320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
    sigpic

    Kommentaar


      Eesti annab iga kuu kreeklastele 160 miljonit eurot. Kokku oleme me andnud neile üle kolme miljardi euro. See on raha, mida me mitte kunagi kallid lugejad enam ei näe ja mille kõrval tundub Siim Kallase 10 miljoni dollari kadumise lugu naeruväärsena. Eesti suurimas pensionifondide hoidjas Swedpangas on eestlaste pensioniraha umbes miljardi euro väärtuses. Te saate ju nüüd aru, missugustest summadest me Kreeka puhul räägime!


      nh politoloogid hakake jälle pasundama, kuidas me võidame jälle

      Kommentaar


        sai loetud ühte kommentaari, panen siia ka

        "Majandusteadus... hmmm... misasi see üldse on ja kes on võimeline sellest aru saama?

        Valitsev arusaam sellest, mis on teadus, on seotud "teadusliku meetodi" mõistega.

        Oxford English Dictionary defineerib teaduslikku meetodit nii:
        "... a method or procedure that has characterized natural science since the 17th century, consisting in systematic observation, measurement, and experiment, and the formulation, testing, and modification of hypotheses"

        Lihtsustatult võib öelda, et püstitatud teese on võimalik korduvate katsetega ikka ja jälle uuesti tõestada ning veenduda, et nad peavad paika.

        Millised on "majandusteadlaste" "saavutused" ?

        Peavoolumeedia enda lehekülgedelt leiab info, et 2008 aasta kriisi tekkimist suutsid äriväljaannete poolt välja valitud 55-st "juhtivast majandusteadlasest" ennustada ainult 5. Tundub, et ilmselt need 5 ei võtnud "majandusteadust" liiga tõsiselt ja rakendasid omaenda tervet mõistust.

        Kas majandusteadus on teadus?

        Loomulikult ei ole - see ei vasta ühelegi kokkulepitud definitsioonile teaduse määratlusest.

        Mis siis on majandusteadus?

        Loomulikult ideoloogia - poliitökonoomia - teatud elitaarse grupi propagandavahend. Selle distsipliini peamine ülesanne on tekitada näiline olukord, kus ühiskonnas on kiht "majandusteadlasi", kes räägivad keerulist juttu ja jätavad mulje, et majandus/rahandus on midagi väga elitaarset ja keerulist.... kuigi on tegemist ülemaailmse lihtviisilise lobitatud ja legaliseeritud kelmus-skeemiga.

        "Majandusgurude" ülesanne (ja paljud neist on selles funktsioonis viisil "useful idiot") on hämada ja varjata seda, kuidas tegelikult kogu elu planeedil läbi rahaniitide juhitakse - misasi üldse on raha, kuidas ta tekib, kelle oma ta on (mäletate üks Rothschildidest on kunagi öelnud, et andke mulle õigus emiteerida raha ja mind ei huvita, kes on riigis võimul")... jne jne...

        Inimesed, kes senise elu on veetnud peavoolumeedia "info" valguses, võivad avastada, et neid on petetud... kui vaid viitsiks ise uurida... võiksid nad avastada kas nt või selle, miks IMF (International Mafia Organisation), ECB ja EU ei taha Kreekat lahti lasta... jne jne... Kreeka ju ei palu seda "abi"!...

        Pärast Kreeka majanduse allutamist n.ö kasinusmeetmetele ca 5 aastat tagasi on Kreeka majandus 27% kokku tõmbunud - kuidas oleks matemaatiliselt üldse võimalik seda jätkuvalt pealesurutavad "abi" (laen = abi ?? halloo - kui lolliks võib panaganduspropaganda meid pidada?) tagasi maksta?

        Kelle huvides see on? Eks ikka nende, kes õhust loodud "finantsvara" eest tahavad omale Kreeka rahva reaalvara - lennujaamad, saared jne jne jne - kogu maa - erastada (ärastada). Globalistide eesmärk on jõuda neofeodalismini ja kahjuks tuleb tõdeda, et seni on nad edenenud oma agendaga päris hästi.

        Karta on, et samalaadne "abiprogramm" on "eliidil" plaanis ilmselt iga riigi suhtes... aga ... hääääästi rahulikult ja aeglaselt... siis ei märka kärsitu mass tegelikku trendi...

        Asjad ei ole kahjuks üldse nii, nagu neil on pankurite meedia poolt lastud paista. Ärkamine tuleb kunagi niikuinii - kas valus või mitte, see sõltub igaühest endast.

        Kui tihti me küsime, miks eksisteerivad sõjad? Julge käsimus, miks!? Mitte ükski riik ei oleks võimeline ausa rahanduse juures tavaelu kõrvalt tegema nii suuri kulutusi... keegi ju rahastab sõdu! Sõjad eksissteerivadki ju ainult sellepräast,e t see on KELLELEGI kasulik? Ükski rahvas ega üksikisik ei poolda sõda... (kui neid just pole emotsionaalselt üles ässitatud poliitikute poolt (kelle taga on alati suurpankurid).

        Nii kaua kui kehtib praegune varagapoisi mentaliteedil kehtiv rahandus- ja pangandus-süsteem, jätkuvad ka sõjad ja majanduse jätkuv demonteerimine. Nende huvides, kes tahavad siin planeedil feodaale mängida."
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          neid kommunistide teooriaid - KUIDAS RAHA PANKA SAAB? - on alati nii vahva lugeda.

          kuidas raha pangas alati on ja seda sealt igaks elujuhtumiks ka alati võtta on, see ütleksin, isegi igav. aga vot see kuidas see raha ikka sinna panka saab, see on nagu parim luule, isegi ilmar laaban ei konkureeri.
          raha on ju alati olemas olnud, ja kui vaja siis tehakse õhust juurde jne jms

          huvitav et seda lihtsalt mõtet et selleks et raha pangast võtta peaks seda sinna enne ise panema/koguma ka - see on nagu mingi kummalise maavälise bloki taga. mitte kuidagi kommudele, ja ka osadele sotsidele see nagu ajus no kohe mitte mingeid ühendusi ei tekita.

          ja kestab see oma miski 100 aasta juba vähemalt - alles olid kuubakad, nüüd värskeim näide kreeklaste syriza kommud. et see elu ja valusad kogemused ka ei õpeta neid kunagi....
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            olles ise elanud varasemalt ühes suht taolise mentaliteediga riigis nagu on seda Kreeka, ehk siis Portugalis, siis panen paar mõtet.
            esiteks kuidas kajastati Portugali kriisi algust. eks siin ole tegu pidevalt nn. infosõjaga. tegu on kommunistidega ja logarditega, kes ei viitsi tööd teha jne. kohalikke olusid on kirjeldatud väga pealiskaudselt ja omale sobivas võtmes. rääkimata mündi teist poolt.
            kõigis nendes kriisides saab kõige rohkem kannatada tavainimene. kui läks kärpimiseks Portugalis, siis kärbiti loomulikult ainult tavainimese sissetulekuid. kas jõukatel kärbiti midagi? nemad olid puutumatud. Portugalis oli aastal 2011 20 riigiettevõtte juhti, kes teenisid üle 50000 euro kuus. Kriisi ajal proovis valitsus stimuleerida majandust. selleks otsustati hakata ehitama. üllatus-üllatus- hanked läksid valitsevate parteide sõpradele, kus huvitaval kombel kasutati tööjõuks odavat immigranditööjõudu, kes saatis oma sissetuleku kodumaale. Ämber ämbri otsa. Lõpuks mõisteti endine peaminister Socrates ka süüdi ulatuslikus korruptsioonis. Kahjuks varasemate riigijuhtide teod olid juba aegunud.
            Sama käib ju ka Kreekas. Tavapensionär saab 600 eurot, samas on mingi eliitseltskond, kelle pensionid on 3000-4000 eurot. Kui suured on riigiametnike ja riigi ettevõtete palgad? Keegi neid ju ei puutu. Eks rahvas ole ka süüdi selles, et on tahetud head elu teadmata resultaatidest ja valides selleks populiste. Ei imestaks kui populistid on lisaks Euroopale ka oma rahvale valetanud. Hetkel tundub et populistid on lihtsalt riigi koos rahvaga kogu karvadega maha müünud. Kindlasti on saadud selle eest kõvasti hüvesid Euroopast, pankadelt. Rahval on aga suht pohhui siiani olnud. Makse pole eriti makstud ja oma osa on kindlasti selles, et maksuamet lihtsalt ei tööta nagu Eestis. Ei imesta kui see oleks seniste valitsejate poolt sihilik tegevus et oma head elu ja riigi reaalset seisu varjata. Kui see tööle pandaks, siis vaevalt tavakreeklane enam nii pohhuist on. Siinkohal tekib küsimus- mis on saanud endistest valitsejatest, näiteks Papandreust, ja miks neid kinni veel pole pandud?
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Ühest teisest teemast, ühest teisest arutelust noppisin välja mõttearenduse:
              Kas selle euroopalike väärtuste kogumi hulka ei võiks mahtuda ka see, et elamis-, olemis- ja tegutsemisvabadust ka oma riigi OLEMASOLEVAILE elanikele võimaldataks, selleks lihtsalt kõige tavapärasemaid haldusteenuseid pakkudes, nagu näiteks teede lahtilükkamine, bussitransport või elektrivarustuskindluse tagamine perifeersetes regioonides? Küsimus tõukub maal-elamise diskussioonist, kus Mõnu üsna kiretult ja numbritele toetudes nentis, et kui maal on raske elada, tuleb linna kolida ja asi tahe, sest maal elamine on iga lolli eralõbu ja üsna seda meelt on ka kogu riiklik haldusaparaat viimaseil aastail...
              See on hea näide. Näide sellest, millest ma olen siin ka varem rääkinud. Ei saa nõuda samal ajal avaliku sektori kokku tõmbamist ja riigi olemasolu kõigile ja kõikjal. Need on vastandlikud nõuded millega üks välistab teise.
              Ja tuleb hoolega ikka läbi mõelda, mida soovitakse. Mina ei tea kus on õige tasakaalupunkt ja see on suurema diskussiooni teema, aga üldjoontes, palun mõista seda vastuolu.

              Ma saan väga hästi aru, et kui räägitakse avaliku sektori koondamisest, siis tavaline inimene mõtleb poliitiliste kohtade kaotamist ning seeläbi töö tõhustamist. Aga see lihtsalt ei toimi nii reaalsuses - esimeses järgus kaovad ikkagi kõige madalma astme töökohad, kelle kadu on vähem valus ning poliitiliste ametikohtade kallale mindakse vaid viimases hädas.
              Näitena võib tuua meie praeguse valitsuse, kus koalitsioonilepinguga sedastati, et avalikku sektorit hakatakse mingi protsendi kaupa vähendama ning sama lepinguga loodi juurde 1-2 ministrikohta.

              Mis ma selle kõigega öelda tahan? Et järgmine kord kui valima lähete, palun tutvuge erakondade programmidega ning mõelge enda jaoks läbi - millist eestit soovite ja mis on teie jaoks oluline.
              See on ühiskondlik kokkulepe, kui õhukest riiki me tahame ja mida üldse ootame oma riigilt. Ja parim koht, kus rahvas oma seisukohta saab väljendada on valimised.
              olgem kristlased, vabandused on esitatud

              Kommentaar


                Sa usud täiesti siiralt sellesse, et Eestis on olemas poliitiline jõud, kes päeva lõpuks hoolimata sõnades väljendatust ja valimisloosungeist ei jõuaks ikkagi tegudes välja selleni, et eri võtteid ja nõkse kasutades maaelanikkond tasahilju "optimeerida"? Kui jah, siis milline jõud või suund see oleks?

                Kommentaar


                  Kuidagi imelik on kuulata mõne reformi tegelase kommentaare altkäemaksuskandaalile, mõeldes nende käitumisele Meikari-skandaali aegu. Aga vähemalt ei venitata otsustamisega.

                  Juba jõuti muuseas vihjata, et Saaremaa laevadega seekord seoseid ei ole, mis on muidugi kahtlane, et nii ruttu selgus majas. Muidu ei tea keegi midagi detailset.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                    Sa usud täiesti siiralt sellesse, et Eestis on olemas poliitiline jõud, kes päeva lõpuks hoolimata sõnades väljendatust ja valimisloosungeist ei jõuaks ikkagi tegudes välja selleni, et eri võtteid ja nõkse kasutades maaelanikkond tasahilju "optimeerida"? Kui jah, siis milline jõud või suund see oleks?
                    Meie poliitiline establishment teeb otsuseid ju populaarsusküsitluste järgi. Kui on selge visioon, milliseks peab riik kujunema, küllap siis tehtaks ka ära.
                    Probleemi tuum on aga selles, et valijaskond ei vaata tervikpilti ning lähtub loosungitest, mis tihtilugu ongi vastuolulised ning nii tekivad ka ebarealistlikud ootused.
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      Kolin selle siia teemasse.

                      Algselt postitas Staadium Vaata postitust
                      Ja mida sina teeksid, kui valitsus suretab välja sinu vanavanavanaisa poolt ehitatud farmi. Sina eestlasena lööks käega ja müüks maa koos taluga maha ja koliks linna elama, et minna Maximasse transameheks, või turvameheks?
                      Traditsioonid, kultuur, oma rahvus...see on maal, mitte linnas! Eestiski käib selline maaelu väljasuretamine. Kui soovid teada, siis meie põllumehed kavatsevad koguneda Toompeal 10 päeva pärast. Kahjuks ma kardan, et meie maamehed nii uljaks ei läheks, nagu belglased. Kuigi oleks põhjust!
                      Seda põllumajanduse väljasuretamise juttu räägitakse 94(?) aastast alates aga ometi pole see pärast aastatepikkusi püüdlusi õnnestunud. Põllule vaadata siis rügavad seal järjest uuemad ja uhkemad traktorid/kombainid. Vene tehnikat pole praktiliselt üldse näha enam. Võetakse rekordsaake ning puhastatakse metsast/võsast maad, et suurendada põllumaa pinda. Piimandussektoris on jah jama majas, kuid seal tundub olevat tõsine probleem selles, et teatud isikud ei saa omavahel läbi (vt. kruuda vs piimatootjad). Seakasvatuses möllab jah seakatk, aga kui sa tootjana oled kõik nõuded täitnud, siis makstakse sulle kahju kinni. (Millises teises sektoris on äririskid riigi poolt korvatud?) Oskad natukenegi raha küsida saad euroopa toetusega muretseda tehnikat, ehitada viljakuivateid ja loomalautasid. Nagu üks põllumees kord ütles mulle "pole vaja võtta kohustusi mida sa täita ei suuda".

                      Kommentaar


                        Kus piirkonnas tänases Eestis metsamaa (või isegi võsa) arvel põllumaid juurde tehakse, oskad sa mulle juhatada?

                        Suures plaanis olen su jutuga täitsa nõus, üsna hästi kokku võetud. Seda enam aga jääb mulle täiesti arusaamatuks see, mil moel ja mispärast perifeeriaelu suuremas plaanis haldussuutmatult tapetakse. Võta seda ükskõik mis nurga alt, olgu selleks ühistransport, elementaarteenuste kadumine (post, poed, pangavõimekus) ja nii edasi. Argument? Argument on: raha pole, maal elamine on luksus, koli linna, kui hakkama ei saa.

                        Kuskohast need agraarsektori ettevõtjad oma tööjõu 10 aasta pärast võtavad? Palgatakse pagulased? Osalt kindlasti. Aga needki tahavad elada ja teenuseid tarbida. Ergo - kaovad nemadki esimesel võimalusel linna, puhtama lobi peale, kaubanduskeskusisse kenitlema.

                        Selles mõttes on teatud nurga alt - kurat küll, korista oma allkirjast see putukas ära, raisk, ma olen kaks korda äädikakärbse tapmise pähe ekraani sm䚚inud - maaelu suretamise jutul tõepõhi olemas. Mulle väga meeldib see, et maale tuleb noori peresid elama, aga enamus neist jätab endale tee linna lahti ehk et käivad linnas tööl. Golfimuruga taluõuedes resideeruvad noored pered ei lähe virtsa lükkama või keset ööd poegivat lehma assisteerima...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                          Kus piirkonnas tänases Eestis metsamaa (või isegi võsa) arvel põllumaid juurde tehakse, oskad sa mulle juhatada?
                          Tartumaal Meeksi ja Kambja vallas olen mina näinud. 15-30 ha suurused tükid.

                          Algselt postitas Marek_T Vaata postitust

                          Seda enam aga jääb mulle täiesti arusaamatuks see, mil moel ja mispärast perifeeriaelu suuremas plaanis haldussuutmatult tapetakse. Võta seda ükskõik mis nurga alt, olgu selleks ühistransport, elementaarteenuste kadumine (post, poed, pangavõimekus) ja nii edasi. Argument? Argument on: raha pole, maal elamine on luksus, koli linna, kui hakkama ei saa.
                          Sellest teemast on varemgi räägitud siin, aga lühidal kokku võtta siis on meil kasutusel uskumus, et riik peab olema võimalikult õhuke ja inimesed peavad iseendaga hakkama saama. Riik peaks pakkuma ainult kõige tähtsamaid eluks vajalikke teenuseid/hüvesid ning ülejäänu peaks toimima kommerts alustel. Olen optimistlik ning ennustan, et 10 aasta lõikes saadakse aru, et selline suhtumine ei toimi meil ning seda muudetakse. Muu euroopa on sellest aru saanud, meil kulub selleks veel aega.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                            Selles mõttes on teatud nurga alt - kurat küll, korista oma allkirjast see putukas ära, raisk, ma olen kaks korda äädikakärbse tapmise pähe ekraani smäššinud - maaelu suretamise jutul tõepõhi olemas.
                            Kuld.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Kuld.
                              +1
                              samal ajal smäššin kärbsed (olgu et virtuaalseid) ja nutan taga maaelu - see on tõesti ikooniliselt koomiline

                              //a la deodorandiga sõnnikuhaisu vastu võitlen ma - kuid siiski maaelu poolt//

                              Sama lollaka pilguga vaatan töötava rahva eestkõnelejaid - sotside juhtkonda?!
                              Eesti ühe rikkaima inimese poeg on hakanud nüüd äkki "töörahva huve" kaitsma?
                              Võta keda tahes, mikser, palo, vassiljev, saar, anvelt, allik, mikko, raud... ilves, lauristin - on seal seltskonnas kasvõi ÜHTE TÖÖINIMEST a la poola Lech Walesa - kes nagu teaks omaenda isikliku kogemuse pealt ka - keda või mida ta õieti kaitseb või mille eest seisab?
                              Seisan üksi mere ääres
                              jalas kollased sandaalid
                              valged, merevahust sääred
                              hüüan: "Elagu skandaalid!"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                +1
                                samal ajal smäššin kärbsed (olgu et virtuaalseid) ja nutan taga maaelu - see on tõesti ikooniliselt koomiline

                                //a la deodorandiga sõnnikuhaisu vastu võitlen ma - kuid siiski maaelu poolt//
                                Just siis, kui mõtled, et ega üks mees enam lollakamaks minna ei saa.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X