320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Drogba Vaata postitust
    Ei saa hästi aru, miks Tartul, Elval ning Welcol on 4 , Rakverel ja Keilal 2 ja Maardus hoopis 1 stipendiaat. Ehk keegi oskab selgitada, millest see oleneb.
    Pead ei anna, aga ilmselt Keila eelistab maksta kahele mängijale topelt ja Maardu ühele neljakordselt võrreldes Tartu, Elva ja Welcoga. Ja tõenäoliselt probleem selles, et pole lihtsalt noori Keilal ja Maardul, kellele oleks mõistlik seda raha maksta (Premium liiga stipendium 12 aastasele oleks vast liiast?).
    “I am Zlatan. Who the hell are you?”

    Kommentaar


      Algselt postitas alehis Vaata postitust
      Pead ei anna, aga ilmselt Keila eelistab maksta kahele mängijale topelt ja Maardu ühele neljakordselt võrreldes Tartu, Elva ja Welcoga. Ja tõenäoliselt probleem selles, et pole lihtsalt noori Keilal ja Maardul, kellele oleks mõistlik seda raha maksta (Premium liiga stipendium 12 aastasele oleks vast liiast?).
      Nii palju kui ma tean või arvan teadvat, vabandan kui mäda ajan. Igatahes oleks tore, kui keegi targem valgustaks. Aktuaalne teema.

      Klubi saab liidule välja käia kandidaatide nimekirja, mida liidus vastav komisjon (?) menetleb, siis otsustakse, kas sealt listist on keegi stippi väärt või mitte (kas kuskil on kirjeldatud, millised on tingimused, mul info puudub). Need kes on, need saavad raha, kes leitakse, et mitte, need on ilma. Ei ole ka sihukest asja, et kui poisse pole, et siis saab klubi seda raha enda parema äranägemise järgi kasutada (nt suunata enda noortetreenerite koolituskuludesse vms). Lihtsalt ei saadagi seda raha. Küllap siin on ka uba, miks see teema mulle huvi pakub.

      Hetkel on käsil juba programmi teine aasta. Ehk siis klubidel kellel on, sel on esimesed 2 poissi juba aasta stippi saanud. Alates tänavust saavad täiendavad kaks ja järgmisel tuleb veel kaks juurde. Programm täismahus tööle hakkab, siis saab ühes klubis olla max 6 n-ö liidu palgalist mängijat (2+2+2). Amatöörklubidele on väga suur asi!

      Stipp on esimesel aastal 400 €/kuu, teisel 500 €/kuu ja kolmandal 600 €/kuu. Ei ole sihukest asja, et keegi saab kellelegi topelt maksta. Kui sul ongi ainult üks poiss võtta, siis ta saabki seda 400-500-600 taktis. Samuti ei saa 'ühele inimesele määratud' tasu ka teistega jagada (näiteks sul 8 ühtlasel tasemel poissi ja jaotaks kõigile midagi). Kui sul pole rohkem poisse võtta, siis see ei tähenda, et raha klubile tuleks, vaid oledki lihtsalt ilma.


      Kuidas ma olukorda tajun? Seni kuni kõigil pole kõik kohad täidetud (noortetöö tähtsusest on ilmselt lõviosa klubidest nüüdseks aru saanud), premeeritakse sel perioodil klubisid, kellel on poisid olemas, ja nõnda suureneb ebavõrdsus.

      Kui läheneda nii, et riik see oleme meie, liit see oleme meie, siis kaudselt maksab näiteks Maardu (mängijate litsentsid, liiga osavõtutasud jms), et Santose noored stippi saaks, olles ise kehvemas seisus. Aga annan aru, et see ilmselt demagoogiline lähenemine ja mul võib-olla kollane prill ninal liiga viltu vajunud. Kust tuleb see raha, mille eest liit klubidele stippe maksab ma ju ei tea.

      Muidugi võib ju öelda, et oma viga, et noortega pole piisavalt tegeletud ja ongi jutul kaput. Aga väike selgitus üldsusele kuluks ilmselt ära. Igatahes süüdistada ja intriigi tekitada ei taha, eriti kui ma isegi asjast täit pilti ei oma. Kahjuks klubid on meil noored ja regiooniti on jalgpallijuured väga erinevad. Püramiidid korralikult käima saada võtab ikka oma 10+ aastat.

      Ma ei arva, et iga ühele tuleb stippi maksta. Nagu üks kaasfoorumlane kuskil ütles, et kui talle hakataks ühtäkki jalgpalli mängimisest raha maksma, siis see ei muudaks teda oluliselt paremaks mängijaks. Lagi on lihtsalt ees. Aga stipid õiges kohas kindlasti tõstavad meie koduse jalgpalli taset märgatavalt.

      Kommentaar


        Algselt postitas alehis Vaata postitust
        Pead ei anna, aga ilmselt Keila eelistab maksta kahele mängijale topelt ja Maardu ühele neljakordselt võrreldes Tartu, Elva ja Welcoga. Ja tõenäoliselt probleem selles, et pole lihtsalt noori Keilal ja Maardul, kellele oleks mõistlik seda raha maksta (Premium liiga stipendium 12 aastasele oleks vast liiast?).
        No Vadim Aksjonov (96 sünd.) ja samuti 95 a. Ogorodnik ja Brõlin täitsa Maardul olemas, aga tõenäoliselt nad liiga vanad, et stippi saada liidu poolt, sest nagu nimekirjadest näha siis vanim, kes stippi liidu poolt saab on 97. sündinud.

        Kommentaar


          Algselt postitas Andres. Vaata postitust
          Kui läheneda nii, et riik see oleme meie, liit see oleme meie, siis kaudselt maksab näiteks Maardu (mängijate litsentsid, liiga osavõtutasud jms), et Santose noored stippi saaks, olles ise kehvemas seisus. Aga annan aru, et see ilmselt demagoogiline lähenemine ja mul võib-olla kollane prill ninal liiga viltu vajunud. Kust tuleb see raha, mille eest liit klubidele stippe maksab ma ju ei tea.
          Kas see kuskilt UEFA põhjatutest fondidest ei tule? Kindel pole kuid on nagu kuskil silme ette jäänud.
          sigpic

          Kommentaar


            Algselt postitas Drogba Vaata postitust
            No Vadim Aksjonov (96 sünd.) ja samuti 95 a. Ogorodnik ja Brõlin täitsa Maardul olemas, aga tõenäoliselt nad liiga vanad, et stippi saada liidu poolt, sest nagu nimekirjadest näha siis vanim, kes stippi liidu poolt saab on 97. sündinud.
            ei ole ju. Paju on ka 95 sünd

            Kommentaar


              Algselt postitas Amadeus Vaata postitust
              ei ole ju. Paju on ka 95 sünd
              Jah, see jäi kahe silma vahele, aga seda imelikum see asi tundub.

              Kommentaar


                Kuidas ma olukorda tajun? Seni kuni kõigil pole kõik kohad täidetud (noortetöö tähtsusest on ilmselt lõviosa klubidest nüüdseks aru saanud), premeeritakse sel perioodil klubisid, kellel on poisid olemas, ja nõnda suureneb ebavõrdsus.


                Muidugi võib ju öelda, et oma viga, et noortega pole piisavalt tegeletud ja ongi jutul kaput. Aga väike selgitus üldsusele kuluks ilmselt ära.
                Kui on asi nii nagu kirjutad, siis mingit ebaõiglust küll ei näe. Sõnnikut tulebki visata selle põõsa alla või põllu peale, mis kasvab ja saaki annab.

                Kommentaar


                  Keilal on kaks sellepärast, et eelmine aasta tuli Esiliiga B-sse pääsemine veidi ootamatult ja ei jõutud kogu vajaliku paberimajandusega tegeleda, et omale stipendiaadid saada. Loobuti ise sellest võimalusest. See aasta tegeleti asjaga ja saadi kaks esimest.
                  Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                  Algselt postitas taku*
                  Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Stipimaksmine võib seda noort jalgpalli juures hoida, et ta ei läheks tööle ja rahvaliigasse (või randa või saali). Kui ta on jalgpalli juures, siis saab ka paremaks. Lage pole olemas.
                    nõus + klubid saavad rohkem trenne ka teha ja keskenduda asjale. Raske on ju seda teha kui mängijad kuskil poole või täiskohaga töötavad.

                    Aga kui aus olla siis 400-600 euri on hea algus, aga see ikka eeldab armastus jalgpalli vastu ja klubi poolt lisatingimuste loomist

                    Kommentaar


                      Kaua nad seda raha saada tohivad, 3 aastat?
                      Instagram

                      Twitter

                      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                      telekavaataja.blogabet.com

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                        Kui on asi nii nagu kirjutad, siis mingit ebaõiglust küll ei näe. Sõnnikut tulebki visata selle põõsa alla või põllu peale, mis kasvab ja saaki annab.
                        Algselt postitas Stok
                        Stipimaksmine võib seda noort jalgpalli juures hoida, et ta ei läheks tööle ja rahvaliigasse (või randa või saali). Kui ta on jalgpalli juures, siis saab ka paremaks. Lage pole olemas.
                        Algselt postitas Hyrax Vaata postitust
                        nõus + klubid saavad rohkem trenne ka teha ja keskenduda asjale. Raske on ju seda teha kui mängijad kuskil poole või täiskohaga töötavad.

                        Aga kui aus olla siis 400-600 euri on hea algus, aga see ikka eeldab armastus jalgpalli vastu ja klubi poolt lisatingimuste loomist
                        Võimalik, et mõtlen piiratult, liiga must-valgelt ja läheb jauramiseks, aga kui ma juba otsa lahti tegin.

                        Sõnastame siis nii, et palga saamine ei tee kellestki automaatselt proffi selle laiemas võtmes. Vaja on ka töökust, annet, õiget suhtumist, tingimusi ja mida kõike veel. Kindlasti, kui keegi mulle maksaks palka ja saaksin keskenduda vaid jalgpallile, ma muutuksin paremaks, aga - lagi on ees - kunagi on jäänud midagi tegemata ja/või pole lihtsalt neid omadusi ja oskusi, et olla väljakul kuningas. Nii heaks jalgpalluriks ma ei muutuks kunagi, mida nimetaksin märkimisväärselt hea või parem, ükskõik palju mulle makstaks. Lepa viskad pigem kütteks kui hakkad sellest maja ehitama, otstarbekuse küsimus.

                        Ma arvan, et u 20 aastasele (98 sünd) Eesti noormehele peaks suutma juba nii palju ennustada/öelda, et kas temas on ainet, et hellitada lootust ka 8-10 aasta pärast profileivale või pigem mitte. Ma ei taha kellelegi liiga teha, aga ma kaldun arvama, et siin on stipisaajate seas noormehi pundis, kelle pealt on näha, et A-koondisele jätku ei tule ja pigem tasuks keskenduda mingisuguse ameti selgeks tegemisele.

                        Mind huvitabki, et mis on eesmärk, millised on tingimused ja millised on liidu poolsed ootused stipisaajatele. Kui liidul on raha olemas, et kõigile klubidele võimaldada täiskomplekt stipendiume ja eesmärk iseenesest pole A-koondislase või selle lähedase kaliibriga tulevikumehe vorpimine, siis kas poleks õiglasem, kui võimaldada seda kõigile? Mis on see vanus, mis on veel okei? Tundub, et 1995 sünd veel seda on. Ja ma usun, et neis satsides, kellel kohad täitmata, on 94-96 sünniaastaga kutte küll, keda võiks stipisaajana kaaluda.

                        Olen sellega päri, et kui sa suudad tiimis hoida 6 inimest, kes saavad jalgpalliga tegelemise eest raha, sa saad neilt nõuda ka mängudel osalemist, korralikult trenniskäimist ja klubi abistamist misiganes tegemistes, siis see aitab klubi arengule kaasa. Isegi kui neist vendadest ei tule tulevikustaare, siis nad on mingi hetk n-ö puhvriks või väärt sparringupartneriks teistele. Amatöörklubidele ja väiksematele kohtadele (loe: tallinna-välistele) annab see stipiteema eriti palju juurde. Seda motti on raske iga aasta kõrgel hoida pelgalt kambavaimu ja ala harrastuse armastuse pealt, et veebruaris inimesed neli korda nädalas jäätunud kunstmurule uisutama tuleks. Aga nüüd saad sa seda millegi pealt nõuda ja vastaspoolel on kohustus.

                        Mis minu põhiiva on, et kas süsteemi ei anna paindlikumaks teha seni, kui kõigil klubidel (litsentsitasusid ja osavõtutasusid maksavad ju kõik ühtmoodi või eksin?) pole veel neid noormehi võtta, mis komisjoni rahuldaks? Kas pole mõeldav variant, et praegu allesjäävad vahendid suunata näiteks treenerite koolituskulu katteks, a la mõni klubi esindusmeeskonnas mängiv varases kahekümnendates noortetreenerile, kes soovib UEFA B-d teha vms. Variante kuidas siin kombineerida või edasi mõelda on väga palju (kellelgi stipi viimane aasta, kool just läbi, saaks klubilt ühe noortegrupi katsetamiseks koos väikse klubipoolse lisatasuga - aidates see aeg klubi nii väljakul kui saades ise endas aimu, kas on ainest saamaks treeneriks). Suures plaanis aitaks see klubi arengule palju kaasa, suurendades võimalust, et sellest klubist võiks tulevikus rohkem asiseid noori tulla.

                        Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                        Kaua nad seda raha saada tohivad, 3 aastat?
                        Esimene aasta 400 €
                        Teine aasta 500 €
                        Kolmas aasta 600 €

                        Edasi sõltub sinust ja klubist kus oled, kas sulle pakutakse amatöör-, poolprofi- või profilepingut või näidatakse ust. Vahendid tuleb klubil endal leida.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                          ...
                          Ma arvan, et u 20 aastasele (98 sünd) Eesti noormehele peaks suutma juba nii palju ennustada/öelda, et kas temas on ainet, et hellitada lootust ka 8-10 aasta pärast profileivale või pigem mitte. Ma ei taha kellelegi liiga teha, aga ma kaldun arvama, et siin on stipisaajate seas noormehi pundis, kelle pealt on näha, et A-koondisele jätku ei tule ja pigem tasuks keskenduda mingisuguse ameti selgeks tegemisele.
                          Kõlab veidralt. Kui me räägime A-koodisest, siis 20selt peaks juba mängima professionaalina väljaspool eestit, mingis enamvähem korralikus liigas, a la poola v tšehhi v hollandi kõrgemas liigas. Siis on mingi lootus jõuda välja nii 25ndaks eluaastaks kuskile top-5 liiga enamvähem normaalsesse satsi.

                          Kui Sa 20selt alles hakkad mõtlema kas sinust saab professionaal või ei (st stipisaamine oleks kuidagipidi oluline teema) - siis oled JUBA hiljaks jäänud.

                          Eestist on tulnud praeguseks vist 3 enamvähem (euroopa) tasemel mängumeest:
                          Valeri Karpin - 21'selt Moskva Spartakisse (kus tuli NL ja Venemaa meistriks), 25-selt Real Sociedad'i
                          Mart Poom - 22'selt Portsmouth'i (esiliiga), 25'selt Derby'sse
                          Ragnar Klavan - 20'selt Heracles Almelo, 27'selt Augsburg

                          Samas näiteks
                          Konstantin Vassiljev - 24'selt Nafta Lendava, 27'selt Amkar Perm, edasi poola meistriliiga, ja päris tippu (top-5 liigasse) jääbki vist tõusmata...

                          Ehk siis - igale sportlasele (sh ka jalgpallurile) on antud (väga lühike!) aeg midagi teha/saavutada, kui õigel ajal õigeid asju ei tee, siis oma võimete tegelikku tippu ei jõuagi.
                          Seisan üksi mere ääres
                          jalas kollased sandaalid
                          valged, merevahust sääred
                          hüüan: "Elagu skandaalid!"

                          Kommentaar


                            Nii jalkas kui teistel aladel on tüüpe, kes noorena säravad ja neid, kes 30- aastasena esile kerkivad. Muidugi, amatöörtasemelt tippliigadesse ei lenda aga arengus ja karjääris võib sammu edasi teha küll. Kallaste ehk meenus esimesena...Või Teniste.

                            Kommentaar


                              Kas keegi raatsiks vaestele copy/pastet teha antud loost
                              Meil on Mart Poom ja  Ragnar Klavan, aga kahe nime juures saab kõige kõrgemasse tippu jõudnud Eesti jalgpallurite nimekiri järsult otsa. Kus on meie Messid ja Ronaldod? Meie pallivirtuoosid? Meie loovad ründajad? 
                              Joga Bonito!!!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
                                Kas keegi raatsiks vaestele copy/pastet teha antud loost
                                https://sport.ohtuleht.ee/890249/ah-...pargis-trenni-
                                Ei tasu ära see copy/paste

                                https://www.ohtuleht.ee/850323/tuntu...hjutasu-maksma

                                Kommentaar

                                Working...
                                X