320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas fitti Vaata postitust
    Härra Marko meenutab mulle Jules Verne'i. See mees kirjutas ka väidetavalt kordagi oma tugitoolist tõusmata ümbermaailmareisist, aafrika orjakaubandusest ja reisist kuule. Jutuks hea küll, aga reaalsusega kontakt puudub. Soovin talle siinkohal mugavat sohvat, vilgast tv-pulti ja entusiasmi tegeleda sealsamas ka muude lahendamist ootavate probleemidega. Joonista nt paberile mingi skeem kastikestega, kuidas peatada Jakuutia sooblipopulatsiooni kahanemine.
    Sellisel juhul jäämegi nii nagu oleme kui sealt otsast ei alusta, sest see meeletu noortetöö viib püramiidi lõpus ikka ummikusse, sest liigatase puudub rahvusvahelises mõttes ja oleme omavahel koguaeg vastakuti. Ja publikul pole mida vaadata. Ja hakkab jälle üks meeletu parseldamine. Aga ise usun, et Levadias on potentsiaali väga paljuks. Jõudu neile selleks!

    Kommentaar


      Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
      Sa oled lihtsalt loll kui sa sellest aru ei saa. See on vägaväga tõsine asi! Tee endale paberile skeem sellest, kirjuta kastikestesse sisse kuidas miskit asi millega ühenduses on- see näitab selgelt et ainuke võimalus liiga tasemetõusuks on just see mis pakkusin kui sa muidu aru ei saa.
      On minu arvamus ja on vale arvamus ja üleüldse te olete kõik lollid?

      Marko, ma olen kindel, et sul on see skeem endal tehtud, muidu sa ju nii kindlalt oma väiteid siin ei esitaks ja vastasel juhul oleks su jutt üleüldse argumenteerimatu jura. Ole hea, pane see siia üles, oleks nii minul kui ka teistel lollidel uskmatutel hea endale asi selgeks teha.
      Jube Tige Kala

      Kommentaar


        No saa palun aru, praegune klubisüsteem EI TOIMI, sest tulemust pole (Levadia peal me nüüd sisuliselt oleme, on õnn et nad olemas on!), keegi ei tule sul vaatama selliseid mänge mille kohta ei ole selge mis mängud need üldse siin on, ja mis tase jne. Ja see kõik - need noored mis praegu toodetakse langevad samasse auku, kuna publiku huvi ei ole liiga vastu sest rahvusvahelist taset pole sees piisavalt siin. Ei ole vaja sellist asja mitte kellegile kuulutada, et siin keegi mängida ei taha, see ka kõik alandab veel rohkem seda liiga mainet. Aga mida nad kuulutama või mida nad üldse tegema peavad kui ei ole taset ju. Sellest ongi see jutt et välismaale ja välismaale. Ma pole kordagi Levadias selliseid jutte kuulnud ja see näitab proffesionaalsust, kordagi pole seal mingeid jamasid, sest nende süsteem toimib nii nagu peab, see on see põhjus. Nad ei pea tingimata müüma ja vaatavad kuhu nad müüvad. Lasid näiteks Andrejevil end eurosarjas näidata ja kohe oli mitte nõrga klubi vaid CSKA huvi jne. Ja see on suhtumine mis edasi viib paraku, kogu liigat viib see edasi.

        Kommentaar


          Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
          Kui sa liigud flora püramiidis alt üles oled sa ilma igasuguse rahvusvahelise mängu tunnetuseta mees. Ja siis seisad faktiees mis edasi saab, sest klubi ei rõhu tulemusele. Ja see et seda rahvusvahelist kogemust liigas sees pole halvendab omakorda liiga taset.
          Oeh... Ühed vinguvad, et kõik koondised on Flora mehi täis, teised jälle vinguvad, et noored saavad liiga vähe rahvusvahelisi kogemusi.

          Ja see, et mõni tugev klubi peaks olema oleks ju ilus küll. Kuid kas sellel tegelikult ka mingit tulemit oleks(peale selle, et mõned ehed saaks piiri taha mängima) on küsitav. Näiteks võrreldes Šotimaad ja Rootisit. Ühel Euroopa tasemel klubisid liigas mängimas lausa kaks tükki, kuid koondis pole teab mis tugev. Samas kui Rootsi klubid esinesid näiteks 2006 aastal eurosarjades kahvatumalt veel kui Eesti klubid, ometigi mängib koondis neil korralikult ja ka päris edukalt.
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Huvi olla olnud näiteks Flora aegse Raku vastu ka näidanud PSV ja Ajax ja mis veel... Samuti oli huvi ka Enar Jäägeri vastu Hollandis. Kindlasti on paljude vastu veel huvi üles näidanud mitmedki korraliku tasemega klubid, kuid mees sa pead aru saama, et see ei tähenda veel suurt midagi! Näe, see sama Nikita Andrejev, küll sai UEFA Cupis mängida ja sai ka Vene U19 eest palli taga aetud, kuid katsetel Vene liiga keskmikus ta end maksma panna ei suutnud.
            Ja kui Eesti jalgpallur ei soovi välismaale pallima minna, siis ei saa seda ju muud moodi nimetada kui ambitsioonitus! Pole ju normaalne, et mängija ei taha minna mängima kõrgemal tasemel jalgpalli ja sellega koos ka saada korralikumat tasu...
            olgem kristlased, vabandused on esitatud

            Kommentaar


              Ambitsioonitus? See klubi üritab ise ka midagi saavutada mitte lolli mängida eesti rahva ees. Ja sellise jutu peale nõuad sa et pealtvaatajad tuleks, mis sul on aru ka peas üldse? Flora ise mängib oma fännidega ka sellist mängu et on loomulik, et neid keegi ei toeta.
              Ja see piiritaha saatmise poliitika selliselt et ah tulemus olgu mis olla, no see ei ole klubi kes tahab olla täiesti proffesionaalne suhtumine. See näitab juba millega tegu on! Väljast on kohe näha millal Pohlakul raha on ja millal mitte. Sellise kõikuva äriga ei tee enam mingit suurt edasihüpet. Nende mängijad kannatavad sellega, treenerid kõik. Juba see tekitab konflikse atmosfääri seal. Kellele seda vaja on? Kui ei saada üksi seda hüpet tehtud, võtku siis keegi appi kurat. Nad ei saa lubada endale selliseid asju, need kõik mõjuvad toetajatele ja kõigele.

              Kommentaar


                Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
                No saa palun aru, praegune klubisüsteem EI TOIMI, sest tulemust pole (Levadia peal me nüüd sisuliselt oleme, on õnn et nad olemas on!), keegi ei tule sul vaatama selliseid mänge mille kohta ei ole selge mis mängud need üldse siin on, ja mis tase jne. Ja see kõik - need noored mis praegu toodetakse langevad samasse auku, kuna publiku huvi ei ole liiga vastu sest rahvusvahelist taset pole sees piisavalt siin. Ei ole vaja sellist asja mitte kellegile kuulutada, et siin keegi mängida ei taha, see ka kõik alandab veel rohkem seda liiga mainet. Aga mida nad kuulutama või mida nad üldse tegema peavad kui ei ole taset ju. Sellest ongi see jutt et välismaale ja välismaale. Ma pole kordagi Levadias selliseid jutte kuulnud ja see näitab proffesionaalsust, kordagi pole seal mingeid jamasid, sest nende süsteem toimib nii nagu peab, see on see põhjus. Nad ei pea tingimata müüma ja vaatavad kuhu nad müüvad. Lasid näiteks Andrejevil end eurosarjas näidata ja kohe oli mitte nõrga klubi vaid CSKA huvi jne. Ja see on suhtumine mis edasi viib paraku, kogu liigat viib see edasi.
                Ei-ei - ma olen su juttu juba siin päris palju lugenud ja ikka osadest asjadest aru ei saa (vaata osad inimesed juba on veidi rumalamad, kui teised), seega mul oleks väga vaja sellist skeemi, kus kastikestest tuleb välja see, et ainus pääsetee Eesti jalgpalli päästmiseks on sinu välja pakutud lahendus. Oleme ausad, mina ise sellist asja teha ei suuda, aga kuna sul tundub see olemas olevat, siis pane see siia üles. Tänan juba ette

                P.S. minu mäletamist mööda käis küll Andrejev Venemaa noortekoondist esindamas selle asemel, et Levadia eest UEFAs mängida.
                Jube Tige Kala

                Kommentaar


                  Selle asja point ongi see, et püramiidi skeem ei taga klubijalgpalli arengut, sest ükskõik kui palju me omavahel siin mängime, meil puudub ühendus euroopamõistes tasemega. Teised ka mängivad omavahel aga hoopis kõrgemal tasemel, neil on tasemel euroklubid jne. seega jääb liigajalgpall paigale, millest omakorda kaob publiku huvi ja sponsoreid ei saa nii nagu vaja on jne. Seega ongi ainuke võimalus kui meil oleks endal tugev klubi sealt hakkabki see areng pihta. Praegune püramiid süsteem on end juba tõestanud, näete ise mis staadiumis see liigajalgpall on siin.
                  Mööda on pandud väga elementaarsete vundamentaalsete põhimõtetega, mismoodi jalgpall üles ehitada.

                  Kommentaar


                    See siin kisub juba liiga sürriks ära. Paluks näha sinu poolt joonistatuna skaami kuidas see asi töötab ja töötama peaks, kuna ma olen tõesti nii loll ja ei suuda seda sinu "õiget" ideed tabada. Lehekülgede kaupa samade teemade korrutamine ilma kindlate argumentideta inimese poolt, kes ei tea Eesti jalgpallist essugi...

                    Kommentaar


                      Algselt postitas gamer Vaata postitust
                      See siin kisub juba liiga sürriks ära. Paluks näha sinu poolt joonistatuna skaami kuidas see asi töötab ja töötama peaks, kuna ma olen tõesti nii loll ja ei suuda seda sinu "õiget" ideed tabada. Lehekülgede kaupa samade teemade korrutamine ilma kindlate argumentideta inimese poolt, kes ei tea Eesti jalgpallist essugi...
                      Tegelt siin polegi vaja joonistada, see on lihtsalt liiga hästi aru saada, kui sa vastad sellisele küsimusele, kuidas meie liiga on arenemisvõimeline teiste euroopa riikidega võrreldes. Ole hea ja ütle mismoodi me areneme kui me siin omavahel mängime, ja teistes maades teised omavahel mängivad kes on meist tasemepoolest ees, kel on euroopa tasemel klubid jne.

                      Kommentaar


                        Et EJLi juhatus otsustas lubada JK Maag Tammekal kasutada sel aastal erandkorras liitnime, hakkavad tuleval hooajal Meistriliigas mängima :
                        Tallinna FC Levadia
                        Narva JK Trans
                        Tallinna FC Flora
                        Tallinna FC TVMK
                        Tartu JK Maag Tammeka (tekkis JK Maagi ja JK Tammeka ühinemise tulemusena)
                        Pärnu JK Vaprus
                        Lasnamäe FC Ajax
                        FC Kuressaare (tõusis Esiliigast)
                        JK Tallinna Kalev (tõusis Esiliigast)
                        Viljandi JK Tulevik (taastas koha Meistriliigas seoses Tartu klubide ühinemisega).

                        Esiliigasse kuuluvad 2007. aastal:
                        Valga FC Warrior
                        Tallinna FC Levadia II
                        Tallinna FC Flora II
                        Nõmme JK Kalju
                        Tallinna FC TVMK II
                        Viljandi JK Tulevik II (taastas koha Esiliigas seoses esindusvõistkonna tõusmisega Meistriliigasse)
                        Narva JK Trans II
                        Tartu Välk 494
                        JK Sillamäe Kalev
                        Tartu JK Maag Tammeka II (tekkis JK Maagi ja JK Tammeka ühinemise tulemusena).

                        Kõik Meistri- ja Esiliiga klubid peavad uue hooaja eel läbima litsentseerimise.


                        Mina sain Meistri- ja Esiliiga klubide arvuks kokku täpselt 14. Ei rohkem ega vähem. Ühes teises teemas pakutakse 2010. aastaks Meistriliiga viimist 14 klubi peale. Milleks veel kolm aastat viivitada, hakkame tänavu kohe peale.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
                          Tegelt siin polegi vaja joonistada, see on lihtsalt liiga hästi aru saada, kui sa vastad sellisele küsimusele, kuidas meie liiga on arenemisvõimeline teiste euroopa riikidega võrreldes. Ole hea ja ütle mismoodi me areneme kui me siin omavahel mängime, ja teistes maades teised omavahel mängivad kes on meist tasemepoolest ees, kel on euroopa tasemel klubid jne.
                          Aga ma tahan ikkagi seda imeskeemi näha, mid ama ise ei oska teha, aga sina oskad väga hästi.

                          Kommentaar


                            Tegelt ma arvan, et see on selline asi, mida suur juht ise ka ükskõik mis jutuga ümber lükata ei suudaks

                            Kommentaar


                              Ei saaks öelda et ma Pohlaku suurim toetaja olen aga Marko jutt on küll kuidagi vastuoluline

                              Algselt postitas marko5555 Vaata postitust
                              Mööda on pandud väga elementaarsete vundamentaalsete põhimõtetega, mismoodi jalgpall üles ehitada.
                              Ära palun vaidle vaid ütle mulle millised on jalgpalli üles ehitamise vundamentaalsed põhimõtted ??? Ma tahaks väga teada mismoodi sa jalgpalliga seotud oled, et sa üldse võtad endale õiguse öelda mis need oleks??....või lugesid kuskilt targast raamatust?....

                              Siis selline asi sa ütled, et see on jama, et paremaid välismaale tahetakse müüa?? Samas ütled, et me põhim mängime kogu aeg omavahel?.....ausalt öeldes mida vtu?....kuidas me siis üldse paremaks lähme kui me välismaalt kogemusi/oskusi jne ei saa.

                              Jään ootama su vastust. Ning kle pane siia see skeem/valem/joonis misiganes nii kuidas asi peaks olema. Võta Flora ja räägi kuidas järgmise 10 aasta jooksul peaks tegutsema. Siis äkki saame me lollid aru kah.
                              fc pohmell

                              Kommentaar


                                lisaks veel duff_k jutule: Palun ära kirjuta oma ideid enam mingi ümmarguse mõlana vaid pane konkreetselt punktide kaupa kirja nagu mina siin:
                                Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                                no minu tulevikuvisioon eesti klubijalgpallist oleks selline:
                                1. panna rõhku ka edaspidi noortetöösse
                                2.-3. ehitada uued 2000-5000 kohalised staadionid tartusse, narvasse, pärnusse, kuressaarde ja viljandisse.
                                2.-3. rohkem reklaami Meistriliiga mängudele ning jalgpall televisiooni - nädalas üks ML mäng lives
                                ...
                                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X