320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas yheksa Vaata postitust
    +1.
    Kirjutasin juba paar lehte tagasi, et meistriliiga mängud on ajuvabal ajal. Keset laupäeva, no tere tulemast.
    Laupäeviti ei ole inimesed linnas. Eestis on pea igal nädalavahetusel näiteks mingi rahvaspordiüritus, millest osavõtjate arv on praegu pidevas tõusutrendis. Needsamas sporti armastavad inimesed oleks ehk võimalik jalgpallipublik, aga kui tal on valida, kas läheb ise sportima või tapab terve oma laupäeva sellega, et keset päeva vutti vaadata, siis pigem valitakse ikka ise sportimine.
    Rahvaspordiüritused on nii laupäeviti kui ka pühapäeva hommikuti. Tihti minnakse juba eelmise päeva õhtul kohale. Nii et see välistab laupäeval staadionile jõudmise.

    Tallinna puhul on paljudel väljaspool Tallinna vanemad, vanavanemad, sõbrad, sugulased, suvilad, peenrad jne. Mis tähendab ikkagi reeglina seda, et suvisel ajal lahkutakse reedel või hiljemalt laupäeva hommikul linnast ja enne pühapäeva ei naasta.

    Enda puhul võin julgelt öelda, et nii öelda nädalavahetuse lumejalgpalli satun kindlasti tihedamini vaatama kui suvisel laupäeva õhtul Kitsekülla.
    tulevik on tunni aja pärast

    Kommentaar


      Algselt postitas levkoi Vaata postitust
      ma arvan, et te ei jöua sinna ka. II liiga on lagi.
      See ei olegi eesmärk! Aga Koerul on oma ustavad fännid!
      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
      Ott Järvela

      Kommentaar


        Jalgpalli mängimine on kahtlemata tore ning parem kui niisama täis joomine, kuid noh, kas sellised turniirid peaksid olema just ML mängijatele, on omaette küsimus. Ja siit tuleb ka üks põhjuseid, miks ML mängudes ei näe alati kompromissitut võitlust, ringkond on siin ikka küllaltki väike ja väga paljud erineva klubi mängijad on vabal ajal head sõbrad, kuidas sa sõidad sõbrale jalad ees mängus sisse?
        Tõsiselt räägid või?

        Kommentaar


          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
          Tõsiselt räägid või?
          Kui parandada "jalad ees sisse" näiteks taktikalise veaga, mis võib kah vastasmängijale haiget teha, siis jah. Selline Levadia venelaste vs Flora eestlaste intriig on veidi puudu, aga ehk mulle vaid tundub.

          Kommentaar


            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
            Kui parandada "jalad ees sisse" näiteks taktikalise veaga, mis võib kah vastasmängijale haiget teha, siis jah. Selline Levadia venelaste vs Flora eestlaste intriig on veidi puudu, aga ehk mulle vaid tundub.
            Ma arvan, et seekord eksid, see, et vastakuti olles vihaselt võitlevad, ei tähenda, et pärast mängu ka vihavaenlased oleks. Erinevate klubide mängijad on koondises ikka ühe asja eest väljas.

            Kommentaar


              Ma keeldun uskumast, et piletihind rahvast staadionilt eemale hoiab. 5 euri pole palju, enamus mängudele saab odavamalt. Ehk 10-15 inimest jätab tulemata et kaks-kolm euri säästa õhtuse kaheliitrise pommõlle tarbeks. Kui sedagi. Isegi kui Meistriliiga tasuta oleks ei kasvaks publikunumbrid järsult. Ma olen raudkindel selles. Flora on teinud sellist asja(maksa palju heaks arvad asi) ja Kalju tegi hooaja lõpumängul. Tulemuseta.

              Ja et mitte ainult lahmida, siis teen ka ettepaneku: Meistriliigas võiks olla uuel aastal nt kaks vooru kus piletiraha ei küsita. Reklaamigu suurelt välja kohe see asi. Olen kindel, et rahvast oluliselt rohkem ei tuleks. Kahjuks.

              Eestlased, mis puudutab Meistriliigat, on laisad, mugavad ja võhikud. Fakt.

              Kommentaar


                Algselt postitas MNa Vaata postitust
                Eestlased, mis puudutab Meistriliigat, on laisad, mugavad ja võhikud. Fakt.
                Mina pole kaugeltki nii kriitiline oma kaasmaalaste suhtes. Püüdke end panna tavalise inimese nahka, kes otseselt ühtegi klubi ei toeta. Mida talle see Meistriliiga üldse pakub? 5 euro eest või tasuta, aga poolteist tundi tuleb ikkagi oma aega selleks kulutada. Mida ta selle eest saab? Kui just esiotsa tiimid omavahel ei kemple, siis on tulemused suhteliselt ettearvatavad ja mängud ühepoolsed. Ja siin pole mõtet paari üllatustulemuse peale näpuga näidata.

                Kui mängivad profid vs amatöörid, siis pole see eriti põnev tegelikult kellegile. Kui isegi siin foorumis räägivad inimesed, keda tegelikult jalgpall iseenesest köidab, et Meistriliiga on lihtsalt igav, siis millest me räägime. Põnev on ta peaasjalikult ainult konkreetseid klubisid toetavatele inimestele. Ja see on ka fakt!
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                  Mina pole kaugeltki nii kriitiline oma kaasmaalaste suhtes. Püüdke end panna tavalise inimese nahka, kes otseselt ühtegi klubi ei toeta. Mida talle see Meistriliiga üldse pakub? 5 euro eest või tasuta, aga poolteist tundi tuleb ikkagi oma aega selleks kulutada. Mida ta selle eest saab? Kui just esiotsa tiimid omavahel ei kemple, siis on tulemused suhtelised ettearvatavad ja mängud ühepoolsed. Ja siin pole mõtet paari üllatustulemuse peale näpuga näidata.

                  Kui mängivad profid vs amatöörid, siis pole see eriti põnev tegelikult kellegile. Kui isegi siin foorumis räägivad inimesed, keda tegelikult jalgpall iseenesest köidab, et Meistriliiga on lihtsalt igav, siis millest me räägime. Põnev on ta peaasjalikult ainult konkreetseid klubisid toetavatele inimestele. Ja see on ka fakt!
                  Ei saa öelda, et profid vs amatöörid iga kord nii ettearvatavad mängud oleksid. Tegelikult on intriigi ja põnevust suhteliselt korralikult Eesti liigas. Ainus mis on puudu on publik. Aga Eesti inimene on kord juba selline, et väga raske käima tõmmata. Selles osas nõustun, et ei ole vahet kas 5 eurot või tasuta..rahvast on ikka samas suurusjärgus. Samas jube naljakas on lugeda siin foorumis FC Viljandi "fännide" juttu kuidas nende poolest võiks Meistrilliga toimumata jätta, sest FC Viljandi ei mängi ehk siis liigast puudub klubi, kellel pole mitte midagi, ei identiteeti, ta ei anna suurt midagi liigale juurde, tänu satsi laiali minemisele ja sealt tekkinud mängijatele, kes üle liiga laiali lähevad tõuseb alumise otsa tase üsna arvestatavalt...samas kui on ilmselget vihjed selle kohta, et Viljandi mängijad on tegelenud kihlvedude ja pettustega siis nahhui sellist satsi taga nutta ?
                  FC Flora

                  Kommentaar


                    Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                    Ei saa öelda, et profid vs amatöörid iga kord nii ettearvatavad mängud oleksid. Tegelikult on intriigi ja põnevust suhteliselt korralikult Eesti liigas.
                    No on ikka küll ettearvatavad. Need paar üllatustulemust ei räägi seda keelt, mida räägib lõpuks kolossaalne punktivahe tabelis. See on see, mis tegelikku tasemevahet näitab. Millist põnevust ja intriigi? Jah, esikohaheitluses tavaliselt ikka mingi intriig on, aga kui palju see tavalise inimese südant puudutab? Temal on kamakaks, kas selle võidab Kalju, Flora või Levadia.

                    Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                    Samas jube naljakas on lugeda siin foorumis FC Viljandi "fännide" juttu kuidas nende poolest võiks Meistrilliga toimumata jätta, sest FC Viljandi ei mängi ehk siis liigast puudub klubi, kellel pole mitte midagi, ei identiteeti, ta ei anna suurt midagi liigale juurde, tänu satsi laiali minemisele ja sealt tekkinud mängijatele, kes üle liiga laiali lähevad tõuseb alumise otsa tase üsna arvestatavalt...samas kui on ilmselget vihjed selle kohta, et Viljandi mängijad on tegelenud kihlvedude ja pettustega siis nahhui sellist satsi taga nutta ?
                    See jutt seal teemas pani endal ka kulmu kergitama, et kas see on mingi peenike nali või räägitakse seda tõemeeli.
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Veidi selgust:

                      1)Ma ei ole ühegi klubi fänn ega otsene toetaja. Mul on olemas küll omad eelistused, kuid ei ela mingile konkreetse klubi käekäigule otseselt kaasa. Mind huvitab ja kütkestab nii Meistriliiga kui ka üldiselt kogu jalgpalli juures mäng ise selle võlus ja valus. Ei huvita kõrvaline tilulilu, huvitab jalgpall.
                      2)Profid vs amaöörid mängudel ei ole oluliselt vähem rahvast kui tippude omavahelistel heitlustel. Vahe on, kuid mitte nii oluline, et seda eraldi välja tuua ja sellest järeldusi teha. Nii see paraku on.

                      Kommentaar


                        Ja kui ma juba hakkasin kord sõna võtma, siis avaldan toetust püro, leebete turvameetmete, õllemüügi ja muu sellise suhtes. Jalkamängule annab õige fiilingu siiski sellega kaasnev melu ja need komponendid on sellele igati kasuks. Esimest korda staadionil olev inimene tuleb seda tõenäolisemalt uuesti kui lisaks mängule endale pakutakse ka möllu ja melu. Ja see on igati arusaadav.

                        Kommentaar


                          Ses mõttes on praegu Meistriliiga ja klubid õigel teel, et ambitsioonid on suuremad kui lihtsalt tavaline amatöörklubi staatus ja no mina tervitan küll FC Viljandi kadumist kahe käega. Selle klubi kadumisega saab Meistriliiga ainult võita.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Üks asi, mida ka jalkaliit on kordi välja toonud, on see, et klubi fännid võiksid ennast rohkem nähtavaks teha. Liit näeks heameelega ka koondise mängudel klubi atribuutikat. Mäletate viimast Ungari mängu, kus olid suured Ungari lipud, igal ühel erineva klubi nimetused peal. Liidu poolt on ka valmidus fänniorganisatsioonidega koostööd teha, piletite jm osas. Jalkahaigla ei ole ainus fännirühmitus mis liiduga suhelda saab ja võib. Aastaid on seda teinud Viies Sektor, uuest aastast ka Roosad Pantrid. Miks mitte Rakvere Pullid, Tammeka fännid jpt.

                            Kommentaar


                              2012 ja 2013 hooaja vahele jääb korralik hapukurgikas. Paras aeg nokitseda igavikulistel teemadel. Sooviks aktiivset arutelu teemal. Mis teeb ühest Meistriliiga klubist tõelise klubi?

                              Kommentaar


                                Tahe, visioon, tulemused, fännid, rahuldav infra, identiteet..?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X