320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
    Juba aastaid on publikunumbrid sama nigelad , väikeste kõikumistega. Aga ometigi ( ma ei tea viimaseid statistikaid ) harrastajate arv vist tõuseb ja noori andekaid kerkib kogu aeg esile ning noortekoondised on mõningast edu saavutanud. On siis suured publikunumbrid meie jaoks üldse olulised ? Kas publikunumbreid saab ,kuidagi siduda ala kandepinna laienemise või vähenemisega? Kas ala publikunumbrid soodustavad andekate noorte esiletõusu või vähendavad seda?
    On meil üldse vaja eriliselt pingutada ,et rahvast tribüünidele meelitada ? Kuhu investeerida ? Kas kasvatada kogu aeg uusi noori ,et täita stabiilselt oma siseturgu ,kus mängib 10 meistriliiga klubi ja kellest igal aastal läheb 3-4 ,heal juhul 8-10 noort välismaale õnne otsima, lootuses edaspidi koondisele kasu tuua.?
    Või osta kalli raha eest sisse paar tolmuahvi ,tehes klubid mõningal määral atraktiivseks , samas hoides kokku noorte kasvatamise pealt ?
    Ma ei tea ,mis ülejäänud spetsialistid siin foorumis arvavad aga mulle tundub ,et Eesti meistriks tulemiseks pole mõtet mingite kalliste välismaalaste peale suurt raha raisata. Võid saavutada edu oma klubile,meelitad juurde ka publiku ,kuid pikas perspektiivis teed karuteene nii endale kui kogu alale. Kui saad aga odavalt kätte mõne omadest parema välismaalase siis miks mitte,kui raha on.
    Vaielge vastu ,kui leiate ,et mul pole õigus aga minu meelest suur publikuhuvi ei ole paraku seotud ala edukuse , jätkusuutlikkuse ja andekate noorte esiletõusuga , nii imelikk kui see ka ei ole.
    asjas on iva, sest head välispallurid maksavad roppu raha lihtsalt
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
      Kas kasvatada kogu aeg uusi noori ,et täita stabiilselt oma siseturgu ,kus mängib 10 meistriliiga klubi ja kellest igal aastal läheb 3-4 ,heal juhul 8-10 noort välismaale õnne otsima, lootuses edaspidi koondisele kasu tuua.?
      Või osta kalli raha eest sisse paar tolmuahvi ,tehes klubid mõningal määral atraktiivseks , samas hoides kokku noorte kasvatamise pealt ?
      Levadia ja Floral (ning nende fännidel) on muidugi lihtne öelda, et ehitame meeskonna ainult Eesti poistest. Neil on nii kõva aluspõhi all ja klubid saaks vabalt panna enda erinevates klubides palli taga ajavatest mängijatest kokku 2-3 Meistriliiga tasemel tiimi. Samas Narval, Sillamäel, Kaljul, Tammekal ja teistel, kes tahavad kõrgemate kohtade eest võidelda pole hetkel lihtsalt muud varianti, kui võõrmängijatele toetuda (olgu need venelased, brassid või imelikud mängijad Saksa väikeklubidest). Lihtsalt nende meeskondade noortesüsteemid on veel üsna kesised- näiteks Sillamäe ja Kalju puhul on see ka täiesti arusaadav, sest tegu suhteliselt uute klubidega. Välismängijad on toodud Eestisse pigem seepärast, et Eestis lihtsalt polnud Meistriliiga tipptasemel mängijaid kuskilt võtta, mitte publikule komejandi tegemiseks.

      Kommentaar


        Ma ei tea ,mis ülejäänud spetsialistid siin foorumis arvavad aga mulle tundub ,et Eesti meistriks tulemiseks pole mõtet mingite kalliste välismaalaste peale suurt raha raisata. Võid saavutada edu oma klubile,meelitad juurde ka publiku ,kuid pikas perspektiivis teed karuteene nii endale kui kogu alale. Kui saad aga odavalt kätte mõne omadest parema välismaalase siis miks mitte,kui raha on.
        Sa ju ise küsid ja vastad: mõttetuid välismaalasi pole tuua mõtet aga neid kes omadest paremad, küll. Näiteks Hakola ,kelle pealt vist Flora kena kopika teenis. Või mis karuteene teeks see kui klubi totaalselt täitmata positsioonile mõne tasemel mängumehe toob- kui pingilt pole tõesti kedagi võtta?
        Vaielge vastu ,kui leiate ,et mul pole õigus aga minu meelest suur publikuhuvi ei ole paraku seotud ala edukuse , jätkusuutlikkuse ja andekate noorte esiletõusuga , nii imelikk kui see ka ei ole.
        Isenesest see vaatenurk on huvitav, polegi sellele otseselt mõelnud. Otsest seost tegelikult tõesti ei ole. Pikaajalisem seos ilmselt on. Aga üldiselt siin jah võiks argumente leida nii poolt kui vastu, ka teitsest spordialadest.
        Näiteks: tihtipeale toob sportlik edu kaasa buumi, mis hiljem väljendub sportlikus edus. Hea näide on Kreeka EM-kuld kossus 1987. Väidetavalt just seetõttu kümmekond aastat hiljem tuli plejaad uusi talente peale ja sellest ajast on Kreekast aasta-aastalt muudkui uusi kossumehi lisandunud. Üks tulemus olla asjatundjate sõnul palju muutnud.
        Vastupidine näide: Eesti korvpall 1991-1993

        Kommentaar


          Kusjuures mitte midagi siin maailmas ei muutu, mängukomissarid pole poole aastaga suutnud rehkendamise selgeks õppida. Vaegarvutajad.
          Mul on kodus kass, kes oskab lugeda täpselt üheni, kui võtta arvesse kassi ja inimese mõningast tasemevahet evolutsiooniahelas, siis ega need vennikesed seal suhteliselt suurt taibukamad pole.
          Ikka pealtvaatajaid lambist täisarvud 300, 100, 80.

          Kommentaar


            Algselt postitas kesa Vaata postitust
            Kusjuures mitte midagi siin maailmas ei muutu, mängukomissarid pole poole aastaga suutnud rehkendamise selgeks õppida. Vaegarvutajad.
            Mul on kodus kass, kes oskab lugeda täpselt üheni, kui võtta arvesse kassi ja inimese mõningast tasemevahet evolutsiooniahelas, siis ega need vennikesed seal suhteliselt suurt taibukamad pole.
            Ikka pealtvaatajaid lambist täisarvud 300, 100, 80.
            Teadmiseks Sulle, et Flora lehele pandu on esialgne hinnang. Täpsema numbri peaksid saama hiljem kinnitatud protokollist. Kiruma võiksid hakata peale selle avaldamist.

            Kommentaar


              tõstan kõigi lahkel nõusolekul arutelu Flora teemast sobivasse teemasse.


              Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
              Kalju teeb omale hooaja alguse puhul pressika ,kus kogu Eesti TV ja muu meedia on ilusti kohal. Mängivad nagu nad mängiva aga vähemalt üritavad asja huvitavaks teha ja inimesi staadionile meelitada. Ma ei saa aga aru ,mis vigastus see meil on - Floral ma pean silmas ,et ei saa hooaja algusel puhul korraliku pressika ja meeskonnatutvustusega hakkama ? Ruumid on ju tasuta käes, rentima midagi ei pea.
              Milleks krt. see Happel siis siia palgati ja mõned päevad tagasi just kuulutati ,kuidas ta klubidele turundust õpetas ,kui peale Kalju keegi sellest sittagi ei huvitu. ?

              Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
              Kunn, esiteks Happel on EJLis.

              Lõppeks on see, et koolita klubisid ja nende inimesi palju tahad, kui aga ikka reaalne soov ja tahe asjaga tegeleda puudub, siis ei saa ka tema midagi ära teha.

              Neid koolitusi peaks aga jätkama, kuna kui stabiilselt ja pidevalt klubidele asja selgitada, siis küll lõpuks hakkab asi ka kohale jõudma. See ei ole põmm ja kohe tulemus protsess, vaid võtab aega. Samas kui targalt vaikselt tegutseme hakata, siis usun, et esmased tulemused tulevad üpris kiirelt.

              Ei saa ka nii teha, et EJL hakkab nüüd ise kõiki klubisid turundama. Nemad saavad ainult abistada ja know-how'ga juures olla. Lõppeks peab iga klubi oma kogukonnaga ise tegelema ja jõudma oma sõnumiga kohalike inimesteni.

              Mõtle ise, mis klubidega juhtuks, kui EJL teeks nende eest töö ära.

              Algselt postitas Silver Vaata postitust
              Aga mõtle ise, kui näiteks EJL oma meistriliigat natukene rohkem turundaks, mis siis juhtuks?

              Nende eest keegi tööd ära ei tee ja hetkel tehtud töö on "keskpärane". Kohati tuleb eredamaid sähvatusi, aga järjepidevus puudub. Tundub nagu poleks mingisugust kindlat projektiplaani, millest lähtutakse. Võtame kasvõi Superkarika - selle olemusest ja toimumisest teadsid ainult need, kes tõsiselt viitsisid vaeva näha. Ma arvan, et ainult klubisid ei tasu süüdistada.. parema tuleviku nimel saaks tööd teha ka EJL.

              Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
              EJL peab tõesti tegelema Meistriliiga turundusega laiemalt. Tõsi. Minu teada ka väikesed plaanid selleks on. Küsimus on paljuski ilmselt olemasolevatest finantsidest.

              Ent eelnev jutt käis eraldi klubide turundamisest. Siin on oluline vahe. Kui EJL hakkaks ise klubisid otseselt turundama (korraldama neile meediasündmusi, tegema reklaame jms.), siis mis juhtuks? Juhtuks see, et klubid muutuksid nii mugavaks, et ainult nõuaksid EJL aita! AITA! See oleks ju absurdsus. Kusagil mujal maailmas ei tegele jalkaliit otseselt klubide turundamisega. Nende ülesanne on tuua tähelepanu jalgpallile laiemalt ja Meistriliigale.

              Selle näiteks olgu kasvõi see, et kui siin varasematel aastatel on EJList käidud abiks suuremate mängude korraldamisel (näiteks Narvas), siis igakord kui nägid Dimat tulemas loodeti/arvati, et ehk teeb ta kogu musta töö ära. Iseenesest pidi ta ainult jälgima, et kas kõik toimib ja nii, ent tahtis alul, et häste toimiks ja seetõttu ruttas appi. Hiljem oli jama majas.

              Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
              Turundamise seisukohalt võib küsida ka tibake pööratud küsimuse - miks peab EJL hambad ristis pingutama turundamisel, kui sisuliselt 10st klubist vaid üks reaalselt ka asjale järgi tuleb (ok, nii Flora (see ülikooli värk jms.) kui ka Levadia (narkootikumide üritus ja sellega seoses telereklaam) on lisaks natukene teinud asju varem)?

              EJL peaks jah põhja looma ja seda hoidma, ent miks kulutada metsikult raha kui maja 10st seinast vaid kokku 1 sein vundamendile kerkib ja 2 teisega on vaid tibake tööd tehtud? Vundamenti peaks hooga hakkama valama siis, kui on teada, et paari aasta jooksul see hallitama ei läheks ega lagunema ei hakkaks. Teisisõnu peab olema arusaamine, et kõik klubid on valmis asjale ka järele tulema. See, et Kalju oma ehitusega selle maja ehitamisel teistest nii palju ees on, peaks ju olema teistele motivaator. EJL ju jagab omapoolseid teadmisi klubidele, et nad oleksid valmis sellesse majja ka investeerima.

              EJL on isegi ju varasematel aastatel andnud klubidele alust, läbi mille proovida publikut tuua. Üks aasta oli see autoloosi värk, eelmisel aastal Brasiilia mängu piletid.

              Ma olen kindel, et ka see aasta EJL üht-teist teeb ja seda ehk isegi laiemalt kui varasemalt, ent ei ole täislaksuga ehk mõtet peale lennata seni, kui kõik klubid järgi ei tule.

              Kusjuures Kalju on ju näidanud, et piisab laias laastus 1-2st inimesest klubi juures, et see turustamise pool käima tõmmata. Neil inimestel peab olema natukene teadmisi antud valdkonnas ja tegutsemistahet.

              Algselt postitas Bobik Vaata postitust
              See, et sa oled kuulnud tallinlasena selle linna klubide tegevusest oma meeskonna promomisel, ei tähenda, et teistes linnades mitte midagi ei tehta.

              Teiseks, meistriliiga on brand nagu iga teine. Nagu Adidase kaubamärk. Klubi on nagu toode. Promoma peab mõlemat. Nii brandi ennast, kui toodet.
              Karikasari on ellu kutsutud EJL poolt ja finaal toimub lõpuks neutraalsel pinnasel. Seda peaks EJL promoma kui kohalikku tippjalgpalli ja klubid omakorda kui kohta, kus oma meeskonnale pöialt hoida. Kokku tekib üks tervik. Hetkel pole kahte poolikut ka olemas.

              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              Minuarust peaks Meistriliiga kui brandi turustamine-promomine käima üks samm klubide ehk toote turustamisest eespool. Esimese aktiivsem töö selles vallas lihtsustaks oluliselt ka klubide tööd (eeldades, et ikka tahetakse midagi muuta).

              Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
              Bobikule:
              Põhimõtteliselt pean end pärnakas/põlvalaseks, kuigi elan Tlnas. aga see selleks.
              Ses suhtes vabandan jah, et sinu sõnavõtust tuli meelde ka Tartu näide, kus asjad vaikselt paremuse poole liiguvad


              Meistriliiga brändist:
              See jah mitme otsaga küsimus. Tugevaim riigi jalkaliiga bränd maailmas on Premiership. Ent millel püsib Premiershipi bränd? Laias laastus klubide ülemaailmsel mainel ja turundusel. Et kumb siis peaks aluseks olema - klubi või liidu tegevus? See on hea küsimus ja tõde on ilmselt seal keskel kuskil.

              Ma ei ole 100% kursis Inglismaal toimuvaga, ent minu teada on seal klubidel (ka madalamates profiliigades) FA poolt kohustus mingil määral teha tööd oma klubi kogukonnaga ehk inimestega kes selles piirkonnas elavad. See tähendab erinevaid sotsiaalseid projekte jms. Läbi mille siis klubi inimeste teadvuses püsib ja mis samal ajal aina töötab jalgpalli populariseerimise ja poulaarsuse hoidmise nimel. Oluline on läbi erinevate projektide luua kohalike inimestega side, mis päädib sellega, et nad tulevad statale mänge vaatama.

              Laias laastus võib Nahkpeaga nõus olla. EJL võiks olla üks samm ees. Ent küsimus jääb, et kas kõik Meistriliiga klubid on valmis sellele järele tulema? Kui valmidust ei ole, siis kas on õige aeg väga laialt ette võtta? Kui inimene korra tuleb ja pettub, siis teda veelgi raskem tagasi saada. See siis tähendab klubidele ka korralikku mängukorraldust.

              Võib tuua siia ka veel siis positiivseid näiteid:
              FC Levadia - sotsiaalprojekt Ei narkootikumidele ja sellega kaasnev meediafuroor ja telereklaamid jne. Ent kas ühest korrast aastas piisab? Ehk peaks ressursid jagama aasta peale laiemalt, et pidevalt midagi toimuks?
              Nõmme Kalju - võtame kasvõi viimati korraldatud pressika. Tore meediasündmus. Lisaks eelmine aasta kasvõi kohalik väike sotsiaalprojekt - Teeveri saatmine õpetajaks. Lisaks piletijagamised jms.
              FC Flora - Lastekodude külastamine. Ülikoolides (eelkõige vist TTÜs) stendide üles panek, kus juures siis kutsed mängule.
              Sillamäe Kalev - Täpselt ei tea mis on teinud. Ent mingi progress on olemas, vaadates eelmise hooaja publikunumbreid kodumängudel. Ainus suurem spordiala linnas ja seeläbi kuidagi ka esile tõusnud.
              Tartu Tammeka - Eelmisel aastal plakatid linnas. Raadiosaated kohalikus raadios. Sel aastal ühikates kutsed mängule. Mõju vist ei ole hetkel kõige parem veel olnud, ilmselt hoidis seda tagasi ka hooaja alguse tulemused.
              FC Kuressaare - eelmisel aastal piletihagamise aktsioonid. Toimis vist üpris hästi.
              Narva Trans - Info puudub. Vist kah suht 0i lähedane tegevus. Üks suuremaid potensiaalseid linnu üldse, kui saaks põhimõtte kohalike jaoks ümber lükata, et tegemist ei ole gorod hokiga vaid gorod futballiga.
              Viljandi Tulevik - kalendiraktsioon.
              Paide Linnameeskond - Ei tea, et midagi suurt oleks tehtud. Rahvast paljuski nii palju vaid tänu sellele, et jalkaklubi ainsana riigi kõrgliigas. Seetõttu koss ja muu pole nagu pildis.
              Kohtla-Järve - Info puudub, potensiaal tugev korraliku infra puhul.

              Mis siit välja koorub? Kalju üldist tegevust ei jõudnud täiesti üles lugeda, ent laias laastus on küll midagi tehtud, ent üldpildis on seda mu meelest jäänud ikka väga napiks.


              Karikafinaalist.
              Eelmine aasta seda ju ikka promoti. Kesklinnas olid suured plakatid. Klipid jooksid. EJLi kõige suurem otsene turunduslik aur peabki jah minema karikafinaali ja koondise mängudele. Meistriliiga suhtes tuleb vaiksel luua üldiselt Meistriliiga mainet ja aidata klubidel areneda läbi omapoolse know how.

              Algselt postitas ballack Vaata postitust
              Pange ennast olukorda: teil ei ole raha (et ikka aru saaksite siis tooge rahakott minu kätte vältimaks kiusatust midagi osta selle jaoks)...aga peate reklaamima oma klubi. Mida te teete ilma rahata?

              Algselt postitas jansa Vaata postitust
              Kuno väidab tihtilugu et turundust ja reklaami on võimalik ka tasuta teha!

              Kommentaar


                ja teema veel tibake jätkub


                Algselt postitas eika Vaata postitust
                Kuno Tehva jalkas:

                Nõmme Kalju välikampaaniad on maksma läinud null krooni./.../Meie rahaline maht on kolm miljonit krooni, aga me ei ole maksnud. Kui meie suudame seda teha, peaksid seda suutma teisedki. Kogu asi käibki vorsti vorsti vastu. Oleme teinud mitmesuguste partneritega kokkuleppeid. Selle asja nimi on bartertehingud. See on läbirääkimiste ja turunduse kunst. Või pigem: selle asja nimi on pealehakkamine. Astu sisse ja räägi läbi. Eestis on kuus välimeedia ettevõtet, meie ajame asja ühega. Teised võivad järgmisse sisse astuda.

                Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                Ma olen aru saanud, et see millest ta räägib, on eelkõige kahepoolsete diilide tegemine. Seega sisuliselt tasuta. Sellist esmast ja üpriski efektiivset asja annab jalkaklubide puhul teha küll minimaalsete summadega. Kui klubi võtaks endale tööle ühe inimese, kes selle valdkonnaga tegeleb, siis võib olla küll, et üks suurimaid kulutusi on selle isiku palk.

                Muidugi pole kõigil sellist õnne, et klubi juhatuses on liige, kes on võimeline andma kasutusse tasuta reklaamtulpe jne. (parandage mind, kui olen valesti aru saanud). Liskas peab ilmselt ka Kuno tunnistama, et Kalju turundustöös kasutab ta ka oma ööklubi töötajate ressursse (see pole etteheide, pigem vastupidi).

                Ent palju tööd annab organiseerimise ja pealehakkamisega ära teha. Lisaks siis võtta appi ka vabatahtlikke klubi fänne jne.

                Algselt postitas ballack Vaata postitust
                Võtke nüüd teatavaks, et Flora on hetkel niigi päris suurelt miinuses selle aasta lõpuks (summasid ei kommenteeri)...kui mängijaid maha ei müüda.
                Kuno kohta on see, et vaadake mis tal olemas kõik (mis asutusi ta omab pluss tutvused) on ja siis mõelge miks temaga läbi räägitakse üldse.
                Kui mina oleks välimeedia firma omanik siis mina küll nii väikse tulususega teemat ei rahastaks...ühesõnaga raha maha ei viskaks. Jalgpallifännina teeksin seda, kuid kui ma ei oleks jalgpallifänn siis heal juhul teeks discounti. Kuna on masuaeg siis on ka välimeedia firmade finantsseis sitem ja kogu teema sõltub just sellest...Kalju näitel peab ju firma kogu krempli kinni maksma ja see ei ole kohe mitte ainult sajad kroonid. Nii näen mina asja...nüüd sõimake kui tahate.

                Kommentaar


                  kuradi spämmar rsk

                  Kommentaar


                    Algselt postitas PraS Vaata postitust
                    kuradi spämmar rsk
                    yes yes, mida rohkem postitusi, seda ägedam olen!

                    Kommentaar


                      Mina tooks välja viimastest selle:

                      Algselt postitas meesmuiste
                      Ma olen aru saanud, et see millest ta räägib, on eelkõige kahepoolsete diilide tegemine. Seega sisuliselt tasuta. Sellist esmast ja üpriski efektiivset asja annab jalkaklubide puhul teha küll minimaalsete summadega. Kui klubi võtaks endale tööle ühe inimese, kes selle valdkonnaga tegeleb, siis võib olla küll, et üks suurimaid kulutusi on selle isiku palk.

                      Muidugi pole kõigil sellist õnne, et klubi juhatuses on liige, kes on võimeline andma kasutusse tasuta reklaamtulpe jne. (parandage mind, kui olen valesti aru saanud). Liskas peab ilmselt ka Kuno tunnistama, et Kalju turundustöös kasutab ta ka oma ööklubi töötajate ressursse (see pole etteheide, pigem vastupidi).

                      Ent palju tööd annab organiseerimise ja pealehakkamisega ära teha. Lisaks siis võtta appi ka vabatahtlikke klubi fänne jne.
                      Ma saan aru, et klubid ei oska turundada, aga nad ei peagi ju olemas olevate inimestega oskama. VÄGA PALJU saab ära teha tasuta. (Või siis peaaegu tasuta.) Peab olema lihtsalt turundus taustaga inimene tööl kes välja mõtleb mis see kõik on. Kõik firmad, kes müüvad midagi, palkavad endale turundus inimesed/meeskonna. Kaljul on see kindlasti rohkem meeskonna moodi, aga ka juba ühest inimesest kes teab mida ta teeb, algab see, et raha mis raisatakse turunduse peale, kasutatakse ära tõhusalt.

                      See, et raha pole, on bullshit. Miks? Sest sponsoritelt tuleb ju raha. Kust tulevad sponsorid? Vaat sponsorid tulevad nendele klubidele, kes pakuvad midagi vastu. Kui turundust ei tehta, siis ei promota ju ka sponsoreid.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas CD7 Vaata postitust
                        See, et raha pole, on bullshit. Miks? Sest sponsoritelt tuleb ju raha. Kust tulevad sponsorid? Vaat sponsorid tulevad nendele klubidele, kes pakuvad midagi vastu. Kui turundust ei tehta, siis ei promota ju ka sponsoreid.
                        Läbi roosade prillide on jah maailm ideaalne. Reaalsus on aga teistsugune. Sinu puhul on näide kus sponsorid maksavad piisavalt palju ja kulusid pole nii palju. Reaalsus aga on teine...kulusid on väga palju (eriti Flora sugusel) aga sponsorid ei taha nii palju maksta kui klubid tahaksid...eriti praegu masuajal. Kulude poolt me ei saa võrrelda Flora ja Kaljut.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ballack Vaata postitust
                          Läbi roosade prillide on jah maailm ideaalne. Reaalsus on aga teistsugune. Sinu puhul on näide kus sponsorid maksavad piisavalt palju ja kulusid pole nii palju. Reaalsus aga on teine...kulusid on väga palju (eriti Flora sugusel) aga sponsorid ei taha nii palju maksta kui klubid tahaksid...eriti praegu masuajal. Kulude poolt me ei saa võrrelda Flora ja Kaljut.
                          Et raha kulub palju, ei välista ju kuidagi väiksemate sponsorite olemasolu.
                          I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas dareth Vaata postitust
                            Et raha kulub palju, ei välista ju kuidagi väiksemate sponsorite olemasolu.
                            Mis me räägime siin väiksematest toetajatest kui Floral on Nike suurtoetaja aga varustust saab ainult osa tasuta aga ülejäänud peab ikka ise ostma? See siis näiteks. Mis neist väiketoetajatest siis veel? Mõnelt saab meeskonnale joogid aga mida sa nende jookidega peale hakad turundamisel kui need ei ole mõeldud laiali jagamiseks?

                            Rahaline seis Eesti klubides ja EJL's ei ole üldse nii ilus kui arvate. See, et jalgpall kuulus on ei tähenda veel, et ka Eestis raha sittakanti on.

                            Arendame kõigepealt infrastruktuuri, et paremad tingimused oleks nii pealtvaatajatel vaatamiseks kui ka mängijatel arenemiseks. Oleme kuulnud küll ja küll seda hala teemal, et miks staadionid nii p*tsis on, et nii ei taha inimesed kohal käia kui nii jube seis on....rääkimata mängutasemest mis ei saa tõusta kui treeningolud sitad on.

                            Koondise mängudel käib küll inimesi....miks nad klubide mängudel ei käi? Küsige seda iseendilt. Te tunnete kindlasti paljusid kes koondise mängudel käivad aga klubide mängudel ei käi. Äkki olete midagi tegemata jätnud või valesti teinud?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ballack Vaata postitust
                              Küsige seda iseendilt.
                              Ma käisin viimati Meistriliigat vaatamas suvel, kui Kalev mängis Alecoqil Tammekaga. Mäng toimus harjutusväljakul. Publik pidi istuma kunstmuruväljaku kummipurusel betoonil ja vaatama mängu läbi aia. Miks ma peaks küll uuesti staadionile ronima? Parem vaatan televusserist.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Shermann Vaata postitust
                                Ma käisin viimati Meistriliigat vaatamas suvel, kui Kalev mängis Alecoqil Tammekaga. Mäng toimus harjutusväljakul. Publik pidi istuma kunstmuruväljaku kummipurusel betoonil ja vaatama mängu läbi aia. Miks ma peaks küll uuesti staadionile ronima? Parem vaatan televusserist.
                                Meil on Ale Cog Arena, Sportland Arena, 1-e harjutusväljak, 2-ne harjutusväljak ja tagumine kunstmuru staadion. Kui Kalev pidi mõned oma kodumängud, olude sunnil lillekülas 1-l treeningväljakul pidama, sai ilusti tribüünil vaadata mängu. Kas tõesti peeti üks mäng teisel harjutusväljakul ja publikule pileteid ei müüdud?
                                INTER ARMA CARITAS

                                Kommentaar

                                Working...
                                X