320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Hea näide oli jauramine MM-i pausi kallal. See kõvv kurtmine käis siit mitmeid kordi läbi, et ideaalsel ajal on Pausex jne. Aga, ja minagi selle peale ei tulnud - asi ju teleülekannete tegemises ja selle võimekuses. Okei, järgmine tarkpea kisas kohe, et võtame ETV-lt MM-i ära, ei peagi peale maksma! Halloo, kas siis tõesti arvatakse, et ETV heast südamest ja vaatajanumbrite nimel näitab kohalikku vutti?!
    Tänapäeval, veebiülekannete ajastul see argument väga ei päde. OK, formaalselt küll, sisuliselt mitte.

    Mentaliteet, et jagada liiga pooleks teeb ju ainult seda, et tugevad saavad rohkem tugevatega mänge ja rohkem areneda ning nõrgemad rohkem nõrkadega mängida ja tasemele kinni jääda. Teiseks, andkem natukene kannatust ja vaadakem, kuidas naaberriikides liigasüsteemide poolitamine läheb, mida see endaga kaasa toob.
    Vähemalt vaieldav. Kui mängid endast selgelt tugevama/nõrgemavastu ja juba poolajaks on seis 5:0, siis mis kasu sealt ikka saad? Ma vaatasin sel poolajal paari sellist mängu ja julgen arvata, et võitva meeskonna kaitsjad, rääkimata väravavahist ei saanud isegi korraliku treeningut kirja.- oli vaevalt põhjus du1si alla minna peale mängu. Ja paki saanud satsi ründajad ilmselt samamoodi.

    Kommentaar


      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
      Tänapäeval, veebiülekannete ajastul see argument väga ei päde. OK, formaalselt küll, sisuliselt mitte.
      Muidugi pädeb. Keegi peab seda veebiülekannet ju tootma ka? Olgu, vahetavad siis kuuks ajaks ühe ülekandepartneri välja. Mida see endaga kaasa toob? On see üldse võimalik, kus meie liiga ülekandjate vahel suurt tormijooksu ei toimu? Viitsib mõni uus meediakanal lihtsalt kuuks ajaks tulla ja MM-i vaatajatega konkureerida? Pigem doteerib jalkaliit seda ettevõtmist erinevate lüketega. Igasugu sponsoritega läbirääkimiste käigus on suur argument, kes mänge üle kannab ja kuidas. Teleülekanne vs veeb... Ühesõnaga, siin on veel ja veel nüansse. Või pohhui, ärme siis näita kõiki mänge. See ju ka omamoodi samm tagasi? Või, kas tõesti, ideaalset varianti pole ja iga otsuse puhul on plussid ja miinused.. hmm......

      Aga muidugi, lihtsam on uskuda, et teised on lollimad.. ja laisad. Või üldse, pahatahtlikud!

      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
      Vähemalt vaieldav. Kui mängid endast selgelt tugevama/nõrgemavastu ja juba poolajaks on seis 5:0, siis mis kasu sealt ikka saad? Ma vaatasin sel poolajal paari sellist mängu ja julgen arvata, et võitva meeskonna kaitsjad, rääkimata väravavahist ei saanud isegi korraliku treeningut kirja.- oli vaevalt põhjus du1si alla minna peale mängu. Ja paki saanud satsi ründajad ilmselt samamoodi.
      Üldiselt - mentaliteediküsimus. Kas sa oled proff ja otsid arengut igas situatsioonis või mitte? Ja mitu 0:5 kaotusega mängu oleks aastal 2018 liiga poolitamine kaotanud? Ausalt küsin.

      Kas siin pigem ei ole küss ebaühtlases tasemes, millega solidaarsusmehhanism peaks hoopis laiapõhjalisemalt tegelema?

      Ja, väike vimka ka - kui koondises mängiks meil kutid, kes on aasta otsa harjutanud nõrgmas meeskonnas mängimist, äkki õnnestuks ka surveall mängimine paremini?

      Kommentaar


        Ütleks niipalju, et liiga poolitamise järel saame juurde ühe Esiliiga, ei midagi paremat. Ja see on kehv variant. Olles ilmselt enim liigamänge netist vaadanud, julgen tõdeda, et samaaegsetele Esiliiga mängudele on tähelepanu juhtinud vaid Mihkel Uiboleht ja Rene Kundla. Ülejäänud üldjuhul Esiliiga mänge tähele ei pannud.

        Kommentaar


          Ei nõustu, nonoh. Kuskil 20 aastat tagasi võis jah seda juttu rääkida. Tänapäeval on veebipõhiste ülekannete tegemine muutunud nii lihtsaks, et isegi mingitest noortemängudest tehakse ülekandeid ja poleks neid probleem ka ETV portaali üles panna. Või väidad tõsimeeli, et rohkem kui kuuajaline paus oli vajalik seetõttu, et ETV ja jalkaliit ei jõudnud kokkuleppele - olukorras, kui ka nt Postimees ja soccernet teevad ülekandeid?
          Üldiselt - mentaliteediküsimus. Kas sa oled proff ja otsid arengut igas situatsioonis või mitte?
          Mis mentaliteediküsimus? Kas peab tõesti seletama, miks arenguks on vaja, et meeskonnad on vähemalt natuke võrreldaval tasemel?
          Kas siin pigem ei ole küss ebaühtlases tasemes, millega solidaarsusmehhanism peaks hoopis laiapõhjalisemalt tegelema?
          On muidugi aga mis mõttes laiapõhjelisemalt? Solidaarsusmehhanismi eesmärk ongi ju ebaühtlast taset vähendada?

          Kommentaar


            Algselt postitas nonoh Vaata postitust
            Ja, väike vimka ka - kui koondises mängiks meil kutid, kes on aasta otsa harjutanud nõrgmas meeskonnas mängimist, äkki õnnestuks ka surveall mängimine paremini?
            Harjutaksid kuidas pikk ette peksta:P
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              Algselt postitas nonoh Vaata postitust

              Ja, väike vimka ka - kui koondises mängiks meil kutid, kes on aasta otsa harjutanud nõrgmas meeskonnas mängimist, äkki õnnestuks ka surveall mängimine paremini?

              See on tõesti vimka,
              siis peaks Pärnust, kes on harjunud surve all mängima, olema rohkem koondislasi kui Kaljust või Florast
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                Ei nõustu, nonoh. Kuskil 20 aastat tagasi võis jah seda juttu rääkida. Tänapäeval on veebipõhiste ülekannete tegemine muutunud nii lihtsaks, et isegi mingitest noortemängudest tehakse ülekandeid ja poleks neid probleem ka ETV portaali üles panna. Või väidad tõsimeeli, et rohkem kui kuuajaline paus oli vajalik seetõttu, et ETV ja jalkaliit ei jõudnud kokkuleppele - olukorras, kui ka nt Postimees ja soccernet teevad ülekandeid?
                Okei, mulle hakkab üha rohkem selgeks saama asja iva. Sinu jaoks on lihtne, sest sa ei tea. Vaata, ETV on avalik-õiguslik ettevõte, kui nemad "panevad midagi veebi üles", on neil selle suhtes ka mingi vastutus - olgu see kvaliteet või sisu - mille alla käib nii suvaline ropendamine kui ka reklaam. Kas sa näiteks mäletad, mihuke torm üles keerutati, kui selgus Eesti laulu finaalis, kui selgus, et ühe vaheklipi puhul oli reklaamiga Kaubamajale. Lühidalt - nüansid.

                Teiseks, see, et Postimees ja Soccernet teevad ülekandeid ei ole mitte turumajanduslik nähtus, vaid solidaarsusmehhanism. Süsteem, mis on üles ehitatud suuresti headele suhetele, teineteise mõistmisele ja läbirääkimistele. Ja kindlasti veel midagi, millest mina ei tea.


                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                Mis mentaliteediküsimus? Kas peab tõesti seletama, miks arenguks on vaja, et meeskonnad on vähemalt natuke võrreldaval tasemel?
                Minu väide on, et kõik ML meeskonnad on vähemalt natukenegi võrreldaval tasemel. Moel või teisel. Olgu, TOP3 meeskonnad on ehk tõesti veidi teisest puust kui (ja seda kogu austuse juures) Pärnu või Kuressaare, aga seda ei muuda ka liigapoolitamine. Muudaks ehk toetussüsteem (loe solidaarsusmehhanism).

                Kommentaar


                  Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                  Ma ei saa aru, miks üks peab välistama teist? Tuleb edendada nii noorte- kui täiskasvanute jalgpalli. Paha on ka see, kui Juhan Jakobson on andekas, saab aga 18-19 aastaseks ja loobub, kuigi perspektiivi justkui olnuks. Jah, alati võib öelda, et selles vanuses peaks Eesti liigas juba lammutama aga kas kõik hilisemad koondise staaridki seda vastavas vanuses tegid?
                  Minu arvates see solidaarsussüsteem aitab pehmendada üleminekut noort seast täiskasvanute klassi, mis on mitte ainult jalkas vaid kogu Eesti spordis üks murekohti. Kui see toimima hakkab, siis on tegu geniaalse asjaga. Kui ei hakka toimima, saab alati loobuda. Aga vastandada seda näiteks noortetreenerite kvalifikatsiooni tõstmisel tundub jabur.
                  Sest hea alghariduse saanud talent ei vaja endale kunstliku töökohta, ta müüb ennast ise. Parimal juhul juba 16 aastasena välismaale või saab mõne top kohaliku klubi palgale. Ja vastandan ma pelgalt selle pärast, et kui me alustame selle kommunismiga ennem kui meil ei ole Eestimaa sisehallidega kaetud ja noortetreenerite süsteem maailma mõistes konkurentsivõimeliseks tehtud, siis on tegemist liigse luksusega. Ehk siis raha on alati mingi hulk ja kui on valida kuhu seda paigutada, siis ma paigutaks pigem väga heasse haridusse kui juba treenerite poolt pekki keeratud "talentidesse".

                  Kommentaar


                    Minu väide on, et kõik ML meeskonnad on vähemalt natukenegi võrreldaval tasemel.
                    Sellest lausest edasi ei hakka jaurama ja ei hakanud ka lugema. Ilmselt pole Eesti jalgpallis inimest, kes taseme ebaühtlust ja profi-ning amatöörsatside taseme erinevust üheks suurimaks probleemiks ei pea aga hästi, jäägu sulle õigus.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas urmar Vaata postitust
                      Ütleks niipalju, et liiga poolitamise järel saame juurde ühe Esiliiga, ei midagi paremat. Ja see on kehv variant. Olles ilmselt enim liigamänge netist vaadanud, julgen tõdeda, et samaaegsetele Esiliiga mängudele on tähelepanu juhtinud vaid Mihkel Uiboleht ja Rene Kundla. Ülejäänud üldjuhul Esiliiga mänge tähele ei pannud.
                      Miks, kui tõstaksime klubide arvu 12-ni, siis mängitaks kodus-võõrsil 22 vooru, sisuliselt septembrini ja peale seda 6 esimest veel korra läbi ja 6 alumist omavahel korra läbi.
                      Mis esiliiga siin veel tekiks, kui alumine seltskond mängiks korra omavahel väljakukkumise peale, lisades alumisele kuuikule veel maasikaks, et nendest parim saab osaleda play-offis ülemise seltskonna 3-6 klubiga eurcupi kohale,

                      Selline on Soome uus süsteem. Ja unustaksime selle va krdi märtsi ja 6 vooru kesknädalal.
                      27 mängu + play-offid. Tippudel lisaks euromängud.

                      Kas Markus Poomi areng jääks fataalselt toppama, kui ta hooajal mängiks 53 mängu asemel 44-s mängus?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                        Sest hea alghariduse saanud talent ei vaja endale kunstliku töökohta, ta müüb ennast ise. Parimal juhul juba 16 aastasena välismaale või saab mõne top kohaliku klubi palgale. Ja vastandan ma pelgalt selle pärast, et kui me alustame selle kommunismiga ennem kui meil ei ole Eestimaa sisehallidega kaetud ja noortetreenerite süsteem maailma mõistes konkurentsivõimeliseks tehtud, siis on tegemist liigse luksusega. Ehk siis raha on alati mingi hulk ja kui on valida kuhu seda paigutada, siis ma paigutaks pigem väga heasse haridusse kui juba treenerite poolt pekki keeratud "talentidesse".
                        Noh, siis me oleme lihtsalt erineval meelel. Mina väidan, et nii jalgpalli kui muude alade põhjal võib öelda, et vahel lööb andekas mängija õitsele alles 20-21-22 aastaselt.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                          Sest hea alghariduse saanud talent ei vaja endale kunstliku töökohta, ta müüb ennast ise. Parimal juhul juba 16 aastasena välismaale või saab mõne top kohaliku klubi palgale. Ja vastandan ma pelgalt selle pärast, et kui me alustame selle kommunismiga
                          UEFA on solidaarsusmaksetega loonud jalgpalluri töökohad Kaljule, Levadiale ja Florale (ja neljandale eurosarja klubile - sõltuvalt aastast Trans, Sillamäe, Infonet). Konkurents nendele magusatele töökohtadele pääsemiseks mängijate vahel ja konkurents klubide vahel on olnud terav ja edasiviiv. Niimoodi on UEFA teadlikult (eelnevat sõnavara kasutades kunstlikult ja kommunistlikult) solidaarsusrahadega tekitanud konkurentsi oma enda võistlusele ja muutnud selle professionaalseks. Investeeringud on alati strateegiline valik.

                          UEFA-st rääkides: vaatan praegu Bayerni Meistrite liiga mängu, erinevad ilmaportaalid ütlevad, et hetkel on seal 0 kuni +3 kraadi. Kesa kindlasti teab, mitu mängu Eesti kõrgliigas peeti 2018. aastal sellest madalama temperatuuriga? Jah, tean, Kesa, tuulekülmast ja heast staadionist, aga seda tahakski arutada - kas asi on temperatuuris, infrastruktuuris, harjumuses, suhtumises vms.

                          Kommentaar


                            Jah tean, 2018 a-l mängiti 26 mängu hooaja alguses + 3 mängu oktoobri lõpus (k.a. Meistriliigaks mittekõlblikus Jalgpallihallis) mängu temperatuuril kuni +3 C

                            89 mängu 180-st mängisime kunstmurul.

                            Märtsi keskmine publikuarv al. 2004 a-st
                            on 183, mediaan 150.
                            Aprill 219, mediaan 165
                            Mai 235, mediaan 181
                            Juuni 224, mediaan 150
                            Juuli 240, mediaan 180
                            August 257, mediaan 190
                            September 202, mediaan 130
                            Oktoober 172, mediaan 117
                            November 185, mediaan 120

                            Märts on hooaja alguse huvi raiskamine, septembris huvi langeb, oktoobris-novembris tuleb minimeerida mõttetult ühepoolsete mängude arvu.

                            Ja pole vaja tuua näiteid UEFA orgunnitud eurokarikamängude ilmast,
                            Meie jaoks on tähtsaim võistlus Eesti Meistrivõistlused Jalgpallis ja seda peab mängima võimalikult parimates tingimustes nii mängijatele kui publikule, võimalikult rohkem naturaalsel murul ja iga klubi kodumängud kindlalt tema kodustaadionil, mitte aia taga, õhkkonda välistavatel tagavaraväljakutel.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas asdf Vaata postitust
                              UEFA on solidaarsusmaksetega loonud jalgpalluri töökohad Kaljule, Levadiale ja Florale (ja neljandale eurosarja klubile - sõltuvalt aastast Trans, Sillamäe, Infonet). Konkurents nendele magusatele töökohtadele pääsemiseks mängijate vahel ja konkurents klubide vahel on olnud terav ja edasiviiv. Niimoodi on UEFA teadlikult (eelnevat sõnavara kasutades kunstlikult ja kommunistlikult) solidaarsusrahadega tekitanud konkurentsi oma enda võistlusele ja muutnud selle professionaalseks. Investeeringud on alati strateegiline valik.
                              Kui eesmärk on professionaalne liiga, siis solidaaritseme. Kui eesmärk on andekate jalgpallurit kasvatamine, siis tuleks kõigepealt vundament korda saada ja siis katust kuldseks värvima hakata. Mul ei ole midagi selle vastu, et liit klubisid rahaliselt toetab, aga olukorras kus 1178st treenerist ainult on 350 UEFA litsentsiga, enamik lapsi peab talvel tuisuga jäisel väljakul või hoopis kossusaalis jalgpalli harjutama ning treenerite tasud ei ole motiveerivad - on see tarbetu luksus.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                                Ja siis kui siin foorumis esitab kasutaja mu artiklis esinenud vastuste pealt küsimused, millele ma teksti mitmekordselt lugenuna toon vastused sealt samast tekstist, siis ma kaitsen oma müstilist tööandjat. Kammoon!
                                Ma vist ei oska ennast väljendada korralikult, aga mu küsimusele ega ka teistele küsimustele sa küll vastust ei andnud. Mu üks küsimus ei seisnenud selles kas 2018. või 2019. aasta kalendriaasta pandi kokku jalgpalliliidu ja klubide kokkuleppel. Mu küsimus oli see, et kas tahetakse mängida hooaja algust ja lõppu külma ilmaga. Kui ei taheta siis tuleb otsida alternatiive ja leida liigasüsteem mis väldib seda või leevendab seda ja rahuldab erinevaid osapooli ning teha kompromisse. Sellega ma olen nõus et hetke liigasüsteemiga on päris raske midagi muud välja mõelda.


                                EDIT: Täpsustan ka veel kord (olen seda enne ka maininud). Liiga poolitamine ei aita kaasa taseme ühtlustumisele liigas ega ka liiga ebaühtlustamisele. Miks see peaks tegema ühte või teist?

                                Kogu see point oleks selles, et saaks liigat huvitavamaks teha ning liigahooaeg oleks ka lühem.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X