320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Aga mis muu on siis hea jalgpall kui mitte tsirkus, nagu ma mainisin, vahel on isegi madalamate liigade jalgpalli vägagi nauditav vaadata, kuna väravatest seal tavaliselt puudu ei tule. Samas see suur staadion hetke Eestis on naeruväärsus, kui seda kasutataks täies mahus paar korda aastas maksimaalselt, arvestades ehitus- ja pidamiskulusid.

    Aga tõepoolest. Vali sel hooajal omale kõige lähemal asuv ML meeskond ja käi terve hooaeg mänge vaatamas ja siis hakka hetketaset kritiseerima. Midagi kiita pole, aga arvestades praeguse jalgpalli vähest vanust hetke Eestis, siis on palju tahta pidevast CL põhiturniirile jõudmisest. Olgem ausad, ka põhjamaade klubid, kelle rahvusest mängijaid mängib kõvasti üle Euruoopa ja ka oma klubid on välismaiseid mängijaid täis, ei mängi üldsegi mitte regulaarselt CL põhiturniiril.

    Samas miks sa nämmutad siin oma suurt staadionit ja Flora süsteemi uppikäimist. Tee vastavatele institutsioonidele ettepanekuid. Ning kuna CL tasemel meeskonna loomine pole ju sinu arust raske, siis otsi praegusest Eestist firmad, kes oleksid tõesti suurte rahadega nõus jalgpalli toetama.

    Tsirkust vaadatakse tsirkuses mitte jalgpalliplatsil. Kui palju sa neid sõpru ja tuttavaid tood koguaeg, ja see on inimeste petmine, kui kunstlikult luuakse asi, mida ta tegelikult ei ole. Ja saa aru ükski firma ei anna sulle raha selleks et sa tsirkust jalgpalliplatsil soovid teha.
    Vabandust, aga mis asi sul kunstlikult loodud on?

    Kommentaar


      Ma ei viitsi igaühele vastata, kes üldse arugi ei saa sellest asjast.

      Kommentaar


        Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
        Ma ei viitsi igaühele vastata, kes üldse arugi ei saa sellest asjast.
        Millest aru peab saama? Sellest, et on olemas sinu arvamus ja vale arvamus?
        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

        Kommentaar


          Algselt postitas vincent Vaata postitust
          Millest aru peab saama? Sellest, et on olemas sinu arvamus ja vale arvamus?
          Ootan siis sinu arvamust...
          Lisan veel et lisaks kõigele muule, oleks selle haipimise probleemiks just see kuidas firmadelt raha saada. Kuidas sa ütled tahaks teada, et kle me täna mängime omavahel, anna papp siia, kui tasemest pole kellegil mingit aimugi. Arvate et antakse? Eriti veel inimesed kes pole jalkaga väga väga tihedalt seotud, ja need kes on, need teavad ise ka mis tase siin praegu on. Noorte toetamiseks ka ei saa öelda, sest mängijad ei jää igavesti nooreks ju. praegu kasutatakse enamjaolt seda et välismaale ja välismaale, aga kui siia midagi teha jääb see asi ära. Siis peaks kõik sellised jutumehed nagu Pohlak ise on, et niimoodi jamada, kui sponsorit ei saa, ei saa ka mängijale raha maksta jne.

          Kommentaar


            Aga palun, selle teema teisel lk-l pluss postitused varasemates teemades, mis sama küsimust käsitlevad ja peaks otsinguga ilusti leitavad olema. Ole hea ja uuri, sealt leiad veel mitmeid huvitavaid mõtteid ja arvamusi, mis on muuhulgas enamasti läbi mõtestatud ja argumenteeritud arutelu sündinud. Muidugi eks seda oleks võinud teha ka enne, kui kukkusid siin oma seisukohti absoluutsete tõdede pähe raiuma.
            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

            Kommentaar


              Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
              Ootan siis sinu arvamust...
              Lisan veel et lisaks kõigele muule, oleks selle haipimise probleemiks just see kuidas firmadelt raha saada. Kuidas sa ütled tahaks teada, et kle me täna mängime omavahel, anna papp siia, kui tasemest pole kellegil mingit aimugi. Arvate et antakse? Eriti veel inimesed kes pole jalkaga väga väga tihedalt seotud, ja need kes on, need teavad ise ka mis tase siin praegu on. Noorte toetamiseks ka ei saa öelda, sest mängijad ei jää igavesti nooreks ju.
              Ainus kellel tasemest jutu järgi aimu pole oled ju sina, ma usun et enamik siin kommenteerijatest külastab ML mänge, kes rohkem kes vähem, tase on täpselt selline nagu ta on ja liiga on üllatusi täis. Heal päeval võivad kõik üksteisele ära teha ja elevust jätkub mängudesse samapalju kui mujal maailmas.

              Rahva vähene huvi on kinni just traditsioonide puudumises. Kui mujal maailmas on traditsioonid mitme-mitme põlvkonna vanused, st. juba noored poisid/tüdrukud viiakse vanemate poolt mänge vaatama ja nii toimivad nemad oma lastega jne. Sellise tulemuseni võib ka meite maal jõuda, aga selliseks juurdumiseks on vaja aega. Samuti on puudulik reklaami pool, kuigi viimastel aastatel on vähemalt Pärnus rahvarohkemates kohtades mängureklaamid väljas olnud.

              Firmadest ja rahast niipalju, et sealt võib helgemat tulevikku hakata nägema siis, kui reaalselt on etteotsa jõudnud inimesed, kes olnud lapsest peale jalgpalliga seotud. Hetkel elatakse veel NL aegses korvpallilummuses ja sedasi võimaldatakse ka nende ülemakstud välismaalaste sissetoomine.

              Siis veel seda, et Flora toodab jalgpallile kadunud isikuid. Selleks ongi neil ju vastavalt noorterühmadele suur hulk nn. tütarklubisid, kelle ridades antakse ML/Esi/Teises liigas võimalus mängida. Samuti on andekamad võimalik alati meelitada teisesse ML klubidesse nagu ma mõni aeg tagasi märkisin.

              Samuti nagu ma juba ütlesin, siis suur staadion on mõttetus. Piisab koondisele hetkel ka sellest 10k-st. Pigem oleks vaja tagada, et igal ML klubil oleks paarituhandene katusega ja eraldi istekohtadega staadion, pole vaja hakata kohe suurushullustusest kümnekordsetesse suurustesse ajama. Igaljuhul lootust on, et Pärnus on lõpuks asjad liikuma hakanud ja loota Kalevi staadioni suuremat ümberehitamist.

              Kommentaar


                Algselt postitas gamer Vaata postitust
                Ainus kellel tasemest jutu järgi aimu pole oled ju sina, ma usun et enamik siin kommenteerijatest külastab ML mänge, kes rohkem kes vähem, tase on täpselt selline nagu ta on ja liiga on üllatusi täis. Heal päeval võivad kõik üksteisele ära teha ja elevust jätkub mängudesse samapalju kui mujal maailmas.

                Rahva vähene huvi on kinni just traditsioonide puudumises. Kui mujal maailmas on traditsioonid mitme-mitme põlvkonna vanused, st. juba noored poisid/tüdrukud viiakse vanemate poolt mänge vaatama ja nii toimivad nemad oma lastega jne. Sellise tulemuseni võib ka meite maal jõuda, aga selliseks juurdumiseks on vaja aega. Samuti on puudulik reklaami pool, kuigi viimastel aastatel on vähemalt Pärnus rahvarohkemates kohtades mängureklaamid väljas olnud.

                Firmadest ja rahast niipalju, et sealt võib helgemat tulevikku hakata nägema siis, kui reaalselt on etteotsa jõudnud inimesed, kes olnud lapsest peale jalgpalliga seotud. Hetkel elatakse veel NL aegses korvpallilummuses ja sedasi võimaldatakse ka nende ülemakstud välismaalaste sissetoomine.

                Siis veel seda, et Flora toodab jalgpallile kadunud isikuid. Selleks ongi neil ju vastavalt noorterühmadele suur hulk nn. tütarklubisid, kelle ridades antakse ML/Esi/Teises liigas võimalus mängida. Samuti on andekamad võimalik alati meelitada teisesse ML klubidesse nagu ma mõni aeg tagasi märkisin.

                Samuti nagu ma juba ütlesin, siis suur staadion on mõttetus. Piisab koondisele hetkel ka sellest 10k-st. Pigem oleks vaja tagada, et igal ML klubil oleks paarituhandene katusega ja eraldi istekohtadega staadion, pole vaja hakata kohe suurushullustusest kümnekordsetesse suurustesse ajama. Igaljuhul lootust on, et Pärnus on lõpuks asjad liikuma hakanud ja loota Kalevi staadioni suuremat ümberehitamist.
                Saa sellest palun aru, tase ei saa meil olla omavahel mängides kõrgem kui eurosarja tase, ja sellega otsene võrdlus puudub. Ütle mulle palun mida ma pean sinna staadionile tulema, kas ainult sellepärast et jalgpall on ilus mäng? Noortetase jääb seisma kui peale mingit tugevat klubi ei tule kellega häid mänge saaks jne. Ilma taseme tõusuta ei hoia sa kedagi kodus, see on samuti fakt! Keda me siis lõppudelõpuks vaatame seal? Eestlane läheb selle asemel kossu vaatama, kus on traditsioon konkreetse klubi poolt loodud mitte nõuka aja.

                Kommentaar


                  Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
                  Saa sellest palun aru, tase ei saa meil olla omavahel mängides kõrgem kui eurosarja tase, ja sellega otsene võrdlus puudub. Ütle mulle palun mida ma pean sinna staadionile tulema, kas ainult sellepärast et jalgpall on ilus mäng? Noortetase jääb seisma kui peale mingit tugevat klubi ei tule kellega häid mänge saaks jne. Ilma taseme tõusuta ei hoia sa kedagi kodus, see on samuti fakt! Keda me siis lõppudelõpuks vaatame seal? Eestlane läheb selle asemel kossu vaatama, kus on traditsioon konkreetse klubi poolt loodud mitte nõuka aja.
                  mina käin küll staadionil (see suvi teatud põhjustel küll vähem)sellepärast et jalgpall ilus ja tore mäng. Meie noored saavad praegu küllaldaselt tasemel mänge ning sina ära sellepärast pabista. Ütle parem mitut EMV mängu sa see aasta vaatamas käisid?
                  Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                  Kommentaar


                    Algselt postitas gamer Vaata postitust


                    Firmadest ja rahast niipalju, et sealt võib helgemat tulevikku hakata nägema siis, kui reaalselt on etteotsa jõudnud inimesed, kes olnud lapsest peale jalgpalliga seotud. Hetkel elatakse veel NL aegses korvpallilummuses ja sedasi võimaldatakse ka nende ülemakstud välismaalaste sissetoomine.


                    .
                    Samas tundub et praeguseid lapsi kes tegelevad jalgpalliga, huvitub enamikke välismaa jalgpall, mitte Eesti, ning kui nad firmajuhtideks hakkavad pole neil ikkagi Eesti jalgpallist sooja ega külma, kui vahepeal mingit väga suurt muutust ei teki.
                    Algselt postitas budulojus
                    kle kui üks vend on pätt ei tähenda et ka teine on.võrdle kasvõi vendasi Uuspõlde

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                      mina käin küll staadionil (see suvi teatud põhjustel küll vähem)sellepärast et jalgpall ilus ja tore mäng. Meie noored saavad praegu küllaldaselt tasemel mänge ning sina ära sellepärast pabista. Ütle parem mitut EMV mängu sa see aasta vaatamas käisid?
                      Sellele ta juba vastas, et vahib TV-st vutti.

                      Harrastan televiisorit Samas on mul väga hea ülevaade mis eesti vutis toimub ja lihtsalt enam ma ei suutnud seda asja lihtsalt pealt vaadata ja avaldasin selle tõe, millest on suht vähe räägitud ehk mis on koondise säras alles nüüd uuesti tärganud.
                      Ja vaadates marko juttu, siis tuleb vägisi peale tunne et ta ise ei saanud välismaale või kukkus kuskilt klubist välja, et nii troptsi täis kogu süsteemi kohta.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas ALECOQQ Vaata postitust
                        Samas tundub et praeguseid lapsi kes tegelevad jalgpalliga, huvitub enamikke välismaa jalgpall, mitte Eesti, ning kui nad firmajuhtideks hakkavad pole neil ikkagi Eesti jalgpallist sooja ega külma, kui vahepeal mingit väga suurt muutust ei teki.
                        Tore! Kuid tegelikult ääretult nõme spekulatsioon.
                        Miks mitte just suureks saades ei sirgu endistest jalkapoistest uued Sõõrumaad ja Armin Karud, kes justnimelt soovivad ka Eesti klubidele välismaiste klubidega sarnaseid tingimusi luua ning vahendeid anda.
                        See suure staadioni projekt tänapäeva Eestis oleks ilmselt midagi sellist nagu meil praegu on see Suusahüppe torni idee...
                        ja Marko555, miks peaks sind üldse huvitama Eesti jalgpalli areng, kui sa ei vaevu isegi mänge vaatamas käia? Äkki on asi hoopis selles, et Aivar Pohlak on sulle kunagi midagi teinud ja nüüd üritad siin mingit jama ajades talle "tagasi teha" vms Sorry, aga seni kuni sa meistriliiga mänge vaatamas käinud ei ole, ei võeta sind nüüd küll kuigi tõsiselt!
                        olgem kristlased, vabandused on esitatud

                        Kommentaar


                          Ei ole asi üldse mingis tagasi tegemises vaid selles mis toimub, võta siis fakte tõsiselt mitte mind. Mind huvitab otseselt kuidas see asi kõik edasi liigub, et ma võiks mänge tulla külastama. Flora on proovinud publikut meelitada statale igasugu meetoditega, aga ikak on seal neid vaid käputäis, milles sisi asi on, kui ma mööda panen siis põhjendage millega?

                          Kommentaar


                            Ehk keegi(urmar) oskab ka seletada, miks see Lilleküla jalgpallikompleksi juurde juba mitu aastat kerkima pidav sisehall siiani veel valmis ei ole?
                            olgem kristlased, vabandused on esitatud

                            Kommentaar


                              Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
                              Ei ole asi üldse mingis tagasi tegemises vaid selles mis toimub, võta siis fakte tõsiselt mitte mind. Mind huvitab otseselt kuidas see asi kõik edasi liigub, et ma võiks mänge tulla külastama. Flora on proovinud publikut meelitada statale igasugu meetoditega, aga ikak on seal neid vaid käputäis, milles sisi asi on, kui ma mööda panen siis põhjendage millega?
                              Et sa nagu ennem ei hakka Eesti Meistriliigat külastama, kui on 5 Eesti klubi Meistrite Liiga põhiturniiril?
                              Algselt postitas budulojus
                              kle kui üks vend on pätt ei tähenda et ka teine on.võrdle kasvõi vendasi Uuspõlde

                              Kommentaar


                                Ja ega ta siis ka ei tuleks, vaid vaataks ainult CL-i

                                Kommentaar

                                Working...
                                X