320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas mehukati Vaata postitust
    tldr
    Inimesed ei taha aru saada, et täna on valitsus nõus andma 10 MEUR Kalevipoja kuju ehitamiseks Tallinna lahte ning 200 MEUR kasiinosaare ehitamiseks. Kardan, et muidu sellist võimalust ei oleks ning imo on Sults ja Kangro isegi päris kavalad olnud. Sest mis oleks alternatiiv?

    Kommentaar


      Algselt postitas mehukati Vaata postitust
      Kurb on näha, et enamus inimesi ei suuda või taha aru saada miks antud 5 milj EURi jalgpallile kasulik on! Esiteks on meie esindustaadion äärmiselt kehvas olukorras, selle kordategemine on mingis ajalises perspektiivis nagunii vajalik ja nüüd kui on tekkinud võimalus jalgpalliliidul teha see korda riigi rahade eest, siis miks mitte! Kas Te tõesti arvate, et me oleks saanud selle viis miljonit ka siis kui oleksime soovinud ehitada selle eest kaks sisehalli? Kardan, et mitte ning siinkohal on pigem Pohlak ja Co olnud päris kavalad. Oletame, et paari aasta pärast tuleks lilleküla korda teha oma rahade eest, siis mis oleksid võimalikud rahastuse allikad? Laenu võtta, mis suurendaks jalgpalliliidu kohustusi ja tähendaks seda, et tänu sellele jääksid mõned hallid ehitamata tulevikus vms tegevused ja raha läheks laenumakseteks ning mis intressiga me saaksime seda? Teine võimalus oleks toetusi taotleda, aga oleneb sellest kes võimul on ja ehk on meil hoopis uus majanduskriis või on muud prb valitsusel ehk oluliselt keerulisem oleks leida põhjendust, et miks raha taotleda. Kolmas võimalus oleks? Kolmandat polegi, sest jalgpalliliidu pole endal mingit suurt finantslist võimekust seega praegune toetus on ideaalne. Esiteks ei tekitata kohustusi juurde ja tehakse lõpuks see staadion korda ning raha, mis oleks nagunii pidavat minema selle remontimisse, läheb näiteks uute kunstmuruväljakute või hallide ehitamisse, pluss laenuvõimekus säilib oluliselt paremal kujul.
      väga hästi kokku võetud. Olen sama meelt, et see 5miljoniline rahasüst on meie jalkale ainult kasuks. Raha jagamine sotsialistlikus stiilis et maha juua/süüa pole küll kõige targem mõte....
      Samas jooksis läbi mõte, et miks EJL peab provintsis taristu ehitamisega tegelema? Äkki oleks see siis ka KOV'ide ja klubide enda asi, muidu tekib selline tunne, et EJL on nagu messiah - tuleb ja päästab... Aga kohalikud initsiatiivi enda kätte (v.a. Tammeka ja Pärnu) näidata ei taha. EJL peab nendesse protsessidesse sekkuma ainult äärmisel juhul...

      Mina pooldan ALCA lõpuni ehitamist (renoveerimist) ilma mingisuguste UEFA karikateta. kasvõi sprst on see hädavajalik, et kui lähiajal remonti ei tehta, siis hiljem on lihtsam maha lammutada ja uus valmis ehitada.....

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        Inimesed ei taha aru saada, et täna on valitsus nõus andma 10 MEUR Kalevipoja kuju ehitamiseks Tallinna lahte ning 200 MEUR kasiinosaare ehitamiseks. Kardan, et muidu sellist võimalust ei oleks ning imo on Sults ja Kangro isegi päris kavalad olnud. Sest mis oleks alternatiiv?
        Jimi Hendrixi laifstail on tugevatele, sõber. Ma ei ole väga kindel, et sa ise oma iroonia sisse ära ei ole lämbunud.
        (Jah, ma ei saa siiralt aru enam, mida sa mõtled, kui sa ütled. Kui see oli su eesmärk, siis well done.)

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          ära üldse muretse. kui sa nüüd vaatad leht ja paar tagasi, siis vastasingi ka mina ainult nendele väidetel, mis olid minu silmis täiesti idiootsed (vt. ka "keskerakonna foorum" või " muidu raisatakse mujale").

          Staadionist ja sellest viiest milkust ei ole isiklikult sooja ega külma. Aga kui juba teema üle väidelda tahetakse, siis võiksid argumendid natukenegi loogikat omada. Isiklikult lõbustasin praegu aga ainult ennast.
          "muidu raisatakase mujale" - täpselt nii see ongi ju. või mis lubab sul väita et see 5 milli tuleb kuidagi teistmoodi jalgpallile või jalgpallli jaoks?

          "tallinna tv" on lollakas argument (eriti peale seda kui väitsin et neid raiskamise kohti on nii palju et ei jõua kokku lugeda).
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            "muidu raisatakase mujale" - täpselt nii see ongi ju. või mis lubab sul väita et see 5 milli tuleb kuidagi teistmoodi jalgpallile või jalgpallli jaoks?

            "tallinna tv" on lollakas argument (eriti peale seda kui väitsin et neid raiskamise kohti on nii palju et ei jõua kokku lugeda).
            vaata.

            Minu argument peidetuna selle TTV analoogia sisse seisnes selles, et sellisel juhul ei tohiks sinul konkreetselt olla ei tulevikus ega ka minevikus ühegi teostatava otsuse kohta käiv hinnang olla baseeruv kulutatavate ressursside üle - "sest muidu raisatakse see nagunii mujale", eksole. TTV on antud juhul hea näide. Seda sellepärast, et prevaleeriv arvamus ja hinnang selle kohta on "lollus kuubis".

            Fakt on ka see, et minule sobiks rohkem sinu ja teiste asjaosaliste väide, et "fuck it, jalgpall on lahe". Aga kuna juba hakkasite oponeerima, siis... sisu väga ei olnud. Ja tunnistan ausalt, et norisin niisama. Arusaamatuks jäi lihtsalt, et kui nii pöördesse juba minna ja asja sisuliselt analüüsima hakata, siis kuidas need argumendid nii nõrgaks jäävad...

            Ja väita, et a la mehukati hinnang teema kohta on hea... Eks ma tõstan siis käed ülesse ja tunnistan, et olen ise rumal, sest ei saa aru.

            Kommentaar


              Marek_T

              Spordis ja kultuuris ei ole rahaliselt mõõdetavad aspektid minu silmis prioriteediks. Sinna suunatav ressurss ei saa puhtalt finantsiliselt kunagi saada kasumlikuks projektiks. Arusaamatuks jääbki minu jaoks see, et miks on antud projekti kaitsjad suunanud oma rõhu sellele.

              Kui ma seisaks a la luuletajate eest ning keegi tuleks mulle väitma, et "kle mees sa raha üldse ei loe vä", siis hakata argumenteerima samal pinnal oleks päris suur lollus. Ütlekski, et h8ters gonna h8 ja tõmbaks piipu edasi. Kui palju aega üle ja tahtmist vaielda, siis räägiksin veidi ka Kristjan Jaak Petersonist.

              Kommentaar


                Siin oleneb palju sellest, mida ja kuidas sa näed. Mina ei näe, et projekti pooldajad oleks kasumlikkust eriti rõhutanud. Pohlakki on vaid paaril korral välja toonud superkarikast riiki jääva raha hulga. Enamjaolt räägitakse ikkagi just nimelt rahaliselt mittemõõdetavatest aspektidest: rahvusstaadioni valmisehitamisest, riigina rahvusstaadioni evimise olemuslikust-märgilisest tähendusest jne.

                Pigem jääb minu jaoks arusaamatuks see, kuivõrd raevukalt üritatakse just nimelt finantsprille ninale sättides taaskord eri spordialasid - ja veel hullem, eri kultuurivaldkondi - vastandada. Aga nagu ütlesin, vaatenurkade küsimus.

                Ma ei kujuta ette ühtki jalgpallitegelast vihaselt oponeerimas kirjanikupalga sisseseadmisele või siis Raadi lennuväljale kerkivale arusaamatule kõplamuuseummonstrumile. Jalgpalli suunatud rahaeraldis aga on muidu päris respektaablite inimeste peakolud justkui täitsa tühjaks pühkinud...

                Kommentaar


                  Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                  Mina pooldan ALCA lõpuni ehitamist (renoveerimist) ilma mingisuguste UEFA karikateta. kasvõi sprst on see hädavajalik, et kui lähiajal remonti ei tehta, siis hiljem on lihtsam maha lammutada ja uus valmis ehitada.....
                  Vaadates kuidas eelnevalt on raha kasutatud selle staadioni puhul siis kahtlen, et see üldse kunagi valmis saab..

                  Kommentaar


                    Huvitav kas Tartu staadionist kujuneb kasumlik projekt, kas sinna oleks õige inimestel oma raha panna?
                    Seisan üksi mere ääres
                    jalas kollased sandaalid
                    valged, merevahust sääred
                    hüüan: "Elagu skandaalid!"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas chac Vaata postitust
                      Huvitav kas Tartu staadionist kujuneb kasumlik projekt, kas sinna oleks õige inimestel oma raha panna?
                      Mis mõttes? Ega sinna ei investeerita, see on ju annetus.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        Sportland Arena ehitus lükkus edasi

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Angelo Nerazzurro Vaata postitust
                          pervert.
                          ehitatakse narva või tartusse staadion valmis - see on hea.
                          ehitatakse tallinnasse staadion valmis - see on halb.
                          Seisan üksi mere ääres
                          jalas kollased sandaalid
                          valged, merevahust sääred
                          hüüan: "Elagu skandaalid!"

                          Kommentaar


                            Kus see nali on?

                            Algselt postitas Angelo Nerazzurro Vaata postitust

                            Kommentaar


                              Ma mõtlesin, et ma olen ainus, kes naljast aru ei saa. Ei julgenud midagi kirjutadagi, mõeldakse, et vabsee huumorisooneta. Hea teada, et keegi veel selline on.
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                                Kus see nali on?
                                Ammu ju teada,et Angelo Liitu, Florat ja Aivarit ei salli.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X