320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Järgmine partei kes muudab kohustuslikuks majandusõppe keskkoolis saab järgmistel valimistel igatahes minu hääle. Pole midagi hullemat kui lasta inimestel, kellel puudub isegi elementaarne arusaamine majandussüsteemi ja riigi toimimisest, anda võimalus midagi selle teema kohta öelda.
    See kuidas inimesi selle protestiga manipuleeritakse on lihtsalt kurb, nagu ka see, et see on lihtsalt kindla lobigrupi läbimõeldud plaan enda äri kindlustamiseks.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Kui me soovoliniku ja tema seitse lesbipäkapikku lahti laseme, siis on õnn meite maal ja raha on kõikjal lademes!
      Äge. Räägi siis mille arvelt peaks selle "tühimiku" täitma "mille jaoks raha on olemas" oli?

      Kommentaar


        Algselt postitas bubbles Vaata postitust
        Igasugu projektijuhid nagu ma samuti eelnevalt mainisin. Saan aru, et sul töötab palju tuttavaid seal, et Sa seda kõike nii tulihingeliselt kaitsed.

        See on lihtsalt minu arvamus hetkel. Kõik see möla, et meie palgad nüüd 26% kolme aastaga tõusevad. No milleks sellist asja üldse vaja välja öelda. Milleks üldse need nõunikud kui keegi neid niikuinii kuulda ei võta, nagu siin hiljuti ühest artiklist selgus?
        Ei tööta kusjuures. Projektijuhid teevad projekte, mille kaudu saab raha ja teenuseid ringlusesse viia. Nad ei istu seal niisama. Lisaks kõigele on valdav osa tööjõukulusid avalikus sektoris - "taramm-taramm" - hariduses.

        Kommentaar


          Algselt postitas metssiga Vaata postitust
          meil on mu teada üsna palju üksteise tööd kopeerivaid asutusi või asutusi, kus teemad omavahel kattuvad ja tihti töötab kahes erinevas asutuses samade tööülesannetega inimene, ntks siis ühistransporti reguleerivad maavalitsused ja samas ka maanteeamet. samuti on olemas maavalitsus, kes peaks tegelema kohalike omavalitsuste vahelise töö kooordineerimisega, aga on ka omavalitsuste liidud,kus samuti ametnikud palgal, kes sama tööd pmst teevad. samuti on küsitav, kas igal omavalitsusel on tarvis oma ehitus-,keskkonna- või haridusametniku, ehk piisaks maakonna peale mõnest, kes maavalitsuse juures töötaks?
          Jah, ühte korraliku riigireformi või haldusreformi (sõnastagem kuidas iganes), mis hõlmaks ka enamat kui väikevaldade liitmine, on kindlasti vaja. Kas sellega seoses ka avalik sektor oluliselt väheneb, ma ei julge küll väita.
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ei tööta kusjuures. Projektijuhid teevad projekte, mille kaudu saab raha ja teenuseid ringlusesse viia. Nad ei istu seal niisama. Lisaks kõigele on valdav osa tööjõukulusid avalikus sektoris - "taramm-taramm" - hariduses.
            sekundeerin, tahtsin just sama öelda...

            Kommentaar


              Algselt postitas metssiga Vaata postitust
              samuti on küsitav, kas igal omavalitsusel on tarvis oma ehitus-,keskkonna- või haridusametniku, ehk piisaks maakonna peale mõnest, kes maavalitsuse juures töötaks?
              See on/oleks mõistlik ka sellepärast, et siis muutuks süsteem ühtseks, läbipaistvamaks. Praegu on palju inimesi, kes on omamoodi loovad ja kavalpead. Double trap.

              Omades nii mõndagi tuttavat, sõpra, verd jne, kes on töötanud või töötab ametis/asutuses (FIN, SM, EMTA, MNT, vald, maakond, linn, kultuur jne), siis kurvastab see nende asutuste töökorraldus. Mõnel juhul kulutatakse sellepärast, et on vaja. Teinekord teeb ühte tööd mitu inimest. Kolmandas kohas likvideeritakse see viimanegi töötaja.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas bubbles Vaata postitust
                Igasugu projektijuhid nagu ma samuti eelnevalt mainisin. Saan aru, et sul töötab palju tuttavaid seal, et Sa seda kõike nii tulihingeliselt kaitsed.

                See on lihtsalt minu arvamus hetkel. Kõik see möla, et meie palgad nüüd 26% kolme aastaga tõusevad. No milleks sellist asja üldse vaja välja öelda. Milleks üldse need nõunikud kui keegi neid niikuinii kuulda ei võta, nagu siin hiljuti ühest artiklist selgus?
                Umbmäärasus ei anna just väga kaalu sellele arvamusele. Vii natuke äkki ennast rohkem kurssi, alusta nt OECD asjadest.
                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                Kommentaar


                  mulle meenus veel üks eriti markantne näide oma kodukandist, kus rakvere linna ümber asub rakvere vald,mille elanikud siiski suures osas käivad tööl, koolis, huviringides rakvere linnas ja mille vallavalitsuski asub rakvere linnas. ometi on seal tööl hea posu riigi palgal olevaid ametnike.

                  Kommentaar


                    Nuvot. See on veidi teine asi, kui nõunikud-projektijuhid rant.
                    Vallad kinni, inimesed linna, maakodud ainult iseseisvatele hipsteritele!

                    Kommentaar


                      Avaliku sektori õhendamine käib näiteks nii: käivitatakse mehhanismid, millega "lubatakse teadlastel süsteemist väärikalt lahkuda". Ülejääva raha eest luuakse teadusagentuuri uus haru ja värvatakse tööle uued ametnikud. Kaks teadlast välja, üks ametnik sisse, kokkuvõttes +1 iga sellise liigutuse pealt. Meil näiteks võimaldati korraga umbes neljandiku teadustöötajate väärikas lahkumine.
                      I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                      Kommentaar


                        Lühidalt ajabki närvi see, et jälle mina pean rohkem maksma hakkama. Kõik läheb ka kütuseaktsiisiga poes kallimaks. Ainuke asi mis ei taha meie riigis kuidagi tõusta on palk. Kui tõesti mu palk nüüd kolme aastaga 26% tõuseb siis pole probleemi. Jah, ma ei ole ülikoolis käinud. Töötan tööstuslikus sektoris, võib-olla sellepärast ei ole ma kõige parem inimene kellega argumenteerida. Point on lihtsalt selles, et töölisklassi, kes seda riiki ka väga suures osas üleval hoiavad, neisse võiks väheke lugupidavamalt suhtuda. Mingi hetk võib ka minul ja paljudel teistel kogu sellest palaganist kopp ette saada, ja ongi aeg siit riigist lahkuda, kui ei näidata mingit austust tavalise tööinimese vastu.

                        Kommentaar


                          Ühest küljest tahavad vaesemad inimesed, et neid rohkem läbi riigi toetataks. Selleks on vaja raha. See raha on vaja kusagilt võtta, tõsteti makse, kuna "kolmandiku avaliku sektori" koondamine tähendaks 20 000 töötut korraga. Mis nendega peale hakata siis?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Vallad kinni, inimesed linna, maakodud ainult iseseisvatele hipsteritele!
                            Ebaloogiline, sest hipsterid ei saa rattaga maalt tööle ju sõita.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas bubbles Vaata postitust
                              Lühidalt ajabki närvi see, et jälle mina pean rohkem maksma hakkama. Kõik läheb ka kütuseaktsiisiga poes kallimaks. Ainuke asi mis ei taha meie riigis kuidagi tõusta on palk. Kui tõesti mu palk nüüd kolme aastaga 26% tõuseb siis pole probleemi. Jah, ma ei ole ülikoolis käinud. Töötan tööstuslikus sektoris, võib-olla sellepärast ei ole ma kõige parem inimene kellega argumenteerida. Point on lihtsalt selles, et töölisklassi, kes seda riiki ka väga suures osas üleval hoiavad, neisse võiks väheke lugupidavamalt suhtuda. Mingi hetk võib ka minul ja paljudel teistel kogu sellest palaganist kopp ette saada, ja ongi aeg siit riigist lahkuda, kui ei näidata mingit austust tavalise tööinimese vastu.
                              Tahtsin Sulle natuke statistikat välja guugeldada, et Sa saaksid perspektiividest aru, kuid komistasin ühe arvamuse otsa. Noh võtab suht kenasti kokku küll, mida mõtlesin:

                              Kui tahta tegelikult riiki reformida ja efektiivsemaks muuta, siis ei tule rääkida mitte inimeste arvust, vaid sellest kuidas riik korraldab haridussüsteemi, sotsiaalvaldkonda ja arstiabi või plaanib edasi minna haldusreformiga. Töötajate arvu kärpimine tähendab enamasti ka valdkonna sisulist ümberkorraldamist ja võib juhtuda, et kodanik, kes täna nõuab bürokraatia vähendamist on homme pettunud, sest kodukoha kool suletakse või tuleb vajaliku avaliku teenuse saamiseks sõita kaugemasse keskusesse.
                              olgem kristlased, vabandused on esitatud

                              Kommentaar


                                Algselt postitas eika Vaata postitust
                                Ebaloogiline, sest hipsterid ei saa rattaga maalt tööle ju sõita.
                                Keegi foorumist kusagil väitis, et 20km rattaga tööle käia on ok. Keenjus oli vist.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X