320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
    Tegin vea, et postimehes olevaid kommentaare lugema hakkasin...

    aga, mõnuagent, kuidas kommenteerid? Kas on bs või mitte?

    "Töötasin ca 2 aastat ühes Eesti suuremas päevalehes ja arvan teadvat seda ajakirjanduse köögipoolt veidike.
    Lahkusin, kuna ei suutnud enam ennast salata...
    Köögipool on üsna lihtne: toimetajate kontroll ajakirjanike teemade üle on absoluutne. On teemad, millest ei kirjutata või kirjutatakse, millal vaja (nö õigel hetkel)... Samas on teemad, millest/kellest TULEB kirjutada. Enamaltjaolt söödetakse algandmed-vihjed ajakirjanikule ette. Tema asi on sellele lugu üles ehitada.
    Nii palju, kui mina aru sain, siis toimetajad said vajalikud juhtöörid ja suunad "ülevaltpoolt" nö lehe omanikelt.
    Kui me vaatame, kellele kuuluvad tänased suuremad ajalehed-portaalid, siis omanikud me saame üles lugeda käe sõrmedel. Ehk siis teemad, mis Eestis läbi meedia tõstatatakse, valivad välja paar inimest Eestis.
    Selline on seis...
    Ja ajakirjanikul ehk siis leheneegril on lihtne valik: kas täita leivaisa suuniseid või siis lahkuda.
    Mina lahkusin."
    Päris sitt ajakirjanik. Selle asemel, et kirjutada lugu, kuidas ajakirjanikke mõjutatakse (no mingid e-mailid "töökäskudest", või kui siis kõik käis ainult suusõnaliselt, siis diktofon) ja sõnavabadus puhta katki on, läheb tippajakirjanik kommentaare kirjutama .
    Sessuhtes, et kahtlemata jagavad toimetajad ajakirjanikele teemad ja töö kätte. Kurat, kui ei jagaks, siis need looderdaks ju niisama ja mis sa siis lehte paned?

    Next.

    Kommentaar


      Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
      Vaata, tegelikult on asi nii, et tolerantsus on just see, kui inimene näeb, et maailm võib olla ambivaltentne. Et võibki olla nii, et sulle üks ja mulle teine. Aga selleks läheb aega. Palju sisendatakse, et üks on hea ja teine on halb. Ja niimoodi kaasa ujudes on seda nii lihtne uskuda. Vaata kasvõi usku ja usklikke (äärmusliku näitena kasvõi ISISe võitilejad kes endile lapsena sisendatut kõhklematult järgnevad). Kategooriad mida mitte keegi ehk ei sea isegi kunagi küsimuse alla. Eestlane ja mitte-eestlane. Must ja valge (ja kusagil ka kollane). Palju kauem läheb aega selleks, et saada aru, et oma mustuses võivad mustad käituda valgemini kui valged. Tolerantsus on pigem nende voorus, kes usuvad, et kõikumatu dialektika tuletorn ei seisa nende taga. Et see ei seisa kellegi taga. Et igaühel on oma torn ja see kui mõndade tornid on tumedamat värvi ei tee neid olemuslikult halvemateks. Ega ka see kui kellegi torn on roosa, lilla või mistahes muud värvi.
      Uhh, selline padufilosoofiline tekst...

      Ma jätan selle omale mällu ja vastan sellele teinekord, sellele ei saa ühe-kahe sõnaga vastata. Kui meelest läheb, siis tuleta meelde.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        küsimus on kuidas nad teadsid, nii paljud vene meediakanalid, kes pidid tükk maad varem siia kohale sõitma - ja eesti meedia sai justkui vimasel minutil teada.
        mäletan ka pronksiöö ajal oli jutuks juhtumeid kus miski vene telekanal seadis kuskil tänaval oma kaamerad üles, miski juures sekeldav tüüp tegi moblakõne ja kuskil 5-10 minu pärast laekus miski märatsev kamp kes peksis aknaid sisse jne. tegi oma 5 minutit möllu, karjusid jne, kadusid ära ja telekanal korjas oma staffi kokku.
        ehk - tegu täiesti konkreetse meediasõja lahinguga.

        teine huvitav fakt mida tegid seal rongkäigus tõrvikut kandvad keskerakondlased a la neeme lall jne? mis ajast nad on padurahvuslasteks hakanud?

        minu kui tavalise eestlase jaoks need mõned pisiseigad teevad toimunu patriootlikuse üksjagu küsitavaks.
        See tundub küll naiivne küsimus, et kust nad teadsid. Ega see mingi saladus ei olnud.
        Kesiku(te) ühinemine võis ju olla provokatsioon aga mis seal vahet, ega seal ilmselt kelleltki parteipiletit ei küsitud.
        Ma ise ei kannata Keski silmaotsaski aga mitte väga ammu sai pöördutud mõnede riigikogu liikmete poole seoses ühe nn "natsliku" asjaga. Kõige suurem abimees oli keskerakondlane Peeter Võsa, natuke oli abiks Juku-Kalle aga siis lõi vist põnnama, teistest rääkimata.

        Kommentaar


          Päris sitt ajakirjanik. Selle asemel, et kirjutada lugu, kuidas ajakirjanikke mõjutatakse (no mingid e-mailid "töökäskudest", või kui siis kõik käis ainult suusõnaliselt, siis diktofon) ja sõnavabadus puhta katki on, läheb tippajakirjanik kommentaare kirjutama
          Pakun, et seal polegi meilide või diktofonidega midagi peale hakata, asi käib lihtsalt vaikselt, hiilimisi ja kuude kaupa, kus pigem antakse mõista kui kästakse.
          Ei mäletagi, millal EPLis see jama pihta hakkas - siis kui Manitski oma osalusest loobus?

          Kommentaar


            Ma pole kùll toimetajalt teemasid kàtte saanud. Ja tundub ùsna troll kommentaar.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Ma pole kùll toimetajalt teemasid kàtte saanud. Ja tundub ùsna troll kommentaar.
              Sa ei saakski teisiti vastata. Sa jääks töötuks. HH kontrollib kõige.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Ma pole kùll toimetajalt teemasid kàtte saanud. Ja tundub ùsna troll kommentaar.
                Mina olen sinult saanud vist vähemalt ühe teema. Mida selle teadmisega nüüd teha, see on küsimus. Samas, ma saan eputada, et ma olen ajalehes, mis on 50/50!

                Kommentaar on iseenesest hea. Umbes samas klassis on mõned õppejõud, kes üldistavad nt toimetuste koosolekuid, sest nad ise pole küll kunagi töötanud, kuid on nelja lindistanud ja sellest mingi artikli kuhugi ajakirja kirjutanud.

                Ühes ülikoolis annavad intervjueerimise loengut ka isikud, kes pole sisuliselt päevagi ajakirjanduses töötanud.

                Aga läheb teemast mööda. Hinnang, on, bs, kuid see on nagu vandenõuteooria, et ei tee kunagi selgeks
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas K Punkt Vaata postitust
                  Tegin vea, et postimehes olevaid kommentaare lugema hakkasin...

                  aga, mõnuagent, kuidas kommenteerid? Kas on bs või mitte?

                  "Töötasin ca 2 aastat ühes Eesti suuremas päevalehes ja arvan teadvat seda ajakirjanduse köögipoolt veidike.
                  Lahkusin, kuna ei suutnud enam ennast salata...
                  Köögipool on üsna lihtne: toimetajate kontroll ajakirjanike teemade üle on absoluutne. On teemad, millest ei kirjutata või kirjutatakse, millal vaja (nö õigel hetkel)... Samas on teemad, millest/kellest TULEB kirjutada. Enamaltjaolt söödetakse algandmed-vihjed ajakirjanikule ette. Tema asi on sellele lugu üles ehitada.
                  Nii palju, kui mina aru sain, siis toimetajad said vajalikud juhtöörid ja suunad "ülevaltpoolt" nö lehe omanikelt.
                  Kui me vaatame, kellele kuuluvad tänased suuremad ajalehed-portaalid, siis omanikud me saame üles lugeda käe sõrmedel. Ehk siis teemad, mis Eestis läbi meedia tõstatatakse, valivad välja paar inimest Eestis.
                  Selline on seis...
                  Ja ajakirjanikul ehk siis leheneegril on lihtne valik: kas täita leivaisa suuniseid või siis lahkuda.
                  Mina lahkusin."
                  Aga kuidas muud moodi asi siis olema peakski?
                  Leht peab:
                  a) kasumit tootma - seda toodavad aga kindlasti kõige lihtsamalt teatud tüüpi lood. Seega on peatoimetaja otsene kohustus hoida leht kasumi suunas ja vaadata millega alluvad tegelevad.
                  b) tegema propagandat - jälle kõik lihtne.

                  Imelik on aga süüdistada ajakirjandust poole valimises. Jah, saan aru, et teise poole peale on raske raha leida, kuid variant B ajakirjandust ei keela keegi teha. Meil ajakirjanike mõrvamiseni asjad päris läinud pole.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                    Aga mis seal hullu on, et Vene meedia ja Zuroff kohal olid? Nad suudavad soovi korral teha nagunii igast asjast mingi russofoobse ja fašistliku akti. Ja teevadki. Mis siis? Meenutame kuidas ekskommunist Ansipitki pronksivärgi ajal teatud lõikega vuntsidega kujutati jne.
                    Üks poliitikas tegev tuttav pakkus täna välja, et EKRE saab raha Jakunini käest. Ise pean seda kaunis ebatõenäoliseks, kuigi väga mugav on endale vastane tekitada, kelle käest oleks hiljem vaja kohalik vene rahvas päästa.

                    Et Zuroff ja Vene meedia paraadil olid, ei ole üllatus, kui lugeda http://et.metapedia.org/wiki/Metapeedia. Eks nad hoiavad vaenulikel organisatsioonidel (kes ilusti Metapeedias välja on toodud) silma peal.

                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                      Ma olen ammu imestanud, miks EPL ei ole ennast ametlikult sotside häälekandjaks nimetanud ja lisanud päisesse "kõigi maade proletaarlased, ühinege".
                      Imege muna oma jätkuva PM-Ref ja EPL-sots jutuga.

                      Palun mine tee nendes lehtedes ajakirjanikuna tööd ja näita siis, kuidas toimetuse juhtkond tellib artikleid Keskerakonna vastu ja nimetatud erakondade poolt.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                        Imege muna oma jätkuva PM-Ref ja EPL-sots jutuga.

                        Palun mine tee nendes lehtedes ajakirjanikuna tööd ja näita siis, kuidas toimetuse juhtkond tellib artikleid Keskerakonna vastu ja nimetatud erakondade poolt.
                        Ma ei saa aru, mis need kesikud nüüd siia puutuvad aga see on fakt, et EPL on sotside häälekandja - kui mitte otseselt erakonna, siis maailmavaate kandja küll. Mida siin isegi vaielda on?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                          Ma ei saa aru, mis need kesikud nüüd siia puutuvad aga see on fakt, et EPL on sotside häälekandja - kui mitte otseselt erakonna, siis maailmavaate kandja küll. Mida siin isegi vaielda on?
                          Kuigi minagi olen pigem loll humanitaar, pean ma fakti definitsiooniks siiski loodusteadustest tulenevat arusaama empiirilise tõestusmaterjali olemasolust.

                          Algselt postitas shefield
                          Kas selles soperdises mitte fakti viga sees ei ole?
                          Loosung oli "Eesti eest". See "Eestlaste Eesti eest" on tulnud ühe terroristliku organisatsiooni kodulehelt. Siin ju väike vahe sees vms...

                          Ma vaimusilmas kujutan ette küll, selle soperdise autori hingepiinu kui valmistulemuste lõpp tulemust nägi.

                          Ja vaadake kommentaaride plusse miinuseid.. Ja suurus järke kumba millisele kommentaarile pandud on.


                          "Eesti eest!" oli sotside loosung.
                          Last edited by Saarlane; 03.03.15, 16:29.

                          Kommentaar


                            Kuhu me küll jõudnud oleme, SN foorumis on ühel lehel kolm delfi kommentaari tsitaadina välja toodud.
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Algselt postitas elx Vaata postitust
                              Kuhu me küll jõudnud oleme, SN foorumis on ühel lehel kolm delfi kommentaari tsitaadina välja toodud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas bubbles Vaata postitust
                                http://m.epl.delfi.ee/article.php?id=70921473 ei tea kelle poolt see artikkel tellitud on? Kas ei kardeta, et sellise massilise EKRE ründamisega see erakond endale veel rohkem pooldajaid juurde ei saa? Ma pigem arvan, et saab.
                                Ma üldiselt seekord isegi nõustuks EPLi juhtkirjaga, sest EKRE tee on ikka väga ohtlik ja nende võrdlemine Keskerakonnaga on täiesti asjakohane - ühe mündi kaks külge. Kuid seda ma ei arva, et Eestis pole olnud sotsiaalseid vapustusi, mis äärmuslust ja viha tekitavad. Mina isiklikult olen küll iga kord vapustatud, kui Lasnamäe valimistulemusi näen. Eestlasena on see paratamatu.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X