. Venelane (elasin ise 14 aastat Lasnamäel). Tal on FCI-st ja Florast kui klubidest siiras poogen, aga vutti käib vaatamas meelsasti, sh ka Esiliigat. Mängib ise ka harrastajana. Foorumis ei käi, eesti keel pole nii hea. Rahumeelne tüüp, töökas pereinimene. Linkisin talle artiklid ja küsisin otse: kes valetab? Kes paska ajab ja mis tegelikult toimus?
          Hästi lühidalt: tema sõnul oli Altosar esimene lööja, sealjuures olla too trampinud täiesti sõgedana mingi väikese tüdruku otsas, kes kogu mäsu keskele jäi, kui infoneti sektorist Flora omasse massiga valguti. Altosare väite peale, et tema olla olukorda üritanud rahustada, irvitas vend ainult ja ütles: "no eks nii voib ka rahustada olukord )"
          Enne floraka väljakule jooksmist ei märganud tema mingit vägivalda, kogu mängu oli lauldud ja vastasmeeskonda ärritatud, m.h. ka impotendilauluga.
          Oeh.

          Järjekordne kultuurikonflikt. Kujutate te keegi ette, et Kalle Paas, Kuno Tehva, Pelle Pohlak või kurat, minupoolest kasvõi Raiko Mutle tormaks vastasfännide sektorisse korda ja õigust looma, veel enam rusikaid vibutades? Ilmselgelt mitte. Miks? Sest nad on lääne kultuuriruumi väärtusi kandvad inimesed.
          Lasnamäel on see okei, Lasnamäel käivad asjad teisiti. Altosar on ilmselt omade keskel nüüd krutoi mužik taas, ikkagi rusikad püsti na boje, za svoih. Naš paren, kruto! Tak i nada! Ne uvažali že!
          Ma ei usu mitte ühtki sõna, mida Altosar on öelnud peale seda intsidenti. Ma nägin lihtsalt liiga eredalt (taas) ära, mis vennaga tegemist on. Nagu hiljuti mainisin, oskas tüüp maakondade mängul Tallinn vs Viljandimaa teisel poolajal platsile tulnuna SELLISES mängus kaks korda tõuklemise organiseerida. "Kjees sijna ooled sjelline?" küsis ta Viljandimaa väravas olnud Dmitri Lipetskile rinnutsi otsa ajades, kui oli täiesti tarbetu lõhkuva vea teinud ja Lipetski aru päris selle peale.
          Blatnoikultuuri kvintessents, nagu ka see suvine impotendi-saagale ülereageerimine. Lihtsalt hämmar on, kuidas selline asi Premium Liigas anno domini 2017 juhtkonna tasandil võimalik on. Eriti sitt kurss on see, et see ill-minded suhtumine on ka FCI mängijatele edasi kandunud. Ilmselt ei olnud ma ainus, kelle kõrvu jäi eilsest ülekandest sooja teinud Voskoboinikovi röögatus joonekohtunikule. "Nurgalöök oli, nahhui! Mine munni raisk!" Alles tunamullu sõimas üks FCI mängijatest kohtunikke "Pohlaku koerteks" mängu ajal.
          On see okei või? Mis ajast ja kuhu maale see okei on? Samamoodi nagu venekeelne ropendamine platsil mängijate esituses. Mis kuradi vahe seal on, kas kohtunik saadetakse na hui või persse? Kuidas see okei on?

          Ma olen kaugel sellest, et Flora fänne mingiteks süütuteks lambukesteks pidada. Väga kaugel. Ma olen ise üks nende hulgast olnud pikki aastaid. Ma olen näinud, kuidas kaklused sünnivad. Kusjuures, kommentaariumis möllavad "Levadia ja Infoneti klaköörid", nagu SunWolf seal tabavalt väljendus, ei usu seda ilmselt, aga neljal juhul viiest tekivad kismad kas: a) olematust või äärmuseni ebakompetentsest turvameeskonnast või b) vastasfännide rünnaku peale. Mitte florakate otsese tegevuse tulemusena.

          Flora fännid ON valjuhäälsed, ebameeldivad ja provotseerivad. Absoluutselt, täiesti selgelt. Kuidas keegi neid võtab, kuidas reageerib ja kas allub provokatsioonidele... See on igaühe enda teha. Taluvuslävi, kontekstitajumine, sisemised piirangud sätestavad ned reageeringud. Kultuuritaust. Läbisaamine iseendaga, minapilt ja oskus iseendaga kõneleda.

          Aga kakluse algataja poolena olen ma Flora fänne näinud vist küll ainult ühel... Ei, kahel korral kümne aasta jooksul. Kusjuures, enamasti jäävad nad kaotajaks pooleks, saavad tappa, lakuvad haavad ja püsivad peale kaklust kuss. Aga ei poe peitu, kui uus lööma lahti suitseb.
          Ma olen ise Sillamäe fännidelt tappa saanud. Mu lapsele sillamäelased A. Le Coq Arena kõrval suitsupakiga pähe visanud. Levadia fännid on Kadrioru pargis ajanud taga Flora salli kandvat tüdrukut. Üks Flora fänn on Lasnamäe McDonaldsis haledalt tappa saanud, sest ta tunti ära (mitte mina).
          Need on reaalsed juhtumid. See elu käib subkultuuri tingimustes täiega edasi ja ei kao kuhugi. Küll aga saab neid olukordi ohjeldada, sageli ka ära hoida. Aga kindlasti mitte ei käi see nii, et keegi klubi juhtkonnast läheb ise rusikaid käiku laskma.

          Ja lõpetuseks: kui sa oled, kurat, nii neetult vaimselt piiratud, et sa ähvardad meediat staadionikeeluga, sest sa ei oska eesti keelt ja ei habla eesti kultuuriruumi nii palju, et saada sõna "impotentne" kontekstuaalsetest variatsioonidest aru - ja lähed seda frustratsiooni veel mitu kuud hiljem endiselt endas kandes mingit rusikaõigust jalule seadma, siis... Siis sa oledki impotent. Ja sinu nutune hala sellest, kuidas alkohol oli tribüünil (kas tõesti ainult Flora sektoris) ja selles kõiges süüdi; ja kuidas sina olid rahuingel ise, on nii kuradi hale lapse lalin, et... Olid rusikamees, ole ka nii palju mužik, et julged tunnistada.

          Ootan huviga Lasnamäe kolimist Arenale. Nalja hakkab saama. Sulesepad, pange valmis.

          Kommentaar


            Kui süüdistused tõele vastavad ja liidu poolne tõe selgitamine seda kinnitab, siis oleks huvitav näha kas härra lahkumisavalduse ka teeb?
            Inter - ausaim klubi Itaalias.

            Kommentaar


              Lahkumisavaldust ma ei poolda aga alaliit peab mehise karistuse määrama küll, kui saab tõestatud, et klubi president löömat alustas. Ma ei tea, msi see võiks olla - Altosarele korralik staadionikeeld ja klubile sama korralik trahv?

              Kommentaar


                Siin on meedia erinevad huvitavad derby nimed välja mõelnud viimasel ajal. Raudtee derby, diagonaalderby jne. Kas siit tuleb ka mingi lahe derby nüüd? Rusikaderby?

                Aga Altosar võiks teo vähemalt omaks küll võtta. Ei tasu nii impotentne ka olla ikka.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                  Lahkumisavaldust ma ei poolda aga alaliit peab mehise karistuse määrama küll, kui saab tõestatud, et klubi president löömat alustas. Ma ei tea, msi see võiks olla - Altosarele korralik staadionikeeld ja klubile sama korralik trahv?
                  Altosar ei ole president minu mälu järgi.

                  Potentsiderbit hakkame nägema alekokil.
                  I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas dareth Vaata postitust

                    Potentsiderbit hakkame nägema alekokil.
                    Mängu toob teieni...

                    Kommentaar


                      Algselt postitas dareth Vaata postitust
                      Altosar ei ole president minu mälu järgi.

                      Potentsiderbit hakkame nägema alekokil.
                      Õige jah, ta on direktor.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                        Ma olen kaugel sellest, et Flora fänne mingiteks süütuteks lambukesteks pidada. Väga kaugel. Ma olen ise üks nende hulgast olnud pikki aastaid. Ma olen näinud, kuidas kaklused sünnivad. Kusjuures, kommentaariumis möllavad "Levadia ja Infoneti klaköörid", nagu SunWolf seal tabavalt väljendus, ei usu seda ilmselt, aga neljal juhul viiest tekivad kismad kas: a) olematust või äärmuseni ebakompetentsest turvameeskonnast või b) vastasfännide rünnaku peale. Mitte florakate otsese tegevuse tulemusena.

                        Flora fännid ON valjuhäälsed, ebameeldivad ja provotseerivad. Absoluutselt, täiesti selgelt. Kuidas keegi neid võtab, kuidas reageerib ja kas allub provokatsioonidele... See on igaühe enda teha. Taluvuslävi, kontekstitajumine, sisemised piirangud sätestavad ned reageeringud. Kultuuritaust. Läbisaamine iseendaga, minapilt ja oskus iseendaga kõneleda.

                        Aga kakluse algataja poolena olen ma Flora fänne näinud vist küll ainult ühel... Ei, kahel korral kümne aasta jooksul. Kusjuures, enamasti jäävad nad kaotajaks pooleks, saavad tappa, lakuvad haavad ja püsivad peale kaklust kuss. Aga ei poe peitu, kui uus lööma lahti suitseb.
                        "Flora fännid ongi debiilikud, kuid kui sa neid läbustamisel ei sega, siis peksa ei saa (tõenäoliselt)"

                        Paras kopp ees juba flora ennasttäis pidevas umbjoobes roppude püromaanidest nö ultrate õigustustest arvates et see ongi fännikultuur. Probleemid turvameestega võtabki kokku ka kesa inin pealehe uudises, et turvamehed on jobud kuna ei lase tribüünidel suitsetada, oma õllekõhtu 2 meetrit eemale vedada on liiga palju nõutud. Tibladega ühe mündi kaks külge, ühed ei salli eestlasi, teised venelasi, kuid käitumine ja mõttemall identne.

                        Klubina üks südamelähedasemaid, kuna 90ndate keskel-teiselpool täiskoosseisus minu pisikeses kodukülas treeningpäevi vms showd tehti, kuid fännid häirivad isegi 2%lise täituvusega Lillekülas niivõrd, et pigem hoian mängudest eemale.

                        Kommentaar


                          Nojah, valik seegi.
                          Muus osas muidugi jäi point täiesti kahe silma vahele, aga ju seegi omaette valik.

                          Kommentaar


                            Jalkaliit teeb väga suure vea, kui ta lubab kahel täiesti erineva kultuuritaustaga klubil ühte staadionit jagada.
                            Ma ei usu hetkeksi, et Impo slaavilik "okolofutbola" arusaam jalgpallifänlusest võimaldab neil rahumeelselt panna paika staadionil kahe klubi fännidele territooriumid, mida ei ületata.
                            Peale eilset, kus nad näitasid ilmekalt, et on oma arengult kunagise Sillamäe tasemel, otsivad nad kindlasti igat võimalust, et vihatud Flora fänne paika panna, provotseerida uut tüli selliselt, et ärritada Flora fänne rikkumistele, samas ennast süütutena näidates.
                            Ja lihtsaim viis, on rikkuda oma kodumängudes Flora fännisektori piire, kui tahetakse ja suudetakse neid üldse paika panna.

                            Kommentaar


                              Kui see tõele vastab, et FCI fännid kaklust alustasid, siis tuleb sellele väga karmilt reageerida. FCI mängudel hooaja lõpuni tühi staadion vms. Selline uudis peletab ikka päris korralikult inimesi staadionilt eemale.
                              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                              I don’t care what you think of me!
                              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                              Kommentaar


                                Jama ajad. See ongi see õige fännikultuur.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X