Algselt postitas Stok
320x50 ülemine bänner
Collapse
Teadaanne
Collapse
No announcement yet.
Premium liiga 2020
Collapse
X
-
Algselt postitas Nasfal Vaata postitustTegelt see, et Esiliigas kõmmutatakse segaseks ja kõrgliigas jäädakse väheste väravate peale ei ole ainult Eesti probleem. Inglismaal Npoweri väravakütid on premmis täiesti kahvatud olnud, Hispaanias samasuguseid situatsioone, Bundesligas jne ehk seda on igal tasandil.
Esiliiga A on nagu ta on. Kui sa ikka ei suuda reaalselt mänguga sealt ülesse tõusta, siis sa ei ole ka meistriliigaks valmis. Nõmme United hooaja keskel kui Kalevis veel kõik logises näitas selgelt karikas ära, et see tasemevahe on liiga suur. Kui Nõmme Unitedi poisid nüüd arenevad sama tempoga edasi, siis järgmine aasta nad võtavad selle Esiliiga A nagunii ära.
Korvpallis on sama asi tehti ka ju meeletult analüüse asju ja ei ole mõtet vägisi seda enda kõrgliigat nii suureks taguda kui lihtsalt ei ole piisavalt mängijaid ja taset. Seal oli võimalus Lätiga liituda. Jalgpallis ilmselgelt ma loodan, et seda varianti ei kaaluta seega tuleks ikkagi oma kõrgliiga hoida sellisena nagu ta on. Kui me esiliigast pumpame veel 3-4 klubi ära, siis meil ei jää reaalselt mitte mingisugust konkurentsi sinna ja Esiliiga A-st kuni Rahvaliigani kogu püramiid oleks laias laastus väga väikse tasemevahega. Esiliiga A peab ikkagi mingil kujul oma sisemist konkurentsi hoidma, et uutel klubidel oleks, mille pealt tõusta.
Võib-olla ma teen liiga aga premmis 2 viimast on sama tugevad kui esiliiga 3 esimest hetkel. Vahe on selles, et üks punt harjunud premmi tempoga teine punt on esiliiga tempoga. Kalev muidugi saab Nõmme United-st jagu kui nad harjunud raskemate mängudega.
No kui taseme vahet pole väga Esiliiga A ja B vahel siis võib need kokku lükata. 20st meeskonnast 2 lendavad premmi 2 lendavad 2. liigasse
12 premmis
16 Esiliigas
Ma muidugi arutan lihtsalt avameelselt. Ei peagi nõustuma. Lihtsalt vaatajana oleks natuke mõnusam kui Premmi hooaja lõpus higistatakse rohkem top tiimide seas ja viimaste seas on ka asjad tasavägisemad. See 6+4 splittimine on ka esimese sammuna ok, aga 6+6 oleks loogilisem
Leave a comment:
-
Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitustSeni kuni Kuressaare peamine sportlik roll on täita Flora vajadusi, siis ei olegi neil mingit ambitsiooni ega vajadust saarel paikselt tegutseda. Saaremaa võrkpall on elav näide ees, et kui finantsilised võimalused lubavad, siis ei ole profivõistkonnal mitte mingit probleemi linnastumise kiuste ka äärealal tegutseda. Ja minu teada ei keskendu kogu meeskond ainult 100%-lt võrkpallile. Hetkeolukord, et vähemalt treenitakse ühiselt Tallinnas, on loomulikult parem kui varasem pool satsi pealinnas ja pool saarel, aga meie nö profiliigas oleks see tänasel päeval juba ka täiesti mõeldamatu.
Mul saarlase/sõrulasena puudub igasugune side selle moodustisega, kuigi teadsin ja tean endiselt mitmeid sealseid mängijaid isiklikult. Olgu mainitud, et mina peaksin/võiksin kuuluda nende sihtrühma, sest huvitun jalgpallist ning eelistan alati kohalikku toodangut (toit, sündmused, teenused jne.), kuigi ei ela enam ammu Saaremaal(vanematekodu on endiselt seal). Isegi pisikeses idufirmas, kus nüüd toimetan on üle poolte Saaremaalt pärit.
Leave a comment:
-
Seni kuni Kuressaare peamine sportlik roll on täita Flora vajadusi, siis ei olegi neil mingit ambitsiooni ega vajadust saarel paikselt tegutseda. Saaremaa võrkpall on elav näide ees, et kui finantsilised võimalused lubavad, siis ei ole profivõistkonnal mitte mingit probleemi linnastumise kiuste ka äärealal tegutseda. Ja minu teada ei keskendu kogu meeskond ainult 100%-lt võrkpallile. Hetkeolukord, et vähemalt treenitakse ühiselt Tallinnas, on loomulikult parem kui varasem pool satsi pealinnas ja pool saarel, aga meie nö profiliigas oleks see tänasel päeval juba ka täiesti mõeldamatu.
Leave a comment:
-
Algselt postitas Kasper Vaata postitustMis asi siin pädema peab? Küsiti, kas on selliseid satse maailmas, tõin näited, mis meenusid.
Aga kui tahate selle nurga alt läheneda, siis kas Eestis pole olukorras süüdi regionaalpoliitika? Ka täitsa poliitiline põhjus. Ääremaastumine on reaalne probleem. Kui ei usu, küsige Marekilt, kuidas tal kiire internetiga lood on.
Aga kas sa palun seletaks mulle ära, et kuidas selline klubi seda probleemi aitab leevendada või lahendada? Ma ei näe seda, aga võimalik, et piisava põhjenduse puhul saan aruMulle igal juhul praegu näib see muru roheliseks värvimisena.
Leave a comment:
-
Algselt postitas eika Vaata postitustMis see parem variant oleks? Et Kure oleks Saaremaal, aga sitem ja mängiks esiliigas? Või siis olekski Tallinna klubi FC Tallinna Kured, sestnoh, Tallinna klubisid ei saa iial liiga palju olla!
Pealegi, meil on 100% profiliiga, ma tõesti ei saa aru sellise lahenduse mehanismidest. See peaks ju ometigi palluritel lubama 100% trennile keskenduda. Mitu korda mainitud linnad pole ju pommiaugud, ilusad kohad, kus treenimine ei peaks küll piin olema.
PS. Ivari kommentar on vägagi mõistlik
Leave a comment:
-
Algselt postitas eika Vaata postitustEt Kure oleks Saaremaal, aga sitem ja mängiks esiliigas?
Tallinn, Tartu ja Narva on esindatud. Sealt edasi rahvaarvu järgi Pärnu hetkel veel Esiliigas, Kohtla-Järve/Jõhvi III liigas, Viljandi PL. Rakvere langes just II liigasse, Maardu on Esiliigas, Sillamäe II liigas, siis tuleb Kuressaare. Siis veel üle kümne tuhande Valga (III liiga), Võru (ELB) ja Haapsalu (ELB).
Viljandi peaks kõigile selles vallas küll eeskujuks olema, et saab, kui tahta. Läheneks niipidi, et võtaks Budici asemel Gurrutxaga, Dabrowski asemel Sannehi, Barrow' asemel Drame ja Tossou asemel Deabeasi. Mis see tabeliseis siis oleks? Mõistlike sammudega mõistlikke asju tehes saab elada ka pealinnast väljas. Me võime ju Eesti mängijate puhul rääkida, et tahetakse Tallinnas elada, aga leegionäril ei tohiks küll mingit vahet olla. Ta tuleb siia tööle.
Aastal 2020, okei, talvise ettevalmistuse mõttes on sisehall ikkagi asendamatu. See on minu jaoks isiklikult hetkel ainus argument. Viie-kümne aasta perspektiivis, kui kõigis maakonnakeskustes sisehall püsti, ei tahaks küll enam seda näha, et kaks meeskonda bussiga Tallinnast kuskile mängule vuravad.
Töö? Pärast solidaarsusmehhanisme ei päde hästi enam see "tööd pole" jutt. Kui klubil on selles mudelis kuus (noor)mängijat stipi peal ja kuus Eesti keskmise palga peal, siis lisaks ~kuue ise palkamine ei tohiks ju üle jõu käia. Kui sellega hakkama ei saada, tuleks peeglisse vaadata. Ja noh, kes väga tahab ikka muud tööd kõrvalt nokitseda, siis mingite andmete kohaselt on võimalik ~50 protsenti ära teha kaugtööna. Muidugi viimati, kui Kuressaares käisin, oli seal ka justkui töökohti küll ...
Leave a comment:
-
Mis see parem variant oleks? Et Kure oleks Saaremaal, aga sitem ja mängiks esiliigas? Või siis olekski Tallinna klubi FC Tallinna Kured, sestnoh, Tallinna klubisid ei saa iial liiga palju olla!
Leave a comment:
-
Algselt postitas Kasper Vaata postitustMis asi siin pädema peab? Küsiti, kas on selliseid satse maailmas, tõin näited, mis meenusid.
Kure ja BATE on lihtsalt otsustanud oma elud ja treeningud nimilinnast mujale viia, aga teevad kodumängudeks reise.
Leave a comment:
-
Algselt postitas Kasper Vaata postitustsiis mida mõelda Gibraltarist, kus satsid käivad vapsjee Hispaanias treenimas, ent mängivad oma koduvabariigis?
Leave a comment:
-
Kokkuvõttes pole mitte mingit vahet kus nad on ja ei ole. Üheks lükata ja tõmmata klubiks on olnud aastaid ühe peremehe poolt ja see ka peamine põhjus, miks ma neid kunstlikult ülesse ehitatud" viikingeid" ei suuda tõsiselt võtta jalgpallilises väärtuses.
Leave a comment:
-
Algselt postitas LaRaBla Vaata postitustVõrdlus klubidega, kes mängivad kodust eemal poliitilise olukorra tõttu ei päde küll kuidagi. Sel juhul võiks sinna patta visata juba ka Anorthosise ja Nea Salamina, kes mängivad okupeeritud Famagusta asemel Larnakas.Algselt postitas tpx Vaata postitustJuba mainitud Ukraina keiss, seal on "pendeldamine" tingitud poliitilise olukorra äärmusest. Regioonis, kus klubide juured on, käib juba õige mitmendat aasta sõda. Valgevene osas, taas riigi suurusega arvestades pole 75km iga päev trenni kärutada teab mis eriline ettevõtmine. Sarnane ja võrreldav variandiga, kui seda kohandada prioportsionaalselt riigi suuruusega, Tallinnas Nõmmelt Viimsisse paarutamisega. Ükski neist toodud variandiest ei esinda keissi, kus toimub pendeldamine riigi ühest äärest teise, piirist-piirin põhimõttelisel.? Küsiti, kas on selliseid satse maailmas, tõin näited, mis meenusid.
Aga kui tahate selle nurga alt läheneda, siis kas Eestis pole olukorras süüdi regionaalpoliitika? Ka täitsa poliitiline põhjus. Ääremaastumine on reaalne probleem. Kui ei usu, küsige Marekilt, kuidas tal kiire internetiga lood on.
Ja kui riigi suurust arvestades pole 75 kilomeetrit Valgevenes probleem, siis mida mõelda Gibraltarist, kus satsid käivad vapsjee Hispaanias treenimas, ent mängivad oma koduvabariigis?
Igaks juhuks lisan: muidugi ideaalis võiksid kõik tippklubid paikneda seal, kust nad pärit on. Aga kasvõi Kuressaare näitel, siis võrdse liiga kontekstis on see variant parem, kus nad treenivad vähemalt satsiga kõik ühes kohas, mitte nagu veel aasta tagasi, kus pool satsi on ühes paigas ja pool teises.
Leave a comment:
-
Algselt postitas Kasper Vaata postitustEestlastega seonduvast meenub, et BATE pallurid elavad Minskis ja sõidavad üheskoos iga päev bussiga 75 kilomeetrit Barõssavisse trenni. Zenjov oli Karagandõga päris pikalt paarsada kilomeetrit eemal Nur-Sultanis. Ukrainas on tulenevalt riigis valitsevast olukorrast kaks Donetski klubi juba aastaid baseerunud Kiievis, Lugansk Zaporiijas ja praegu paneb Petrove ka Kropivnitkis. Aserbaidaani edulugu Karabahh mängib Bakuus.
Leave a comment:
-
Algselt postitas Hyrax Vaata postitustPraegu formaadiga kus on 10 klubi ja 4 korda mängitakse läbi, siis top klubid saavad 4x lahjasid mänge ehk kui praegu lugeda 2-3 klubi nõrgaks siis 8-12 mängu hooaja peale. Kui liikuda 12 klubi peale ja 2 korda mängitakse esimeses hooaja pooles kõik omavahel (ja teises pooles 6+6 split), siis 2 nõrgema klubi lisandumisel oleks lahjade mängude hulk 2x 4-5 ehk 8-10 mängu. Mängude hulk jääks samas või isegi väheneks. Mängude hulk hooaja peale väheneks lahjade mängude pealt ainult.
Soome süsteem sobiks ideaalselt. Aprlli algusest kuni augusti lõpuni kodus-võõrsil 22 vooru ja septembrist oktoobri lõpuni, kui meil on igatsorti koondisepause ja Premium Liiga publikuhuvi järsult langemas, poolitada 6-6 ja veel 5 vooru.
Hooajalõpu maasikaks on Soomlastel play-offid Europa league 3. pääsmele, kuhu kaastakase ka alumise kuuiku parim, ehk Veikkausliiga 7.
Paraku Eestis oleme oma aastatepikkuse 36 voorulise, pooleldi kunstmurul, uhamisega jõudnud olukorda, kus peame vähemalt paar aastat lootma ja oootama, ehk saame neljanda klubi eurorahade manu kunagi tagasi.
Esiliiga võiks üldse koosneda 16 klubist, kodus-võõrsil 30 vooru.
Jääks ehk auke 36 voorulise uhamise asemel trenni ka teha..
Leave a comment:
-
Algselt postitas Kasper Vaata postitust
Eestlastega seonduvast meenub, et BATE pallurid elavad Minskis ja sõidavad üheskoos iga päev bussiga 75 kilomeetrit Barõssavisse trenni. Zenjov oli Karagandõga päris pikalt paarsada kilomeetrit eemal Nur-Sultanis. Ukrainas on tulenevalt riigis valitsevast olukorrast kaks Donetski klubi juba aastaid baseerunud Kiievis, Lugansk Zaporižžijas ja praegu paneb Petrove ka Kropivnitškis. Aserbaidžaani edulugu Karabahh mängib Bakuus.
Leave a comment:
Bottom 300x250
Collapse
Leave a comment: