320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ega igav ei hakka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

    Originally posted by PHILIPZ


    Originally posted by Kaarel

    Mis tehete abil sa neid protsende saad? Mingi asja suhtes oli 505%-line (vms) arvamus.
    Raimo Aasa huumoripreemiale pretendeerin, vot nii vot :ѕnnelik:
    Kuule, ega \"Õnne 13\" eest Oscareid ei jagata.
    \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

      Originally posted by PHILIPZ

      Originally posted by aiFo

      signaalt6rvikud kui sellised... arvan, et meie fännid ei ole nende kasutamiseks valmis.
      Loll jutt
      jah? äkki suudad p6hjendada kah oma väiteid? mina oma arvamust p6hjendasin, eksju...
      Jalgpallihaigla liige
      Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

        Rootsi Kunni ning Aifo jutus on mõlemil oma iva sees, selles, kas keskmine Eesti jalgpallifänn on signaaltõrviku kasutamiseks \"valmis\", pean ma siiski nõustuma Aifoga.
        Mina isiklikult tunnen küll end veidi kindlamalt, kui tean, et mõni purjus fänn ei hakka mu nina all tõrvikuga vehklema ning veel hullem seda kuskile platsile loopima.
        Mõistagi on see minu enda probleem, võibolla enamusele meeldib, kui nende nina all pürotehnikaga vehitakse.

        Kahjuks ei näe ma ka sellist võimalust, et tõrvikute eest hakkaks vastutama mingi kindel persoon. Kuidas see asi siis välja peaks nägema, et EJL hakkab mingeid signaaltõrvikulubasid väljastama või?
        Pealegi jalgpallifännide vastutustundest me juba teame kurikuulsa tooliloopimise näite varal. Isegi siis, kui signaaltõrvikuid kasutavad tõesti KAINED ning vastutustundelised inimesed, ei saa välistada võimalust, et keegi neid ikkagi tunnetemöllus või alkoholi mõjutusel loopima hakkab või midagi muud ebameeldivat teeb.

        Juhul, kui signaaltõrvikud lubada, siis, kuidas EJL või mõni muu vastutav organisatsioon hakkab kindlaks tegema, et kes on vastutusvõimelised tõrvikuga ümber käima ning kes mitte? Veel raskem on ju peale mõnda intsidenti selgeks teha, et kes oli mingi korrarikkumise täideviija. Juhul, kui EJL tõesti peaks mingi \"signaaltõrvikute kasutamse korraga jalgpallistaadionitel\" nõustuma, siis on ainuke võimalus see, et sihtotstarbelise signaaltõrvikute kasutamise ning nendest tulenevate probleemide eest hakkab vastutama EJL ise, mitte Mart Koselt või Vjatsheslav Narvast.

        Ma ei ole küll selle valdkonna seadusandluse ning regulatsioonidega väga tuttav, kuid ma olen suhteliselt kindel, et seda valdkonda reguleerivad nii UEFA/FIFA poolsed regulatsioonid, kui ka kohalik seadusandlus, näiteks mingi \"pürotehnika kasutamise eeskiri\" vms. Seetõttu, enne kui hakata mingit selleteemalist muutust nõudma, peaks vastavate aktidega samuti tutvuma.

        Mõistagi ei ole ma mingi flarede vaenlane ning ka minu arvates on nad ilusad asjandused, kuid mina isiklikult ei usaldaks veel signaaltõrvikuid keskmise Eesti jalgpallifänni kätte.

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

          Ok, põhjendan oma arvamust mix aiFo jutt loll on. Sa räägid et me pole tõrvikute kasutamisex valmis. Kuule äkki teed veel kursused \"Õpi tõrvikut kasutama\" ja jagad igayhele kes need lõpetas litsensi et ta staadionil tõrvikut kasutada tohib? Nii võib teha järelduse et me pole näitex ka alkoholi kasutamisex valmis, või pole nii vä? Minuteada rohkem pahandusi tekitab just alkoholi kasutamine mitte pyrotehnika. On vaja keelata mitte tõrvikud vaid viina joomine tribyynil. Ise olen kindel et mitte yxki kaine inimene ei hakka sulle põlevat tõrvikut näkku toppima ega seda väljakule loopima. Siin võib vaadata Venemaad, kus hiljuti lubati tõrvikute kasutamist. Vot varem oli miilitsaga palju rohkem probleeme sest et tõrvikud olid illegaalsed, aga kui asi lubati, muutus olukord normaalsemax ja miilitsaga sellel teemal on palju vähem probleeme nyyd. Nii et kui Eestis asi lubataxe siis probleeme rohkem ei tule. Kui tahad kindel olla oma ohutuses staadionil siis palun - kirjuta EJL-ile kiri et alkohol jalgpallimängudel ära keelatax, minuarust on see ainus probleem. Minu isiklik arvamus on et õige fänn mängu ajal toetab meeskonda mitte et joob mingit saasta. Kui juua soovitaxe siis peale mängu on ju hea baaris istuda.
          ! ! ! E L A G U N A R V A T R A N S ! ! !

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

            Teadmiseks sulle, et viina ja muu alkoholi joomine tribüünil ei olegi lubatud.

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

              vaat kui tore, philipz -- vastasid ise oma probleemipystitusele ära. niikaua kui eksisteerib oht t6rvikute sattumiseks joobes inimeste kätte, niikaua ei tohi ka t6rvikuid tribyynidel lubada.

              Jalgpallihaigla liige
              Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                polkarid ei j6ua eluilmaski ju oma promillimasinaga joovet tuvastada.peab mingi muu variant olema.v6i kui siis 6llel6hnad vms.
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                  mõnedes riikides (näit. saksamaal, prantsusmaal) on fännide ja väljaku vahele tõmmatud võrgud (mis pealegi on väga hea läbipaistvusega ja sealt miski prahi läbiloopimine on suht võimatu), see aga tähendab staadionitel lisakulutusi.
                  sinnamaani kuni staadionitel ei suudeta isegi korralikku muru kindlustada (turvateenistustest, WC-dest jm. rääkimata) ei hakka ka keegi \"kardinaid\" paigaldama ja kõige lihtsam variant on flared lihtsalt ära keelata ...
                  299195

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                    Originally posted by Kaarel


                    Teadmiseks sulle, et viina ja muu alkoholi joomine tribüünil ei olegi lubatud.
                    Kusagil lugesin jah hahahaaa Ega kõik mis paberil keelatud pole reaalset keelu all.

                    Kuid need kes joovad (usu mind) need pole mingid fännid, vaid pigem lihtsalt pealtvaatajad kes söövad viinereid ja joovad viina tribyynil. Ise olen sellise järelduseni tuldun paljudel kodu ja välismängudel viibides. Noh mõnikord fännid kah joovad aga ikka mitte nii et nyyd hakata mingit staadioni, väljaku või mängijate syytamisega tegelema :-) Joovad iskud on taoliste asjade (tõrvikud, meeskonna toetamine jne) suhtes kyllaltki passiivsed.

                    Meil ju neid fänne Eestis eriti ei olegi. Kui koondist mitte lugeda, vaid ainult meistriliiga fänne, siis neid tuleb kindlasti alla saja, ma ei usu et nendest leidub nyyd mõni hull või segane kretiin, kes hakkab tõrvikut igale möödakäiale persse toppima :-) Ja NB ega iga fänn seda tõrvikut ei osta kah :-) Mingi joodik parem ostab pudel viina kui tõrviku.

                    Veel kes räägivad et tõrvik on ohtlik asi las toovad kasvõi yhe näite, mil keegi on tõsiselt kannatada saanud.
                    ! ! ! E L A G U N A R V A T R A N S ! ! !

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                      üks

                      30th October 1999 PARTIZAN BELGRADE - RED STAR BELGRADE
                      A 17 year old fan was killed by a flare thrown from the terraces as rival Red Star and Partizan supporters rioted after a violent Belgrade derby.

                      kaks

                      Napoli - Salernitana (iTALIAN Cup)
                      GSF Ultras from Salerno were put into the side of Napoli hools (curva A), Napoli were put on the near side which made them very angry and they started trouble. They threw some rockets into the GSF part of the ground, the police arrived and fought with Napoli, which resulted in a big riot! At the end of the match Napoli clashed with police resulting in a lot of police being injured after they were hit by missiles!

                      kolm

                      29th September 1999 Ferencvaros - Teplice
                      Hools of the homeside threw missiles onto the pitch and spat on an injured player. The assistant-trainer of Teplice was wounded during the missile throwing.

                      neli

                      26th September 1999 NAC BREDA - DORDRECHT
                      Dordtrecht goalkeeper Johann van der Werff was hit by a firework thrown by a NAC fan.

                      viis

                      8th September 1999 poland - England
                      5 England fans were arrested after fighting in the city centre before the match. During the game the two sets of fans threw missiles at each other. The trouble was started 10 minutes in to the second half by Polish fans throwing lighted flares into the England section.

                      kuus

                      24th August 1999 Metz - West Ham United
                      Trouble broke out amongst West Ham fans after a Metz fan threw a fire cracker into their section. West Ham fans tried to break down fencing to attack Metz fans and stewards had to turn fire extinguishers on them until the CRS turned up to restore order. There was also minor incidents in the streets outside the ground involving West Ham fans

                      seitse

                      15th August 1999 Marseille - St Etienne
                      St Etienne fans started trouble with police before this high risk match and during the game they fired flares at the Marseille fans. There were a number of arrests among the 2000 travelling St. Etienne support.

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                        Tõesti suure töö oled läbi teinud ja huvitavad faktid välja toonud, Darren. Aga siiski mina mõtlesin Eestit. Arvan et meil võrrelda ennast välismaaga on mõttetu. Meil nagu juba kirjutasin on fänne liiga vähe nii et isegi kui me kõik kokku kogunexime ja 2hex ryhmax jagunexime kes yxteist tõrvikutega loobix olex see 9-as maailmaime. Samuti staadionil kus on mingi paar tuhat istekohta, millest on vaid 100 kasutusel on tõrviku oht vägagi väike. Sellest muide Kunn juba rääkis. Ainus oht siis mis yle jääb on see et visatud tõrvikust levinud tuli rikub natukene muru või mingit pinki. Narvas oli omal ajal rikutud jooksurada (see oli kyll ebameeldiv sest et hea jooksurada oli) Aga mingist vanast pingist või muust saastast kahju ei ole :-)
                        ! ! ! E L A G U N A R V A T R A N S ! ! !

                        Kommentaar


                          #27
                          Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                          Väga labane on inimesi kategoriseerida viinerisööjateks, viinajoojateks ja tõrvikulehvitajateks ning siis väita et ühed neist on hullud jobud ja teised tõelised üllad fännid. Esiteks \"tõelist fänni\" ei määra see, kas ta sõõb staadionil viinereid või lehvitab tulevärgiga, aga see pole siinkohal oluline. Teiseks peab olema ikka väga naiivne ladumaks välja selliseid väiteid, et \"normaalsed inimesed\" ei tee mitte kunagi midagi halba, kui neil selleks võimalus on. Ajalugu näitab et asju juhtub, sealjuures õnnetusi. Ajalugu näitab ka seda, et kõik inimesed ei ole ühesugused ja alati ei ole inimeste käitumine etteaimatav. Ajalugu näitab ka et selle tõttu on paljudes olukordades kasutusele võetud ettevaatusabinõud. Näiteks piidred jalakäiate sillal - \"normaalne inimene\" ju ei hüppa kunagi sillalt alla ega lükka ka kedagi teist. Aga kui piirdeid ei oleks siis 10 aasta jooksul üks loll lükkaks teise sillalt alla ja teine saaks surma. Ning üks teine normaalne inimene kukuks ise kogemata alla ja upuks ära. Kas on piisavalt puidune ja punane?
                          \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                          Kommentaar


                            #28
                            Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                            Arvan et paanikax Greenday ei ole põhjust. Kui nii väga väidad et kõik on erinevad ja igayx võib teha mingi lolluse siis mina vastan sulle et:

                            1) iga inmene tõrvikut muretsema ei hakka, need kes ostavad tõrviku on kindlasti aktiivsemat sorti fännid ja on valmis papi tõrviku peale kulutada.

                            2) kui tõrviku ostab mingi huligaan või mingi jobu siis jalkastaadionil mängu ajal ta seda kindlasti ei syyta sest et teeb parem ilutulestiku oma õues narkaritest sõpradega või siis kusagil tänaval nagu oli Tallinnas sele USA saatkonna juures.

                            3) staadionil tõrviku syytab fänn kes pole kindlasti yxi vaid oma kaaslastega sõpradega või muude fännidega, kes kindlasti ei saa olla kõik narkouimas või täis nii et ei suuda mingit tõsist jama eemale hoida. Usu et fännidele probleeme kah vaja pole.

                            4) neid fänne kes potentsiaalselt saax tõrviku syytamisega tänapäeval hakkama on SITAX vähe!!! Kui mitte lugeda flora fänne ja jalkahaiglat kes tõrvikuid ei armasta ja on nende vastu (mitte kõik muide, on ka arukamad liikmed) siis Eestis on vist ainult 3 fännklubi mis saax sellise tembuga hakkama. Need on Maardu, Narva ja Kohtla Järve. Võibla keegi on veel, aga ma ei tea lihtsalt. NB 101% võin ytelda et meist keegi ei ole mingi vägivalla fänn ja ei hakka tõrvikusõda pidama. Muide ega kõik neid tõrvikuid ei pooldagi meil. Kohtla Järve omadest kah ytlen et nad on suht rahulikud mitte mingid narkarid või joodikud. Maardu omadest midagi rääkima ei hakka, sest ei tunne neid hästi, aga ytlen et nendest tõrvikutest mida nad on juba syydanud kellegile mingit kahju olla ei saanud ja ei saa olla kah - no niivõrd pisikesed nad olid, ja lausa naeruväärt on mingi \"tiku\" pärast pisaraid voolata Panem staadionil tiku põlema - hakkad kah ajama siin sellist juttu? Ei usu...
                            ! ! ! E L A G U N A R V A T R A N S ! ! !

                            Kommentaar


                              #29
                              Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                              Tõrvikute ja muu pürotehnika osas olen arvamusel, et staadionil selliste erivahendite lubamine võib ohtlik olla nii kõrvalseisjatele kui ka pürotehnika kasutajatele endale. Vastavaid hoiatavaid näiteid on eespool juba küllalt toodud. Samas, arvamusi teatavasti on erinevaid. Küll aga on mõningad A. Le Coq Arena turvameetmed mulle arusaamatud. Minule isiklikult tundub kummaline, et keelatud on kasutada lippe koos lipuvardaga. Mitte, et lipuvarda puudumine takistab kuidagi mängule kaasa elamast, aga selline piirang on minu meelest kummaline. Samuti ei ole märganud, et mujal maailmas oleks lipuvardad ohtlikuks tunnistatud ning ära keelatud. Loomulikult võib ka lipuvarras teatud olukordades ohtlik olla, kuid absurdi laskudes võib ju ka kõrge kontsaga king teatud olukordades ohtlik olla... Samuti meenub, et omajagu probleeme on tekitanud ka trummid ning eriti trummipulgad, mille sissesmuugeldamiseks on kasutatud erinevaid huvitavaid võimalusi. Siinkohal vabandan, kui ma pole päris viimaste muudatusetga kursis (võimalik, et nüüd on trummid ja trummipulgad juba lubatud). Kuna endal trumme pole, siis pole selles osas probleeme tekkinud. Võimalusel (kui trummid ja trummipulgad nüüd lubatud on) soetaks trummi hea meelega, et laulud staadionil veelgi paremini kõlaks...

                              Kommentaar


                                #30
                                Replying to Topic \'Ega igav ei hakka?\'

                                Vaatan ,et päris kõvaks sõnavahetuseks ja arvamuste avaldamiseks on läinud. Väga hea seda oligi vaja.
                                Võtan siis veel korra sõna sel teemal.
                                Esiteks on siganaaltõrvik samasugune pürotehnika nagu vanaaasta ja uue aasta kärts ja mürts ,mida saab osta praktiliselt iga koolipoiss. Eeliseks on see ,et seda ei saa õhku lasta nagu enamus poes müüdavatest rakettidest ,samuti ei tee ta kära ega pauku.
                                Teiseks: EJL ei peagi nimeliselt kellelegi isikule mingit luba andma ja veel vähem on EJL -l vaja kedagi jälgida. Meil on Eestis kaks fänniorganisatsiooni ( JH ja Baarikärbsed) ja kindlasti on veel kolmas ja neljaski tulemas . Luba antakse konkreetsele fänniorganisatsioonile ,kes seda luba taotleb ja org. ise valib enda seast usaldusväärse isiku ,keda ta täielikult usaldab. Reeglite rikkumise korral vastutavad juba org. juhid ,kas rahalise trahvi või keelatakse neil mängude külastamine jne.
                                Kolmandaks: nagu teame on pürotehnika kasutamine keelatud rahvusvahelistel matshidel. Riigisisestel aga osades riikides lubatud.
                                Darrenil ja teistelgi pole küll põhjust pabistada,et keegi just nende nina all peab tõrviku süütama ,sest Meistriliigas on staadionitel ruumi nii palju ,et küll kohe. Seega võib kindlaks määrata ka sektori ,kus neid kasutada tohib. Lillekülas võib peaaegu ,et iga pealtvaataja oma sektori saada. Mõni mees võiks pabistamise asemel hoopis Meistrivõistlusi vaatamas käia.
                                Kolmandaks: alkoholijoobes isikud, no kuulge kas seda peaksime veel ka meie ise hakkama kontrollima. Milleks siis sissepääsus kontrollid ja politseinikud seisavad. Lisaksin ka niipalju ,et üldiselt käib kõvem joomine ikka koondise mängude ajal ,mitte aga Meistriliiga mängudel.
                                See oleks lühidalt minu vaatenurk.
                                FCF Forever

                                Kommentaar

                                Working...
                                X